Strona główna

 

AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2009/2010

 
   

Zakończenie roku szkolnego 25.06.2010  
 
 
 
   

         W dniu dniu dniu dniu dniu dniu dniu dniu dniu 25 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2009/2010. W części oficjalnej uczestniczyliśmy w ślubowaniu klas VI i wręczeniu nagród uczniom wyróżniającym się w nauce i zachowaniu, a także uhonorowaniu rodziców aktywnie współpracujących ze szkołą. Na zakończenie p. Dyrektor odczytał podziękowania od władz naszego miasta. Część artystyczną przygotowały klasy szóste pod opieka pani  Doroty  Kuzalskiej i pani Aliny Zalewskiej.

 
           
   

Konkurs poetycki 23.06.2010  
   

       W XVII Tarnogórskim Konkursie Poetyckim imienia ks. Jana Twardowskiego organizowanym przez Urząd Miejski i Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach III miejsce w kategorii szkół podstawowych zdobyła uczennica klasy V c Aleksandra Dałek za wiersz pt. „Oczy matki”. Wiersz Oli zostanie opublikowany w tomiku poezji „Szczęście nieszczęśliwe”.

Serdecznie gratulujemy!

wiersz ...

 
           
   

Konkurs fotograficzny 23.06.2010  
   

       Uczennice naszej szkoły - Zuzanna Wróblewska z kl. II b i Wiktoria Kwaśniak z kl. I c zdobyły wyróżnienia w Międzyszkolnym Konkursie dziennikarsko-fotograficznym „Zatrzymać chwilę… w obiektywie reportera”, organizowanym przez Gimnazjum nr 41. Nagrodzone zdjęcia będzie można obejrzeć na stronie internetowej organizatorów. Gratulujemy!

 
           
   

Mini playback show 23.06.2010  
   

      W tegorocznym konkursie Mini playback show 2010 zwyciężyli:
I miejsce kl. IIc - Martyna Bednarek i Laura Dembińska. Dziewczyny przedstawiły utwór Lady Gaga „Telephone”
I miejsce (ex equo) kl. IIIc – Natalia Pełka, Martyna Dworniak, Ola Matuszewska, Mikołaj Kaczmarek, Justyna Kryger i Małgosia Kowalczyk. Dzieci wystąpiły w składance pt.: Wakacje”.
II miejsce kl. IIa – Jan Darnikowski, Damian Baćko, Adrian Mokwiński, Adam Barczyński, Natalia Budecka i Mateusz Patoka. Wystąpiły jako zespół Cliver w piosence pt. ”Zaufaj mi”.
II miejsce (ex equo) kl. IIa – Patryk Łinka,, Hanna Chrzanowska, Patrycja Grochulska, Marlena Próźyńska, Natalia Budecka i Marcelina Grudniewicz. Zespół pokazał utwór z filmu Madagaskar „Wyginam ciało”.
III miejsce kl. IIc – Zuzia Mrowińska i Ania Kroll. Piosenka Seleny Gonez „Naturally”.
III miejsce (ex equo) kl. IIIc – Martyna Struszczak, Ola Przygoda i Karolina Królasik W składance „A - Vid”.

 
           
   

Z CHOPINEM W TLE 23.06.2010  
   

      18 czerwca 2010 r., w ramach ogólnopolskiego programu rozwoju chórów szkolnych "Z Chopinem w Tle", został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 44 w Łodzi koncert chórów. Zaprezentowało się kilkanaście zespołów z całej Polski (śpiewała młodzież ze szkół średnich, gimnazjalna oraz akademicka). Uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Doroty Miszteli wystąpili tam po raz pierwszy i wywalczyli III miejsce.

Gratulujemy!

 
           
   

Pożeracze książek 17.06.2010  
   

       W III Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Pożeracze książek” organizowanym przez Gimnazjum nr 10 w Łodzi - trwającym listopada 2009 do maja 2010 - miejsca na podium zajęły uczennice naszej szkoły:

I miejsce Hania Wdzięczak kl. V c,
III miejsce Eliza Kłeczek kl. VI a

Gratulujemy!

 
           
   

Siódemkowe Talenty 14.06.2010  
   

       W dniu 7 czerwca 2010 roku po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się impreza dla klas IV - VI pod hasłem "Siódemkowe Talenty". Podczas dwóch godzin dziewczęta z różnych klas prezentowały swoje wyjątkowe zdolności przed resztą uczniów. Występy dziewcząt omawiane były przez jury w składzie: pan dyrektor Jarosław Krajewski, pani dyrektor Krystyna Luzak, pani Elżbieta Mętka i pani Małgorzata Olejnik. Jury ciepło komentowało występy stremowanych uczestników zabawy dodając im otuchy lub wyrażając podziw. A oto występujące dziewczynki: Karolina Świderska kl. 4c - śpiew, Agata Aftowicz kl. 4c - taniec, Ada Sypka kl. 5b - układ na równoważni, Natalia Jóźwiak kl. 5b - układ na równoważni, Agnieszka Władysiak kl. 4c - śpiew, Marlena Gałuszka kl. 5c - taniec, Nikola Lipońska, Agata Banaszkiewicz kl. 5c - układ taneczny, Wiktoria Wieteska kl. 4a - taniec. Na dobry początek wystąpiła grupa taneczna przygotowana przez p. Michała Lotkę w układzie hip-hop. W przerwach wystąpił szkolny teatr przygotowany przez p. Jolantę Szczepanik w nowoczesnej wersji "Balladyny". Zaprezentowali się również finaliści konkursu recytatorskiego: Anna Drzazga, Artur Jurgas i Ola Dałek.

Jednogłośnie Nagrodę Publiczności otrzymała Wiktoria Wieteska, która wykonała taniec do piosenki Mickaela Jacksona.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

zdjęcia ...

 
           
   

Dzień dziecka - Dzień Sportu 01.06.2010  
   

       Tradycją naszej szkoły jest festyn rodzinny, który odbywa się co roku na naszych pięknych obiektach sportowych. W konkursach sportowych rywalizowały dzieci ze wszystkich klas. Zawodnicy otrzymali słodkie nagrody.

zdjęcia ...

 
           
   

Szkolny Konkurs Recytatorski 01.06.2010  
   

      31 maja 2010 roku rozstrzygnięty został Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VI.
I miejsce zajęła Aleksandra Dałek kl. V c
II miejsceRafał Wesołowski kl. IV a
III miejsceAnna Drzazga kl. V a
Wyróżnienie: Justyna Głąbska kl. V a, Marcin Machała kl. V a.

Laureaci oprócz otrzymanych dyplomów i nagród wystąpią
7 czerwca podczas Przeglądu Młodych Talentów.

 
           
   

Konkursy plastyczne w II semestrze 30.05.2010  
   

       W  drugim  semestrze  roku  szkolnego  2009/2010  przeprowadzono 9 konkursów plastycznych. Wzięło w nich udział łącznie 325 uczniów.
       Spośród nich  jury w składzie: pani Dorota Misztela, pani Helena Kobus, pani Magdalena Adamczyk, pani Elżbieta Mętka, pani Anna Korbecka, pani Małgorzata Gęsich, pani Jolanta Budziewska, pani Alina Zalewska, pani Krystyna Włodarczyk wybrało 150 prac.
     Wszystkich wyróżnionych w niżej wymienionych konkursach nagrodzono punktami i słodkościami.
„Podróże po Egipcie” - 40 uczniów
„Pierwsze oznaki wiosny” - 26 uczniów
„Muzyka Chopina inspiracją plastyczną” - 65 uczniów
„Medal dla pasjonata Fryderyka Chopina” - 38 uczniów
„Jestem doradcą do spraw reklamy” - 45 uczniów
„Karta wielkanocna” - 44 uczniów
„Stroik wielkanocny” - 15 uczniów
„Album techniczny” - 16 uczniów
„Niekonwencjonalny podarunek dla mamy” - 36 uczniów

 
           
   

Młodzi ekolodzy to my 27.05.2010  
   

        Dnia 1 marca uczniowie należący do Koła Młodych Ekologów rozpoczęli realizację programu edukacji ekologicznej "Młodzi Ekolodzy to MY". Głównym celem programu Młodzi Ekolodzy to My” jest wyzwolenie u uczestników aktywnej postawy wobec najbliższego środowiska. Postawy, która przełoży się z czasem szerszym spojrzeniem na problemy natury ekologicznej całej Planety. W ramach realizacji programu uczniowie uczestniczą w zajęciach mających pobudzić ich zmysł obserwacji, analitycznego myślenia i wyciągania wniosków odnoście wpływu człowieka na zmiany w środowisku naturalnym. Program Koła Młodych Ekologów znalazł się wśród 25 najlepszych wniosków w ogólnopolskim Konkursie Grantowym P&G. Żyj, poznawaj, rozwijaj się". Koordynatorem programu jest p. Małgorzata Papuga - nauczyciel przyrody.

 
           
   

„Muzyka Pana Chopina” 20.05.2010  
   

        14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Muzyka Pana Chopina” współorganizowany przez Filharmonię Łódzką i Teatr Powszechny. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Cukier z kl. IV c i Artur Jurgas z kl. IV b, który zajął II miejsce recytując wiersz Wandy Chotomskiej pt. „Koncert”. Artur wystąpi także 13 czerwca w Filharmonii Łódzkiej. W czasie konkursu uczestnicy poznali bliżej postać Fryderyka Chopina i wysłuchali kilku jego utworów - mazurków, polonezów i pieśni.

 
           
   

Lekcja wychowawcza 20.05.2010  
   

        W dniu 17 maja 2010 r. w naszej szkole ponownie gościliśmy osoby z „Międzynarodowego Stowarzyszenia Pomocy Słyszę Serce”. Na godzinie wychowawczej klasa VI A wraz z opiekunami: p. Aliną Zalewską i p. Dorotą Misztela przyjęła serdecznie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów. Tematem zajęć była ,,Integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi”.
Na tej lekcji uczniowie poznali różnorodne rodzaje niepełnosprawności, mieli okazję „doświadczyć”, dzięki różnorodnym zadaniom, trudne codzienne ich życie. Spróbowali m. in. wczuć się w rolę osoby niewidzącej, rozpoznając się nawzajem z zawiązanymi oczami, spróbowali zrozumieć osobę głuchoniemą poprzez ćwiczenia ze stoperami w uszach, i wreszcie próbowali poruszać się na wózku inwalidzkim pokonując przeszkody. Wspaniałym doświadczeniem było poznanie liter języka migowego i Braille. Zadania te były przeplatane komentarzami gości, którzy odnosili się do wypowiedzi uczniów.
Lekcja okazała się wspaniałym doświadczeniem, dała nam dużo do myślenia, a także uzmysłowiła, jak powinno wyglądać życie, które łączy ze sobą wcale nie tak odległe światy: pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Lekcja długo pozostanie w naszej pamięci.

 
           
   

Ogólnołódzki Turniej Piłki Nożnej 16.05.2010  
   

        Dnia 13.05.2010 r. odbył się II Ogólnołódzki Turniej Piłki Nożnej ,,Orlęta 2010" objęty patronatem przez pełniącego funkcję Prezydenta Miasta Łodzi p.Tomasz Sadzyński.
        Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich oraz trener i nauczyciel wych. fizycznego p. Michał Gajda.
        Gościem  honorowym  był radny Miasta Łodzi p. Rafał Reszpondek. W organizację imprezy zaangażował się przyjaciel naszej szkoły radny Sebastian Tylman.
        W zawodach uczestniczyło sześć szkół podstawowych. Zwycięstwo odnieśli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 79, drugie miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły, przegrywając w finale 0:1.
        Najlepszym  bramkarzem
turnieju został uczeń  SP 79  Mateusz Hajduk, a najlepszym zawodnikiem - Norbert Piskorski, który strzelił 7 goli.
        Drużyna prowadzona przez Michała Gajdę spisała się więc znakomicie. Liczymy, że w przyszłości odniesie jeszcze wiele równie spektakularnych sukcesów.  

 
           
   

VIII Konkurs Wiedzy o Ptakach 16.05.2010  
   

 12 maja 2010 roku w naszej szkole odbył się
VIII Konkurs Wiedzy o Ptakach

więcej...

 
           
   

Konkurs plastyczny 15.05.2010  
   

         W dniu 11 maja 2010r. w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi odbyło się podsumowanie I Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Piękno Łodzi i regionu". Edycja przebiegała pod hasłem: "Zabytki architektury sakralnej Łodzi i regionu". Praca ucznia naszej szkoły, Jakuba Rozwensa z klasy VI a, została zakwalifikowana do wystawy jako jedna z 32 prac. Do konkursu zgłoszono 434 rysunki. Gratulujemy!!!

 
           
   

  13.05.2010  
   

         12 maja obchodziliśmy 75 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczennice z klasy III c Martyna Struszczak, Paloma Brzostowicz, Małgorzata Kowalczyk wzięły udział w Mszy Świętej zorganizowanej przez Związek Legionistów Polskich pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łodzi. Następnie przeszliśmy z kościoła OO. Jezuitów (Sienkiewicza 60) pod pomnik J. Piłsudskiego.

 
           
   

Podziękowania 11.05.2010  
   

         Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi,
p. Jarosław Krajewski składa serdeczne podziękowania ...

 
           
   

Puchar Dyrektora klas V i VI 09.05.2010  
   

        22 i 29 kwietnia na sali gimnastycznej odbyły się zawody klas piątych i szóstych. Reprezentacje klas rozwiązywały zadana z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego, informatyki i przyrody oraz walczyły w konkurencjach sprawnościowych. Rywalizacja była bardzo zacięta. I miejsce wśród klas piątych zajęła klasa V c, a w rywalizacji klas szóstych najlepszą okazała się klasa VI a.  

więcej ...

 
           
   

I Międzyszkolny Konkurs 06.05.2010  
   

        Dnia 5 maja 2010 roku w Szkole Podstawowej Towarzystwa Oświatowego „Edukacja” odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy po hasłem „Przyroda Łódzkich Parków”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna z klasy Va w składzie: Magdalena Stefańska, Marta Miksa oraz Marcin Machała. Konkurowaliśmy z 9 innymi zespołami z łódzkich szkół podstawowych. Podczas konkursu rozwiązywaliśmy krzyżówki, rebusy i układaliśmy puzzle o tematyce związanej z największymi łódzkimi parkami. Nasza drużyna zdobyła wyróżnienie.

Marcin Machała kl. Va 

 
             
   

Wizyta uczniów ze Szkoły Początkowej „Wilia” 05.05.2010  
   

        Od poniedziałku (04.05.2010) goszczą w naszej szkole uczniowie klas młodszych wraz ze swoimi opiekunami ze Szkoły Początkowej-Przedszkola „Wilia” w Wilnie. Uczniowie będą uczestniczyć w zajęciach lekcyjnych oraz poznawać uroki naszego miasta.

 

 
           
   

Konstytucja 3 Maja 04.05.2010  
   

        W tym roku obchodziliśmy 219 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, pierwszej konstytucji w Europie, drugiej na świecie. Uchwalenie konstytucji i zaprzysiężenie jej było doniosłym aktem nie tylko historycznym, ale i dowodem patriotyzmu, demokratycznych przekonań narodu polskiego. Dlatego na uroczystym apelu uczestnicy Koła Historycznego (pod kierunkiem nauczyciela historii Heleny Kobus), Koła Literacko-Teatralnego (pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego Jolanty Szczepanik) oraz chóru (pod kierunkiem nauczyciela muzyki Doroty Miszteli) przypomnieli o tych odległych wydarzeniach uczniom naszej szkoły. W bibliotecznej scenerii o wydarzeniach historycznych, związanych z uchwaleniem konstytucji, przypomniały nam książki –
ENCYKLOPEDIA POWSZECHNA (Karolina Kałużyńska),
ENCYKLOPEDIA HISTORYCZNA (Agata Stępień),
SŁOWNIK HISTORYCZNY (Maria Pankiewicz),
BAŚNIE ANDERSA (Oliwia Kowalczyk),
ABC DOBREGO ZACHOWANIA (Oliwia Przybylska),
TOM POEZJI (Magdalena Michalak),
ŚPIEWNIK PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH (chór).
        Słownik Historyczny przypomniał uczniom pojęcie „konstytucja”, Encyklopedia Powszechna – wspomniała o twórcach konstytucji: Ignacym Potockim, Hugo Kołłątaju, królu Stanisławie Auguście Poniatowskim, Baśnie zacytowały fragment konstytucji, a Tom Poezji przypomniał, w jakiej atmosferze przybiegały obrady sejmowe. Natomiast Śpiewnik Pieśni Patriotycznych zaśpiewał „Jak długo w sercach naszych”, „Witaj majowo jutrzenko” i „Rotę”.

 
           
   

Kangur Europejski 2010 30.04.2010  
   

        W Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur Europejski 2010 uczniowie naszej szkoły otrzymali dyplomy, wyróżnienia i nagrody rzeczowe: Jakub Krzysiak IIc, Bartłomiej Stemborowski IVa, Paweł Animucki Vc, Magdalena Stefańska Va i Agata Banaszkiewicz Vc.

 
           
   

Puchar Dyrektora klas młodszych 30.04.2010  
   

        W dniach 26 - 28.04.2010 r. odbył się pierwszy etap Pucharu Dyrektora w klasach młodszych. Dzieci rozwiązywały testy, rebusy, krzyżówki z zakresu wiadomości polonistycznych, matematycznych, przyrodniczych i językowych oraz wykonywały prace plastyczne. Była rywalizacja i zabawa. Zwycięskie klasy wyłonią zawody sportowe, które odbędą się 1 czerwca 2010 r.  

 
           
   

„Książka o książce” 26.04.2010  
   

        23 kwietnia w Światowy Dzień Książki odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Wojewódzkiego Konkursu „Książka o książce” na wykonanie książki artystycznej. Spośród ponad 100 prac II nagrodę w kategorii klas IV-VI otrzymała Aleksandra Dałek z kl. V c. W kategorii klas I-III czworo uczniów naszej szkoły zdobyło wyróżnienia: Szymon Gawłowski kl. II c, Zofia Foryś kl. III c, Zofia Jóźwiak kl. II b, Zuzanna Wróblewska kl. II b. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace można obejrzeć na wystawie w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli.

 
           
   

Matematyczny Czar Par 20.04.2010  
   

       W dniu 20 kwietnia 2010 r. odbyła się VIII edycja konkursu Matematyczny Czar Par Czwartoklasistów 2010 zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 71. Wzięło w niej udział 72 uczniów z 29 łódzkich placówek. Naszą szkołę reprezentowali: Katarzyna Niedźwiecka i Bartłomiej Stemborowski. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań matematycznych oraz doskonalenie umiejętności stosowania wiedzy w zadaniach praktycznych.

Kasia i Bartek rozwizujacy kolejne zadanie

 
           
   

Msza Św. w intencji Ofiar Katynia 14.04.2010  
   

         W dniu 13 kwietnia przedstawiciele naszej szkoły: Wiktoria Sztandera, Julia Wolska i Maja Sokołowska, pod opieką p. Grzegorza Parzonki wzięli udział w Mszy Świętej w intencji Ofiar Katynia i innych obozów zagłady z racji 70 rocznicy tej zbrodni. Uroczystości przewodniczył ks. Abp Władysław Ziółek. Z uwagi na niedawną tragedię, modlono się także za ofiary katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

 
           
   

Konkurs pięknego czytania 12.04.2010  
   

        Uczniowie klas III – Marta Bania kl. III a, Piotr Czech kl. III b i Anita Wasiak kl. III c wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania pod hasłem „W szczęśliwym świecie Muminków”. Czytali wybrane fragmenty książki Tove Janson, przygotowali plakat oraz zaprezentowali scenkę charakteryzującą cechy i zachowania Muminków.

 
           
   

Konkurs plastyczny 11.04.2010  
   

        W dniu 9 kwietnia 2010r. w Szkole Podstawowej nr 184 w Łodzi odbyło się podsumowanie VI Konkursu plastycznego o Ojcu Świętym Janie Pawle II „Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II”. Wyróżnienia wręczane przez Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego zdobyli uczniowie naszej szkoły: Julia Trawczyńska z klasy II c i Artur Sejda z klasy III a.

Gratulujemy!

 
           
   

„Andersen przyjacielem dzieci” 06.04.2010  
   

      W VI Międzyszkolnym Konkursie „Andersen przyjacielem dzieci” odbywającym się pod patronatem Konsulatu Królestwa Danii II miejsce zdobyła drużyna naszej szkoły w składzie: Aleksandra Dałek kl. V c, Jakub Klimaszewski kl. IV a, Agnieszka Władysiak kl. IV c. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością biografii i twórczości Hansa Christiana Andersena oraz wiedzą dotyczącą ojczyzny baśniopisarza.


Gratulujemy!

 
           
   

Wielkanoc 2010    
   

      Świąt Wielkanocnych, które wnoszą do serc wiosenną radość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję
życzą
Dyrekcja i Rada Pedagogiczna.

           
   

Rodzinny Dom Dziecka „Światełko” 31.03.2010  
   

DRODZY RODZICE I MILI UCZNIOWIE

          Za Wasze gorące serca w postaci przynoszonych darów, które zostały przekazane do tego wspaniałego Rodzinnego Domu Dziecka przed feriami, otrzymaliśmy wiele ciepłych słów podziękowania. Przed Świętami Wielkanocnymi dostaliśmy piękną kartkę świąteczną wykonaną przez dzieci ze zdjęciami wszystkich wychowanków. Bardzo za nią dziękujemy.

W takich chwilach rozumiemy jeszcze mocniej,
że dawanie cieszy bardziej niż dostawanie.

 
           
   

Konkurs plastyczny 31.03.2010  
   

         Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Stół wielkanocny”. Główne nagrody zdobyli: Szymon Gawłowski kl. II c, Mikołaj Kaczmarek kl.  III c, Natalia Sielicka kl. I c. Wyróżnienia: Jakub Mikołajczyk kl. II a, Julia Dałek kl. I c, Oliwia Kowara kl. II c.

 
           
   

Ogólnopolski Konkurs na Pisankę Wielkanocną 2010 31.03.2010  
   

         Na Ogólnopolski Konkurs na „Pisankę Wielkanocną 2010” zorganizowany przez Miejski Dom Kultury w Świnoujściu wpłynęło 305 pisanek z różnych regionów kraju. Uczennica naszej szkoły Justyna Kryger z klasy III c w kategorii 8-12 lat zajęła II miejsce.

Gratulujemy!

Pisanki nadesłane na konkurs wystawiono na aukcję - zebrano 1204,00 zł na potrzeby dzieci uczęszczających na zajęcia w Domu Kultury w Świnoujściu. Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy im pomóc.

 
           
   

Konkurs plastyczny 31.03.2010  
   

         Dzieci licznie wzięły udział w konkursie plastycznym „Pani Wiosna”. Prace wykonały techniką kolażu. Mogły pracować w grupach. Nagrody główne zdobyły: Kalina Kaczmarek, Alicja Stańczak, Zuzia Zwolińska, Oliwia Markiewicz – kl. I b, Wiktoria Kwaśniak, Amelia D’Silva, Weronika Krysiak – kl. I c, Justyna Kałuziak, Ola Przygoda – kl. III c, Martyna Dworniak, Natalia Pełka – kl. III c. Wyróżnienia: Wiktoria K., Kornelia Sz., Amelia – kl. I b, Patryk, Krystian, Kajetan i Michał – kl. I b, Bartek, Igor – kl. I b, Hania Harmazy, Maja Śmiałkowska – kl. II a i kl. I c, Ola Grzelak, Monika Milczarska – kl. III c, Ola Matuszewska, Sandra Wójcik – kl. III c, Paloma Brzostowicz, Julia Wojdera – kl. III c .Justyna Kryger, Anita Wasiak – kl. III c, Karolina Królasik, Martyna Struszczak – kl. III c, Zofia Foryś, Julia Rybarczyk – kl. III c, Julia Dałek – kl. I c, Joanna Dembińska, Małgosia Kowalczyk – kl. III c.

 
           
   

Konkurs Recytatorski 31.03.2010  
   

         Jak co roku wiosnę przywitaliśmy konkursem recytatorskim „Świerszczykowe wierszyki”. Oto tegoroczni laureaci: I miejsce – Agata Burda kl. II a (J. Brzechwa „Chrząszcz w trzcinie”), II miejsce – Julia Dałek kl. I c ( D. Gellner  „W ogródku”),  III miejsce – Julia Garczyńska  kl. II c (J. Brzechwa „Sowa”) Wyróżnienia: Wiktoria Kwaśniak kl.Ic (J. Brzechwa „Kaczka Dziwaczka”), Justyna Gałuszka kl. I a (J. Brzechwa „Leń”), Martyna Stankiewicz  kl. I c (S. Szuchowa  „Kotek się uczy”),  Zosia Jóźwiak kl. II b  (J. Tuwim „Zosia Samosia”), Hania Harmazy kl. II a (Ł. Dębski „Pieczeń”).

 
           
   

Bezpieczeństwo w Internecie 31.03.2010  
   

         W marcu w bibliotece szkolnej odbyły się zajęcia nt. bezpieczeństwa w sieci. Uczniowie klasy IV a, V a i VI a poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Zajęcia polegały na omawianiu oglądanych kreskówek poświęconych różnym formom internetowych zagrożeń. Uczniowie próbowali podejmować właściwe decyzje uzasadniając swój wybór.

PAMIĘTAJCIE DZIECI O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI

Surfowanie po Internecie jest bezpieczne, jeżeli znamy zagrożenia
i potrafimy ich unikać. Kiedy jesteś w Sieci przestrzegaj zawsze zasad bezpieczeństwa.

Zasady bezpieczeństwa w sieci

 
           
   

Apel wielkanocny 31.03.2010  
   

          31 marca 2010 r. w ostatnim dniu nauki przed Świętami Wielkanocnymi uczniowie klasy Vc i Ic oraz chór szkolny pod kierunkiem p. Doroty Miszteli zaprezentowali wielkanocne przedstawienie "O wielkanocnym baranku, który wypadł z koszyczka". Ciekawie pokazana "awantura" kto jest najważniejszy z wielkanocnych przysmaków przypomniała zwyczaje związane z radosnymi Świętami Wielkanocnymi. Pragnienie spokoju, radości, czasu dla wszystkich to życzenia przekazane dla wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

zdjęcia...

 
           
   

VII Dzień Europejski 30.03.2010  
   

          29 marca 2010 r. odbył się kolejny już Dzień Europejski. Uczniowie klas V i VI wystąpili w przedstawieniu pt.: "W poszukiwaniu Europy". Zaprezentowano również taniec grecki i pasadoble oraz hymn UE "Odę do radości", a zwieńczeniem przedstawienia była piosenka "Europo Witaj Nam".

zdjęcia...

 
           
   

Konkurs plastyczny 29.03.2010    
   

         W Międzyszkolnym konkursie plastycznym "BARANEK WIELKANOCNY" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 206 w Łodzi uczniowie naszej szkoły uzyskali:
II miejsce - Julia Dałek z kl I c
III miejsce - Aleksandra Dałek z kl V c

wyróżnienie - Martyna Stankiewicz z kl I c
wyróżnienie - Artur Sejda z kl III a

GRATULUJEMY !!!!

dyplomy...

 
           
   

Puchar Dyrektora dla klas IV 29.03.2010  
   

         W dniu 25 marca podczas dwóch godzin lekcyjnych odbywały się zawody klas IV o Puchar Dyrektora. Dzieci sprawdzały swoją wiedzę z jęz. polskiego, matematyki, jęz. angielskiego, przyrody i informatyki oraz rywalizowały w wielu konkurencjach sportowych np.: zbieranie piłeczek pingpongowych, celowanie woreczkami do koszyka, rzuty lotkami do tarczy, rzuty do kosza na czas i innych wyścigach biegowych.
Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Do ostatnich minut wynik nie był przesądzony. Ostatnim punktem zabawy była prezentacja klas - hasła, okrzyki, taniec i śpiew. Każda z klas przedstawiła się wspaniale - najdłuższy i najtrudniejszy program miała klasa IV b.
I miejsce zajęła klasa IV c i otrzymała Puchar Dyrektora. Klasy IV a i IV b zajęły II miejsce.

zdjęcia...

 
           
   

Kino Silver Screen 23.03.2010  
   

        „Alicja w Krainie Czarów” to niezwykłe, symboliczno – refleksyjne widowisko w wersji 3D, które 23 marca obejrzały klasy IV w kinie Silver Screen. Każdy tu znajdzie coś dla siebie. Młodsi widzowie - typową dla konwencji baśni odwieczną walkę dobra ze złem i wspaniałe przygody rodem z krainy marzeń, dorośli – fantastyczną wyprawę odnoszącą się do głębokich warstw ludzkiej psychiki. A wszystkich połączyła barwna, pełna zapierających dech w piersiach efektów specjalnych podróż, mająca na celu poznanie prawdy, piękna i dobra oraz niesamowity Johny Deep w roli Szalonego Kapelusznika!

 
           
   

IV Konkurs Informatyczny 23.03.2010  
   

        Organizatorem IV Konkursu Informatycznego Tradycje Świąt Wielkiej Nocy było Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Był on adresowany do uczniów klas III szkoły podstawowej z terenu Łodzi. Celem konkursu było propagowanie osiągnięć dzieci w wieku wczesnoszkolnym, rozwijanie inwencji twórczej uczniów oraz kształtowanie umiejętności edytowania tekstów i tworzenia prac graficznych. Nasza szkołę reprezentowała uczennica klasy IIIa  Marta Bania, która spośród 33 uczestników zdobyła 15 miejsce .

 
           
   

Kangur Matematyczny 19.03.2010  
   

            W dniu 18 marca 2010 roku  uczniowie  naszej  szkoły  uczestniczyli  w międzynarodowym konkursie "Kangur Matematyczny". Do konkursu zgłosiło  się  53  uczniów,  w trzech  kategoriach  wiekowych: kl. II - Kangurek, kl. III i IV - Maluch, kl. V i VI - Beniamin.

 
             
   

„Siódemeczka” jest super! 18.03.2010  
   

        „Gazetka jest naprawdę bardzo ciekawa. Uważam ją za najlepszą na świecie” – to tylko jedna z opinii  o  „Siódemeczce”,  którą  można  przeczytać  w „Przeglądzie Edukacyjnym” (nr 1/2010) piśmie dla nauczycieli, gdzie opublikowany został bardzo ciekawy artykuł o naszej gazetce szkolnej i pracy zespołu redakcyjnego. Zachęcamy wszystkich uczniów i rodziców do lektury „Siódemeczki”.

 
           
   

Powitanie kopii obrazu MB Jasnogórskiej 16.03.2010  
   

        Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli 13 marca w powitaniu kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w Łodzi. Uroczystej Mszy św. przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego przewodniczył abp Władysław Ziółek. Obraz, po zimowej przerwie, wraca do codziennych odwiedzin parafii archidiecezji łódzkiej. Peregrynacja potrwa do września. Homilię wygłosił o. Anzelm Frączek, paulin z Jasnej Góry. 17 marca witać będziemy obraz w parafii św. Franciszka z Asyżu.

 
           
   

Rekolekcje Wielkopostne 14.03.2010  
   

        W roku liturgicznym Kościoła jest pewien szczególny czas - czas nauki, czas pokuty i czas na stawanie się lepszym. To rekolekcje wielkopostne. Chwile nauki i rozmowy, chwile refleksji w ciszy i spokoju, aby czterdzieści dni Wielkiego Postu wykorzystać na prawdziwe spotkanie z Bogiem i samym sobą. To także okazja do nabrania odwagi, by spojrzeć na Krzyż Chrystusa i uleczyć swoją duszę.
        Nauki w kościele Św. Franciszka z Asyżu w dniach 8-13 marca 2010 r. głosił nam ksiądz Grzegorz Książek ze zgromadzenia księży pijarów, proboszcz parafii w Czausach na Białorusi. Obrazowe i ciekawe pokazanie nam Bożej miłości, naszych możliwości bycia dobrymi, tego jaki jest grzech, co stało się z nimi dzięki ofierze Chrystusa i do czego jesteśmy posłani zostanie w naszej pamięci i sercu. Ubogaceni przez nauki rekolekcyjne czekamy na uroczystość Nawiedzenia Parafii przez kopię Obrazu Jasnogórskiego.

 
           
   

Talent roku 2009 03.03.2010    
   

       Zakończył się 39. plebiscyt Czytelników „Polskiego Dziennika Łódzkiego”. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 1 marca w hotelu Andel’s w Łodzi. Do konkursu został zgłoszony PIOTR KIEŁBIK zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego „SP7”. Piotr jest również absolwentem naszej szkoły.
W tej edycji plebiscytu otrzymano tak wiele kuponów, że redakcja gazety postanowiła wyróżnić nie dziesiątkę, ale piętnastkę sportowców. Przyznano także nagrody specjalne. Nasz gimnastyk otrzymał nagrodę za TALENT ROKU 2009. Cieszymy się bardzo z tego wyróżnienia, gratulujemy Piotrowi i życzymy dalszych sukcesów w gimnastyce sportowej.

 
           
   

IX Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych 14.02.2010    
   

       Zosia Jóźwiak – uczennica klasy II b zajęła I miejsce w konkursie „Anegdoty z biblioteki” w ramach IX Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych „Biblioteka bez granic”. Zaprezentowała opowiadanie pt. „Nowoczesna książka”.


Gratulujemy!!!

 
           
   

Wycieczka do Warszawy 11.02.2010    
   

        Dnia 8 lutego 2010 roku klasy 6a, 6b, 6c pojechały na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem naszej podróży było zwiedzanie Sejmu i Senatu. Obejrzeliśmy również wiele innych ciekawych miejsc, w tym Stare Miasto i Grób Nieznanego Żołnierza. Z daleka widzieliśmy najwyższy budynek Polski - Pałac Kultury i Nauki.

Krzysztof Nieciąg kl. 6a

 
           
   

Drzwi Otwarte 2010 07.02.2010    
   

       3 lutego w naszej szkole odbyła się po raz kolejny akcja „Drzwi Otwarte”. Zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi – przyszłymi pierwszoklasistami.
       Licznie przybyli goście z dużym zainteresowaniem zwiedzali naszą szkołę. Oglądali nowoczesne pracownie, salę gimnastyczną, świetlicę, stołówkę, gabinet pedagoga, a także zapoznali się z pracą nauczycieli oraz kół zainteresowań. Dla dzieci przygotowano inscenizację bajki, pokaz taneczny, zabawy oraz poczęstunek. Odbyło się również spotkanie rodziców z Dyrekcją szkoły i wychowawcami przyszłych klas pierwszych, na którym zaprezentowano programy klas i treści realizowane przez poszczególnych nauczycieli.
Jesteśmy dumni, że nasza szkoła cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród rodziców.

 
           
   

Archidiecezjalny Konkurs Ja i moja parafia 30.01.2010    
   

       W Konkursie Archidiecezjalnym  adresowanym do uczniów szkół podstawowych pt.: Ja i moja parafia wzięło udział 45 szkół. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VI b Mateusz Sokołowski, który wykonał pracę w formie prezentacji multimedialnej i otrzymał wyróżnienie spośród 51 nadesłanych prac.

Gratulujemy!!!

 
           
   

Dyskoteka karnawałowa 27.01.2010    
   

       W poniedziałek 25 stycznia odwiedziły naszą szkołę różne ciekawe osoby: księżniczki, wampiry, pielęgniarki, Zorro, kowboje, pajace i wiele innych. To wszystko za sprawą balu karnawałowego, który od godzin rannych trwał dla klas I - III a od godziny 15.00 dla dzieci z klas IV - VI. Dyskotekę karnawałową dla "starszków" prowadził D.J. Emil. Dzieci były bardzo zadowolone - oprócz super muzyki były też dedykacje piosenek.
     Chcę jeszcze nadmienić, że wszystkie przebrane w tym dniu osoby były zwolnione z odpytywania!

 
             
   

Akcja charytatywna 27.01.2010  
   

       Zakończyliśmy zbiórkę środków czystości dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka przy ulicy Ciechocińskiej. Uczniowie skrupulatnie przeliczyli rzeczy przyniesione przez Siebie – Darczyńców: 606 mydeł, 43 kg proszku do prania, 20 szczoteczek do zębów, 140 past do zębów chusteczki higieniczne, kremy do rąk, 5 szamponów do włosów, 2 mydła w płynie, dezodorant, ołówki, zeszyty, książeczki, puzzle, gry planszowe, zabawki, pluszaki, badminton, piłka siatkowa, piłka ręczna, ringo, paletki i piłeczki do tenisa stołowego sucha karma dla psa – 3 kg, saszetki dla kota, 5 karm dla psa w puszce i dla kota.
       W imieniu obdarowanych dzieci DZIĘKUJEMY za okazane serce.
W tym roku pobiliśmy rekord przyniesionych darów!!! (dla porównania w tamtym roku przynieśliśmy 383 mydełka) Dzięki tak dużej zbiórce darów wspomogliśmy również jedną z potrzebujących rodzin z Litwy – matkę samotnie wychowującą siedmioro dzieci.
   Bardzo się cieszę, że Wy – nasi drodzy Uczniowie i wspaniali Rodzice otwieracie swe serca na potrzeby innych. Wiem, że zawsze można na Was polegać. Być może zgodzicie się ze mną, że większą radość czerpiemy z dawania niż z dostawania.

Samorząd Uczniowski pod opieką Doroty Kuzalskiej

   
           
   

Sprawozdanie z konkursów plastycznych 22.01.2010    
   

Ogólne sprawozdanie z konkursów plastycznych
w I semestrze r. szk. 2009/2010

      W pierwszym semestrze roku szkolnego 2009/2010 zorganizowano w szkole 8 konkursów plastycznych, których głównym organizatorem była pani Dorota Misztela, nauczycielka plastyki. Podsumowania z ich przeprowadzenia dokonano 18 stycznia 2010 r.
      Przy współpracy z następującymi nauczycielami: panią Heleną Kobus, panią Anną Korbecką, panią Jolantą Szczepanik, panią Jolantą Borawską, pania Magdaleną Adamczyk, panią Dorotą Kuzalską, panią Elżbietą Mętką, panią Izabelą Frątczak-Jóźwiak, panią Aliną Zalewską, panią Anną Rokselą zorganizowano w tym okresie następujące konkursy:
1. „Ulubione miejsce wakacyjne"
2. „ Jesienne drzewo”
3. „Bezpieczna droga do szkoły”
4. „Poezja polska w twórczości młodego
       malarza”
5. „Nasze portrety”
6. „Znaki bhp na terenie szkoły”
7. „Baśnie Andersena”
8. „Karta Bożonarodzeniowa”
- uczestniczyło 67, wyróżniono 20
- uczestniczyło 40, wyróżniono 21
- uczestniczyło 40, wyróżniono  5

- uczestniczyło 69, wyróżniono 18
- uczestniczyło 48, wyróżniono 16
- uczestniczyło 20, wyróżniono  8
- uczestniczyło 35, wyróżniono 10
- uczestniczyło 45, wyróżniono 19

Uczniowie naszej szkoły licznie uczestniczyli w konkursach plastycznych, dając wyraz swoim zainteresowaniom i chęcią wykazania się aktywnością twórczą. Łączna liczba biorących udział to 364 uczniów, z których 117 wyróżniono dyplomami, punktami słodkościami.

 
           
   

X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny 21.01.2010    
   

        Spośród 947 anielskich rzeźb, które napłynęły na X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny na rzeźbę anioła z masy solnej pt.: „WAKACJE Z ANIOŁEM…” wyróżnienie w kategorii klasy I-III Szkoły Podstawowej zdobyła Martyna Stankiewicz z kl. I c.

Gratulujemy!

 
           
   

Pasowanie na czytelnika 14.01.2010  
   

       W środę 13 stycznia odbyło się pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Koło teatralne zaprezentowało przedstawienie o książce i jej bohaterach. Postacie bajkowe pokazały dzieciom, jak należy postępować z książką i jak korzystać z biblioteki. Kulminacyjnym punktem występu było wspólne ślubowanie. Dzieci głośno powtarzały tekst przysięgi odczytany przez Panią Książkę. Po przysiędze nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, gazetkę biblioteczną oraz zakładki do książek.

 
           
   

XI Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych 14.01.2010  
   

         11 stycznia 2010 r. odbył się szkolny etap konkursu
„Anegdoty z biblioteki”

W etapie ogólnołódzkim wystąpią:

Zofia Jóźwiak z kl. II b i Agata Stępień z kl. VI b

Gratulujemy!!!

   
           
   

Teatr Lalki i Aktora Pinokio 11.01.2010  
   

       Dnia 8 stycznia 2010 r. klasy piąte wybrały się do łódzkiego teatru Pinokio, gdzie obejrzały przedstawienie pt. „Rock & Troll”. Spektakl, mimo że był długi, zaciekawił wszystkich. Opowiadał o nietolerancji w świecie ludzi, braku szacunku z powodu inności oraz o braku zrozumienia. Całość była niezwykle poruszająca. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Gdy już aktorzy mieli schodzić ze sceny, dostali wielkie i długie brawa. Przedstawienie wszystkim się podobało.

Marcin Machała kl. VA

   
           
   

Teatr Lalki i Aktora Pinokio 08.01.2010    
   

       Dnia 07.01.10 r. klasy czwarte wybrały się do Teatru Lalki i Aktora Pinokio na spektakl słowno-muzyczny „Rock & Troll”. To niezwykła, nieco mroczna, ale bardzo poruszająca opowieść o nietolerancji wśród ludzi, braku szacunku i zrozumienia dla tego, co inne, co nieznane, a wobec tego - najpewniej gorsze. Spektakl pokazuje, że warto jednak tę „inność” poznać i zrozumieć, bo w każdym z nas - bez względu na różnice w wyglądzie, osobowości i poglądach można znaleźć coś wartościowego, a poza tym, dzięki tym wszystkim odmiennościom, życie jest ciekawsze, a świat piękniejszy.

 
           
   

Jasełka klas IV - VI 06.01.2010    
   

       22 grudnia 2009r. na sali gimnastycznej odbyło się kolędowanie przygotowane dla uczniów klas IV – VI. Chór pod kierunkiem p. Doroty Miszteli wspaniale wyśpiewał radość Świąt Bożego Narodzenia w kolędach prowadzonych na głosy, uświetnionych przez akompaniament na dzwonkach i instrumentach perkusyjnych. Zespół taneczny przygotowany przez p. Michała Lotkę pokazał piękno poloneza według melodii „Bóg się rodzi”, a recytowane życzenia uczniów małych i dużych wprowadziły uroczysty świąteczny nastrój.

więcej ...

 
             
   

Jasełka 04.01.2010  
   

       W dniu 22.12.2009 r. klasy młodsze oglądały przedstawienie jasełkowe zaprezentowane przez klasę IIc pod opieką p. A. Rokseli i p. M. Lotki. Zaprezentowane kolędy wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój .

 
             
   

Sesja naukowa w Gimnazjum nr 41 22.12.2009  
   

            Dnia 21 grudnia 2009 roku 10 uczniów klas VI pod opieką  p. Krystyny Włodarczyk brało udział w VII Szkolnej Sesji Naukowej „ Co w trawie piszczy, czyli małe co nieco o naukowym badaniu przyrody”, która została zorganizowana   przez   Gimnazjum nr 41  w  Łodzi. Gimnazjaliści  z  trzecich  klas   zaprezentowali    podczas   sesji     kilka   bardzo   ciekawych    referatów   i eksperymentów między innymi na temat latania i aerodynamiki. Na koniec spotkania odbył się quiz „1 z 10”, w którym reprezentanci wszystkich uczestniczących    w    sesji     szkół     odpowiadali     na    pytania    związane   z prezentowanymi referatami i doświadczeniami. Quiz wygrał uczeń naszej szkoły - Julisz Brysik z klasy VIc.

Aleksandra Zareda- klasa VIc

 
             
   

Pierwsze uczniowskie doświadczenie 22.12.2009  
   

       W dniu 17.12. 2009 r. uroczystym pokazem dla rodziców i Dyrekcji szkoły, klasa IIB zakończyła udział w I etapie projektu „Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności w inscenizacji pt; „Łódź, moje miasto”. Po występie nastąpiło symboliczne przekazanie maskotki - „Myszki” klasie Ia, która będzie realizować II etap Projektu, zaś każdy drugoklasista otrzymał na własność ,,pacynkę", jako podziękowanie za udział w Projekcie.

 
           
   

Turniej Piłki Nożnej 21.12.2009  
   

          W dniach 30.11.2009 r. oraz 02.12.2009 r. odbyły się turnieje piłki nożnej, w trzech kategoriach wiekowych (U8, U10 i U13). Pod opieką trenera p. Michała Gajdy najmłodsi i najstarsi zawodnicy naszej szkoły zajęli II miejsca, a nasi piłkarze w kategorii U10 pokonali wszystkich uczestników i zajęli I miejsce na podium. Dodatkowo Patryk Olszak z kl. IIb oraz Norbert Piskorski z kl. IVa otrzymali statuetki dla najlepszego zawodnika w swoich kategoriach wiekowych.

   
           
   

Logo biblioteki szkolnej SP7 20.12.2009  
   

      Konkurs na logo biblioteki szkolnej rozstrzygnięty!
Praca Macieja Ciekańskiego z klasy VI a zwyciężyła!

Logo biblioteki szkolnej SP 7

      Jury wyróżniło także prace: Magdaleny Księżak (kl. VI c) Kariny Kiwert (kl. VI c) Julii Trawczyńskiej (kl. II c)

   
           
   

Mistrzostwa w Piłce Siatkowej 17.12.2009    
   

I miejsce w Mistrzostwach Południa Łodzi w piłce siatkowej chłopców!

      Turniej w piłce siatkowej zaczął się 9 grudnia. Nasza reprezentacja wygrała ze szkołą 113 w setach 2:0. 11 grudnia graliśmy ze szkołą 190 – wygraliśmy 2:0 a w starciu z gospodarzami SP 64 po zaciętym boju punkt za punkt przegraliśmy 1:2. Ostatni mecz decydujący wygraliśmy pokonując szkołę 38 2:0. Dzięki temu zajęliśmy I miejsce w grupie południowej! Cieszy nas wygrana tym bardziej, że po raz pierwszy nasza szkoła startowała w Mistrzostwach Łodzi w tej dyscyplinie sportowej. Dzięki zajęciu I miejsca zakwalifikowaliśmy się do finału łódzkiego, który rozegrany będzie na wiosnę.
      A oto chłopcy, którzy przez 4 miesiące intensywnie przygotowywali się do zawodów i pięknie reprezentowali naszą szkołę: Wiktor Bojdo kl. VI b, Szymon Bojdo kl. VI b, Tomasz Nowakowski kl. VI b, Sebastian Zdyb kl. VI b, Damian Wasiejko kl. VI b, Adrian Karbowiak kl. VI b, Damian Kaniorski kl. VI c, Mateusz Cieślak kl. VI c, Przemek Sarnowiak kl. VI c, Bogumił Dembiński kl. VI c.
     Najlepszym zawodnikiem w naszej drużynie został Tomasz Nowakowski. Natomiast spośród wszystkich grających zespołów najlepszym zawodnikiem turnieju został Wiktor Bojdo! Obaj chłopcy otrzymali nagrody rzeczowe. Nasza szkoła za zajęcie I miejsca otrzymała dyplom i piłkę siatkową.

 
           
   

IX Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy 15.12.2009  
   

         W IX Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym pt. „Świat baśni Andersena” odbywającym się pod patronatem Konsulatu Królestwa Danii najlepszą znajomością życia i twórczości Hansa Christiana Andersena wykazali się uczniowie naszej szkoły:
I miejsce zdobyła Agnieszka Władysiak z kl. IV c,
III miejsce Jakub Klimaszewski z kl. IV a

W kategorii plastycznej wyróżnienie otrzymała Patrycja Socha z kl. IV c. Drużyna z klas czwartych przedstawiła inscenizację baśni pt. „Księżniczka na ziarnku grochu.

dyplom ...

   
           
   

Mikołajki 2009 14.12.2009    
   

         12 grudnia 2009 roku w hali MOSiR przy ul. Karpackiej 61 odbyły się zawody gimnastyczne dziewcząt i chłopców w klasie młodzieżowej oraz III sportowej zorganizowane z okazji Mikołajek. W imprezie tej brały udział wszystkie dzieci uprawiające gimnastykę sportową w Szkole Podstawowej nr 7 w Łodzi z klas I, II, III, IV, i V.

 
             
   

Konkurs Prezent dla św. Mikołaja 09.12.2009  
   

        Dnia 9 grudnia uczniowie klasy Ic – Julia Dałek, Oliwer Lis, Weronika Bartczak uczestniczyli w Pałacowym Świątecznym Spotkaniu z Literaturą w Pałacu Młodzieży w Łodzi. Wysłuchali czytanej „Opowieści wigilijnej”, obejrzeli film „Gwiazdka Kubusia Puchatka”, nauczyli się piosenki „Święta, święta…",a także spotkali się z Mikołajem. Julia Dałek odebrała I nagrodę w łódzkim konkursie „Prezent dla świętego Mikołaja, czyli co podarowałbyś Świętemu Mikołajowi pod choinkę?” Praca Julii - worek dla Mikołaja była eksponowana na wystawie pokonkursowej w auli Pałacu Młodzieży.

 
           
   

Konkurs Laurka dla biblioteki 01.12.2009    
   

         30 listopada 2009 roku rozstrzygnięty został szkolny konkurs „Laurka dla naszej biblioteki”. Z okazji swojego święta biblioteka otrzymała wiele laurek i życzeń. Za wszystkie serdecznie dziękujemy!
Oto nagrodzeni autorzy prac:
I miejsce – Justyna Krawczyk kl. 3a
II miejsce – Anna Włostek kl. 2c
III miejsce – Karolina Słodkowska 2c
III miejsce – Artur Sejda kl. 3a
Wyróżnienia otrzymali: Julia Dałek kl. 1c, Marta Bania, Wiktoria Borkowska kl. 3a, Julia Trawczyńska kl. 2c, Zuzanna Wróblewska kl. 2b.

Gratulujemy!!!

 
           
   

Evenc Taneczny w „Manufakturze” 30.11.2009    
   

          W niedzielę 29.11.2009r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w EVENCIE TANECZNYM W MANUFAKTURZE. Prezentacja ta miała na celu promocję Mistrzostw Polski w Tańcu Sportowym, które odbędą się 06.12.2009r. w Łodzi oraz przyszłorocznych Mistrzostw Świata, które również będziemy organizować w naszym mieście. W tym tanecznym show brały udział także  kluby  sportowe:  „Jaszczur  i  „Czarne Stopy. Łącznie tańczyło ok. 150 - 200 osób. W pokazie tanecznym zaprezentowali się głównie uczniowie z klas C naszej szkoły (klasy I 0 V), a także dzieci z innych klas uczęszczające na zajęcia dodatkowe z tańca. Opiekunem wszystkich tańczących jest pan Michał Lotka.

 
           
   

XI Ogólnołódzki Konkurs Recytatorski 30.11.2009  
   

         W XI Ogólnołódzkim Konkursie Recytatorskim „Mój świat – światem bez wad” - w kręgu polskiej współczesnej poezji dziecięcej uczennica klasy VI b – Agata Stępień w finale pokonała kilkudziesięciu uczestników konkursu i zajęła VIII miejsce.
        W szkolnym etapie konkursu Agata wraz z Dominiką Kuchciak najlepiej recytowały wybrane utwory spośród 52 uczniów z klas IV – VI.

dyplom

Gratulujemy!

 
             
   

Instytut Europejski 25.11.2009  
   

         W dniu 23 listopada klasa VI b została zaproszona na spotkanie do Instytutu Europejskiego. Dzieciom bardzo podobała się prezentacja krajów Unii Europejskiej. Informacje zostały przekazany w sposób interesujący i zachęcający do dalszego zgłębiania wiedzy na ten temat.

 
           
   

Balony do nieba 24.11.2009  
   

         20 listopada w szkołach w całej Polsce UNICEF obchodził DZIEŃ PRAW DZIECKA, którego kulminacją był happening „Balony do nieba”. W naszej szkole podczas przerwy o godz. 1130 dzieci zaczęły dekorować drzwi swoich pracowni balonami. O godz. 1200 wszystkie klasy miały zrobione zdjęcia przy „balonowych drzwiach”. W ten sposób uczciliśmy 20 rocznicę ustalenia Konwencji o Prawach Dziecka. Dziękujemy wszystkim dzieciom za włączenie się do akcji.

zobacz zdjęcia...

 
             
   

Obchody Święta Niepodległości 12.11.2009  
   

         Nasi uczniowie z klasy IV a Joanna Modrzyńska, Katarzyna Kłeczek, Kamil Robaszek wzięli udział w obchodach Święta Odzyskania Niepodległości. Główne uroczystości rozpoczęła Msza Święta sprawowana pod przewodnictwem Jego Eminencji abp Władysława Ziółka w bazylice archikatedralnej. Po liturgii władze kościelne i samorządowe województwa i miasta Łodzi zapalili przed płytą Grobu Nieznanego Żołnierza „ogień niepodległości”. Następnie przedstawiciele parlamentarzystów ziemi łódzkiej, władz samorządowych, różnych środowisk i stowarzyszeń złożyli wieńce i kwiaty. Na zakończenie uroczystości odbyła się defilada kompanii honorowej. W historycznych uniformach 28 pułku Strzelców Kaniowskich maszerowali też członkowie Stowarzyszenia Historycznego „Strzelcy Kaniowscy”.

 
           
   

Wycieczka do Muzeum Włókiennictwa 10.11.2009  
   

         Dnia 3 listopada 2009 roku odbyła się wycieczka klasy Va i Vb do Muzeum Włókiennictwa w „Białej Fabryce” w Łodzi, zbudowanej w XVIII wieku, przez Ludwika Gayera. Zwiedzaliśmy znajdujący się obok fabryki skansen zabudowań drewnianych. Obejrzeliśmy budynki robotników i rzemieślników, willę oraz najstarszy łódzki kościół. Następnie uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, na których mogliśmy ozdobić torby przy użyciu techniki druku na tkaninie. Wycieczka bardzo nam się podobała. Poczuliśmy się, jakby czas się cofnął o kilka dekad.

Magdalena Stefańska kl. Va

   
           
   

Chrzest pierwszaków 31.10.2009  
   

          Już po raz kolejny odbył się w naszej szkole ”Chrzest Pierwszaków”. Dzieci poradziły sobie z wykonaniem zadań, przygotowanych przez „Starszą Brać”J. Uzyskały dzięki temu pełne prawa do tytułu ucznia naszej szkoły. Zadania  nie  były  łatwe.  Trzeba  było  poradzić  sobie z  „ciężkim  tornistrem”,  z przeniesieniem  „posiłku” w stołówce.  Pierwszaki  musiały  także  pośpiewać  i zaprojektować strój szkolny. A na koniec odważnie pokonały „niebezpieczny tor przeszkód”. Wszystkie dzieci otrzymały również miłe niespodzianki od swych starszych koleżanek z klasy VIb.

zobacz zdjęcia...

 
           
   

Regionalny Konkurs Gazetek Szkolnych 23.10.2009    
   

         22 października reprezentacja redakcji gazetki szkolnej „Siódemeczka” wzięła udział w „Regionalnym Konkursie Gazetek Szkolnych”.
Jury oceniało trzy numery naszego pisemka z ubiegłego roku szkolnego, scenkę teatralną charakteryzującą naszą gazetkę oraz zadania konkursowe. Zajęliśmy III miejsce!

Agata Stępień kl. VI b

 
           
   

Teatr Arlekin 22.10.2009  
   

             Klasy klasy IV a i IV c w dniu 21 października 2009 r. uczestniczyły w spektaklu pt. Arlekin w tarapatach wystawianym w Teatrze Arlekin. Celem wycieczki było przypomnienie uczniom na podstawie obejrzanej sztuki elementów tworzywa teatralnego, zapoznanie z gatunkiem komedii d'ellarte oraz uwrażliwienie na postrzeganie kwestii dobra i zła.

 
             
   

Wycieczka do skansenu wojskowego 22.10.2009  
   

       Dnia 19.10.2009 r. odbyła się wycieczka klasy 6a do skansenu wojskowego w Łodzi. Przewodnik opowiadał nam następujących o zabytkach: śmigłowcu, czołgu, armatach i samolocie dwuosobowym do nauki latania. Wszystkie eksponaty pochodzą z drugiej wojny światowej.

Oskar Kurzawa klasa 6a

 
           
   

Dzień Edukacji Narodowej 14.10.2009    
   

       14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty i gorące życzenia od uczniów. Pan Dyrektor Jarosław Krajewski podziękował wszystkim nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za pełną zaangażowania pracę. W sposób szczególny wyróżnił niektórych z nich.
Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali:
wicedyrektor szkoły pani Krystyna Luzak, nauczyciel muzyki, plastyki i techniki pani Dorota Misztela, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej Jolanta Borawska, metodyk wych. fizycznego pani Izabela Chrolenko, nauczyciel matematyki pani Dorota Rydza, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Joanna Derejska, nauczyciel religii pani Alina Zalewska i nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Dorota Skrobek oraz pracownicy administracji i obsługi: pani Jolanta Andrzejewska, pani Joanna Polak, pracownicy kuchni: pani Grażyna Papaj, pani Elżbieta Witych, pani Honorata Ślipek, pracownicy obsługi: pan Szymon Pietrzak, pani Teresa Sądkiewicz i pani Bogumiła Dróbkowska.
         Po zakończeniu oficjalnej części  uroczystości  uczniowie klasy  IIc  oraz klas IV - VI   pod  opieką  nauczycieli  Jolanty  Szczepanik, Anny Korbeckiej  i Doroty Miszteli zaprezentowali program kabaretowy pt.: Duża przerwa", którego  treścią  była  ukazana  w  żartobliwym tonie ciężka praca pedagogiczna i wychowawcza.

 
           
   

Ślubowanie klas pierwszych 13.10.2009    
   

       13 października odbyło się Ślubowanie Klas Pierwszych. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na Ucznia Szkoły Podstawowej nr 7. Przyrzeczenie złożyli także przedstawiciele rodziców pierwszaków.
       Po części oficjalnej, uczniowie zaprezentowali, zaproszonym nauczycielom i  rodzicom,   część   artystyczną  przygotowaną   pod  opieką  wychowawców  p. Jolanty Borawskiej, p. Renaty Kuberskiej i p. Doroty Skrobek. Po uroczystości dzieci udały się do swoich klas na poczęstunek i przygotowane przez rodziców prezenty.

 
           
   

IV edycja konkursu związanego ze św. Franciszkiem 12.10.2009  
   

          11 października 2009 roku odbyło się rozstrzygnięcie IV edycji konkursu związanego ze św. Franciszkiem z Asyżu „Chcemy nieść dzisiaj Pokój i Dobro jak święty Franciszek" zorganizowanego przez Parafię Matki Bożej Anielskiej, Szkołę Podstawową nr 83 oraz Radę Osiedla Chojny-Dąbrowa. Oto wyniki konkursu:
konkurs plastyczny
I miejsce: Julia Dałek Ic  i III miejsce: Krystian Zamojski Ic
Wyróżnienie: Seweryn Skoczylas Ia
konkurs literacki
kategoria PROZA (analiza) III miejsce: Aleksandra Zareda VIc
Wyróżnienie: Magdalena Stefańska Va

   
           
   

IX Dzień papieski 12.10.2009    
   

          Celem przypomnienia dzieciom i młodzieży sylwetki Papieża Polaka Jana Pawła II zorganizowano w naszej szkole wystawę prac plastycznych uczniów z klas IV – VI (temat pracy: Słowa Jana Pawła II o wolności) oraz z klas I- III (temat prac: Naśladowanie działalności Jana Pawła II).

 
             
   

Cmentarz żydowski w Łodzi 08.10.2009  
   

           6  października 2009 r. klasy: VI a i VI b  zwiedzały cmentarz żydowski w Łodzi. Przewodnik zapoznał uczniów z symboliką żydowską, wyjaśnił znaczenie „gwiazdy Dawida” (jest to znak błogosławieństwa), objaśnił różnicę między pismem hebrajskim i jidysz oraz przedstawił zwyczaje i obrzędy. Obejrzeliśmy groby rodziców Artura Rubinsteina, Juliana Tuwima, ohele (murowane grobowce)  stawiane  uczonym w piśmie, mauzoleum Poznańskiego z wspaniałą mozaiką z dwóch milionów różnokolorowych szkiełek i tysiące macew, z symbolami związanymi z kulturą żydowską, ustawionych w równych rzędach tablicami w kierunku wschodnim. Ten cmentarz to dowód obecności Żydów w dziejach Łodzi.

 
           
   

Lekcja na terenie Lasu Łagiewnickiego 06.10.2009  
   

            We   wrześniu   klasy   V a  i   V b   pojechały   na   lekcję  w  plenerze  - Drzewa  i  krzewy  Lasu  Łagiewnickiego.  Dzięki  niej  nie  mamy  problemu z rozpoznaniem jodły, modrzewiu, miłorzębu itd. Po wycieczce po lesie odpoczywaliśmy przy ognisku i zajadaliśmy się pysznymi kiełbaskami.
Było wspaniale, bo i pogoda dopisała! Jedyny minus - to powrót do szkoły. Trwał zdecydowanie za długo!!! Ale to już wina komunikacji w naszym mieście.

 
           
   

Stypendia naukowe 01.10.2009  
   

          We wrześniu 2009 r. trzech uczniów naszej szkoły otrzymało roczne stypendia motywacyjne ufundowane przez prywatną firmę Partner Center.

 
           
   

Atlas Arena w Łodzi 01.10.2009  
   

        Dnia 29.09.2009 r. klasy VI a i VI b brały udział w kibicowaniu na meczach w ramach Mistrzostw Europy Kobiet w Piłce Siatkowej 2009. Miało to miejsce w nowej hali Atlas Arena w Łodzi. Pierwszym meczem był mecz Rosja - Hiszpania, który zakończył sie wygraną zawodniczek rosyjskich - 3:1. W drugim meczu rywalizowała Holandia z Bułgarią. Rozgrywka ta zakończyła się zwycięstwem pomarańczowych - 3:0. Trzecim i ostatnim starciem był mecz Polska - Belgia. Zakończył sie naszym zwycięstwem - 3:1.

Mateusz Strzelczuk kl. VI a

 
           
   

Dzień warkoczyka 30.09.2009  
   

Dzień Warkoczyka klasy I –III podsumowanie.

I miejsce – Agata Burda IIA (180 warkoczy)
I miejsce – Hanna Harmazy IIA (131 warkoczy)
II miejsce – Amelia Łańcuchowska IB (100 warkoczy)
II miejsce – Natalia Sielicka Ic (92 warkocze)
III miejsce – Michalina Strzelecka IA (85 warkoczy)
III miejsce – Martyna Struszczak IIIC (77 warkoczy)
Dziękujemy też dzieciom z klasy IIC i IIIC za liczny udział w konkursie.

Życzymy wszystkim powodzenia w przyszłym roku!

 
           
   

Dzień Zielonej Szkoły 28.09.2009  
   

       25 września (piątek) już piąty raz miała miejsce akcja dzień „Zielonej Szkoły”. Tradycyjnie część uczniów wraz z wychowawcami zajęła się pielęgnacją przyszkolnych ogródków. Prace porządkowe w ogródkach polegały na usunięciu chwastów i zasadzeniu nowych roślin, które będą cieszyły nasze oczy na wiosnę. Klasy IIb, IIIa, IVb, Va i VIb pielęgnując wybrane przez siebie rabatki tym samym zadeklarowała swój udział w konkursie na „Najładniejszy ogródek szkolny”, którego rozstrzygnięcie nastąpi pod koniec maja 2010. Tradycyjnie klasa, która wygra konkurs weźmie udział w wycieczce niespodziance.
     W czasie, gdy za murami uczniowie porządkowali ogródki, w szkole klasy młodsze pod opieką wychowawców pielęgnowały swoje rośliny doniczkowe – wszystkie je porządnie umyto i przesadzono do nowych doniczek.
Wszystkim dzieciom i rodzicom dziękujemy za dostarczone rośliny.

   
           
   

Akcja Sprzątanie świata 23.09.2009  
   

        Jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątania świata". Hasło przewodnie tegorocznej akcji to: "Sprzątajmy lasy
- codziennie"
.
       18 września 2009 roku uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami przyrody, wyposażenie w worki na śmieci i rękawice, porządkowali okolice szkoły i boisko szkolne. Dzieci z klas drugich i trzecich pod opieką wychowawców sprzątały teren pobliskiego parku. Uczniowie z klas IV - VI pod opieką nauczycieli przyrody porządkowały boisko oraz teren osiedla sąsiadującego ze szkołą. W sumie zebrano 25 ogromnych worków śmieci.

   
           
   

Uroczystość św. Stanisława Kostki 21.09.2009    
   

        Uczniowie klasy Vc pod opieką pani katechetki Aliny Zalewskiej brali udział w Sumie odpustowej odprawionej w Archikatedrze Łódzkiej, której przewodniczył ks. Abp. Władysław Ziółek - Metropolita Łódzki. Homilię wygłosił przeor Jasnej Góry, o. Roman Majewski. Ze względu na peregrynację obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej w archidiecezji łódzkiej motywem przewodnim obchodów była rola Matki Bożej w życiu św. Stanisława Kostki. 
        W kościele św. Franciszka z Asyżu podczas Mszy świętej zostały zaprezentowane prace plastyczne i literackie o św. Stanisławie Kostce przygotowane przez naszych uczniów. Wiersz Natalii Włochińskiej z kl. VI a odczytano w czasie homilii. Prace te będzie można podziwiać przez najbliższy tydzień.

więcej ...

 
           
   

Apel pod pomnikiem ofiar Katynia 21.09.2009    
   

       Uczennice klasy IVc (Magdalena Jarkowska, Karolina Świderska, Agata Aftowicz), jako delegacja szkoły, wzięły udział w apelu pod pomnikiem ofiar Katynia, znajdującym  się przy kościele pod wezwaniem Matki Bożej Zwycięskiej. W uroczystościach, oprócz delegacji szkolnych, uczestniczyli przedstawiciele grup kombatanckich, władz samorządowych oraz rodzin pomordowanych. Po złożeniu kwiatów w bazylice katedralnej odbyła się Msza Święta pod przewodnictwem bp. Ireneusza Pękalskiego w intencji ofiar na wschodzie.

 

 
             
   

Wizyta w teatrze 08.09.2009    
   

        Uczniowie klas VIa i VIb w dniu 2 września 2009r. odwiedzili Teatr Nowy w którym odbywał się III Międzynarodowy Przegląd Teatrów Muzycznych Osób Niepełnosprawnych. Obejrzeliśmy przedstawienie "Alicja w krainie czarów" w wykonaniu Integracyjnej Grupy Teatralnej TON z Łodzi oraz "Historia prawdziwa" przygotowana przez Integracyjny Zespół Taneczny TACY SAMI z Zespołu Szkół Specjalnych nr 3 i Gimnazjum nr 11 z Rudy Śląskiej. Piękne inscenizacje, wspaniałe kostiumy sprawiły nam wiele radości i zadowolenia. Podziw wzbudzała gra aktorska i umiejętności wokalno-taneczne artystów.

   
             
   

Wyjazd na Litwę 07.09.2009  
   

      Podczas wakacji, w dniach 6– 18 lipca, miał miejsce kolejny etap realizacji współpracy między naszą szkołą a polską Szkołą Średnią w Ławaryszkach na Litwie. Nauczyciele SP7 we współpracy z Łódzkim Oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zorganizowali w Ławaryszkach półkolonie językowo – krajoznawcze dla dzieci z tamtejszej szkoły.
Panie Magdalena Adamczyk, Alina Zalewska i Grażyna Szymczak prowadziły zajęcia z 46 dzieci. W programie półkolonii były prowadzone, w formie zabawy, lekcje języka polskiego, zajęcia sportowe oraz wycieczki krajoznawcze do Wilna (zwiedzaliśmy Pałac Książąt Litewskich) oraz do Kłajpedy, gdzie oglądaliśmy pokaz w delfinarium, Muzeum Morskie i bawiliśmy się nad morzem. Półkolonie zakończył pokaz umiejętności uczestników – dzieci śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze, przedstawiły prace plastyczne. Na widowni zasiedli rodzice dzieci, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Polskiej w Ławaryszkach. Dla gości dzieci przygotowały własnoręcznie pudełeczka z pamiątkami z nad morza.
Kiedy trzeba było opuszczać gościnne Ławaryszki wszystkim było żal się rozstać. Niektórzy z uczestników odwiedzą nas w Łodzi podczas kolejnej wymiany uczniów naszych szkół.

   
             
   

Rozpoczęcie roku szkolnego      
   

W dniu 1 września serdecznie zapraszamy na
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2009/2010.

O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św. do parafii
Św. Franciszka z Asyżu,
o godzinie 900 powitają nowy rok szkolny klasy III - VI,
spotykając się ze swoimi wychowawcami w klasach,
a o godzinie 1100 rozpoczynają rok szkolny klasy I i II.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

   
       

Webmaster: Małgorzata Gęsich