Strona główna

AKTUALNOŚCI

Rok szkolny 2007/2008

 

 

Nareszcie wakacje!!! 21.06.2008  
 
 

 

 

           Niecodzienny przebieg miało zakończenie roku szkolnego 2007/2008 w najmłodszych klasach Szkoły Podstawowej nr 7 przy ulicy Wiosennej w Łodzi. Specjalnymi gośćmi były: wojewoda łódzki Jolanta Chełmińska i łódzki kurator oświaty Wiesława Zewald. Dzieci, ich rodzice, a także nauczyciele byli bardzo miło zaskoczeni wizytą dostojnych gości.
           Podczas uroczystej akademii Pani wojewoda wyraziła radość ze spotkania z dziećmi. Życzyła im udanych i bezpiecznych wakacji, a rodziców prosiła o szczególną opiekę nad pociechami podczas letnich wyjazdów. Wspólnie z Panią kurator wojewoda łódzki wręczyła najlepszym uczniom nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.
           Łódzki kurator oświaty oficjalnie zakończyła rok szkolny 2007/2008 i ogłosiła dwumiesięczne wakacje letnie, co wywołało ogromny aplauz wśród najmłodszych uczniów szkoły przy ul. Wiosennej. Pani wojewoda i Pani kurator obejrzały także interesujący występ artystyczny przygotowany przez dzieci z klas I – III.

           Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi to placówka z prawie 150-letnią historią. W klasach I – IV prowadzi oddziały sportowe o specjalności gimnastyka sportowa. Szkoła słynie nie tylko z osiągnięć sportowych, ale także z wysokiego poziomu nauczania oraz pracy wychowawczej. Ponad 70 proc. uczniów, to dzieci spoza rejonu szkoły, co świadczy o jej ogromnej renomie i popularności wśród rodziców z całej Łodzi. Od trzech lat placówka współpracuje z polską szkołą na Litwie.

 www.uw.lodz.pl

 
         
 

Wystawa psów 17.06.2008  
 

           W dniu 17 czerwca na terenie naszej szkoły odbyła sie wystawa psów. Dwunastu uczniów w tym dniu przyprowadziło swoje zwierzęta, aby zaprezentować ich umiejętności. Byli to: Magdalena Jarkowska z klasy IIc (Cola), Natalia Cukier z klasy VIa (Fado),  Angelika Mincberg z klasy VIc (Oskar), Izabela Galas z klasy Va (Kora), Paulina Nowak z klasy VIc (Sonia), Karolina Bieńkowska z klasy IIa (Dejzi), Kasia Niedźwiedzka z klasy IIb (Bouli), Julia Wolska z klasy IIc (Max), Maja Kosowska z klasy IIIb (Lalka), Patrycja Hebda z klasy Va (Pikuś), Iza Malczewska z klasy IIb (Xena) i Weronika Józefowska z klasy VIa (Tibi).

        zdjęcia

 
         
 

Śladami pielgrzymki Jana Pawa II 16.06.2008  
              Dnia 13.06.2008r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystości „Śladami pielgrzymki Jana Pawła II”. Jednym z miejsc, w których zatrzymał się papież, były zakłady „Alba” przy ul. Pabianickiej 184. To właśnie tutaj zaprezentowaliśmy krótki program artystyczny dla uczczenia 21 rocznicy pobytu wielkiego Polaka w naszym mieście.

 
         
 

Konkurs plastyczny 13.06.2008  
 

           W I Międzynarodowym Konkursie  plastycznym „Miłość wg Jana Pawła II” organizowanym przez Zespól Szkół Katolickich im. Bł. P. j. Frassati w Nowym Sączu w grupie SZKOŁA PODSTAWOWA – kl. IV – VI w  kategorii  rysunek 

II miejsce zajęła NATALIA SOBCZAK KL IV C.   

GRATULACJE!!!

 
         
 

Konkurs Jak być szczęśliwym w rodzinie? 06.06.2008  
 

          5 czerwca odbył się finał Ogólnołódzkiego konkursu  dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów „Jak być szczęśliwym w rodzinie?” Uczniowie naszej szkoły uzyskali:
- Artur Sejda kl. Ia – III miejsce za pracę plastyczną – Collage I – III
- Oliwia Przybylska  kl. IVb – III miejsce za pracę plastyczną – Collage IV – VI
- Damian Rojek kl. Ia – wyróżnienie za pracę literacką – Wiersz I- III

Gratulujemy!

 
         
 

Konkurs Zabawa z nitką 29.05.2008  
 

              28 maja 2008r. uczniowie kl IVb i IVc uczestniczyli w rozstrzygnięciu konkursu  Zabawa z nitką  zorganizowanego  przez  Fabrykę  nici "ARIADNA" w ramach projektu Rękodzieło Artystyczne w edukacji małego dziecka. Wyróżnienie za pracę szydełkową Maryja z dzieciątkiem otrzymała Magdalena Księżak z kl IVc. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani upominkami, a ich prace będą wystawione podczas listopadowej edycji Targów Rękodzieła. Uczniowie kl. IVb otrzymali odtwarzacz DVD dla klasy która najliczniej brała udział w konkursie. Gratulujemy!

Konkurs Zabawa z nitką

zobacz zdjęcia

   
         
 

Konkurs matematyczno – przyrodniczy 26.05.2008    
 

 17  maja  2008r.  uczniowie   klasy  VIc   naszej   szkoły   wzięli   udział   w Konkursie matematyczno – przyrodniczym pod hasłem „Polskie chronione rośliny i zwierzęta”. Była to VI , a zarazem ostatnia edycja konkursu rozgrywanego między trzema szkołami warszawskimi (SP nr 10, SP nr 97 i SP nr 148) i trzema szkołami  z Łodzi (SP nr 7, SP nr 65, SP nr 79). Gospodarzami tegorocznej edycji była Szkoła Podstawowa nr 79 w Łodzi.
Konkurs składał się z dwóch etapów.
W pierwszym etapie, który odbył się na terenie naszej szkoły, uczniowie przygotowywali album – informator o chronionych roślinach i zwierzętach Wyżyny Lubelskiej i Roztocza, folder dotyczący form ochrony przyrody w Polsce oraz figurkę zwierzęcia chronionego. Nasz figurka przedstawiała bociana czarnego.

W drugim etapie,
który odbył się w SP nr 79 w Łodzi naszą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna w składzie: 
              Weronika Stemborowska,
Agata Czapnik i Kamil Kuberski.
 Drużyna najpierw zmagała się z trzema zadaniami matematycznymi, których treść związana była z ochroną przyrody, a następnie rozwiązywała krzyżówkę matematyczno – przyrodniczą.
Jednocześnie   odbywał  się   konkurs   kibica.   Wszystkie   szkoły    wspierały   10-osobowe grupy kibiców, które w wyznaczonym czasie prezentowały  2 hasła przyrodnicze i 2 hasła dopingujące drużynę.
W drugim etapie zdobywaliśmy  również  punkty  za  wykonany  wcześniej  album i jego prezentację, za folder oraz figurkę chronionego zwierzęcia. W rezultacie nasza szkoła zajęła trzecie miejsce.
Na zakończenie konkursu organizatorzy zaprosili nas na spacer do Ogrodu Botanicznego.

 

 
           
 

Finał konkursu Recytatorskiego 20.05.2008  
               W XIII Szkolnym Konkursie Recytatorskim wystartowało 20 uczniów. Jury z uwagą wysłuchało wszystkich recytacji. Po burzliwych obradach ogłoszono wyniki konkursu.

I miejsce - Julia Bielawska i Ewelina Baćko
II miejsce - Artur Gryś i Agata Antczak
III miejsce - Filip Burski i Izabela Galas
wyróżnienie otrzymała Magda Książak

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
         
 

IX Łódzki Konkurs Języka Angielskiego 16.05.2008    
 

W dniu 15.05.2008 roku uczennica klasy IIIc Aleksandra Dałek otrzymała wyróżnienie w IX Łódzkim Konkursie Języka Angielskiego Klas Trzecich CHAMPION 2008

         

 
         
 

VI Konkurs Wiedzy o Ptakach 16.05.2008  
 

W dniu 14 maja br. odbył się w naszej szkole VI Konkurs Wiedzy o Ptakkach.

   

więcej ...

   
         
 

Marszałek Polski Józef Piłsudski 14.05.2008    
 

             12 maja 2008 roku  odbyła się  Msza Święta polowa  (przed  kościołem  oo. Jezuitów w Łodzi), inaugurująca obchody 73. rocznicy śmierci Pierwszego Honorowego Obywatela Miasta Łodzi Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Po mszy świętej odbył się przemarsz uczestników obchodów - doradcy prezydenta RP Jacka Sasina, przedstawicieli służb mundurowych, środowisk kombatanckich oraz uczniów łódzkich szkół (w tym naszej), pod pomnik Józefa Piłsudskiego na plac  im.  Związku  Strzeleckiego  „Strzelec”,  gdzie  przypomniano dzieło marszałka i atmosferę panującą w czasie obchodów żałobnych po jego śmierci. Uroczystość stała się również okazją do uhonorowania weteranów walk o niepodległość kraju.

 
           
 

Mali poeci 07.05.2008  
 

             W majowym numerze wydawnictwa DiKŚW „Mały przewodnik katolicki” został zamieszczony wiersz naszego ucznia, Macieja Ciechomskiego z klasy Va.

zobacz wiersz

 
           
 

3 maja w kościele katolickim 05.05.2008  
 

             3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w tym dniu we mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej przez  księdza arcybiskupa Władysława Ziółka w łódzkiej katedrze.

       

 
         
 

Apel z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja 05.05.2008  
 

             Dnia  30  kwietnia  br.  odbyła  się w naszej szkole uroczystość z  okazji  217 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ciekawy scenariusz imprezy, interesujące teksty i znane pieśni - oto sposób na przybliżenie trudnej historii Polski.   Udało  się  to   uczniom   klasy   VI c   (pod  kierownictwem   polonistki  - p. J. Szczepanik) i chórowi chłopców z kl. IV a i V b, nad którymi pieczę sprawowała p. D. Misztela.

Gratulujemy!

zdjęcia ...

   
         
 

Międzyszkolny Konkurs wiedzy o Ojcu Świętym 24.04.2008    
 

            W dniu 2 kwietnia 2008r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 184 półfinał Konkursu wiedzy o Ojcu Świętym „Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II”. Naszą szkołę reprezentował zespół: Patrycja Kołodzieczyk, Kamil Jarkowski i Wiktor Bojdo.

 

 
           
 

Konkurs z języka angielskiego - CHAMPION 200 21.04.2008  
 

             W dniu 17 kwietnia 2008 roku odbył się etap ogólnołódzki konkursu z języka angielskiego "CHAMPION 2008" dla klas III (etap pisemny). Do ścisłej czołówki zakwalifikowała się Aleksandra Dałek z IIIc (n-l j.ang. Ewa Grzelak).

Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim już etapie - ustnym.!!!

 
           
 

Dzień Ziemi 21.04.2008  
 

             21 kwietnia uczniowie klas IV – VI wzięli udział w uroczystości z okazji Dnia Ziemi. Uczestnicy szkolnego koła literacko – teatralnego przedstawili scenkę kabaretową pt. „Mitologia ekologiczna”. W dowcipny sposób zaprezentowali dyskusję bogów greckich na temat ekologii na Olimpie i wpływie, a raczej jego braku, bogów na nieekologiczną działalność człowieka.

     

więcej zdjęć ...

 
         
 

VII Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych 17.04.2008    
 

             16 kwietnia 2008r. w przepięknych wnętrzach Pałacu Kindermana odbyło się uroczyste podsumowanie VII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych. Wzięli w nim udział zwycięzcy zmagań konkursowych ze wszystkich typów szkół: ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody wręczali i gratulowali laureatom między innymi: łódzka Kurator Oświaty pani Wiesława Zewald, dyrektor Wydziału Edukacji pan Jacek Człapiński, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Pinokio” pan Waldemar Wilhelm, prezes Towarzystwa Przyjaciół Łodzi pan Ryszard Bonisławski, przedstawiciele łódzkich wyższych uczelni, bibliotek, parlamentarzyści. Była pokonkursowa wystawa lalek teatralnych wykonanych przez uczniów szkół podstawowych. Całość zakończył uroczysty bankiet.

Naszą szkołę reprezentowała Weronika Stemborowska z kl. VIc zdobywczyni trzeciego miejsca. Weronika udzieliła również wywiadu dla Oddziału Łódzkiego Telewizji Polskiej.

       

 
         
 

Konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki” 16.04.2008    
 

         W dniu 15 kwietnia 2008r. odbył się w naszej szkole kolejny wiosenny konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki”. Zadebiutowały w nim dzieci z klas pierwszych i sięgnęły z powodzeniem po najwyższe miejsca. Starym zwyczajem czas urozmaicały „tańczące pary” z klasy III C. Oto tegoroczne wyniki:

miejsce I   Rafał Barański kl. IIIC i Justyna Kryger kl. IC
miejsce II Agata Banaszkiewicz kl. IIIC i Ola Dałek kl. IIIC
miejsce III Ania Drzazga kl. IIIA i Marta Bania IA

        zdjęcia...

Gratulujemy !!!

 
         
 

Dzień Europejski 14.04.2008    
 

            W dniu 14 kwietnia 2008 roku odbył się VI Dzień Europejski. Tegoroczny temat to "Poszukiwania królowej". Sherlock Holmes i Watson próbowali przy pomocy znanych osobistości (Einstein, Watt, Newton, Roentgen a nawet The Beatles) rozwiązać trudną sprawę zaginięcia królowej. Wszyscy bawiliśmy się doskonale!

      zdjęcia...

 
         
 

Konkurs z języka angielskiego - CHAMPION 2008 07.04.2008    
 

           Uczennice klasy IIIc Agata Banaszkiewicz oraz Aleksandra Dałek (nauczyciel: Ewa Grzelak) zakwalifikowały  się do etapu ogólnołódzkiego IX Konkursu Języka Angielskiego Klas Trzecich "CHAMPION 2008".

Etap ogólnołódzki odbędzie się w dniu 17 kwietnia 2008 roku.

Gratulujemy!

 
         
 

Międzyszkolny Konkurs plastyczny o Ojcu Świętym 04.04.2008    
 

              W dniu 27 marca 2007r. odbył się  Konkurs  plastyczny  o  Ojcu  Świętym  „Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II”. Naszą szkołę reprezentował Paweł Animucki z klasy IIIc, który wywalczył wyróżnienie.

         

 
           
 

Konkurs z języka angielskiego - CHAMPION 2008 01.04.2008  
 

             W eliminacjach  szkolnych  Konkursu  z  języka angielskiego dla klas III - CHAMPION 2008 zwyciężyli: Aleksandra Dałek, Rafał Adamczyk i Agatka Banaszkiewicz. Tym samym zakwalifikowali się do etapu dzielnicowego.

 
         
 

Konkurs plastyczno-techniczny 22.03.2008    
 

             21 marca rozstrzygnięto konkurs plastyczno - techniczny o tematyce wielkanocnej ,,Stroik wielkanocny’’. Uczniowie wykonali przepiękne stroiki na świąteczny stół. Konkurs cieszył się dużą popularnością. Przystąpiło do niego 40 uczniów.
Jury w składzie: Pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Alina Zalewska – nauczyciel religii, Pani Elżbieta Mętka – nauczyciel świetlicy wybrało następujące prace.
I miejsce: Weronika Wojnarowicz kl. VB i Natalia Włochińska kl. IVA
II miejsce: Sandra Goliń kl. VB, Agnieszka Jednorowicz kl. VA i Kacper Karcz kl. IVC
III miejsce: Magdalena Księżak kl. IVC i Oliwia Kowalczyk kl. VA

Wyróżnienia: Jakub Piątek kl. VB i Jakub  Tomczyk kl. IVC
 

 
         
 

Apel Wielkanocny 20.03.2008  
 

           W dniu 19 marca 2008 roku odbył się program słowno - muzyczny „Wielkanocne przedstawienie” pt. POWIEDZ LUDZIOM, ŻE KOCHAM ICH przygotowany przez uczniów kl. VIa  i chór szkolny pod kierunkiem  p. Beaty Butrymowicz, p. Doroty Miszteli i p. Aliny Zalewskiej. Przedstawiono przygotowanie do Świąt Wielkanocnych przez rozważania naszych codziennych spotkań z kimś, kogo się przekreśla, komu nie udzielono pomocy, kto cierpi, kto ciągle się skarży, kto nie chciał, a mógł. Zawsze w takiej sytuacji jest z nami zmartwychwstały Chrystus który mówi: Powiedz ludziom, że kocham ich… Scenografia podkreśliła świąteczny nastrój uroczystości. Wielkanocne życzenia abyśmy umieli dostrzec, pomóc, pocieszyć, podać rękę drugiemu człowiekowi zakończyły program.

        więcej ...

   
         
 

Apel z okazji Świąt Wielkiej Nocy

19.03.2008

   
 

             W dniu 19 marca, podczas apelu z okazji świąt Wielkiej Nocy odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Palma Wielkanocna”. Konkurs cieszył się dużą popularnością. W swoje prace dzieci włożyły dużo serca, toteż palemki były pomysłowe. Największą i piękną palmę wykonała Martynka Dworniak z kl. Ic. Ona też zdobyła główną nagrodę. Oto lista dzieci, które zdobyły wyróżnienia:
Jakub Kurp Ic, Justyna Kryger Ic, Aleksandra Matuszewska Ic, Sebastian Szwugier IIc, Agata Aftowicz IIc, Wiktoria Sztandera IIc, Marlena Gałuszka IIIc, Sara Mikołajewska IIIc, Magda Stefańska IIIa, Klaudia Knapińska IIIa.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za ciekawe prace.

więcej zdjęć ...
Jolanta Kwiatkowska – opiekun samorządu kl. I - III

   
           
 

Turniej piłkarski 19.03.2008    
 

Nauczyciel naszej szkoły - Michał Gajda - w turnieju piłkarskim o Mistrzostwo Polski Radnych Samorządów zajął pierwsze miejsce, jednocześnie zdobywając Koronę Króla Strzelców strzelając 7 bramek.
Turniej odbył się w Gorzowie Wlkp. 16.03.2008r.

 
           
 

VII Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych

18.03.2008

   
 

           12 marca 2008 r. w Teatrze Lalki i Aktora „Pinokio” odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu dla uczniów szkół podstawowych „Polskie baśnie dobrze znam”.

Zadaniem konkursowym było wykonanie lalki teatralnej – kukły przedstawiającej bohatera wybranej polskiej baśni lub legendy. Na konkurs wpłynęło 90 kukieł. Oceniało je Jury złożone z osób na zawodowo zajmujących się robieniem projektowaniem, wykonywaniem i animowaniem  lalek teatralnych pod przewodnictwem scenografa pani Elżbiety Iwony Dietrych.

III miejsce w konkursie zajęła praca Weroniki Stemborowskiej z klasy VIc
Praca Kamila Florczyka z klasy Vb została wyróżniona umieszczeniem jej na wystawie w Teatrze Pinokio.

 

   
         
 

Dzień Otwarty

05.03.2008

 
 

           27 lutego odbyła się po raz kolejny w naszej szkole akcję „Drzwi Otwarte”. Zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi – przyszłymi pierwszoklasistami. Licznie przybyli goście z zainteresowaniem zwiedzali naszą szkołę. Oglądali sale lekcyjne, pracownie, salę gimnastyczną, świetlicę, stołówkę, gabinet pedagoga, a także zapoznali się z pracą nauczycieli oraz kół zainteresowań. Dla dzieci przygotowano inscenizację bajki, pokaz taneczny, zabawy, kolorowanki oraz poczęstunek. Odbyło się również spotkanie rodziców z Dyrekcją szkoły i wychowawcami przyszłych klas pierwszych, na którym zaprezentowano  programy klas i treści realizowane przez poszczególnych nauczycieli.

Jesteśmy dumni, że nasza szkoła cieszy się niesłabnącym uznaniem wśród rodziców, czego wyrazem jest zakończony sukcesem nabór do klas pierwszych.

zdjęcia ... 

   
         
 

Rekolekcje Wielkopostne

04.03.2008

 
 

Rekolekcje to są takie lekcje...
Przez, które człowiek duży i mały staje się bardziej doskonały

        W dniach od 25 lutego do 1 marca 2008r. odbyły się rekolekcje wielkopostne z udziałem uczniów i nauczycieli naszej szkoły w parafii św. Franciszka z Asyżu.  Prowadził je ksiądz Wojciech Błaszczyk pod hasłem „Razem z Jezusem wędrujemy do nieba”. Podczas rekolekcji słuchaliśmy Słowa Bożego, które przypomniało nam o drodze, którą musimy przejść aby spotkać się z Chrystusem, poznaliśmy symbolikę źródła i szczytu, przypomnieliśmy sobie warunki dobrej spowiedzi, przystąpiliśmy do sakramentu pokuty i pojednania ( kl III-VI). Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Eucharystia, podczas której karmiliśmy się Słowem i Ciałem Pana Jezusa.

Dziękujemy Bogu za ten czas – na owoce cierpliwie będziemy czekali...

   
           
 

Konkurs plastyczny „Kartka Wielkanocna”

03.03.2008

   
 

            3 marca 2008r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs plastyczny ,,Karta wielkanocna’’. Celem konkursu było kultywowanie tradycji wielkanocnych., wskazywanie roli świąt w życiu rodzinnym, szkolnym, społecznym. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów.
Jury w składzie: Pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Alina Zalewska – nauczyciel religii, pani Magdalena Adamczyk – nauczyciel języka polskiego, pani Grażyna Szymczak – nauczyciel biblioteki wyłoniło spośród wszystkich prac następujące miejsca:
I miejsce: Agnieszka Jednorowicz – klasa VA, Weronika Wojnarowicz – klasa VB i Joanna Modrzyńska – klasa II A
II miejsce: Sandra  Goliń – klasa VB, Weronika Józefowska – klasa VIA i Wiktoria Jałkiewicz – klasa IA
III miejsce: Michał Wielec – klasa VA, Michał Ciechomski – klasa VA i Daria Smolska – klasa VIB
Wyróżnienia: Agata Antczak –  VIB, Izabela Galas –  VA, Joanna Tomczyk – VA, Patrycja Kacprzyk VA,  Patrycja Hebda –VA, Dominik Marfiak – IIA, Aleksandra Krych – VIB, Paulina Kolasińska – VIB, Paula Szafran – IVA, Marta Borkowska - VA.

   
         
 

Konkurs plastyczny „Lubię malować”

18.02.2008

   
 

           15 lutego  2008 roku rozstrzygnięto konkurs plastyczny, którego zadaniem było propagowanie wśród uczniów zainteresowania technikami malarskimi, pędzlem i farbą. Uczniowie w osiemnastu pracach wykorzystujących różnego rodzaje farby i pędzle, a także niekonwencjonalne narzędzia jak: patyczki, patyki, folie, kartoniki, którymi rozprowadzano w ciekawy sposób farby,  przedstawiali najbliższe i najważniejsze dla nich tematy. Dzieci najczęściej ukazywały: przyrodę i jej uroki, w tym krajobrazy, świat zwierząt, istnienie człowieka , w tym jego rozwój, tolerancję i samotność, a także świat architektury.
Śpośród tych prac jury w składzie: pani Dorota Misztela - nauczyciel plastyki, pani Grażyna Szymczak - nauczyciel biblioteki, pani Magdalena Adamczyk - nauczyciel języka polskiego, pani Alina Zalewska - nauczyciel religii, wybrało następujące prace:
I miejsce: Kamil Krol - kl. VA, Agnieszka Jednorowicz - kl. VA i Weronika Wojnarowicz - kl. VB
 II miejsce: Patrycja Hebda - kl. VA, Joanna Tomczyk - kl. VA, Patrycja Kołodziejczyk - VB i Agnieszka Mazurek - kl. VIB
III miejsce: Julia Bielawska - kl. VIB, Marta Borkowska - kl. VA i Joanna Tomczyk - kl. VA
 Wyróżnienia: Daria Góralska VA,  Marta Borkowska VA, Maja Pachulska IVC,  Ewelina Baćko VIB,  Izabela Galas VA, Artur Jurgas IIB.

 
         
 

Apel „Bezpieczne zabawy zimowe”

09.02.2008

 
 

         Tuż przed feriami zimowymi dnia 8 lutego dzieci z klas młodszych uczestniczyły w apelu poświęconym tematyce bezpieczeństwa zabaw zimowych.
Przedstawiciele klas pierwszych rozwiązywali zagadki związane z ruchem drogowym. Dzieci z klas drugich prezentowały swe umiejętności matematyczne z zgadywankach i układankach liczbowych. Rozwiązaniem tych zagadek były hasła o bezpiecznej zabawie na śniegu i lodzie.
Nagrodzono również uczniów z klas trzecich za opracowanie ciekawych krzyżówek i malowanek o zasadach bezpiecznych zabaw. Wyróżnienia otrzymali: Paweł Animucki, Szymon Siwecki, Ola Dałek, Hania Wdzięczak i Nikola Lipińska z klasy IIIc oraz Ania Drzazga z klasy IIIa.

     

   
         
 

Konkurs Grafiki Komputerowej

06.02.2008r.

 
 

       W dniu 25 stycznia 2008r. w naszej szkole został przeprowadzony Konkurs Grafiki Komputerowej, w którym mogli zaprezentować swoje umiejętności uczniowie klas I - III. W konkursie wzięło udział 18 uczniów (po dwie osoby z klasy).  Przebiegał on w dwóch etapach: teoretycznym i praktycznym. Oto nasi zwycięzcy:

I miejsce - Krystian Hetmanet kl. IIIb
 II miejsce - Marta Miksa kl. IIIa
III miejsce - Aleksandra Dałek kl. IIIc
IV miejsce - Julia Wolska kl. IIc i Paweł Mołojec kl. IIIb
V miejsce - Przemek Rybczyński kl. IIa
Najlepsza praca z klas pierwszych należała do Zosi Foryś z kl. Ic.

WYNIKI KONKURSU                                                Zdjęcia ...

   
           
 

VII Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych

05.02.2008r.

   
 

      
           31 stycznia 2008r.
zakończył się szkolny etap festiwalowego konkursu „Polskie baśnie dobrze znamy. Dzieci czytały polskie baśnie i legendy, a następnie samodzielnie wykonywały kukiełkę – bohatera wybranego utworu.
Prace były oceniane w dwóch kategoriach: uczniowie klas I – III i uczniowie klas IV – VI. Ponadto dwie lalki mogą reprezentować szkołę na ogólnołódzkim etapie konkursu.

Do etapu ogólnołódzkiego przechodzą prace
Weroniki Stemborowskiej i Kamila Florczyka.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 12 marca 2008 r. w Teatrze Lalki i Aktora „Pinokio”.


                                                                                                                 Werdykt jury

 
           
 

Zabawa Karnawałowa

31.01.2008r. 

   
 

       
           Dzień 30 stycznia na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów naszej szkoły. O godzinie 9.30 na salę gimnastyczną (udekorowaną dziesiątkami balonów i serpentyn) wkroczyli bohaterowie niemal wszystkich bajek.
Były tańce, konkursy, węże, jednym słowem wspaniała zabawa.
Dzieci z klas I – III, oraz grono rodziców, którzy bacznie obserwowali swoje pociechy, z żalem opuszczali bal. No cóż, na pocieszenie usłyszeli, że następny taki bal karnawałowy odbędzie się już za rok!

 
                                                                                                                              zdjęcia...

   
       
 

Uwaga CZWARTOKLASIŚCI!

     
 

Przypominam, że od II semestru rusza  
KOŁO MŁODYCH KRYTYKÓW FILMOWYCH (KMKF). 

W ramach zajęć poznacie przede wszystkim historię kina i najważniejsze pojęcia potrzebne do analizy i interpretacji dzieła filmowego; następnie obejrzycie wiele ciekawych, wartościowych filmów i … napiszecie ich mini recenzje. Waszym zadaniem będzie również informowanie na bieżąco uczniów całej szkoły o zasługujących na uwagę propozycjach kinowych, teatralnych i telewizyjnych. Zapraszam miłośników dużego i małego ekranu na pierwsze spotkanie
marzec 2008r.

Wszystkich pragnących poszerzyć wiedzę na temat
sztuki filmowej czeka wspaniała zabawa!   
                                                                                                               Beata Butrymowicz

   
           
 

Szkolny Konkurs Kolęd

22.01.2008

   
 

         W dniu 22 stycznia 2008 roku odbył się w naszej szkole konkurs poświęcony znajomości kolęd polskich. Uczniowie z klas IV - VI, w liczbie 40 osób, zaprezentowali opracowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę. Dzieci solo bądź w zespołach śpiewały i grały na instrumentach (flety, dzwonki, trójkąty oraz pianino). Jury w składzie: p. Dorota Misztela, p. Małgorzata Gęsich, p. Grażyna Szymczak i p. Alina Zalewska wyłoniło następujących zwycięzców:
W kategorii soliści:
I miejsce Izabela Galas kl. Va,
II miejsce Jakub Owczarz kl. IVa,
III miejsce Patrycja Hebda kl. Va
W kategorii zespoły:
I miejsca jury nie przyznało.
II miejsce zespół z klasy Vb
(Angelika Jóźwiak, Patrycja Kołodzieczyk, Jakub Piatek,  Weronika  Wojnarowicz,  Anna  Sobczyńska  i  Patryk Gajtka) oraz zespół z klasy VIc (Adrianna Lenarcik, Natalia Linke, Milena Pawęda i Angelika Mincberg) III miejsce zespół z klasy VIb (Julia Bielawska, Agnieszka Mazurek, Agata Antczak, Aleksandra Krych, Karolina Tomczyk i Daria Smolska) oraz zespół z klasy VIc (Kinga Czech, Natalia Pakulska i Justyna Tomczyk).

   
           
 

Wycieczka do Pałacu Herbsta 15.01.2008    
 

           W piątek 11 stycznia 2008 roku zwiedziliśmy muzeum - Pałac Herbsta. Ten  budynek znajduje się na Księżym Młynie. Jego właściciel był dyrektorem fabryki. W pałacu obejrzeliśmy gabinet, salon lustrzany, jadalnię, pokoje wypoczynkowe oraz sale balową. Z tej sali można było wejść do ogrodu zimowego, a także pięknego ogrodu na powietrzu. Potem odbyły się warsztaty plastyczne. Rysowaliśmy swój wymarzony pokój w Pałacu. Następnie tramwajem wróciliśmy do szkoły. Ta wycieczka bardzo nam się podobała.

Magda Stefańska kl. IIIa

   
           
  Stroje piłkarskie 11.01.2008    
 


           Pani Elżbieta Spakowska oraz przedstawiciel firmy VIGO pan Kuchciak z pomocą rodziców (Marfiak, Polaczek, Palińskich, Stemborowskich, Polit, Szwugier, Ciach, Piskarskich, Osińskich, Wolskich, Jarkowskich, Władysiak i Robaszek) ufundowali stroje dla naszych małych piłkarzy z klasy II.
Teraz wyglądają jak zawodowi sportowcy.


Serdecznie dziękujemy!!!

   
           
  Jasełka 21.12.2007    
 

         W dniu 21 grudnia 2007 roku odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów kl. Vb i zespół instrumentalno - wokalny uczniów kl. IIIc, pod kierunkiem  p. Doroty Miszteli i katechetki Aliny Zalewskiej. Przedstawiono historię Narodzenia Chrystusa, wzbogaconą śpiewem kolęd, pastorałek, grą na fletach, dzwonkach i instrumentach perkusyjnych. Finałem był przepięknie wykonany na głosy psalm 47. Dekoracja w tonacji zimowej wykonana przez p. Dorotę Misztelę, p. Alinę Zalewską i p. Dorotę Skrobek, podkreśliła świąteczny nastrój uroczystości. Zakończyły ją życzenia błogosławieństwa bożego, pokoju i radości. Grudniowe oczekiwanie na święta Bożego Narodzenia na szkolnych korytarzach uatrakcyjniła szopka wykonana przez uczniów szkoły. Wykonane przez nich figurki pasterzy, aniołów, zwierząt i gwiazdy pozwoliły wykazać talenty plastyczne, wytrwałość w pracy i szacunek dla pracy innych. Szczególne uznanie należy się uczniom klasy VIb: Krzysztofowi Kosmali, Piotrowi Kłymowi i Maciejowi Pawlakowi za wykonanie drewnianej budowli szopki. 

                                        zobacz zdjęcia...

   
           
  Konkurs plastyczny „Ozdoby choinkowe” 21.12.2007    
 

           Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Ozdoby choinkowe” dla klas
 I - III. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością . Prace były ciekawe
 i  starannie wykonane. Wszystkie ozdoby wiszą na naszej szkolnej choince. Oto wyniki:

I miejsce – Julka Małolepsza IIc
II miejsce – Ola Dałek  IIIc i Rafał Jachtoma IIIa
III miejsce -  Marta Bania Ia

Wyróżnienia:
Justyna Kryger Ic, Ola Matuszewska Ic, Kuba Klimaszewski IIa, Kasia Jaskulska IIa, Kacper Nowicki Ia, Bartek Spakowski IIc, Wojtek Klemiński IIIc, Karolina Bieńkowska IIa, Marysia Szwankowska IIb, Kuba Prusik Ic.

   
           
  Konkurs z okazji 450 rocznicy ur. św. J. Kalasancjusza 20.12.2007    
 

           Ogólnopolski Konkurs z okazji 450. rocznicy urodzin św. Józefa Kalasancjusza został przeprowadzony w szkołach podstawowych, gimnazjalnych
i ponadgimnazjalnych. Jego hasło to „Życie oddane wychowaniu”.
Jury oglądało prace artystyczne uczniów, wczytywało się w wywiady, opowiadania i listy do Kalasancjusza. Nasi reprezentanci zajęci następujące miejsca:
Forma plastyczna - Izabela Galas miejsce IV
Forma literacka -
Agnieszka Jednorowicz miejsce II

   
           
VIII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy 12.12.2007  
  11 grudnia zakończył się VII Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy  pt. „Świat baśni Andersena” dla uczniów klas czwartych. Konkurs przebiegał w trzech kategoriach: wiedzowej, plastycznej i teatralnej.
W kategorii plastycznej
II miejsce zajęła Oliwia Kowalczyk z klasy IVa
III miejsce zajął Kordian Kotliński z klasy IVb

 Uczniowie klasy IVb zaprezentowali inscenizację baśni pt. „Brzydkie kaczątko”.
                                                                                                                               więcej ....
   
           
  Akcja Katolicka 11.12.2007    
  Szanowni Państwo, z wielką radością informuję, że zakończył się krajowy etap Ogólnopolskiego konkursu dla dzieci i młodzieży szkolnej „Ojczyznę kocham bardziej niż własne serce” - Sługa Boży Ks. Kard. Stefan Wyszyński.
Jury konkursu przyznało wyróżnienie uczennicy Marcie Rokseli ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Łodzi. Uczennicę przygotowywały nauczycielki: p. Maria Wieczorkiewicz i p. Alina Zalewska.

Serdecznie gratulujemy!

Warszawa, 3 grudnia 2007r.

   
           
  Konkurs plastyczny „Ulubiona baśń Andersena” 20.11.2007    
 

          Dnia 19 listopada rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs plastyczny poświęcony twórczości H. Ch. Andersena. Ten wspaniały duński pisarz i poeta, autor wspaniałych baśni dla dzieci do dziś zachwyca nas wszystkich swoją twórczością. Czytając te bajki możemy udać się w świat tajemnicy, zagadek, radości i smutku, który w końcu i tak staje się radością. Uczniowie klas czwartych wykonali ponad 20 prac związanych z tematyką tych baśni. Wykorzystali różne techniki plastyczne, aby oddać treść tych wspaniałych opowieści zakończonych morałem. Do najczęstszych baśni wybieranych przez dzieci były: Brzydkie kaczątko, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Dzielny ołowiany żołnierz, Królowa śniegu, Mała Syrenka. Jury w składzie: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Grażyna Szymczak – nauczyciel biblioteki wybrało następujące prace i przyznało nagrody:

I miejsce – Angelika Łojszczyk IVA, Jakub Rozwens IVA
II miejsce
– Kacper Karcz IVC, Oliwia Kowalczyk IVA
III miejsce
– Aleksandra Zgreda IVC, Natalia Sobczak IVC, Maciej Ciekański IVA
Wyróżnienia
Paula Szafran IVA, Szymon Tobiański IVA, Magdalena Księżak IVC, Damian Cieśliński IVA.

Zobacz prace!!!

   
           
  Konkurs plastyczny „Wiersz inspiracją młodego artysty” 17.11.2007    
 

           Dnia 16 listopada 2007r. rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs plastyczny, którego zadaniem było przedstawienie plastyczne znanych i mniej znanych wierszy polskich poetów. Celem konkursu było propagowanie zamiłowania do poezji rodzimej. Uczniowie korzystając z biblioteki szkolnej, pomocy nauczyciela biblioteki i własnych zbiorów wybierali najbardziej interesujące wiersze, przedstawiali je różnymi technikami plastycznymi radząc się na lekcjach i kole plastycznym nauczyciela plastyki. Wykonano łącznie 30 prac (klasy młodsze i starsze). Jury w składzie pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Grażyna Szymczak – nauczyciel biblioteki i pani Magdalena Adamczyk – nauczyciel języka polskiego wybrało następujące prace:

I miejsce – Agnieszka Jednorowicz Va, Weronika Wojnarowicz VB, Aleksandra Krych VIb, Katarzyna Małecka, Vb
II miejsce
– Katarzyna Mierska VIB, Magdalena Księżak IVC, Bartek Jonak VA, Agata Antczak VIB
III miejsce
– Patrycja Hebda VA, Izabela Galas, Krzysztof Hałas VB, Weronika Józefowska VIA
Wyróżnienia
: -Sandra Goliń VB, Kalina Kaźmierczak IVC, Emilia Wojciechowska VIA, Gabriela Hendzlik VA, Paula Szafran IVA.

Zobacz prace!!!

   
           
  Święto Odzyskania Niepodległości 13.11.2007    
 

           9.11.2007 roku w naszej szkole uczciliśmy 89 rocznicę odzyskania przez Polskę  niepodległości. Przygotowana inscenizacja z oprawą muzyczną przybliżyły uczniom fakty  i  postaci historyczne związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w listopadzie  1918 r. Lekcja historii tym razem odbyła się w miejscu dość nietypowym, u babci na  herbatce. W mieszkaniu babci spotkali się Magda (wnuczka babci), jej kolega Wojtek, a  także weteran II wojny światowej, zafascynowany historią legionów i Józefem Piłsudskim.  Nowoczesna babcia, umiejąca obsługiwać sprzęt video i towarzyszący spotkaniu weteran,  poprzez przysłowia narodowe i nagrany program telewizyjny opowiedzieli  uczniom o zawiłościach historycznych naszego kraju i wydarzeniach, które umożliwiły  Polakom odzyskania upragnionej wolności - NIEPODLEGŁOŚCI.
Podczas naszej akademii uczniowie klasy VI profesjonalnie odegrali swoje role. Babcię,  opiekuńczą i pouczającą swoją wnuczkę i jej kolegę na temat historii naszego kraju, zagrała
Weronika Stemborowska. W postać weterana, pragnącego podzielić się swoją wiedzą z  młodzieżą, wcielił się Mateusz Bernacik. Wnuczkę (Magdę) podejmującą próbę pomocy  koledze w napisaniu wypracowania na temat odzyskania przez Polskę niepodległości -  odegrała Ewelina Baćko. Kolegę Magdy - Wojtka - nieuważającego na lekcjach historii i  mającego problem z napisaniem pracy pisemnej z historii na temat Święta Niepodległości  zagrał Wojtek Szydziak. W drugoplanowych rolach, równie ważnych, wystąpili: Agata  Antczak, Jakub Trachta, Aleksandra Krych, Karolina Tomczyk, Julia Bielawska,  Katarzyna Mierska.
Inscenizacji towarzyszył chór chłopięcy z klas IV-V, który pod kierunkiem pani Doroty  Miszteli zaprezentował piosenki ułańskie i legionowe.
Opracowanie scenariusza: Helena Kobus.
Przygotowanie chóru: Dorota Misztela.

Klasa IIIb
pod opieką p. K. Jarkowskiej przygotowała dla klas I-III apel przypominający  wydarzenie z 1918r.

Zobacz zdjęcia ...

   
           
  Święto Odzyskania Niepodległości 12.11.2007    
 

            11 listopada 2007r., obchodziliśmy Święto Niepodległości. Mija 89 lat od chwili,  kiedy  po długich  latach  niewoli  Polska  na nowo się odrodziła. Chcemy w tym momencie  pamiętać o  tych,  którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystej mszy św. w intencji Ojczyzny odprawionej archikatedrze której przewodniczył ksiądz Arcybiskup Metropolita.

   
           
  Konkurs czytelniczy „Poznajcie Pipi” 09.11.07r.     
 

            Uczennice klasy IIIc Agata Banaszkiewicz, Ola Dałek i Hania Wdzięczak wzięły udział w konkursie czytelniczym „Poznajcie Pippi”. Konkurs zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Górna i Leader School. Dzieci wzięły udział w pokazowych zajęciach ćwiczenia koncentracji i technik pamięciowych.
    W kolejnych etapach konkursu ocenie podlegały: czytanie tekstu ze zrozumieniem, wykonanie ilustracji postaci Pippi, umiejętność pięknego czytania (wybrane fragmenty dowolnej książki o przygodach Pippi Pończoszanki) oraz przedstawienie postaci Pippi w dowcipnej formie.
Wyróżnienie w konkursie otrzymała praca plastyczna Oli Dałek.
Zobacz wiersz, również autorstwa Oli, który był częścią konkursowej prezentacji.

 

   
           
  Konkurs plastyczny „11 listopada duma wszystkich Polaków” 08.11.2007    
 

         Dnia 8 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego poświęconego dniu odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasz kraj po 123 latach niewoli ponownie pojawił się na mapie Europy. Odwaga walczących  rodaków, ich poświęcenie zasługuje na naszą pamięć i rozmowy. Dlatego zorganizowano w naszej szkole konkurs o tej tematyce, który przybliżył uczniom postaci związane z tymi wydarzeniami. Przedstawione prace ukazywały pięknych legionistów, naszego naczelnego wodza Józefa Piłsudskiego. Prace wykonane przez uczniów uświetniły obchody tej uroczystości w naszej szkole. Wykonano ponad 40 prac, ale jury w składzie: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Helena Kobus – nauczyciel historii, pani Magdalena Adamczyk – nauczyciel języka polskiego wybrało następujące prace:

I miejsce – Martyna Ziólkowska VIC, Adrianna Lenarcik VIC, Agnieszka Jednorowicz VA, Milena Pawęda VIC, Kamil Kuberski VIC
II miejsce
– Daria  Góralska VA, Jakub Piątek VB, Kinga Czech VIC, Wiktor Bojdo IVB, Weronika Wojnarowicz VB
III miejsce
– Justyna Mitek VIC, Kinga Guligowska VIC, Katarzyna Małecka VB, Anna Sobczyńska VB.
Jury przyznało również wyróżnienia: Paulina górska VB, Michał Śnieć VB, Żaneta Bubas IVB, Agata Stępień IVB.

Zobacz prace!!!

   
           
  Zajęcia w Domu Kultury Energetyk 05.11.2007    
 

            5 listopada 2007 roku uczniowie klasy IIa pod opieką wychowawcy pani Renaty  Kuberskiej uczestniczyli w zajęciach w Domu Kultury Energetyk - pod hasłem  „Z Europą na ty!”.   Podczas   zabawy  dzieci   podróżowały  po  Europie  i zdobywały wiadomości o  wybranych państwach należących do Unii Europejskiej. Odbyły się także warsztaty  plastyczne - malowanie na szkle. Udział w zajęciach sprzyjał integracji klasy, ale przede  wszystkim dał dzieciom dużo radości i zadowolenia.

   
           
  Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” 30.10.2007    
 

         Dnia 30 X 2007r. rozstrzygnięto konkurs plastyczno-techniczny zorganizowany dla uczniów klas piątych obejmujący zagadnienia związane z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, bezpiecznym zachowaniom dzieci w kontaktach z obcymi podczas powrotu ze szkoły do domu, z domu do szkoły i innym zagrożeniom czyhającym na dzieci. Uczniowie wykonali prace plastyczne i techniczne w oparciu o wyżej wymienione założenia konkursu. Jury w składzie pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki i techniki, pani Jolanta Borawska nauczyciel klas młodszych i koordynator wychowania komunikacyjnego wyłoniło prace w dwóch kategoriach: forma płaska i przestrzenna. Forma płaska to wszelkie prace wykonane techniką płaską, a przestrzenna to makieta.
W kategorii „formy płaskie” jury wybrało następujące prace:
I miejsce
– Patrycja Hebda VA, II miejsce – Maciej Ciechomski VA, III miejsce – Kamil Jarkowski VA. Wyróżnienia: Piotr Guziak VA, Gabriela Handzlik VA, Anna Barczyńska VA
W kategorii „makieta” jury wybrało następujące prace:
I miejsce
– Rafał Nowicki i Krzysztof Plaskaty, Filip Burski, II miejsce – Kamil Kroll i Marcin Pryczek, III miejsce – Artur Gryś. Wyróżnienia: Joanna Tomczyk, Iza Galas, Kasia Małecka, Patrycja Kacprzak, Artur Dominowski, Piotr Guziak.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Nagrodzone prace będą w listopadzie podziwiać uczniowie klas młodszych na wystawce na II piętrze.

Zobacz prace!!!

   
           
  Chrzest Pierwszoklasistów 29.10.2007    
 

          Dnia 24 października 2007r. odbyła się w naszej szkole coroczna impreza „Chrzest Pierwszaków”. Widownię stanowiły dzieci z klas II i III.. Pierwszaki zaś aktywnie uczestniczyły w różnych sprawnościowych konkursach (śpiewanie, rysowanie, skakanie, tańce). Tańca towarzyskiego uczyły pierwszaków dzieci z klasy IIIc. W ostatnim konkursie (pokonanie toru przeszkód z szyszek) odwagą musiały wykazać się wszyscy uczniowie klasy I. Zadania sprawdzała i zaliczała RADA STARSZAKÓW, złożona z  uczennic klasy VIc. Dzieci bawiły się przy najnowszej muzyce. Na koniec były słodkie niespodzianki. STARSZAKI oświadczyły, że przyjmują PIERWSZAKÓW DO BRACI UCZNIOWSKIEJ SP NR7. Wszyscy bawili się doskonale!

   
                                                                                                                   zdjęcia...

   
           
  Dzień Edukacji Narodowej 15.10.2007    
 

            12 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty i gorące życzenia od uczniów. Pan Dyrektor Jarosław Krajewski podziękował wszystkim nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły za pełną zaangażowania pracę. W sposób szczególny wyróżnił niektórych z nich. Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali:
nauczyciel języka polskiego pani Magdalena Adamczyk, pedagog szkolny pani Jolanta Budziewska, nauczyciel wychowania fizycznego pani Izabella Chrolenko, nauczyciel nauczania zintegrowanego pani Joanna Derejska, nauczyciel matematyki pani Dorota Rydza, nauczyciel nauczania zintegrowanego pani Anna Skurtys, nauczyciel bibliotekarz pani Grażyna Szymczak, nauczyciel religii pani Alina Zalewska
oraz pracownicy administracji i obsługi:
pani Jolanta Andrzejewska, pani Ewa Kocińska, pani Joanna Polak, pani Krystyna Stanicka.
Dyrektor  Szkoły   pan   Jarosław   Krajewski   za   wybitne   osiągnięcia   dydaktyczno  –  wychowawcze został uhonorowany Nagrodą Kuratora Oświaty.
     Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości szkołę opanowali … terroryści. Na szczęście   okazało  się,   że   byli   to   tylko   aktorzy   ze   szkolnego   kabaretu   „Szpila”  w przedstawieniu  poświęconemu  różnym modelom szkolnictwa.
                                                                                                                                
 więcej...

   
           
  II wizyta uczniów ze szkoły polskiej w Ławaryszkach 10.10.2007    
 

          W dniach 30.09.07 - 06.10.07 gościli w naszej szkole uczniów ze szkoły polskiej na Litwie (w Ławaryszkach). W poniedziałek gościli na lekcjach w naszej szkole, we wtorek oglądali trójwymiarowy film oraz wystawę „Klątwa Faraonów - Tajemnice Starożytnego Egiptu”. Środa to czas spędzony w Toruniu. Natomiast czwartek był dniem pełnym pracy. Nasi goście uczestniczyli w  zajęciach z tańca towarzyskiego i zajęciach plastycznych. W ostatnim dniu dzieci uczestniczyły w  zajęciach muzycznych, języka polskiego i przyrody.

więcej...

   
           
  Konkurs plastyczny „Piękna jesień” 09.10.2007    
 

          Dnia 9 X 2007r. w naszej szkole rozstrzygnięto konkurs plastyczny związany z porą roku, która nastraja ludzi do nostalgii, zadumy, ale także radości z jesiennego słońca, które odbija się w kolorowych liściach drzew. Uczniowie wykonali przepiękne prace przypominające spacery po parku, zbieranie liści, rozmowy na ławkach, spacery i odwiedziny cmentarzy. Wykonano 30 prac, z których jury w składzie: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Magdalena Adamczyk – nauczyciel języka polskiego, pani Grażyna Szymczak – nauczyciel biblioteki wybrało następujące prace i przyznało miejsca:

I miejsce – Weronika Wojnarowicz klasa VB, Weronika Stemborowska klasa VIC, Sandra Goliń klasa VB, Gabrysia Hendzlik klasa VA
II miejsce
– Agnieszka Jednorowicz klasa VA, Patrycja Jaszczak klasa VB, Marta Borkowska klasa VA, Magdalena Niewola klasa VB
III miejsce
– Szymon Michniewicz klasa VB, Zuzanna Sztandera klasa VA, Maciej Ciechomski klasa VA, Adrian Mrowicki klasa VA
 
oraz  wyróżnienia: Michał Wielec klasa VA, Daria Góralska klasa VA, Paweł Dmowski klasa VA.

Zobacz prace!!!

   
           
  Konkurs związany ze św. Franciszkiem 08.10.2007    
 

          We wrześniu 2007 roku odbyła się II edycja konkursu związanego ze św. Franciszkiem z Asyżu „Pochwalony bądź, Panie ze wszystkimi Twymi stworzeniami" zorganizowany przez Parafię Matki Bożej Anielskiej, Szkołę Podstawową nr 83, Radę Osiedla Chojny- Dąbrowa. Uczniowie naszej szkoły uzyskali:

 za pracą plastyczną
 I miejsce – Hanna Wdzięczak kl. IIIc
wyróżnienie – Aleksandra Matczak
kl. IIIc

za pracę literacką
II miejsce – Oliwia Kowalczyk kl. IV a
wyróżnienie – Eryk Krawiec kl. VI a

   
           
  75-lecie Parafii Św. Franciszka z Asyżu 08.10.2007    
 

         7 października 2007r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach 75-lecia Parafii Św. Franciszka z Asyżu pod przewodnictwem biskupa Ireneusza Pękalskiego.

   
           
  Bezpieczne dziecko 30.09.2007    
 

          W miesiącu wrześniu dzieci z klas pierwszych brały udział w konkursie plastycznym Bezpieczeństwo dziecka na drodzeorganizowanym przez firmę Statoil Poland we współpracy z Komendą Miejską Policji.

więcej ...

   
           
  Konkurs plastyczny „Dzieci są częścią społeczeństwa” 30.09.2007    
 

          Dnia 30 września  2007r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu plastycznego związanego z prawami i obowiązkami dzieci. Uczniowie wykonali i zaprezentowali swoje ciekawe prace innym dzieciom. Poprzez swoje wytwory, dzieci zwróciły uwagę na prawa i obowiązki dzieci i zadania z nich wynikające. Tworząc te prace opierano się na bardzo ważnym dokumencie „Konwencja o prawach dziecka”, z którym nasi uczniowie byli zapoznawani w zeszłym roku szkolnym i w dalszym ciągu są zapoznawani. Przy pomocy kredek, farb i flamastrów wykonano 28 prac w formie prostych ilustracji oraz komiksu. Największym zainteresowaniem cieszyły się prawa: do prywatności, do nauki, do opieki zdrowotnej, do życia i wychowania w rodzinie, do ochrony przed agresją, ochrony przed wyzyskiem ekonomicznym, prawo ludzi niepełnosprawnych. Jury w składzie: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Jolanta Budziewska – nauczyciel pedagog oraz pani Elżbieta Mętka – nauczyciel świetlicy wybrało następujące prace i przyznało miejsca:

I miejsce Kamil Kuberski klasa VI C i Milena Pawęda klasa VI C
II miejsce
Emilia Wojciechowska klasa VI A i Aleksandra Krych klasa VIB
III miejsce
Agnieszka Jednorowicz klasa VA i Damian Sójta klasa VB
oraz wyróżnienia:
Julia Bielawska klasa VIB, Katarzyna Mierska VIB, Marta Ptasińska klasa VB,
Agata Czapnik VIC, Martyna Ziółkowska klasa VIC, Szymon Michniewicz klasa VB.

Zobacz prace!!!

   
           
  Dzień Warkoczyka 26.09.2007    
 

            Co roku we wrześniu  jest taki dzień, w którym wszystkie dzieci przychodzą do szkoły z mnóstwem pięknych, kolorowych warkoczy na głowie.  W tym roku 24 września rozstrzygnęliśmy konkurs na największą ilość warkoczy na głowie:
1 miejsce wśród dziewcząt zajęła Agnieszka Jednorowicz z klasy 5a – 146 warkoczyków
2 miejsce Sandra Goliń  5b – 114 warkoczyków
3 miejsce Angelika Mincberg 6c – 113 warkoczyków
4 miejsce Zuzia Sztandera 5a – 92 warkoczyki
5 miejsce Natalia Włochińska 4a – 74  warkoczyki
6 miejsce Natalia Linke 6c – 54  warkoczyki.
Wśród chłopców zdecydowanie wygrał Maciej Ciechomski z klasy 5a, który wykazał się dużą pomysłowością – 260 warkoczy z kolorowej włóczki wyrosły na jego głowie z czapki.
Zwycięzcy otrzymali nagrody, a ich zdjęcia możecie oglądać w Internecie.
Gratuluję wszystkim dzieciom, które bawiły się  w tym dniu z nami. Szczególnie dziękuję  domownikom, którzy spędzili wiele godzin nad głowami swych pociech, aby powstały te małe arcydzieła.
Do zobaczenia za rok w kolejnym  Dniu Warkoczyka.

   
           
  Dzień Warkoczyka 26.09.2007    
 

          W dniu 24 września 2007r. został rozstrzygnięty konkurs „Dzień Warkoczyka” Dzieci z klas I - III miały ogółem 1085 warkoczyków. Wyniki klasowe to:
I miejsce klasa IIc - 478 warkoczy
II miejsce klasa Ic - 214 warkoczy
III miejsce klasa IIb - 191 warkoczy.

    Zwycięzcy indywidualni:
I mejsce - Wiktoria Sztandera - 172 warkocze
II miejsce - Kasia Niedźwiecka - 105 warkoczy
III miejsce - Agata Aftowicz - 96 warkoczy.

   
           
  Dzień Zielonej Szkoły 20.09.2007    
 

           Podczas tegorocznej akcji „Zielona Szkoła” uczniowie i pracownicy szkoły  zajmowali się upiększaniem otoczenia naszej szkoły.
   Dzięki wsparci708 zainteresowaniu rodziców naszych uczniów mogliśmy obsadzić nasz szkolny ogródek barwnymi kwiatami i krzewami oraz sprzątnęliśmy teren boiska szkolnego.
   Przyszkolny ogródek został wysprzątany i wypielęgnowany dzięki  staraniom  uczniów z klas: Ia,  IVa, IVb,  IVc,  Va,  Vb  i  VIa.. Nasz ogródek, po wakacyjnej przerwie, odżył na nowo!!!
   W czasie, gdy  za  murami  szkoły  upiększaliśmy  otoczenie,  w szkole klasy młodsze pod opieką wychowawców pielęgnowały swoje rośliny doniczkowe – wszystkie je  porządnie umyto i przesadzono do nowych doniczek.
   Mamy nadzieję, że w wyniku tej wyjątkowo pracowitej soboty otoczenie naszej szkoły będzie jeszcze piękniejsze i bardziej przyjazne dla oka. Czekamy na parę kropel deszczu, który podleje nasz zadbany ogródek i wygrabione trawniki.

   
           
  Uroczystość św. Stanisława Kostki 18.09.2007    
 

            Przedstawiciele uczniów pod opieką pani katechetki Aliny Zalewskiej brali udział w obchodach  w Archikatedrze Łódzkiej. Suma odpustowa odprawiona została o godz. 12.00 - przewodniczył jej ks. Abp. Władysław Ziółek - Metropolita Łódzki. Homilię wygłosił ksiądz prałat Bogdan Nowacki, proboszcz parafii Św. Antoniego w Łodzi. Po mszy św. wyruszyła procesja Eucharystyczna ulicami wokół katedry. Później odbył się festyn parafialny, w czasie którego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w quizie o Św. Stanisławie Kostce. Wywalczyli oni I, II i III miejsce. To wydarzenie okazało się cenną inicjatywą promującą wzór osobowy św. Stanisława Kostki dla pokolenia młodych Polaków.

Radością dla wszystkich było spotkanie z siostrą Ireną na placu katedralnym. 

   
           
  Dzień Sybiraka 17.09.2007    
 

Dzień Sybiraka – 68 rocznica napaści ZSRR na Polskę.

        Jego Ekscelencja ks. bp Ireneusz Pękalski odprawił o godz. 12.00 w bazylice archikatedralnej Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz Sybiraków - zmarłych i żyjących, w której brali udział reprezentanci uczniów naszej szkoły z dyrektorem Jarosławem Krajewskim i katechetką Aliną Zalewską. Była to ciekawa lekcja patriotyzmu i wiary.

   
           
  Sprzątanie Świata - Łódź 2007 17.09.2007    
 

          Tradycyjnie, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Sprzątanie świata”, której hasłem przewodnim było: „Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem”.
           W sprzątaniu, które odbyło się 14 września 2007 brało udział około 170 uczniów. Dzieci z klas drugich i trzecich pod opieką wychowawców sprzątały teren pobliskiego parku. Uczniowie z klas IV – VI pod opieką nauczycieli przyrody porządkowały boisko oraz teren osiedla sąsiadującego ze szkołą. W sumie zebrano dwadzieścia wielkich worków śmieci.

Akcja sprzątania świata jest już za nami, ale jej hasło jest wciąż aktualne.
Pamiętajmy o oszczędzaniu, wyłączaniu i odzyskiwaniu!

   
           
  Sprawozdanie z konkursu „Wspomnienia z wakacji” 15.09.2007    
 

          15 września 2007r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie konkursu o tematyce wakacyjnej pod nazwą „Wspomnienia z wakacji”. Do konkursu przystąpiło 45 uczniów naszej szkoły. Przy pomocy różnych techniki plastycznych, najczęściej płaskich uczniowie wykonali ciekawe prace przypominające wspaniały czas letniego wypoczynku. Jury w składzie: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Elżbieta Mętka – nauczyciel świetlicy oraz pani Magdalena Adamczyk – nauczyciel języka polskiego wybrało następujące prace:

I miejsce otrzymały następujące osoby:
Maciej Ciekański klasa IV B, Maja Michoń klasa IVC, Jakub Rozwens klasa IV A
Agnieszka Jednorowicz klasa VA, Weronika Wojnarowicz klasa VB
Milena Pawęda klasa VIC, Mateusz Szewczyk klasa VI B

II miejsce otrzymały następujące osoby:
Anna Dziedziela klasa IV A, Wiktor Bojdo klasa IV B, Aleksandra Zareda klasa IVC
Zuzanna Sztandera klasa VA, Marta Ptasińska klasa VB
Szymon Marciniak klasa VIC, Aleksandra Krych klasa VIB

Jury nie przyznało trzeciego miejsca.

Zobacz prace!!!

   
           
  Wyjazd na Litwę 13.09.2007    
 

           Podczas wakacji, w dniach 2 – 14 lipca, miał miejsce kolejny etap realizacji współpracy między naszą szkołą a polską Szkołą Średnią w Ławaryszkach na Litwie. Nauczyciele SP7 we współpracy z Łódzkim Oddziałem Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” zorganizowali w Ławaryszkach półkolonie językowo – krajoznawcze dla dzieci z tamtejszej szkoły.
       Panie Magdalena Adamczyk, Alina Zalewska i Grażyna Szymczak prowadziły zajęcia z 50 dzieci. W programie półkolonii były prowadzone w formie zabawy lekcje języka polskiego, zajęcia sportowe oraz wycieczki krajoznawcze do Wilna i Trok.
       Półkolonie zakończył pokaz umiejętności uczestników – dzieci śpiewały piosenki, tańczyły, recytowały wiersze i przedstawiły inscenizację wiersza „Żaba” Jana Brzechwy. Na widowni zasiedli rodzice dzieci, prezes Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” pani Maria Piotrowicz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 7 pan Jarosław Krajewski.
         Żal było opuszczać gościnne Ławaryszki, żal było rozstawać się z dziećmi. Niektóre z nich odwiedzą nas wkrótce w Łodzi podczas kolejnej wymiany uczniów naszych szkół.

więcej ...

   
           
  Witaj szkoło !!! 01.09.2007    
  W dniu 3 września serdecznie zapraszamy na
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008.

O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św. do parafii Św. Franciszka z Asyżu,
o godzinie 900 powitają nowy rok szkolny klasy IV-VI,
godziną 1000 rozpoczynają rok szkolny klasy II i III,
a o godzinie 1100 zapraszamy naszych pierwszoklasistów.