AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2006/2007

                    
                Strona główna

 

Zakończenie roku szkolnego 20.06.2007  
 
 

 

 

W dniu 22 czerwca 2007r. odbędzie się
UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2006/2007.

O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św. do parafii Św. Franciszka z Asyżu,
o godzinie 900 klasy I - III uczestniczą w zakończeniu roku szkolnego,
a o godzinie 1100 zapraszamy wszystkich uczniów klasy IV i VI na salę gimnastyczną.

 
         
 

Przedstawienie „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” 14.06.2007    
 

          
             14 czerwca br. odbyła się premiera przedstawienia pt. „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” w wykonaniu dzieci z naszej świetlicy. Zaprosiliśmy na nią grupę starszaków z  Przedszkola Miejskiego nr 122 oraz uczniów z klas I - III.
W przedstawieniu udział wzięli:
Narrator pierwszy: Eliza Kłeczek III a, Narrator drugi: Krzysztof Nieciąg III a, Macocha: Oliwia Przybylska III b, Sługa:  Marcin Machała II a, Królewna Śnieżka: Magdalena Stefańska II a, Królewicz: Jakub Wróbel II a, Krasnale: Zuzanna Knapińska II a, Joanna Modrzyńska I a, Katarzyna Kłeczek I a, Natalia Michalak II a, Sandra Szuwarska I a, Przemysław Rybczyński I a, Oliwia Dębińska II a, Lustro: Magdalena Niewola IV b.
Występ bardzo się wszystkim podobał. Aktorzy zostali nagrodzeniu gromkimi brawami. Dziękujemy im za trud związany z przygotowaniami inscenizacji.


 
         
 

Wyjazd na Litwę 11.06.2007    
 

W dniach 30.05 - 04.06.2007 roku uczniowie SP7 w Łodzi odwiedzili Szkołę Polską w Ławaryszkach na Litwie. Zwiedziliśmy Kowno, Wilno, Druskienniki nad Niemnem oraz Troki. Wspólnie z uczniami z Ławaryszek czas spędziliśmy przyjemnie, w atmosferze uśmiechu i zadowolenia.

zobacz więcej...

 
           
 

Festyn Sportowy 02.06.2007  
 

           Dnia 2 czerwca 2007r., z okazji Dnia Dziecka, odbył się w naszej szkole wielki FESTYN SPORTOWY z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Imprezę pod hasłem „Sport i Zabawa przygotowali i prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: I. Chrolenko, D. Kuzalska i M. Gajda przy ogromnym wsparciu całej kadry nauczycielskiej.
Program był bardzo bogaty:
Î  uczniowie klas młodszych rywalizowali w sportowych grach i zabawach,
Π dziewczęta klas IV pokonywały przeszkody i przenosiły przybory we
       współzawodnictwie,
Π uczennice z klas V walczyły w grze - „Dwa ognie",
Π chłopcy z klas IV, V i VI rozgrywali mecze w piłkę nożną,
Î  dziewczęta z VI klas rozgrywały mecze w piłkę koszykową.

więcej...

   
         
 

Konkurs plastyczny „Obrazek z Łodzi”

02.06.2007

   
 

             2 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy „Święto Łodzi”. W tym dniu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego o tematyce łódzkiej. Ponadto mogliśmy oglądać wystawę prac plastycznych z obrazami naszego miasta wykonanych przez uczniów koła plastycznego. Jury w składzie: p. Dorota Misztela, p. Jolanta Szczepanik i p. Grażyna Szymczak wyłoniło następujące prace:

I miejsce - Anna Sobczyńska z klasy IVb
II miejsce - Aleksandra Krych z klasy Vc
III miejsce - Julia Bielawska z klasy Vb     
                                  i Weronika Wojnarowicz z klasy IVb.

   
           
 

Kiermasz używanych podręczników 01.06.2007    
 

Biblioteka szkolna organizuje
KIERMASZ UŻYWANYCH PODRĘCZNIKÓW (kl. IV – VI)

 v    Podręczniki na sprzedaż proszę przynosić do biblioteki do 18 czerwca 2007 r.
v     
Każda książka musi być podpisana i wyceniona (ołówkiem).
v     
Proszę sporządzić listę deponowanych książek.
v     
Rozliczenie kiermaszu nastąpi 21 czerwca 2007 r.
v     
Szkoła nie pobiera prowizji z tytułu sprzedaży podręczników.

 
           
 

Uroczystość poświęcona Łodzi

 01.06.2007

   
 

            Maj to miesiąc tradycyjnie poświęcony Łodzi. 1 czerwca odbyła się w naszej szkole uroczystość podsumowująca dokonania uczniów związane z historią i kulturą naszego miasta. Usłyszeliśmy piosenki o Łodzi w wykonaniu chóru szkolnego. Laureatki XII szkolnego Konkursu zaprezentowały wiersze łódzkich poetów. Całości towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez uczestników Koła Młodych Przyjaciół Łodzi i Koła Plastycznego. Na zakończenie uczestniczki Szkolnego Koła Literacko – Teatralnego zaprezentowały przedstawienia „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” oparte na tekście łódzkiego poety Juliana Tuwima.
Laureaci XII Szkolnego Konkursu Recytatorskiego:
I miejsce: Weronika Stemborowska, kl.Vc (wiersz Joanny Papuzińskiej)
II miejsce: Agata Czapnik, kl. Vc
                    (fragment poematu „Kwiaty polskie” Juliana Tuwima)
III miejsce: Kinga Czech, kl. Vc (wiersz Bogusława Sikorskiego
                     Angelika Mincberg, kl. Vc (Jan Sztaudynger „Łódzka mitologia”).

więcej ...

   
         
 

Konkurs Piosenki Wakacyjnej

01.06.2007

 
 

Z okazji Dnia Dziecka odbył się Konkurs Piosenki Wakacyjnej dla klas I - III.
I miejsce zajęła klasa IIIa piosenką Wakacyjny szlagier deszczowy
II miejsce zdobyła klasa IIa śpiewając piosenkę Po łące biega lato
III miejsce otrzymała klasa Ia prezentując piosenkę Lato czeka”.

Klasa Ia Klasa IIa Klasa IIb Klasa IIc Klasa IIIa Klasa IIIc Klasa IIc Klasa IIc Publiczność

Wszystkim gratulujemy!!!

   
         
 

Zawody Pływackie Klas Pierwszych

29.05.2007

 
 

            Dnia 29 maja w SP 190 odbyły się Zawody Pływackie Klas Pierwszych. Wzięło w nich udział 14 szkół podstawowych z Łodzi. W skład naszej reprezentacji wchodzili: Dagmara Kuzalska Ia, Katarzyna Niedźwiecka Ib, Artur Jurgas Ib, Jakub Szymajda Ib, Krystian Paziak Ib. W konkurencji dziewczynek w pływaniu dokładanką kraulową na 25 m, I miejsce i złoty medal zdobyła nasza uczennica Kasia Niedźwiecka z klasy Ib. Kasia zajęła również V miejsce w pływaniu na grzbiecie. Wśród chłopców II miejsce i srebrny medal w pływaniu na grzbiecie zdobył Krystian Paziak z klasy Ib. Wszyscy uczniowie z klasy Ib startujący w zawodach zakwalifikowali się do drużyny pływackiej UKS 190.

 

Jesteśmy dumni z tak znakomitych wyników.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych
!!! 

więcej zdjęć

   
         
 

Konkurs plastyczny „Kartka na Dzień Matki" 26.05.2007  
 

Dnia 26 maja 2007 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Kartka na Dzień Matki”. W konkursie wzięło udział 36 uczniów. Juty w składzie: pani Dorota Misztela - nauczyciel plastyki, pani Elżbieta Mętka - nauczyciel świetlicy, pani Grażyna Szymczak - nauczyciel bibliotekarz wybrało i nagrodziło następujące prace:
I miejsce - Kamil Kuberski z klasy Vc

II miejsce - Martyna Ziółkowska z klasy Vc.

 
         
 

V Konkurs Wiedzy o Ptakach 17.05.2007  
 

W dniu 16 maja w naszej szkole odbył się V Konkurs Wiedzy o Ptakach. W konkursie wzięło udział 35 zawodników z 22 szkół, w tym 56 uczniów szkół podstawowych i 29 uczniów gimnazjów.

   
         
 

Dzielnicy Czwórbój Lekkoatletyczny

11.05.2007

 
 

W dniach 8 i 9 maja odbył się dzielnicowy Czwórbój Lekkoatletyczny. Brało w nim udział 15 szkół z dzielnicy Górna, w dwóch kategoriach - dziewcząt i chłopców. Uczniowie rywalizowali w czterech kategoriach - rzut piłką palantową, skok w dal, bieg długi (dziewczęta 600 m, chłopcy 1000) i bieg na 60 m na czas.
Zawody zakończyły się ogromnym sukcesem naszych reprezentacji. Zarówno
dziewczęta jak i chłopcy zajęli pierwsze miejsce zdobywając największą ilość punktów i zakwalifikowali się do dalszych rozgrywek. Kolejny etap czwórboju odbędzie się na szczeblu łódzkim a zatem wezmą w nim udział najlepsze szkoły w mieście.

Poza punktacją drużynową uczniowie naszej szkoły odnieśli także sukces w punktacji indywidualnej.
W grupie chłopców drugie miejsce zajął Adrian Kacica wyprzedzając 95 innych zawodników a wśród dziewcząt w pierwszej szóstce znalazły się: Magda Kujawska - miejsce IV i x\gata Sobieraj - miejsce VI.
Gratulujemy naszym zawodnikom wielkiego sukcesu, dziękujemy za doskonały start i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach.
             

   
         
 

Wycieczka do Muzeum Arche o logiczne go i Etnograficznego 09.05.2007    
 

9 maja 2007r. klasa I c była w Muzeum *\rcheologicznym i Etnograficznym w Łodzi. Dzieci obejrzały ciekawą wystawę po święconą folklorowi nasze go regionu. Pani pize wodnik bardzo ciekawie opowiadała o eksponatach oraz zwyczaj ach z nimi związanych. Dzieci wzięły również udział w zajęciach plastycznych podczas, których wykonywały wycinanki nazywane „rózgami”. Każdy uczeń wykonał swoją własną, ludową wycinankę, której motywem przewodnim było drzewo. Te prace będą ciekawą pamiątką wizyty w muzeum.

 
           
 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych 08.05.2007    
 

W dniach 27-30 kwietnia 2007 roku w Nysie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych - gimnastyka sportowa. Startował w niej uczeń klasy VIb Maciej Jakubowski i zdobył srebrny medal w konkurencji na koniu z łękami, w skoku pizez konia gimnastycznego zajął 6 miejsce, natomiast w ogólnej klasyfikacji na 32 zawodników z całej Polski był 13.

Gratulujemy wspaniałego sukcesu!!!

   
       
 

Apel z okazji 216 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

27.04.2007

   
 

W dniu 27 kwietnia 2007 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 216. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu narodowego. W dalszej części jako aktorzy wystąpili uczniowie koła Młodych Przyjaciół Łodzi przygotowani przez opiekuna koła i nauczyciela historii p. Piotra Tarantowiecza. Zaprezentowali scenkę prezentującą moment uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791 r. Przypomniano także sytuację naszego kraju w przeddzień rozbiorów. Wydarzenia śledziliśmy oczami chłopca przybyłego do stolicy z... Łodzi, wtedy maleńkiej rolniczej mieściny.
Druga część apelu to swoista lekcja historii przy mapie poprowadzona przez nauczyciela historii. Scenkom towarzyszył chór przygotowany przez p. Dorotę Misztelę.

Apel był -
tak jak od wielu lat - uroczystością patriotyczną na miarę społeczności szkolnej, co zostało dostrzeżone w wystąpienie i podziękowaniu Pana Dyrektora Jarosława Krajewskiego.

Przygotowanie muzyczne i oprawa plastyczna: p. Dorota Misztela.
Opracowanie scenariusza, wstęp i komentarze: p. Piotr Tarantowicz

   
           
 

Konkurs  plastyczny „Ulubiony polski sportowiec w karykaturze" 25.04.2007    
 

Dnia 22 lutego 2007 roku w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny pt. „Ulubiony portret polskiego sportowca w karykaturze". W konkursie wzięło udział 46 uczniów z klas trzecich, czwartych, piątych i szóstych. Dzieci bardzo zainteresował ten temat, zwłaszcza, że szkoła nasza ma tradycje sportowe.
Najczęstszymi, wybieranymi postaciami byli Mariusz Pudzianowski, Agata Wróbel, Otylia Jędrzejczak, A dam Małysz; Aneta Florczyk.

Jury w składzie:
pani Dorota Misztela - nauczyciel plastyki, pani Dorota Kuzalska - nauczyciel wychowania fizycznego, pani Małgorzata Sadowska - nauczyciel świetlicy, wybrało kilka prac, i tak:
I miejsce zdobyli następujący uczniowie:
Magda Wełna z kl. VD>, Aleksandra Krych z kl. Yb, Milena Pawęda z kl. Vc, Weronika Wojnarowie z z kl. IYb, Kamil Jarkowski z kl. IVa.
 
II miejsce zdobyli następujący uczniowie:
Sandra Goliń z kl. IVb, Eliasz Bończak z kl. IIIc, Arek Hajduk z kl. VIb, Weronika Józefowskazkl. Va. 
III miejsce zdobyli następujący uczniowie:
Justyna Kisiel z kl. IIIc, Marzena Mazurek z kl. IVb, Anna Sobczyńska z kl. IVb.

   
           
 

Zawody o Puchar Dyrektora 24.04.2007    
 

W dniu 23 kwietnia 2007 roku o Puchar Dyrektora rywalizowały klasy trzecie naszej szkoły. Oto wyniki i zdjęcia:
I miejsce klasa IIIc

II miejsce klasa IIIb

III miejsce klasa IIIa

   
           
  Konkurs „Unia Europejska w Twoich oczach" 20.04.2007    
 

W styczniu 2007 roku odbył się konkurs "Unia Europejska w Twoich oczach" zorganizowany pizez Biuro Poselskie Jana Kułakowskiego. Oto osoby wyróżnione nagrodami: Bartłomiej Sp akowski Ic, Agnieszka Władysiak Ic, Oliwia Kowalczyk IIIa, Natalia Włochińska IIla, Oliwia Przybylska IIIb, Karolina Kałużyńska IIIb), Patrycja Hebda IVa, Zuzanna Sztandera IVa, Anna Barczyńska IVa, Aleksandra Kondzior VIa.

   
           
  Dzień „Zielonej Szkoły" 14.04.2007    
 

Podczas tegorocznej akcji „Zielona Szkoła” tradycyjnie zajmowaliśmy się upiększaniem otoczenia naszej szkoły. Dzięki wsparciu i zainteresowaniu rodziców naszych uczniów mogliśmy osadzić nasz szkolny ogródek barwnymi kwiatami i krzewami, do siać trawę, której ubyło po zimie. Szkoła otrzymała także nawozy tak potrzebne roślinom do wzrostu zwłaszcza w trudnych miejskich warunkach. Przyszkolny ogródek został wysprzątany i zagospodarowany dzięki staraniom uczniów z klas: IIIa, IVa, IVb, Va, VIa i VIc. Po długiej, choć niezbyt srogiej zimie, nasz ogródek odżył na nowo. Teraz zdobią go barwne kwiaty: żonkile, tulipany, bratki, niezapominajki, hiacynty, stokrotki i prymule oraz różnobarwne krzewy: forsycje, tawułki oraz trzmieliny. Klasa IIIa zasadziła nawet poziomki!!!

W czasie gdy za murami szkoły upiększaliśmy otoczenie w szkole klasy młodsze pod opieką wychowawców pielęgnowały swoje rośliny doniczkowe - wszystkie je porządnie umyto i przesadzono do nowych doniczek.

Mamy nadzieję, że w wyniku tej wyjątkowo pracowitej soboty otoczenie naszej szkoły będzie jeszcze piękniejsze i bardziej przyjazne dla oka. Czekamy na parę kropel deszczu, który podleje nasz zadbany ogródek i wygrabione trawniki...

   
           
  Koncert chóru „Kantylena" 16.04.2007    
 

Dnia 16 kwietnia gościliśmy w naszej szkole wspaniały chór gimnazjalny „KANTYLENA” z dyrygentem p. Andrzejem Wierzbowskim. Młodzi wykonawcy, pięknie ubrani, zaprezentowali się naszej szkolnej publiczności w godzinnym pro gramie wokalnym. Usłyszeliśmy klasyczne pieśni polskie i piosenki z repertuaru naszych wykonawców muzyki rozrywkowej. Pan dyrygent opowiadał nam o historii chóru i przedstawiał również ciekawostki dotyczące usłyszanych utworów.

   
           
  Apel Wielkanocny 04.04.2007    
 

W dniu 4 kwietnia 2007 roku odbył się apel wielkanocny przygotowany przez uczniów kl. IVb pod kierunkiem p. Doroty Miszteli i katechetki Aliny Zalewskiej. Przedstawiono obraz Świąt Wielkanocnych w wierszu, przekazie biblijnym, piosence i tradycji. Wierszem upamiętniono drugą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Scenografia podkreśliła świąteczny, radosny nastrój uroczystości. Życzono sobie radości, mądrości, miłości i spokoju.

   
           
Dzień Europejski 02.04.2007  
 

W dniu 02.04.2007r. odbył się V Dzień Europejski. W tym roku podróżowaliśmy Pociągiem po Europie. Odwiedziliśmy Niemcy, Austrię, Holandię, Francję, Hiszpanię a nawet Finlandię. Zatańczyliśmy Greka Zorbę i Flamenco. Nauczyliśmy się wielu obcojęzycznych piosenek.

   
           
  Międzyszkolny Konkurs Promujący Zdrowie 28.03.2007    
 

28 marca 2007r. w Szkole Podstawowej nr 64 odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Promującego Zdrowie pt. „Zdrowo żyjemy”. Uczestniczyło w nim 12 łódzkich szkół podstawowych. Nasza drużyna w składzie: Bartosz Spakowski Ic, Magda Stefańska IIa i Krzysztof Nieciąg IIIa zajęła I miejsce. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa. Jest ono dla nas wielką motywacją do powtórzenia sukcesu w przyszłym roku.

   
           
  III Międzyszkolny Konkurs „Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II" 27.03.2007    
 

W dniu 27 marca 2007r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 134 półfinał Konkursu wiedzy o Ojcu Świętym „Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II”. Naszą szkołę reprezentował zespół: Agnieszka Jednorowicz (kl. IVa), Kamil Jarkowski (kl. IVa) i Maciej Jakubowski (kl. VIb). Na 23 zespołów szkół podstawowych zajęliśmy 16 miejsce uzyskując 43 punktów na 61.

   
           
  "Świerszczykowe wierszyki" 21.03.2007    
 

Tego dnia odbył się kolejny wiosenny konkurs recytatorski "Świerszczykowe wierszyki". A oto zwycięzcy:
I. miejsce:
Eliza Kłeczek Ela Agata Banaszkiewicz IIc
II. miejsce:
Ola Dałek IIc Jan Nepomucen Pietrzak IIIb
III miejsce: Marcin Machała IIa Agata Aftowicz Ic
Wyróżnienia zdobyli:
Rafy Barański
IIc Kordian Kotliński IIIb Iza Malczewska Ib Atrakcją konkursu była Marzanna - wykonana przez dzieci z klasy la pod opieką wychowawczyni Agnieszki Ruty.
Odbył się wiosenny pokaz mody. Wiosennie zatańczyły dzieci z klasy
IIc pod opieką pani Magdy Czubak.
zdjęcia z konkursu

Opiekun Samorządu Uczniowskiego klas I - III
Jolanta Kwiatkowska

   
           
  Pierwszy dzień wiosny 21.03.2007    
  Astronomiczną wiosnę klasa IIa z wychowawczynią panią Jolantą Kwiatkowską powitała wycieczką do MANUFAKTURY.
Dzieci zwiedziły Muzeum Fabryki. Dowiedziały się o dawnej włókienniczej przeszłości naszego miasta. Zobaczyły pracę starych maszyn w fabryce, która należała kiedyś do
Izraela Kalmanowicza Poznańskiego.

Wycieczka pomimo niesprzyjającej pogody, była udana.
   
           
  VI Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych 14.03.2007    
  Zakończył się VI Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych - konkurs plastyczny dla szkół podstawowych „Rosja baśnią i bajką malowana”.
W konkursie rywalizowało 124 uczniów z 62 szkół. Naszą szkołę reprezentowali: A
gnieszka Jednorowicz z kl. IVa i Michał Gumiński z kl. IIIa.

Praca Michała Gumińskiego - ilustracja do bajki „Śnieżka” zdobyła III miejsce.

GRATULUJEMY!!!

   
           
  Rekolekcje wielkopostne 12-17.03.2007    
 

Odbyły się rekolekcje wielkopostne z udziałem uczniów i nauczycieli naszej szkoły w parafii św. Franciszka z Asyżu. Dla klas IV - VI prowadził je o. Sławomir Denderski OFM - proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego na Dąbrowie, dla klas I - III ks. Piotr Skóra. Podczas rekolekcji słuchaliśmy Słowa Bożego, które przypomniało nam o miłości do Boga i bliźniego, poznaliśmy symbolikę krzyża, przypomnieliśmy sobie wartość modlitwy i skupienia, przystąpiliśmy do sakramentu pokuty i pojednania (kl III - VI). Zwieńczeniem rekolekcji była uroczysta Eucharystia, podczas której karmiliśmy się Słowem i Ciałem Pana Jezusa.

Dziękujemy Bogu za ten czas - na owoce cierpliwie będziemy czekali...

   
           
  II turniej nauczycieli województwa łódzkiego 10.03.2007    
  Pan Michał Gajda nauczyciel wychowania fizycznego naszej szkoły brał udział w II turnieju nauczycieli województwa łódzkiego w Poddębicach wraz z reprezentacją Łodzi "Łódź Sport Ekspert".

Drużyna ta zajęła pierwsze miejsce pokonując w finale po serii rzutów karnych reprezentację nauczycieli z Opoczna.

   
           
  Sprawozdanie z audycji muzycznej 27.02.2007    
 

W poniedziałek, 26 lutego 2007r. w naszej szkole odbyła się audycja muzyczna. Tym razem tematem spotkania były tańce świata. Najpierw oglądaliśmy taniec hiszpański - flamenco. Pani uczyła młodsze dziewczynki kroków łatwiejszych, a starsze - trudniejszych. Nie wszystko im się udawało zapamiętać i zatańczyć. Kolejną grupą tańców były tańce: portugalskie,brazylijskie - samba i francuski - kankan. Po tej audycji wiem, że tańczyć każdy może.

Do spotkania za miesiąc.
Michał Śnieć

   
           
  Zabawa karnawałowa 24.01.2007    
 

Tego dnia w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa. Dzieci wykazały się pomysłowością w przygotowaniu swoich strojów. Wszyscy chętnie tańczyli i uczestniczyli w licznych konkursach. Był też czas na słodki, klasowy poczęstunek.

Za rok spotkamy się ponownie!!!

   
           
  Bezpiecznie bawimy się na śniegu i lodzie - inscenizacja      
 

Przed feriami zimowymi w ramach akcji "Bezpieczne dziecko" wychowawcy klas I -III przeprowadzili zajęcia poświęcone bezpieczeństwu zabaw zimowych. Klasa Ib pod kierunkiem wychowawczyni pani Joli Borawskiej przygotowała i przedstawiła inscenizację "Bezpiecznie bawimy się na śniegu i lodzie". Maluchy z Ib popizez humorystyczne scenki sytuacyjne przypomniały kolegom podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie zabaw zimą. Swoje wrażenia i przygody z ferii uczniowie klas młodszych przedstawią w formie prac plastycznych zgłoszonych na konkurs "Bezpieczne ferie"

   
           
  Dzień Otwartych Drzwi dla przyszłych pierwszoklasistów 17.01.2007    
  W naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja "Drzwi Otwarte". Zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi - przyszłymi pierwszoklasistami. Przybyli goście z zainteresowaniem zwiedzali naszą szkołę. Oglądali sale lekcyjne, pracownie, salę gimnastyczną, stołówkę, gabinet pedagoga, a także zapoznali się z pracą nauczycieli oraz kół zainteresowań. Dla dzieci przygotowano pokaz taneczny, inscenizację bajki, zabawy, kolorowanki oraz poczęstunek. Odbyło się także spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły i wychowawcami przyszłych klas pierwszych, na którym zaprezentowano programy klas i treści nauczania realizowane przez poszczególnych nauczycieli.    
           
  Odwiedziny Straży Miejskiej 12.01.2007    
 

Naszą szkołę odwiedziły przedstawicielki Straży Miejskiej panie Anna Jasińska i Agnieszka Majewska. Panie strażniczki przeprowadziły zajęcia poświęcone bezpieczeństwu dzieci w najbliższym otoczeniu.
Maluszki z klas pierwszych obejrzały film przedstawiający sposoby radzenia sobie w trudnych sytuacjach, zadawały wiele pytań dotyczących pracy Straży Miejskiej. Dzieci z klas szóstych rozmawiały o niebezpiecznych zachowaniach młodzieży i ich odpowiedzialności wobec prawa.

Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze. Pierwszaki otrzymały pamiątkowe plakietki z informacją o Straży Miejskiej.

   
           
  Zawody o Puchar Dyrektora 08.01.2007    
 

Na sali gimnastycznej odbyły się zawody sportowe na wesoło dla klas piątych. Klasy były bardzo dobrze przygotowane - każda miała swój emblemat i hasła dopingujące zawodników. Trzech uczniów z każdej klasy rozwiązywało test o tematyce sportowej, 10 uczniów rywalizowało w konkurencjach sprawnościowych (po każdej konkurencji następowała zmiana zawodników, aby każde dziecko czynnie uczestniczyło w zawodach). Na zakończenie każda klasa przedstawiła falę meksykańską i hasła zagrzewające drużyny do walki. Ostatecznie wygrała klasa Vb, druga była klasa Vc (przegrywając 2 punktami), trzecie miejsce zajęła klas Va. Wszystkie dzieci dostały słodkie nagrody i zrobił sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dziękujemy za dobrą zabawę i do zobaczenia za rok, już w klasie szóstej.

   
           
  Pomoc dla dzieci z Rodzinnego Domu Dziecka      
 

W przedświątecznej akcji pomocy rówieśnikom zebraliśmy 189 mydeł, 41 past do zębów i 21 kg 560 g proszku do prania oraz wiele maskotek i ubrań. Wszystkie klasy aktywnie włączyły się do akcji, jednak najwięcej darów przyniosły dzieci z klas Ic, Ib, IIIb i IIIa.
Dary zostały przekazane do
Rodzinnego Domu Dziecka przed świętami.
Od dzieci z RDD otrzymaliśmy piękny rysunek Świętego Mikołaja narysowany przez
3,5 letnią Anię oraz gałązkę sosny z gwiazdą betlejemską.

Dziękuję wszystkim rodzicom i dzieciom z naszej szkoły za udział w zbiórce darów.

Opiekun Samorządu Uczniowskiego

   
           
  Konkurs - Witraż świąteczny      
 

W grudniu 2006 r. odbył się w szkole konkurs na najpiękniejszy witraż związany z tematyką bożonarodzeniową. Konkurs ten cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż wzięło w nim udział prawie 60 uczniów. Jury w składzie p. Dorota Misztela - nauczyciel plastyki, p. Alina Zalewska - nauczyciel religii, p. Elżbieta Mętka - nauczyciel świetlicy miało nie lada zadanie, gdyż większość prac była wspaniale wykonana, z wielką starannością i pomysłowością. Dlatego spośród tych wielu prac jury wybrało te najpiękniejsze i przyznało same I miejsca: Kamilowi Mosińskiemu z klasy VIb, Maćkowi Ciechomskiemu z klasy IVa, Zuzannie Sztanderze z klasy IVa, Weronice Stemborowskiej z klasy Vc, Aleksandrze Kondzior z klasy Vla oraz Sandrze Golin z klasy IVb.

   
           
  Konkurs - "Kartka świąteczna"      
  W grudniu 2006 r. odbył się w naszej szkole konkurs na kartę świąteczną. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Spośród 58 prac jury w składzie p. Dorota Misztela - nauczyciel plastyki, p. Dorota Kuzalska - nauczyciel wychowania fizycznego i opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz p. Elżbieta Mętka - nauczyciel świetlicy wybrało prace:

I miejsce: Agnieszka Ceglińska z klasy VIa
II miejsce:
Aleksandra Krych z klasy Vb
III miejsce:
Agata Czapnik z klasy Vc
 

   
           
  Życzenia świąteczne z Litwy      
  W przededniu Świąt Bożego Narodzenia i u progu Nowego 2007 Roku pamiętali o nas przyjaciele ze szkoły polskiej w Ławaryszkach na Litwie.    
           
  Jasełka 22.12.2006    
  W piątek odbyło się przedstawienie jasełkowe przygotowane przez uczniów kl. IVb i zespół instrumentalny uczniów kl. VI, pod kierunkiem p. Dorot}' Miszteli i katechetki Aliny Zalewskiej. Przedstawiono sceny Narodzenia Chrystus a przeplatane grą, śpiewem kolęd i tańcem „aniołów”. W nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wprowadziło również przedstawienie pt. „Dziewczynka z zapałkami” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena przygotowane przez uczestników szkolnego koła teatralnego pod kierunkiem pani Jolanty Szczepanik i pani Grażyny Szymczak. Scenografia podkreśliła świąteczny radosny nastrój uroczystości.    
           
         
  W dniu 3 września serdecznie zapraszamy na
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008.

O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św. do parafii Św. Franciszka z Asyżu,
o godzinie 900 powitają nowy rok szkolny klasy IV-VI,
godziną 1000 rozpoczynają rok szkolny klasy II i III,
a o godzinie 1100 zapraszamy naszych pierwszoklasistów.