AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2005/2006

                    
                Strona główna

 

Konkurs literacki „Życzenia dla mamy i taty” - kl. I-III 15.06.2006r.  
 
 

 

 

            14 czerwca został  rozstrzygnięty  konkurs  literacki  „Życzenia dla mamy i taty”. Oto prace z klasy IIc, które zdobyły wyróżnienia:

Gratulujemy!

 
         
 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2006 12.06.2006r.  
 


W dniach 9 – 11.06.2006 odbyły się zawody gimnastyczne  
Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 2006 - Szczecin (Strefa A), w których wystartowali uczniowie naszej szkoły: Patryk Gajtka był 19 w wieloboju i wywalczył 2 finały
a Jakub Piątek był 25 w wieloboju
.
Był to pierwszy start naszych zawodników na zawodach ogólnopolskich
i od razu III miejsce w klasyfikacji województw.


 

 
         
 

Konkurs „Bezpieczne Dziecko”

07.06.2006r.

 
 

Dnia 7 czerwca 2006 r. uczniowie z klasy III B i I C Szkoły Podstawowej Nr 7 (pod opieką n-li Jolanty Borawskiej i Anny Rokseli) uczestniczyli w konkursie piosenki „BEZPIECZNE DZIECKOw Szkole Podstawowej Nr 34 w Łodzi.

Uczniowie z naszej szkoły zdobyli wyróżnienie !

Słowa refrenu - uczniowie klasy III B  ( wych. Jolanta Borawska)
Słowa zwrotek – uczniowie klasy 1C  ( wych. Anna Roksela )

Muzyka : pani Dorota Misztela.

  

Zobacz słowa piosenki....

 
         
 

Wystawa pt. „Łódź, jakiej nie pamiętamy”

05.06.2006r.

 
 

          Prezentowane pamiątki i dokumenty obrazują życie mieszkańców naszego miasta w różnych okresach jego dziejów.
W dziale
„Lata 30 – te XX wieku”  zgromadzone są pamiątki szkolne z tego okresu: dzienniczki uczniowskie, świadectwa szkolne, zeszyty, tarcza szkolna, legitymacja – wszystkie pochodzą z Gimnazjum Żeńskiego Heleny Miklaszewskiej i Państwowego Gimnazjum Żeńskiego im. Emilii Sczanieckiej.
Dział „II wojna światowa to kartki uprawniające do zakupu artykułów żywnościowych i przemysłowych, normy przydziału żywności dla Polaków i Niemców (wycinek prasowy), karta meldunkowa, skierowanie do pracy oraz programy teatralne i cyrkowe.

„Tuż po II wojnie – 1945 rok”
to propagandowa ulotka Polskiej Partii Socjalistycznej i wydane w polsko-rosyjskiej wersji zezwolenie na wyjazd z Łodzi do Warszawy.
„Lata 80 – te XX wieku”
to okres strajków robotniczych i studenckich. Dokumentuje je niezależna prasa podziemna, ulotki drukowane na powielaczach i wydane współcześnie publikacje. Całości dopełnia fotoreportaż z wycieczki uczniów do parku „Helenów” skomponowany z reprintami pocztówek sprzed 100 lat. Dzieci tej Łodzi i tych wydarzeń nie pamiętają, dla rodziców i dziadków to wspomnienie minionego czasu.

Zapraszamy do 8 czerwca w godzinach pracy biblioteki.

 

 
         
 

Konkurs Recytatorski „Świerszczykowe wierszyki”

03.06.2006r.

 
           Uczeń z klasy Ic Rafał Barański brał udział w Eliminacjach Dzielnicowych konkursu recytatorskiego „Świerszczykowe wierszyki 2006” i zakwalifikował się do Wielkiego Finału. Dnia 3 czerwca 2006r. w Łódzkim Domu Kultury zdobył II miejsce w finale tego konkursu. Recytował wiersz „Wąż kaligraf” J. Brzechwy.

 
         
 

II Konkurs Wiedzy Muzycznej

31.05.2006r.

 
 

           W dniu 31 maja 2006r. w naszej szkole został przeprowadzony II Konkurs Wiedzy Muzycznej zorganizowany przez p. Dorotę Misztelę i p. Małgorzatę Gęsich. W konkursie wzięło udział 19 uczniów z klas V i VI. Oto wyniki konkursu:

I miejsce -   Marta Roksela kl. Vc
II miejsce -  Maciej Jakubowski kl. Vb
                     Milena Kuźnik kl. Va

III miejsce - Agnieszka Modrzejewska kl. Va
                     Justyna Moniewska kl. Va
                     Marta Wieruszewska kl. Va

 
         
 

Konkurs Międzynarodowy „Z rysunkiem dookoła świata”

29.05.2006r.

 
 

      
              29  V  2006 roku  delegacja  klasy  IIIa   pod   opieką   p. Renaty Kuberskiej uczestniczyła w uroczystości zakończenia międzynarodowego konkursu „Z rysunkiem dookoła świata”, mającego na celu uwrażliwienie dzieci na ochronę środowiska i zdrowia.

więcej ...

   
         
 

Konkurs Wiedzy o Ptakach

19.05.2006r.

   
 

           W dniu 18 maja w naszej szkole odbył się IV Konkurs Wiedzy o Ptakach podsumowujący piąty rok działalności Klubu Obserwatorów Ptaków. W tym roku szkolnym odbyło się 17 spotkań klubu na terenie szkoły, jak i w naturalnym środowisku gdzie żyją ptaki. Spotkania pozwoliły grupie ponad kilkudziesięciu uczestników pogłębić wiedzę o życiu, znaczeniu, rozpoznawaniu ptaków oraz sposobach ochrony nie tylko ptaków, ale i całej przyrody. W zorganizowanym przez Klub Obserwatorów Ptaków, Szkołę Podstawową nr 7, Grupę Łódzką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków oraz Towarzystwo Przyrodników Ziemi Łódzkiej, konkursie wzięło udział 73 zawodników z 22 szkół, w tym 42 uczniów szkół podstawowych i 21 uczniów gimnazjów.

więcej ...

 
           
 

Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy

13.05.2006r.

   
 

            W dniu 13 maja 2006 roku w naszej szkole miała miejsce IV edycja Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego. W tym roku  odbył się on pod hasłem „Ptaki Polski”. W konkursie brali udział zawodnicy z trzech łódzkich (SP 7, SP 65, SP 79) i trzech warszawskich szkół podstawowych (SP 10, SP 97, SP 148).
Każdą szkołę reprezentowała 3 osobowa drużyna i 10 kibiców. W tej edycji konkursu zawodnicy poznawali naszych skrzydlatych przyjaciół – ptaki. Przygotowali albumy na temat ptaków wybranego środowiska oraz foldery pt.” Formy i sposoby ochrony ptaków”. Wykonali także proporczyki przedstawiające wybrany gatunek ptaka umieszczonego w Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt. Kibice    natomiast    przygotowali    stroje    oraz    hasła    dopingujące    drużynę   i propagujące ochronę ptaków. Finał konkursu rozpoczął się o godzinie 11.

więcej ...

   
       
 

Ogólnopolski Konkurs „Omnibus Humanistyczny 2006”

05.05.2006r.

   
 

         W dniu 30.03.2006r. odbył się Ogólnopolski Konkurs "Omnibus Humanistyczny 2006". Ogółem  uczestniczyło  w  nim  17024 uczniów z 555 szkół.  W  bieżącym  roku  szkolnym  w naszej szkole wzięło w nim udział 68 uczniów z klas III - VI.
Najlepsze wyniki uzyskały:
Weronika Stemborowska z klasy IVc - 2 miejsce w województwie i 16 miejsce w kraju, Aleksandra Frątczak z klasy VIc - 4 miejsce w województwie i 71 miejsce w kraju. Obydwie uczennice otrzymały dyplomy za uzyskanie bardzo dobrego wyniku. Maciej Jakubowski z klasy Vb - 10 miejsce w województwie i 152 miejsce w kraju, Daria Góralska z klasy IIIa - 28 miejsce w województwie i 336 miejsce w kraju. Ci uczniowie otrzymują dyplomy uznania za uzyskanie najlepszego wyniku w szkole. Inni wyróżniający się uczniowie z naszej szkoły to:
Krzysztof Hałas z kl. IIIb, Kamil Jarkowski z kl. IIIa, Martyna Ziółkowska z kl. IVc, Kinga Czech z kl. IVc, Aleksandra Kondzior z kl. Va, Adam Nadolny z kl. Vb, Dawid Kuciński z kl. VIa i Paulina Jachtoma z kl. VIc.

   
           
 

Konkurs z Edukacji Prozdrowotnej

28.04.2006r.

   
 

            W czasie ostatnich trzech miesięcy uczniowie naszej szkoły pod opieką pani I. Chrolenko brali udział w konkursie z Edukacji Prozdrowotnej. Konkurs miał charakter międzyszkolny, uczestniczyło w nim 5 szkół z naszej dzielnicy. Spotkania odbywały się cyklicznie w trzech etapach. Naszą szkołę reprezentowali:
Zajączkowska Katarzyna, Ewelina Piotrowska, Aleksandra Frątczak, Norbert Chorąziak, Agata Jakubiak, Anna Mielczarek, Agnieszka Ceglińska, Dominika Pietrzko, Agnieszka Modrzejewska, Kamil Durmaj, Konrad Mertin, Sara Marcioch, Julia Bielawska, Agata Antczak, Weronika Józefowska, Bartek Romański, Michał Gorzela i Aleksandra Krych.

Nasza szkoła zajęła w finale III miejsce.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z udziału w konkursie, cieszyli się ze zdobytych dla szkoły nagród.

więcej ...

   
           
 

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 27.04.2006r.    
 

            W dniu 28 kwietnia 2006 r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 215. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość rozpoczęła się od zaśpiewania hymnu narodowego. W dalszej części jako aktorzy i chór wystąpili uczniowie koła  historycznego  i koła edukacji regionalnej przygotowani przez  opiekuna  tych  kół i nauczyciela  historii  p. Piotra Tarantowicza. Zaprezentowali w formie scenek, wierszy i piosenek dzieje Rzeczpospolitej w XVII-XVIII wieku. Najwięcej miejsca poświęcono próbom reform naszego kraju i sylwetkom patriotów.
Inspiracją dla  wszystkich  uczestników  były  obrazy  Jana Matejki  „Konstytucja 3 maja” i „Rejtan”, którego kopię namalowała p. Dorota Misztela. Uczniowie z powodzeniem wcielili się w role postaci z tychże obrazów budząc zainteresowanie zgromadzonej publiczności – uczniów klas IV-VI, nauczycieli i dyrekcji.
Nasz apel był uroczystością patriotyczną, oczywiście na miarę możliwości społeczności szkoły  podstawowej.  Zostało to  pięknie  podsumowane  w  krótkim  wystąpieniu  przez p. Wicedyrektor Krystynę Luzak. Na koniec uroczystości pan Dyrektor Jarosław Krajewski i pani Wicedyrektor Krystyna Luzak podziękowali uczestnikom i organizatorom apelu.

Przygotowanie muzyczne i oprawa plastyczna: p. Dorota Misztela.
Opracowanie scenariusza, wstęp i komentarze: p. Piotr Tarantowicz.

zobacz zdjęcia
 

   
           
  Konkurs międzyszkolny „Cudeńko pod sufitem” 12.04.2006r.    
 

            12 kwietnia 2006  nastąpiło  rozstrzygnięcie  międzyszkolnego  konkursu plastyczno - etnograficznego  „Cudeńko  pod  sufitem”,   promującego   polskie   i regionalne tradycje. Nasza  szkoła  otrzymała  wyróżnienie w postaci dyplomów i nagród za wykonanie pająka wielkanocnego. Jesteśmy bardzo dumni z naszej pracy, ponieważ włożyliśmy w nią wiele wysiłku, chęci i oczywiście czasu. Na wyróżnienie to pracowało wielu uczniów, którzy wykonywali w pracowni plastycznej wiele drobnych elementów pająka, jak: pisanki, jeżyki, kwiatki i inne drobne akcesoria. Najważniejszym jednak punktem było zamocowanie ich na stelażu, połączenie, zszycie, posklejanie. Te czynności trwały najdłużej, zwłaszcza wykonanie koralików z fasolek. Poświęciliśmy na to bardzo długie godziny popołudniowe i prawie wieczorne. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie: Paweł Kaziów i Jacek Domański z klasy Vc, Milena Kuźnik, Agnieszka Ceglińska, Aleksandra Kondzior, Marta Wieruszewska, Dominika Pietrzko, Justyna Moniewska, Agnieszka Modrzejewska, i Artur Działak z klasy Va. Praca dała nam wiele satysfakcji.

Uczniowie SP7

   
           
  IV Dzień Europejski 10.04.2006r.    
 

           
            W dniu 10 kwietnia 2006 roku odbył się IV Dzień Europejski. Przenieśliśmy się w czasy Starożytnej Grecji - zobaczyliśmy Igrzyska Olimpijskie, kibicowaliśmy do różnych konkurencji. Nad nami czuwał wszechmocny i groźny ZEUS. Mieliśmy także możliwość podziwiać konkurencje bliższe naszym czasom. Bo co to by były za igrzyska bez naszych wspaniałych zawodników „Siódemki”! Ale to nie wszystko. Na koniec Zeus zaprosił nas na ucztę i wspaniałą zabawę przy muzyce. Greka Zorbę zatańczyły utalentowane dziewczyny z kl. VIc.

więcej ...

   
           
  Konkurs plastyczny 07.04.2006r.    
 


             Uczniowie klasy IIIa pod opieką p. Renaty Kuberskiej zostali zaprosz
eni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym przez Teatr Lalki i Aktora „Pinokio” z okazji premiery przedstawienia „Kot w butach”. 7 kwietnia reprezentanci klasy uczestniczyli w uroczystości ogłoszenia  wyników  konkursu,  wręczenia nagród i dyplomów. Uczniowie obejrzeli wystawę wyróżnionych prac oraz  premierowy  spektakl  Adolfa  Weischka  „Kot w butach” w reżyserii Piotra Seweryńskiego i scenografii Elżbiety Iwony Dietrych.
 

   
           
  Audycja muzyczna „Muzyczne zwiastuny wiosny” 07.04.2006r.    
 


            W dniu 7 kwietnia 2006 odbyła się w naszej szkole audycja muzyczna „Muzyczne zwiastuny wiosny”. Jak na wiosnę przystało obudziliśmy się jasnym śpiewem instrumentów niby ptaków fruwających nad naszymi głowami. Przypomniano nam „Cztery pory roku” Antoniego Vivaldiego, grane przez muzyków Łódzkiego Towarzystwa Muzycznego. Usłyszeliśmy najwspanialszą część tego wielkiego utworu; czuliśmy zmienność pory roku jaką jest wiosna, tak realistycznie przedstawioną przez artystów. Rozpoznaliśmy również współczesne utwory o tej tematyce np.: „Wiosna” śpiewana niegdyś przez Marka Grechutę, a także znaną piosenkę zespołu Skaldowie pod tym samym tytułem. Artyści zaprezentowali również instrument dęty drewniany podwójnie stroikowy - obój. Bardzo nam się podobał, zwłaszcza, że zorganizowano zawody na najdłużej wdmuchiwane powietrze w stroik instrumentu. Okazało się, że chłopcy mają lepszą pojemność płuc niż dziewczynki. Wiemy również, że to bardzo trudny instrument i uczyć się na nim możemy od 12 roku życia, zatem jest szansa, że spróbujemy, ale czekać nas będzie ciężka droga. Audycja bardzo nam się podobała.
                                                                                                                      Uczniowie SP7

   
           
Przedszkolaki w naszej szkole 07.04.2006r.  
 


W dniu 7 kwietnia klasę Ia odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 36 w Łodzi. Wszyscy chętnie rozwiązywali wiosenną krzyżówkę i zagadki. Przedszkolaki wspólnie z dziećmi z klasy Ia namalowały też wiosenne prace o Wiośnie. Było bardzo wesoło.

         

   
           
  Konkurs promujący zdrowie 07.04.2006r.    
 


            W dniu 6.04.2006r. w Szkole Podstawowej nr 83 w Łodzi odbyła się dla klas II i III trzecia edycja konkursu promującego zdrowie pod hasłem „Zdrowo żyjemy, bo dużo wiemy”. Zakres zagrożeń konkursowych obejmował wiedzę uczniów  dotyczącą:  higieny  ciała  i  odzieży,  zdrowego żywienia, bezpieczeństwa i podstaw ekologii. Drużynę naszej szkoły pod kierunkiem pani Elżbiety Mętki reprezentowali uczniowie z klasy III: Magdalena Niewola, Krzysztof Hałas, Michał Śnieć.
            Uczniowie zmagali się z wieloma zagadnieniami, które wymagały inwencji, pomysłowości  a przede  wszystkim  wiedzy.  Spośród  9  szkół,  które brały udział w konkursie nasza drużyna zajęła III miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od organizatorów słodki poczęstunek i dyplomy – nasi uczniowie zostali również obdarowani cennymi upominkami. Byliśmy bardzo zadowoleni i szczęśliwi, bo od  zwycięzców   konkursu   dzielił   nas  tylko   jeden   punkt.  Trud   związany   z przygotowaniem do konkursu zaowocował miejscem na podium.

Życzymy sobie więcej takich sukcesów!
 

   
           
  Sprawozdanie z konkursu „Wiosna, ach to ty” 31.03.2006r.    
 

          
            31 marca 2006 roku został rozstrzygnięty konkurs na wesołe spojrzenie wiosenne „Wiosna, ach to ty. W konkursie wzięło udział 32 uczestników. Uczniowie  przedstawiali  ciekawe  pomysły wiosennego żartu. Spośród prac jury w składzie: pani Dorota Misztela - nauczyciel plastyki, pani Ewa Grzelak -nauczyciel języka angielskiego, pani Magdalena Adamczyk - nauczyciel języka polskiego wyłoniło następujące miejsca:
I miejsce:   Aleksandra Frątczak z kl. VI C
                     Milena Pawęda z kl. IV C
                     Paulina Górska z kl. III B

II miejsce:  Patrycja Jóźwiak z kl. IV A
                     Agata Czapnik z kl. IV C
                     Adrian Stawicki z kl. V B

III miejsce: Milena Kuźnik z kl. V A
                     Aleksandra Krych z kl. IV B
                     Angelika Mincberg z kl. IV C

Wyróżnienie: Marta Wieruszewska z kl. V A
                        Agnieszka Ceglińska z kl. V A

   
           
  Wybory Miss Szkoły 27.03.2006r.    
 


           W dniu 27 marca odbyła się już od dawna oczekiwana impreza ogólnoszkolna. Wszystko zaczęło się w grudniu, kiedy to w poszczególnych klasach wybrano po 2 kandydatki do konkursu  Miss Szkoły. Wyłoniona osiemnastka dziewcząt rozpoczęła przygotowania do występu – w szkole próby poruszania się po sali, w domu szycie kreacji do wspaniałej prezentacji.
Wybory zaczęły się o godzinie 8.00. Prowadzący Dawid Kuciński z klasy 6a powitał przybyłych nauczycieli, uczniów i rodziców. Następnie zaprosił jury: pana Dyrektora Jarosława Krajewskiego, panią Dyrektor Krystynę Luzak, panią bibliotekarkę Grażynę Szymczak  pana uczącego przyrody Rafała Wiktorowskiego i 4 uczniów z klas szóstych.
Nie było łatwo kandydatkom  wystąpić przed całą szkołą. Dziewczęta zaprezentowały się w trzech odsłonach. Najpierw pokazały nam stroje uczniowskie. Podczas pierwszego wyjścia musiały się przedstawić i powiedzieć  co lubią, a czego nie. Drugie wyjście dziewcząt to prezentacja strojów dyskotekowych.  I tutaj w czasie 1 minuty przedstawiły nam swoje umiejętności taneczne. Po szaleństwie na parkiecie dziewczyny musiały z makaronów zrobić sobie biżuterię, która była oceniana przez jury. Trzecie wyjście to
przepiękna gala w strojach wieczorowych. Stroje każda przygotowała sobie sama – warunkiem było uszycie sukni z bibuły. Mimo, że te kreacje faktycznie powstały z tak kruchego materiału, jakim jest bibuła, były cudowne, kolorowe i eleganckie.
W przerwach między kolejnymi wyjściami kandydatek, oczekiwanie umilił nam występ  zespołu tanecznego z naszej szkoły, który przedstawił 2 tańce do muzyki nowoczesnej. Również dwa występy zaprezentowały dzieci ze szkolnego teatrzyku: „Malutka czarownica” i „Walory Marysi”.
Jury miało twardy orzech do zgryzienia podczas sędziowania i wyboru tej najwspanialszej dziewczyny z naszej szkoły. Po dokładnym policzeniu punktów wyłoniono 5 dziewcząt:
MISS PUBLICZNOŚCI została MAGDALENA KUJAWSKA Z KLASY 5B
III WICEMISS została MAGDALENA KUJAWSKA KL.5B
II WICEMISS – DOMINIKA KACZYŃSKA KLASA 6A
I WICEMISS EWELINA PIOTROWSKA KLASA 6A
MISS SZKOŁY 2006 została DELFINA PROCHASKA Z KLASY 6B

Gratulujemy wszystkim odważnym dziewczętom wspaniałych występów. 

więcej ...
 

   
           
  Międzyszkolny Turniej Piłki Nożnej 21.03.2006r.    
 
Uczniowie z klas piątych uczestniczyli w Międzyszkolnym Turnieju Piłki Nożnej. Drużyna w składzie:
Piotr Kądziela, Adrian Kacica, Mateusz Łukomski, Konrad Mertin, Artur Działak, Norbert Przybysz i Marcin Cyran
wywalczyła
III miejsce.
Gratulujemy!

Michał Gajda

   
           
  „Topienie marzanny” 21.03.2006r.    
     
      Dzieci z klasy Ia i Ib przywitały już wiosnę. 21 marca wybrały się na wycieczkę - topienie marzanny. Wszyscy wrócili do szkoły uśmiechnięci i są pewni, że wkrótce zaświeci słońce i zrobi się ciepło.
Marzanno, Marzanno
zimy koleżanko.
Do widzenia łyżwom
i nartom, i sankom!

   
           
  Konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki” 21.03.2006r.    
 


          Wiosnę 2006r. przywitaliśmy tradycyjnie już konkursem recytatorskim „Świerszczykowe wierszyki”. Największą popularnością cieszyły się utwory Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. Jury przyznało nagrody:

III miejsce zdobyli Ola Dałek (Ic) i Paweł Animucki (Ic),
II miejsce Kasia Małecka (IIIb) i Krzysio Nieciąg (IIa),
I miejsce Rafał Barański (Ic) i Eliza Kłeczek (IIa).
Gratulujemy!
                                                                         więcej ...

   
           
  Sprawozdanie z audycji „Nie bardzo straszny dwór” 10.03.2006r.    
 

     
              10 marca 2006 gościliśmy muzyków Łódzkiego Towarzystwa Muzycznego z audycją poświęconą naszemu wspaniałemu kompozytorowi Stanisławowi Moniuszce. Wysłuchaliśmy jego najwspanialsze kompozycje. Przybliżono nam tę postać ze względu na jego wielkie znaczenie historyczno-muzyczne. Ten wspaniały artysta zawsze miał na uwadze ważne wydarzenia naszego kraju, poruszał w swoich utworach tematykę narodową. Nazywamy go „twórcą opery narodowej” .Artyści zademonstrowali znaczące jego kompozycje takie jak: aria Stefana z opery „Straszny dwór”, czy kilka pieśni pochodzących ze „Śpiewników domowych” Pokazali nam wysoki kunszt, pięknie ustawione głosy i wspaniałą postawę.

Uczniowie SP7

   
           
  Konkurs plastyczny „Najpiękniejsza maska karnawałowa” 28.02.2006r.    
 

            Dnia 28 lutego nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na maskę karnawałową. Uczniowie wykonali piękne maski, które z pewnością mogłyby oglądać najwspanialsze bale karnawałowe świata. Uczestnicy w swoich pracach zastosowali metal, papier, wełnę, gąbkę i inne ciekawe materiały. Wszystkie prace cieszyły nasze oko na wystawie szkolnej. Jury  w  składzie Dorota   Misztela  -  n-l   plastyki,  Grażyna   Szymczak  -  n-l   bibliotekarz  i Elżbieta Mętka - n-l świetlicy spośród wielu prac wyłoniło następujące:

I miejsce Małgorzata Szkopik (VIb) i Sebastian Pawęda (VIa),
II miejsce Milena Kuźnik (Va) i Marta Roksela (Vc),
III miejsce Agata Graj (Vc),
wyróżnienie otrzymała Paulina Brysik (VIa).

   
           
  Konkurs Czytelniczy 28.02.2006r.    
 

             28 lutego odbyły się w naszej szkole eliminacje dzielnicowe do Konkursu Czytelniczego pt. „Niemieckie baśnie pięknie czytam” będącego częścią V Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych. O możliwość wystąpienia w Finale Łódzkim rywalizowało 22 uczniów reprezentujących 11 szkół podstawowych z dzielnicy Łódź – Górna, w tym dwie uczennice naszej szkoły: Paulina Jachtoma z klasy VIc i Magdalena Kujawska z klasy Vb. Występy uczestników oceniało Jury w składzie: pani Maria Sowińska, aktorka Teatru Lalek „Arlekin”, pani Maria Kwiatkowska z Rejonowej Biblioteki Publicznej Łódź – Górna i pani Lucyna Jednorowicz – również z Rejonowej Biblioteki Publicznej Łódź – Górna.
Po wysłuchaniu fragmentów baśni braci Grimm, Wilhelma Hauffa, Otfrieda Preusslera i Ericha Kastnera Jury wydało werdykt:
Laureatami eliminacji dzielnicowych Konkursu Czytelniczego „Niemieckie baśnie pięknie czytam” zostali:

KACPER MOSZCZYŃSKI ze Szkoły Podstawowej nr 51
ALEKSANDRA SOŁTYS
ze Szkoły Podstawowej nr 113 

Wszystkim  uczestnikom  Konkursu  serdecznie  gratulujemy  –  byliście  wspaniali, a Laureatom życzymy sukcesów w zmaganiach finałowych,  które odbędą się 8 marca w Szkole Podstawowej nr 58 na Bałutach. 

Konkursową rywalizację uświetnili uczestnicy naszego szkolnego koła teatralnego przedstawiając spektakl pt.. „Malutka Czarownica” według baśni Otfrieda Preusslera. 

    więcej...

   
           
  Czytelnicy SIÓDEMECZKI 26.02.2006r.    
  Rozwiązanie drugiej części konkursu „Nasza Łódź”.

1. Jak nazywa się styl w architekturze, w którym większość łódzkich fabrykantów budowała swe domy; cechuje go swoboda  kompozycji, asymetria, dekoracyjność i bogata ornamentyka; Łódź nazywana jest perłą tego stylu w Europie.
Ten styl to secesja.
2. Willa, w której każde okno jest innego kształtu, to... (Budynek ten jest najlepszym przykładem stylu z pytania nr 1 w Polsce, dziś mieści się w nim galeria sztuki.)
To willa Leopolda Rudolfa Kindermana przy ul. Wólczańskiej 31/33.
3. W czyim pałacu mieści się obecnie Muzeum Historii Miasta Łodzi?
Muzeum Historii Miasta Łodzi mieści się w dawnym pałacu Izraela Poznańskiego.

   
           
  Wycieczka do ZOO 25.02.2006r.    
 

 W dniu 25 lutego odbyła się wycieczka członków Klubu Obserwatorów Ptaków do łódzkiego ZOO.
Podczas 3 godzinnego spaceru mieliśmy okazję obejrzeć z bliska wiele rzadkich i trudnych do zobaczenia w środowisku naturalnym gatunków ptaków. Obserwowaliśmy m. in. cietrzewie, orły przednie, orliki krzykliwe, błotniaki stawowe, puchacza i puszczyka. Wiele ciekawostek na temat biologii tych ptaków dowiedzieliśmy się od ornitologa Pana Tomasza Janiszewskiego. Poznaliśmy również ssaki (żubry, bizony, zebry, tygrysy, serwale, lamparty i watusi), o których ciekawie opowiadał biolog Pan Andrzej Zieleniak.

więcej...

   
           
  Konkurs plastyczny „Bezpieczna droga do szkoły” 22.02.2006r.    
 

             22 lutego 2006 r. nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na nadanie tytułu i wykonanie pracy plastycznej propagującej bezpieczne zachowania na drodze. Konkurs miał związek z tematyką poruszaną na zajęciach z wychowania komunikacyjnego. Jury, w składzie pani Dorota Misztela - nauczyciel techniki, pan Andrzej Gawryluk - nauczyciel trener, koordynator wychowania komunikacyjnego spośród wielu prac wyłoniło następujące miejsca:
I miejsce:    Adrian Stawicki „ Zielone światło dla ucznia” z kl. V B
                    Marcin Śpiewak „Światło zielone IDŹ” z kl. VI A
II miejsce:  Jakub Wiśniewski „Bezpieczne przejście” z kl. V A
                    Dawid Kuciński  „Policyjny znak”  z kl. VI A
III miejsce: Krzysztof Matejski „Przed przejściem - rozejrzyj się” z kl. VI B
                    Krzysztof Kosmala „Idziemy rozważnie” z kl. IV B
                    Patryk Gul „Stop - czerwone światło” z kl. IV A

   
           
  Zabawa Walentynkowa 14.02.2006r.    
 

Stawiamy na samorządność uczniów!

Po  kilkunastu  spotkaniach z uczniami należącymi do Zarządu Samorządu Uczniowskiego i apelach samorządowych obejmujących wszystkich uczniów klas IV – VI, na temat aktywnego uczestnictwa uczniów w życiu szkoły, można zaobserwować pozytywne efekty.  Uczniowie  zgłaszają  swoje,  bardzo  ciekawe, propozycje  „urozmaicenia”  życia  w szkole wieloma konkursami i akcjami.

ZABAWA WALENTYNKOWA

 Jedną z nich była propozycja, przewodniczącej S.U. Delfiny Prochaska,  połączenia Zabawy Walentynkowej z przebraniem w stylu lat 80-tych. Delfina zgromadziła, z pomocą mamy, wiele hitów z tamtego okresu, które na dyskotece były przeplatane najnowszymi nagraniami.
Każdy z uczestników zabawy starał się oryginalnie ubrać w stylu lat 80-tych. Niektórzy mieli, specjalnie na tę okazję, uszyte kreacje np. Ewelina Piotrowska z kl. VI c. Zabawa Walentynkowa, jak zwykle, była za krótka.

więcej ...

   
           
  Konkurs „Rzeźba na moje podwórko” 09.02.2006r.    
 

           W dniu 9 lutego 2006r. odbył się w szkole konkurs „Rzeźba na moje podwórko”. Zorganizowany został dla wszystkich chętnych uczniów klas IV. Tematyką konkursu były marzenia o naszych pięknych łódzkich podwórkach.  Spośród 60 prac wykonanych w plastelinie, metalu (śruby, gwinty, druty), drewnie (patyczki do lodów) i z innego materiału jury w składzie: p. Dorota Misztela, p. Elżbieta Mętka i p. Beata Bierczyńska wyłoniło kilka prac: I miejsce - Agata czapnik kl. IVc, Patryk Litke IVa, II miejsce - Milena Pawęda IVc, Patryk Gul IVa, III miejsce - Martyna Ziółkowska IVc, Natalia Linke IVc.

  

   
           
  Wystawa makiet „Łódź rzeczywista i w marzeniach” 06.02.2006r.    
 

  Uczniowie klasy VIa w dniu 6 lutego zorganizowali wystawę o Łodzi dla uczniów klas młodszych (I - III). Przygotowali się do niej bardzo sumiennie. Rozłożyli stoły, nakryli odpowiednimi materiałami, przyszyli i przykleili niektóre elementy, położyli makiety. Wybrali spośród siebie wprowadzających, zapowiadających i omawiających. Tego dnia  wystawę w pracowni artystycznej licznie podziwiali najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Na makietach znajdowali znajome im miejsca, a na koniec pięknie podziękowali starszym kolegom.

   

   
           
  Konkurs plastyczny „Moje miasto Łódź” 03.02.2006r.    
 

           3 lutego odbył się w naszej szkole konkurs na najpiękniejszą makietę o Łodzi. Tematem tego konkursu był rzeczywisty obraz naszego miasta lub Łódź w naszych marzeniach. Uczniowie klas V wykonali piękne makiety o naszym mieście. Znalazły się w nich najbardziej ulubione miejsca Łodzian tj. ulica Piotrkowska, Plac Wolności, lotnisko Lublinek, a także okolice dzielnicy Łódź-Górna. Ponadto niektóre prace zawierały dodatkowe elementy architektoniczne, które nasi uczniowie chcieliby mieć na swoich osiedlach (nowe boiska, place zabaw, parki zieleni i inne ciekawe propozycje).
Jury w składzie: p. Dorota Misztela - n-l plastyki, p. Elżbieta Mętka i p. Beata Bierczyńska - n-lki świetlicy spośród wielu prac wybrało następujące:
I miejsce zdobyła praca Aleksandry Kondzior z kl. Va, II miejsce - praca Marty Wieruszewskiej z kl. Va i III miejsce - praca Grzegorza Liwińskiego z kl. Vb.
Wyróżnienia zdobyli: Kamil Durmaj, Marcin Cyran, Mateusz Wypych i Rafał Stokowski z kl. Vc.

   
           
  Konkurs plastyczny „Maskotka sportowa” 31.01.2006r.    
 

            31 stycznia 2006r. odbył się w szkole konkurs na wykonanie lub ilustrację maskotki o tematyce sportowej. Uczniowie naszej szkoły sprostali temu zadaniu stosując różne techniki plastyczne i techniczne. Mogliśmy oglądać gotowe maskotki bądź ich projekty na kartonach.
Wszystkie prace uczniowie nazwali według własnego pomysłu. Jury w składzie Dorota Misztela - n-l plastyki, Małgorzata Gęsich - n-l informatyki i Dorota Kuzalska - n-l wych. fizycznego wybrało kilka prac w dwóch kategoriach:

W kategorii NAJLEPSZA ILUSTRACJA MASKOTKI przyznano następujące miejsca:
I miejsce Milena Pawęda z kl. IVc z pracą „Sportek” oraz Inga Surowiecka z kl. VIc z pracą „Żabopiłkarz”.
II miejsce Agata Czapnik z kl. IVc z pracą „Koszykówiś” oraz Martyna Ziółkowska z kl. IVc z pracą „Pluszowy mistrz”.
III miejsce Angelika Mincberg z kl. IVc z pracą „Sporcmenka” oraz Natalia Linke z kl. IVc z pracą „Pinia”.

W kategorii NAJLEPSZA MASKOTKA przyznano następujące miejsca:
I miejsce Marta Roksela z kl. Vc z pracą „Tomcio Ogórek” oraz Adrian Stawicki z kl. Vb z pracą „Wacuś”.
II miejsce Kuba Wiśniewski z kl. Va z pracą „Feliks” oraz Agata Graj z kl. Vc z pracą „Re”.
III miejsce Aleksandra Kondzior z kl. Va z pracą „Franuś”.

   

   
           
  Dzień Gimnazjalisty 12.01.2006r.    
 

            W dniu 12 stycznia 2006 roku odbył się Dzień Gimnazjalisty. Gimnazja nr: 37, 38, 39, 41 i 42 zaprezentowały swoją ofertę. W spotkaniu licznie uczestniczyli zainteresowani szóstoklasiści wraz z rodzicami. Mamy nadzieję, że wybór kolejnej szkoły będzie teraz dla naszych pociech łatwiejszy.

   
           
  Bal karnawałowy - klas I - III 12.01.2006r.    
  Zabawa karnawałowa odbyła się w naszej szkole w dniu 12 stycznia. Wszyscy bawili się wesoło. Najzabawniejsze były skoki w workach.

     

więcej ...

   
           
  Konkurs Świąteczna pocztówka 10.01.2006r.    
 

Rozstrzygnięcie konkursu Świąteczna pocztówka

I miejsce: Sandra - Ib i Sandra Goliń - IIIb,
II miejsce: Aleksandra Zareda  i Natalia Słowińska - IIc,
III miejsce: Paweł Animucki  i Alesandra Dałek - Ic.

Gratulujemy!!!

   
           
  Festiwal Bibliotek Szkolnych 09.01.2006r.    
 

                      Rozpoczął się V Łódzki Festiwal Bibliotek Szkolnych.
Tematyka wszystkich edycji festiwalu nawiązuje do wielokulturowości naszego miasta. Tegoroczne hasło to: „Niemieckimi śladami po Ziemi Obiecanej”.
Uczniowie szkół podstawowych rywalizują  w konkursie sprawdzającym umiejętność poprawnego czytania i interpretacji tekstu. Konkurs odbywa się pod hasłem „Niemieckie baśnie pięknie czytam”.
9 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w szkolnym etapie Konkursu. Szkolna Komisja Konkursowa w składzie: pani wicedyrektor Krystyna Luzak, pani Magdalena Adamczyk, pani Jolanta Szczepanik, pani Maria Wieczorkiewicz-Kaźmierczak, pani Grażyna Szymczak stanęła przed bardzo trudnym zadaniem wyłonienia dwóch osób spośród trzydziestu siedmiu, które zgłosiły się do konkursu.
Pięknie czytali: Kamil Jarkowski, Marcin Pryczek, Daria Góralska, Krzysztof Hałas, Patrycja Jaszczak, Magdalena Niewola, Kamil Kucharski, Natalia Cukier, Weronika Józefowska, Patryk Gul, Jakub Trachta, Ewelina Baćko, Agnieszka Mazurek, Sara Marcioch, Weronika Stemborowska, Kamil Kuberski, Agata Czapnik, Martyna Ziółkowska, Milena Kuźnik, Marta Wieruszewska, Aleksandra Kondzior, Maciej Jakubowski, Agata Sobieraj, Magdalena Kujawska,  Karolina Walczak, Kamil Durmaj, Marta Roksela, Patrycja Szymankiewicz, Dawid Kuciński, Bianka Jakiel, Agata Jakubiec, Natalia Walczykiewicz, Anna Mielczarek Paulina Nowakowska, Aleksander Matczak, Paulina Jaskulska, Paulina Jachtoma.

Do etapu dzielnicowego V Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych zakwalifikowały się:
Paulina Jachtoma z kl. VIc i Magdalena Kujawska z kl. Vb.
   Gratulujemy  wszystkim  uczestnikom  konkursu,  dziękujemy  za  wkład  pracy włożony w  przygotowanie,  a  laureatkom  życzymy  powodzenia  w  zmaganiach  dzielnicowych  28 lutego.

   
           
  Drzwi Otwarte 05.01.2006r.    
 

            5 stycznia odbyła się po raz kolejny w naszej szkole akcja „Drzwi Otwarte.” Zostali zaproszeni rodzice wraz z dziećmi – przyszłymi pierwszoklasistami.
Przybyli goście z zainteresowaniem zwiedzali naszą szkołę. Oglądali sale lekcyjne, pracownie, salę gimnastyczną, stołówkę, gabinet pedagoga, a także zapoznali się z pracą nauczycieli oraz kół zainteresowań. Dla dzieci przygotowano inscenizację bajki, pokaz taneczny, zabawy integracyjne, kolorowanki oraz poczęstunek. Odbyło się także spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły i wychowawcami przyszłych klas pierwszych, na którym zaprezentowano programy i treści nauczania realizowane przez poszczególnych nauczycieli.

 więcej ...

   
           
  Szkolny Konkurs Kolęd 05.01.2006r.    
 

             W dniu 5 stycznia odbył się w naszej szkole Konkurs Kolęd. Zgłosiło się do niego ok. 20 uczestników (dwa duety, jeden zespół wokalny i soliści). Każdy z nich zaprezentował jedna kolędę w dowolnym wykonaniu - instrumentalnym lub wokalnym. Wśród wykonawców byli uczniowie, którzy grali na dzwonkach i fletach prostych. Szkolne jury w składzie: pani Dorota Misztela, pani Małgorzata Gęsich, pani Grażyna Szymczak wyłoniło zwycięzców:
I miejsce
duet instrumentalny Małgorzata Kieszniewska (flet) i Bianka Jakiel (dzwonki), II miejsce Paulina Jachtoma (flet) i III miejsce zajęła Karolina Walczak (dzwonki)
.

Gratulujemy!

   
           
  Wieczór wigilijny 22.12.2005r.    
  W dniu 22 grudnia był w naszej szkole wieczór wigilijny. Recytacja wierszy bożonarodzeniowych polskich poetów i śpiew kolęd wprowadziły nas
w uroczysty nastrój świat Bożego Narodzenia. Na zakończenie zakończenie pan dyrektor złożył wszystkim świąteczne życzenia.
   
           
  Szkolny Konkurs Plastyczny 20.12.2005r.    
 

W okresie przedświątecznym, w grudniu 2005 roku dzieci z naszej szkoły wykonały piękne kartki świąteczne. Do konkursu zgłosiło się 30 osób, które wyraziły chęć podzielenia się ze wszystkimi swoimi wyobrażeniami plastycznymi z tego pięknego czasu. Kartki miały nie tylko zachwycać, ale również stanowić wartość użytkową, aby można ją było komuś podarować, a może nawet wysłać.
Jury w składzie: pani Dorota Misztela - nauczyciel plastyki, pani Małgorzata Gęsich - nauczyciel informatyki, pani Grażyna Szymczak -nauczyciel bibliotekarz wybrało:
Agatę Czapnik, z klasy IV C, która zdobyła I miejsce, a także wyróżnienie w konkursie zewnętrznym, II miejsce otrzymała Maja Pakulska z klasy II C, a  III miejsce Aleksandra Krych  z  klasy  IV B.
Wszystkim kartki bardzo się podobały. Obdarowano nimi rodziców   i nauczycieli.

Uczniowie SP7

   
           
  Sprawozdanie z zawodów gimnastycznych „Mikołajki 2005” 19.12.2005r.    
 

             „Z Mikołajem na sportowo, rośnij silny oraz zdrowo”. Pod takim hasłem 17 grudnia w hali M.O.S. i R.–u przy ul. Karpackiej 61 odbyły się kolejne zawody gimnastyczne dziewcząt i chłopców w klasie młodzieżowej zorganizowanych z okazji Mikołajek. W imprezie tej brały udział wszystkie dzieci uprawiające gimnastykę sportową w Szkole Podstawowej nr 7 w Łodzi z klas I, II i III. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał  Dyrektor Szkoły p. Jarosław Krajewski,  który  uroczyście przywitał  zaproszonych  gości   p. Małgorzatę Kopkę - wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi, p. Krystynę Kulik - metodyka wychowania fizycznego ŁCDN i KP, jak również wszystkich rodziców zebranych na widowni.

 więcej ...

   
           
  Szkolny Konkurs Techniczny 19.12.2005r.    
 

Sprawozdanie z konkursu technicznego „Stroik świąteczny”

Przed świętami mamy wszyscy wiele rzeczy do zrobienia. Chcemy, aby te dni były pełne radości, uśmiechu, prezentów. Myślimy często jakie one będą, ale zawsze pragniemy, aby były piękne, błyszczące, niesamowite. Ubieramy wtedy choinki, przystrajamy całe mieszkania, a różne instytucje również starają się, aby te dni były świąteczne. W naszej szkole chcieliśmy, aby było przyjemnie i aby nasze stoły wigilijne cieszyły oko, wtedy gdy rodzice uczniów przyjdą podzielić się opłatkiem z pozostałymi uczniami i wychowawcami. Postanowiliśmy zatem zrobić pełno ozdób i stroików. W związku z tym, że było ich wiele, zorganizowano konkurs na „stroik świąteczny”. Szkolne jury w składzie: pani Dorota Misztela, pani Małgorzata Gęsich, pani Grażyna Szymczak, pani Iwona Próchniak wybrało spośród 30 stroików trzy. Pierwsze miejsce zdobyła Milena Pawęda, drugie Agnieszka Ceglińska, trzecie Karolina Jurek. Prace były wykonane własnoręcznie - ze stworzonych przez siebie, nawet najmniejszych elementów; bardzo często były to nowatorskie rozwiązania twórcze. Niektóre stroiki zostawimy na przyszły rok.  

Uczniowie SP7

   
           
  Audycja Muzyczna „Świąteczny gość” 16.12.2005r.    
 

           16 grudnia 2005 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie z muzykami Ludowego Instytutu Muzycznego. Tematem audycji był  „Świąteczny gość”.
Przybyli goście opowiadali o zwyczajach świątecznych polskich i obcych. Zaprezentowali zwłaszcza muzyczny repertuar bożonarodzeniowy. Najpiękniejszym punktem spotkania był występ wyśmienitego artysty, który pokazał swój wspaniały kunszt nie tylko aktorski, ale również wirtuozerię. Przedstawił nam skrzypce, jako piękny instrument smyczkowy o wielu możliwościach brzmieniowych i technicznych. Wiemy teraz jak jest zbudowany i to, że nawet on posiada piękną duszę.
Całe spotkanie było pełne humoru, radości i niespodzianek. Wszyscy bawiliśmy się wyśmienicie i nie chcieliśmy wcale się pożegnać. Super, że niebawem następne spotkanie.

Uczniowie SP7

   
           
           
           
  Witaj szkoło !!! 01.09.2005    
  W dniu 1 września serdecznie zapraszamy na
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2005/2006.

O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św. do parafii Św. Franciszka
z Asyżu,
o godzinie 900 powitają nowy rok szkolny klasy IV-VI,
godziną 1000 rozpoczynają rok szkolny klasy II i III,
a o godzinie 1100 zapraszamy naszych pierwszoklasistów.