AKTUALNOŚCI - ROK SZKOLNY 2004/2005

                    
                Strona główna

 

I Wystawa psów 22.06.2005r.    
 

            
             W dniu 22 czerwca cała szkoła bawiła się na boisku biorąc udział w „I Wystawie Psów”.
Wejściówką każdej klasy na imprezę była karma dla psów, koce, zabawki lub inne rzeczy przydatne w schronisku. Oprawę plastyczną wykonała p. Dorota Misztela. Gościem honorowym imprezy był właściciel przytuliska pan Jobczyk. Opowiedział , w kilku zdaniach, o swych 60 podopiecznych. Całą zabawę uświetnili sponsorzy, dzięki którym wszystkie biorące udział w konkursach pieski otrzymywały wspaniałe nagrody. Pani Maja Kelm i pan Tomasz z firmy Nestle Purina PetCare opowiedzieli nam również o swojej pracy.

więcej ...

   
           
 

Wycieczka do Rogowa 17.06.2005r.    
 

             W dniu 17 czerwca 2005 roku odbyła się wycieczka do Rogowa, która była nagrodą dla dzieci biorących udział w konkursie na „Najładniejszy ogródek szkolny”. W wycieczce brali udział uczniowie klasy: Ia, VIa, Vc, VIb, których ogródki były najładniejsze. Klasy te otrzymały dyplomy i tytuły najlepszych ogrodników Szkoły Podstawowej nr 7.
Podczas wycieczki zwiedzaliśmy Muzeum Drewna i Lasu, w którym obejrzeliśmy wiele ciekawych eksponatów. Były to między innymi ptaki, zwierzęta, kolekcje pni różnych drzew i inne.

więcej ...

 
         
 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików 06.06.2005r.    
 

 
W Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w gimnastyce Sportowej (klasa młodzieżowa chłopców) zajęliśmy drużynowo III miejsce.
Medale zdobył Romański Bartłomiej (ćw. wolne - III m-ce, poręcze - II m-ce).

więcej ...

 
           
 

Wybory „Mamy Roku” 06.06.2005r.  
 

            25 maja nasza klasa IV a zorganizowała Dzień Matki. Na początku  mamy obejrzały przedstawienie pod tytułem Zawody naszych mam”, które opowiadało o tym, jak dużo różnych czynności wykonują codziennie nasze mamy w trosce o swoje dzieci. W przedstawieniu podkreślaliśmy jak bardzo kochamy swoje mamy i dziękowaliśmy za ich „ogromne serce”.

więcej ...

   
         
 

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny „OMNIBUS 2005”

02.06.2005r.

   
 

           W dniu 21.04.2005r. w naszej szkole odbył się Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny dla uczniów klas III - VI OMNIBUS 2005”, w którym uczestniczyło 16382 uczniów z 465 szkół, w tym z naszej szkoły 60 uczniów z czterech poziomów klas..

więcej ...

   
           
 

Festyn Sportowy 01.06.2005r.    
 

             Dnia 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole wielki Festyn Sportowy z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Imprezę pod hasłem „Sport i zabawa” przygotowali i poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: I. Chrolenko, D. Kuzalska i E. Pawlak oraz trenerzy A. Gawryluk i Masłoń. Program był bardzo bogaty ...

więcej ...

 
           
 

Akcja „Dzieci przejmują władzę w Łodzi”

01.06.2005r.

   
 

W Dniu Dziecka prezydent Jerzy Kropiwnicki oddał władzę uczniom łódzkich podstawówek. Wśród sprawujących władzę znalazła się Magda Czajkowska z klasy VIa.

     

Gazeta Wyborcza - 2 czerwca 2005r. 

   
         
 

III „Przyrodniczo-leśne spotkanie integracyjne' 31.05.2005  
 

31 05.05r. nasza klasa IVa wybrała się z wychowawczynią do Leśnictwa Miejskiego w Łagiewnikach na III „Przyrodniczo-leśne spotkanie integracyjne Impreza ta została zorganizowana z okazji obchodów Światowego Dnia Ochrony Środowiska, a jej hasłem przewodnim była „Atmosfera

 
         
 

Łódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

31.05.2005r.

 
 

W dniach 30 V - 31 V 2005r. na stadionie Startu odbyły się Łódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Trójboju Lekkoatletycznym. Szkołę naszą reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców. Wśród 26 zespołów dziewcząt z całej Łodzi nasza drużyna zajęła II miejsce, a wśród 29 zespołów chłopięcych z całej Łodzi nasi uczniowie zajęli I miejsce.

   
         
 

Ogólnołódźki Konkurs „Świerszczykowe wierszyki” 28.05.2005  
  Agata Antczak uczennica klasy IIIb uczestniczyła w Ogólnołódzkim Konkurs „Świerszczyków e Wierszyki". Konkurs odbył się w Łódzkim Domu Kultury. Zaprezentowała ona wiersz „Żuraw i czapla”.
Zdobyła I miejsce.

Gratulujemy!!!

 
         
 

Konkurs Wiedzy o Ptakach 18.05.2005  
 

W dniu 13 maja 2005r. odbył się III Konkurs Wiedzy o Ptakach. Wzięło w nim udział 110 zawodników ze Szkół Podstawowych Gimnazjów. Najlepszym nagrody wręczył wiceprezydent Łodzi pan Mirosław Orzechowski.

 
         
 

Konkurs Wiedzy Muzycznej 16.05.2005  
 

Konkurs obejmował zakres materiału szkoły podstawowej i podzielony był na dwie części. Wzięło w nim udział 22 uczniów z łdas IV - VI. Wyniki konkursu:
I miejsce zajęła Aleksandra Frątczak II miejsce - Lidia Pyrgiel HI miejsce - Milena Szewczyk

Gratulujemy!!!

 
         
 

Konkurs Mini Playback Show

13.05.2005r.

 
 

Dnia 13.05.200.5r. w naszej szkole odbył się Mini Playback Show. W tym konkursie nasze koleżanki i koledzy naśladowali różnych wykonawców. W Mini Playback Show znalazły się pizeboje takich gwiazd jak: Britney Spears, Black Eyed Peas, Kombi lub Bajm. Podczas pizerwy Natalia i Paulina z klasy IIIc zaprezentowały nam taniec do piosenki„Fire fly”. Juty po długich obradach nagrodziło wszystkich dużymi brawami. Wyniki konkursu:


III miejsce zajęła Angelika, Emilko i Piotrek z kłosy Hic, jako zespół Black Eyed Peas w piosence „Shut up!”.
II
miejsce zajęła
Sara Marciock z kłosy IHb. Wykonała ona utwór Britney Spears. I miejsce zajął Kuba, Julek i Bogumił z kłosy Ic, jako zespół Kmbi w piosence „Pokolenie”.

Martyna Ziółkowska ki. IIIc

   
         
 

Mistrzostwa Dzielnicy w Czwórboju Lekkoatletycznym 11.05.2005  
 

W dniach 10-11,05.2005r. na stadionie RKS-u odbyły się Mistrzostwa Dzielnicy W Czwórboju Lekkoatletycznym Drużyna dziewcząt (wśród 12 startujących zespołów) zajęła IVmiejsce. Szkołę naszą reprezentowały:
Kesja Barańska, Magda Bzdyra, Natalia Nisiewicz,
Paulina Tarkowska, Agata Klimkowska, Natalia Walczykiewicz, Inga Surowiecka, Kasia Zajączkowska.

 
         
 

Dzielnicowy Konkurs „Świerszczykowe wierszyki” 05.05.2005  
  W dniu 5 maja odbył się dzielnicowy Konkurs „Świerszczykowe wierszyki”.
Wzięły w nim udział: Eliza Kłeczek z klasy la, Agata Antczak z klasy IIIb oraz Joanna Barczyńska z klasy III c. Miło nam poinformować, że do łódzkiego finału, konkursu, przeszła Agatka Antczak, która powiedziała wiersz J. Brzechwy „Żuraw i czapla”.

Gratulujemy!!!

 
         
 

Wyniki XI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 02.05.2005  
 

WYNIKI XI OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY W GIMNASTYCE SPORTOWEJ - LUBELSZCZYZNA^ Finały klasa III:
Kółka: II miejsce (srebrny medali Mielczarek Adam
Poręcze: III miejsce (brązowy medal) Glinkowski Damian

 
         
 

Dzień Europejski 25.04.2005  
 

W naszej szkole po raz trzeci obchodziliśmy DZIEŃ EUROPEJSKI. Tym razem hasło wiodące brzmiało: „Cudze chwalicie swego nie znacie". Widzowie zostali zaproszeni na wycieczkę rowerową po Polsce „OD MORZA - DO TATR”.
Klasy zaprezentowały na swoich stoiskach poszczególne regiony Polski: Kujawy i
 Pomorze, Wielkopolskę, Mazury, Mazowsze, Śląsk i Małopolskę.
Zespoły klasowe wraz z wychowawcami bardzo zaangażowały się w jak najbardziej interesujące przedstawienie swoich regionów. Mogliśmy zapoznać się z atrakcjami turystycznymi, kuchnią regionalną, strojami, tradycjami.

Dziewczęta pod kierunkiem pani Doroty Kuzalskiej zatańczyły polkę i krakowiaka.

Jury najwyżej oceniło klasy:

VI a -I miejsce, która prezentowała Małopolskę,

V a - II miejsce - Mazury,
V c - III miejsce - Pomorze i Kujawy.
Sądzimy, że impreza ta w znaczący sposób poszerzyła wiedzę uczniów o tym, co w Polsce cenne i godne polecenia oraz pomoże lepiej wybrać trasy wakacyjnych wędrówek.

 
         
 

Międzyszkolny Konkurs Komputerowy

19.04.2005r.

 
 

„Łódź - najpiękniejsze miejsca” - pod takim hasłem odbył się konkurs na prezentację komputerową zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 113 w Łodzi. Do konkursu przystąpiło pięć szkół. Naszą palcówkę reprezentowało 3 uczniów z klas V: Anna Mielczarek (Vb), Wojciech Zduńczyk (Va) i Bartosz Krzysztofiak (Va), który otrzyma! wyróżnienie.

Wszystkie z zaprezentowanych prac były ciekawie opracowane. Najczęściej pojawiały się w nich: KATEDRA, PAŁAC POZNAŃSKIEGO, BIAŁA FABRYKA, a także OGROD BOTANICZNY, ZOO i PALMIARNIA.       

   
         
 

Międzyszkolny Konkurs Komputerowy 25.04.2005r.  
 

Szkoła Podstawowa nr 53 w Łodzi była organizatorem konkursu na grafikę komputerową „Bogactwo podwodnego świata". Prace konkursowe były oceniane w trzech grupach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i licea. Uczniowie z naszej szkoły również wystawili swoje prace: Grzegorz Liwiński (IVb) Ewelina Piotrowska (Vc) Bartosz Paruszewski (VIa)

   
         
 

„Bieg uliczny” 17.04.2005    
 

W tym dniu odbył się na ul. Piotrkowskiej bieg uliczny, w którym wystartowało 500 osób. Wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężyła uczennica naszej szkoły z klasy Vb - Agata Klimkowska. Otrzymała piękny puchar oraz nagrodę rzeczową (rower).

 
         
 

Otwarte Mistrzostwa Łodzi 14-16.04.2005  
 

W Łódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji przy ul. Karpackiej 61 odbyły się Otwarte Mistrzostwa Łodzi. Startowały w nich 3 kluby: ZAWISZA - BYDGOSZCZ, LEGLA - WARSZAWA i UKS "SIÓDEMKA".
W klasie drugiej zawodnicy UKS "SIÓDEMKA" zajęli kolejno:

IV miejsce Rudnicki Adrian, VI miejsce Gniewisz Przemysław.

W klasie trzeciej: Imiejsce Glinkowski Damian,

IV miejsce Mielczarek Adam, VI miejsce Jakubowski Maciej.

W eliminacjach ogólnopolskich do finałów Olimpiady Młodzieży zakwalifikowały się dwie zawodniczki UKS "SIÓDEMKA": Bednarska Paulina i Wełna Magdalena.

 
         
 

Międzyszkolny Konkurs Literacki 15.04.2005  
  Wszyscy znamy postać duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Jego baśnie towarzyszą dzieciom już od 200 lat.
Właśnie z okazji dwusetnej rocznicy urodzin pisarza (urodził się 2 kwietnia 1305 r.) organizowanych jest dużo imprez i konkursów po święconych je go życiu i twórczości. W jednym z nich zorganizowanym p
rzez Szkołę Podstawową nr 64 w Łodzi 15 kwietnia 2005r. wzięli udział nasi uczniowie. Justyna Moniewska (TVa), Maciek Jakubowski i Mateusz Łukomski (obaj IVb) odpowiadali na pytania dotyczące życia i twórczości Andersena.
Agata Jakubiec (Ya), Bartosz Orzechowski (YIc) i Bartosz Rolczak (VIb) przedstawili inscenizację fragmentu baśni pt. „Calineczka” i otrzymali wyróżnienie.
Konkursowym zmaganiom bacznie przyglądali się organizatorzy, przedstawiciele Teatrów Lalek „Arlekin” i „Pinokio” oraz Konsul Królestwa Danii w Polsce.
 
         
 

Turniej Sportowy dla Przedszkolaków 06.04.2005  
 

6 kwietnia odbył się w naszej szkole Turniej Sportowy dla przedszkolaków pod hasłem „Dziś przedszkolaki jutro uczniaki”. W turnieju wzięli udział sześciolatkowie, czyli przyszli uczniowie klas pierwszych z przedszkoli: 122, 38, 156. Głównym celem turnieju było zmniejszenie u dzieci stresu związanego z podjęciem nauki w szkole, a także dobra, sportowa zabawa.
Należy podkreślić, że dzieci były bardzo dobrze przygotowane zarówno kondycyjnie, bowiem doskonale raziły sobie w konkurencjach sportowych, jak również wspaniale były poprzebierane. Każde przedszkole wyróżniało się swoim strojem, dzieci miały prawdziwe sportowe kostiumy, co także było brane pod uwagę w ocenie końcowej turnieju. Chociaż walka sportowa była bardzo wyrównana jak zawsze wyłoniono zwycięzcę, którym zostało Przedszkole nr 38 z u!. Ceramicznej. Wszystkie dzieci otrzymały z rąk pana Dyrektora J. Krajewskiego nagrody i dyplomy wraz z gratulacjami i podziękowaniami za udział w turnieju. Dzieci podziękowały także sobie za wspólną zabawę i pożegnały się okrzykiem „nie ważna wygrana, ważna buzia roześmiana”. Po turnieju przedszkolaki wraz ze swymi Paniami zwiedzały mury naszej szkoły. Być może któreś z nich dołączą do naszej społeczności szkolnej w przyszłym roku.

 
         
 

Olimpiada Młodzieży 01-03.04.2005  
 

W Eliminacjach Olimpiady Młodzieży odbytych w dniach 01 - 03.04.2005r. w Nysie gimnastycy Uczniowskiego Klubu Sportowe go "Siódemka" w komplecie zakwalifikowali się do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która zostanie rozegrana w dniach 2 - 4.05.2005r. w Białej Podlaskiej. Do finałów Olimpiady awansowali: w klasie III: Damian Glinkowski, Maciej Jakubowski, Adam Mielczarek, w klasie II: Piotr Kiełbik, Przemysław Gniewisz, Adrian Rudnicki.

Wszyscy wymienieni zawodnicy są uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Łodzi.

 
           
 

Międzyszkolny Konkurs plastyczny 31.03.2005r.    
 

2 kwietnia 2005 roku minie 200 lat od dnia urodzin światowej sławy duńskiego baśniopisaiza Hansa Christiana Andersena. Kto z nas nie płakał w dzieciństwie nad losem Dziewczynki z zapałkami, nie wzruszał się przygodami Calineczki czy Brzydkiego Kaczątka...
Z okazji tej rocznicy
Miejska Biblioteka Publiczna Łódź - Górna i Szkoła Podstawowa Nr 51 zorganizowały międzyszkołny konkurs płastyczny pod hasłem „Laureaci medału imienia Hansa Christiana Andersena Wzięli w nim udział również uczniowie naszej szkoły: Agata Antczak z klasy lllb, oraz Agnieszka Jednorowicz i Marta Borkowska z klasy IIa.

   
       
 

Konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki”

22.03.2005r.

   
 

Dnia 22 marca odbył się w naszej szkole wiosenny konkurs recytatorski „Świerszczykowe wierszyki”. W konkursie brały udział dzieci, które wygrały klasowe eliminacje. Wierszyków było bardzo dużo, były te znane jak np.: "kaczka dziwaczka” lub „Wiosenne porządki”.
Konkurs rozpoczęły dzieci z klasy IIIc piosenką „Wiosna”. Po wystąpieniu wszystkich uczestników, dziewczęta z klasy IIIb zatańczyły nam w tytm wiosennej muzyki. Potem panie z jury przyznały: III miejsce - Asi Barczyńskiej z kl. IIIc, II
 miejsce - Agatce Antczak z kl. IIIb i I miejsce - Elizie Kłeczek z kl. Ia

Martyna Ziółkowska kl. IIIc.

   
           
 

Wycieczka do Warszawy 19.03.2005    
 

W wycieczce do Warszawy uczestniczyli uczniowie klasy IVa i łącznicy z biblioteki. Pierwszym z punktów naszej wycieczki było kino IMAX -PANASONIC. Oglądaliśmy tam film pod tytułem „Tajemnice Trzeciego wymiaru”. Przed seansem dostaliśmy specjalne okulary, które umożliwiają oglądanie filmów trójwymiarowych. Za pomocą tych okularów, w niektórych momentach mieliśmy wrażenie, że jesteśmy jakby w środku akcji. Naprawdę efekty są niesamowite. Podczas seansu niektórzy z nas zasłaniali okulary, w obawie że połknie ich np. wielgaśny pająk, który szedł wprost na nas.
Jeżeli podczas oglądania zdejmiemy te okulary to zobaczymy rozmazany obraz. Jest to spowodowane tym, że podczas projekcji filmów 3D wyświetlane są równocześnie dwa filmy, których obrazy są na siebie nałożone dając efekt obrazu trójwymiarowego.

Drugim punktem wycieczki
był Pałac Kultury i Nauki, gdzie znajduje się wystawa pt. „Mózg jak na dłoni”, mówiąca o funkcjonowaniu naszego mózgu. Trzema wg mnie najciekawszymi elementami wystawy były . odwracające okulary zaopatrzone w lusterka, które utrudniały przejście nawet po linii prostej, niemożliwa drabinka ze sznurka, przymocowana początkiem i końcem, kiwająca się na boki, po której wspinanie się jest prawie niemożliwe i hulajnoga, która zamiast skręcać w prawo skręcała w lewo, a zamiast skręcać w lewo skręcała w prawo. Na tym zakończyła się nasza wycieczka. Mam nadzieję, że wszystkim uczestnikom podobała się tak samo jak mnie.

Agnieszka Cegłińska kl. IVa

   
           
 

Wycieczka do Muzeum Etnograficznego 18.03.2005    
 

Dzieci z klasy trzeciej były w Muzeum Etnograficznym. Wykonały tam palmy wielkanocne.

   
           
 

Pokazy TAI CHI 18.03.2005    
 

W piątek (13 marca) o godz. 900 w naszej szkole odbędą się POKAZY TAI CHI.
W programie przewidziano:

  • krótki zarys historii TAI CHI -pokaz formy TAI CHI i LOK HUP

  • pokaz formy z mieczem i szablą

  • wspólne ćwiczenia

   
           
 

Podsumowanie I semestru roku szkolnego 2004/2005 01.02.2005    
 

ŚREDNIA OCEN KLAS IV- VI
Najlepsza wśród klas:IV - klasa IV b ze średnią 4,4; V - klasa V a ze średnią 4,0;
VI - klasa VI b ze średnią 4,22
Średnia klas: IV- 4,13; V& - 3,36; VI- 4,03.
Klasy z najwyższą średnią w nauczaniu blokowym: I
miejsce - klasa IVb- średnia 4,4; II miejsce - klasa VI b- średnia 4,22; III miejsce - klasa VI a- średnia 4,16 Średnia wszystkich ocen uzyskanych w klasach IV - VI w I semestrze roku szkolnego 2004/2005 wyniosła 4,01.

   
           
  Loteria Fantowa 01.02.2005    
 

Ttradycją w naszej szkole jest organizowana w pierwszych miesiącach roku Wielka Loteria Fantowa. Jest to impreza, do której wszyscy uczniowie przygotowują się dużo wcześniej: organizatorzy - w tym roku była to klasa IV b - zbierając fanty już od trzech miesięcy, inni uczniowie - składając pieniądze na ten dzień, ponieważ nietaktem jest nie wziąć udziału w loterii. Zainteresowanie tegoroczną loterią przeszło oczekiwania organizatorów.

   
           
  Zabawa karnawałowa 27.01.2005    
 

Dzień 27 stycznia na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczniów naszej szkoły. O godzinie 9.00 na salę gimnastyczną (udekorowaną dziesiątkami balonów i serpentyn) wkroczyli bohaterowie niemal wszystkich bajek (uczniowie klas I-III).

Od południa zaczęła się zabawa starszaków (ciekawe czy taka nazwa spodoba się uczniom z klas IV - VI?). Klasa VI a przygotowała miejsce zabawy tradycyjnie na I piętrze. Tutaj impreza przebiegała w zupełnie innym klimacie...

   
           
  Dzień Otwartych Drzwi 12.01.2005    
 

12 stycznia zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję „Drzwi Otwarte” dla dzieci idących w bieżącym roku do szkoły oraz ich rodziców.
Przybyli goście z zainteresowaniem zwiedzali naszą szkołę. Oglądali sale lekcyjne, pracownie, salę gimnastyczną, stołówkę, gabinety pedagoga, pielęgniarki, a także zapoznali się z pracą nauczycieli oraz kół zainteresowań. Dla dzieci przygotowano inscenizację bajki, zabawy integracyjne oraz poczęstunek. Odbyło się także spotkanie rodziców z dyrekcją szkoły i wychowawcami przyszłych klas pierwszych, na którym zaprezentowano profile i programy klas.

   
           
  Konkurs kolęd 22.12.2004    
 

22 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs kolęd. Wszystkie klasy młodsze zaprezentowały jedną kolędę. Mogliśmy usłyszeć piękne, nastrojowe utwory, takie jak: "Cicha noc", "Lulajże Jezuniu", "Wśród nocnej ciszy", a także szybsze, weselsze: "Dzisiaj w Betlejem", "Hej kolęda, kolęda", "Przybieżeli do Betlejem" czy "Już blisko kolęda". Dzieci z klasy IIIb zagrały na dzwonkach. Akompaniował im Tatuś Adasia Klimkowskiego. Na zakończenie konkursu Agatka Klimkowska z klasy Vb zagrała na flecie utwór pt.„Jingle bells”.
W nagrodę Mikołaj rozdał wszystkim dzieciom czekoladowe szyszki na choinkę. Życzyliśmy sobie wesołych Świąt Boże go Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku.

   
           
Mikołajki 2004 18.12.2004  
 

Pod hasłem „Z Mikołajem na sportowo, rośnij silny oraz zdrowo” w hali M.O.S.iR.-u przy ul. Karpackiej 61 odbyły się kolejne zawody gimnastyczne dziewcząt i chłopców w klasie młodzieżowej zorganizowanych z okazji Mikołajek. W imprezie tej brały udział wszystkie dzieci uprawiające gimnastykę sportową w Szkole Podstawowej nr 7 w Łodzi z klas I, II i III.

   
           
  Konkurs Regionalno-Ekologiczny 09.12.2004    
 

II edycja Konkursu Ekologiczno - Regionalnego zorganizowana została przez Gimnazjum nr 41 w Łodzi. Konkurs składał się z kilku konkurencji, a w każdej z nich można było zdobyć określoną przez sędziów liczbę punktów.

  1. Rozwiązanie testu

  2. Prezentacja plakatu

  3. Krzyżówka

  4. Rozpoznawanie zabytków Łodzi.

   
           
  Konkurs Czytelniczy “ Świat Baśni Andersena" 09.12.2004    
 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Świat baśni Andersena”. Konkurs, jak co roku, zorganizowała Szkoła Podstawowa Nr 51 wraz z Miejską Biblioteką Publiczną Łódź - Górna. Uczestnicy musieli zapoznać się z życiem i twórczością duńskiego baśniopisarza, wykonać ilustrację do wybranej baśni oraz przygotować inscenizację jednej z nich.

   
           
  Wycieczka ulicą Piotrowska 04.12.2004    
 

Grupa uczniów pod opieką pani bibliotekarki była na wycieczce ulicą Piotrkowską. Wycieczkę rozpoczęliśmy na Placu Wolności zwanym dawniej Nowym Rynkiem. Obejrzeliśmy pomniki znanych łodzian, zwiedziliśmy ewangelicki kościół pod wezwaniem św. Mateusza oraz bazylikę archikatedralną.

Relacje z wycieczki przygotowała Agata Jakubiec z kl.V a

   
           
  Wystawa kalendarzy 03.12.2004    
 

Koniec starego i początek nowego roku to okres, w którym najbardziej chyba uświadamiamy sobie problem upływającego czasu. Przedmiotem ułatwiającym śledzenie tego przemijania jest kalendarz.
Zwykle posiadamy kilka kalenda
rzy - mały, wielkości karty do gry, nosimy w portfelu. W większym, wielkości zeszytu, zapisujemy ważne codzienne informacje. Inny stoi na biurku, a kolejny wisi na ścianie.
Biblioteka szkolna zaprasza na wystawę kalenda
rzy. Prezentujemy na niej 230 eksponatów.

   
           
  Mistrzostwa Polski w gimnastyce sportowej 26.11.2004    
 

Uczniowie naszej szkoły zostali wicemistrzami Polski w kategorii Junior Młodszy. W punktacji indywidualnej zwyciężył Piotr Kiełbik z wynikiem 57,175 pkt. Tęczy bronili: Przemysław Gniewisz, Adrian Rudnicki, Damian Glinkowski. Wszyscy wymienieni gimnastycy są uczniami SP7 (klasy VIb) .

   
           
  Konkurs Ortograficzny 18.11.2004    
 

W Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym „Radogoszcz 2004”adresowanym do uczniów klas VI naszą szkołę reprezentowali:

  • Patrycja Olsińska z klasy VIa

  • Gabryś Ozimek z klasy VI a.

Otrzymali oni wyróżnienia w klasyfikacji indywidualnej: Patrycja Olsińska - 43 pkt (57 pkt najwięcej), Gabryś Ozimek - 37 pkt (57 pkt najwięcej).
W klasyfikacji zespołowej reprezentanci naszej szkoły znaleźli się na 14 miejscu.

W Olimpiadzie wzięło udział 63 uczniów z 33 szkół.

   
           
  Konkurs plastyczny „Barwy jesieni” 17.11.2004    
 

W miesiącu październiku uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wykonywali prace przeznaczone na międzyszkolny konkurs plastyczny pt. „Barwy jesieni”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w dwóch grupach wiekowych: klas I - III i klas IV - VI. Dzieci bardzo chętnie brały udział w konkursie. 2 wielu powstałych prac wybrano kilkanaście i przekazano do komisji konkursowej.

   
           
  Apel z okazji Święta Niepodległości 10.11.2004    
 

W naszej szkole uczciliśmy 86. rocznicę odzyskania przez Polską niepodległości.
W pierwszej części apelu tradycyjnie przypomniano okoliczności tego wydarzenia. Uczniowie klasy VI A przygotowani przez nauczyciela historii, pana Piotra Tarantowicza zaprezentowali scenki, piosenki i wiersze poświęcone walce Polaków o niepodległość. Przypomniano sylwetki znanych i mniej znanych Polaków, którzy walczyli o wolną Polskę w listopadzie 1913 roku, także w naszym mieście.

Chór pod kierunkiem pani Doroty Miszteli zaśpiewał skoczne i melodyjne piosenki ułańskie i legionowe.

W drugiej części zaprezentowano walkę społeczeństwa polskiego z okresu II wojny światowej nawiązując do minionych rocznic: 60. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego i 65. rocznicy agresji hitlerowskiej i sowieckiej na nasz kraj (wybuch II wojny światowej).

Szczególne poruszenie wywołały piosenki i pieśni określane w okresie okupacji mianem „zakazanych piosenek ".

Podczas naszej akademii były momenty wzruszenia, jak i humoru. Tradycją tych listopadowych wspomnień jest wspólne odśpiewanie przez całą społeczność klas IV- VI piosenki „Jak długo w sercach naszych" na koniec uroczystości. Nic więc dziwnego, że ten program wszystkim się podobał i uczestnicy zostali nagrodzeni oklaskami.

   
           
  Wycieczka do piekarni 28.10.2004    
 

Na wyciecze w Piekarni przy ul. Karpackiej zobaczyliśmy, jak wypieka się chleb. Najpierw mieszalnik wyrabiał ciasto składające się z mąki żytniej i pszennej oraz wody, soli i drożdży. Potem pan piekarz ważył ciasto i formował je na chleb. Później położył je na regale i smarował kwasem chlebowym. Tak pomalowane chleby wjechały do komory gazowniczej, w której temperatura wynosiła 260°C.
Wycieczka bardzo mi się podobała, ponieważ na koniec dostaliśmy świeże bułeczki.

Martyna Ziółkowska ki. III c

   
           
  Wesołe zabawy - "Chrzest Pierwszaków" 21.10.2004    
 

„Chrzest pierwszaków” prowadziły dzieci ze starszych klas. Były tam ciekawe konkursy takie, jak: jedzenie serka z zawiązanymi oczami, przejście po torze z szyszek, kamieni i kasztanów, tańczenie w parze z balonem, powtarzanie tańca „Asereje”. Również dzieci odpowiadały na pytania dotyczące naszej Szkoły Podstawowej Nr 7 i rysowały swoje panie. Jury za dobre wykonanie zadania rozdawało po jednym serduszku.
Rozgrywka trzech pierwszych klas zakończyła się remisem, po osiem serduszek. Dzieci w nagrodę dostały słodkie batoniki i lizaki.

Maks Przybylski, Natalia Linke,
Martyna Ziółkowska i Agata Czapnik z klasy III c.

   
           
  Konkurs plastyczny "Portret Nauczyciela" 14.10.2004    
 

Temat szkolnego konkursu plastycznego cieszył się wielkim zainteresowaniem, więc prawie każdy uczeń szkoły uczestniczył w tej formie współzawodnictwa, która okazała się bardzo zabawna.
Przedstawione prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i technicznie zróżnicowane. Szkolne jury wyłoniło szereg wizerunków portretów i nagrodziło dyplomami i słodyczami uczniów w następujących kategoriach: POMYSŁ, KARYKATURA, PODOBIEŃSTWO i TECHNIKA WYKONANIA.

   
           
  Wycieczka do Muzeum książki Artystycznej 13.10.2004    
 

13 października siedmioro uczniów z klas 5c i 6b razem z bibliotekarką panią Grażyną Szymczak pojechało na wycieczkę do Muzeum Książki Artystycznej. To prywatne muzeum prowadzone przez państwa Jadwigę i Pawła Tryznów mieści się w starym pofabrycznym budynku przy ulicy Tymienieckiego.
Książki artystyczne to książki, które są dziełami sztuki - tak jak obrazy czy rzeźby. Eksponaty prezentowane w muzeum zostały wykonane za pomocą technik drukarskich stosowanych wiele lat temu. Większość z nich zrobiono na ręcznie czerpanym papierze. Niektóre wydrukowano na tkaninie. Tekst i formy graficzne współistnieją ze sobą tworząc integralną i niepowtarzalną całość.

Ciekawostką była książka wykonana z....

   
           
  Sprawozdanie z imprezy „Dzień warkoczyka" 04.10.2004    
 

Dzień Warkoczyka odbył się w tym roku szkolnym 4 października. Do zabawy włączyło się dużo dzieci z klas młodszych. Trudno było zadecydować, kto jest właścicielem największej liczby warkoczy. Po długich obradach ustalono, że nagrody otrzymują: w kl. I - Eliza Kłeczek (kl. Ia, 60 warkoczy), w kl. II - Patrycja Hebda (kl. IIa, 48 warkoczy), w kl. III - Natalia Linke (kl. IIIc, 91 warkoczy).
W klasach starszych konkurs odbywał się w trzech kategoriach : dla dziewcząt
,  dla chłopców i całej klasy.

   
           
  Konkurs na "Najciekawszy kalendarz szkolny' 04.10.2004    
 

Każda klasa wylosowała jeden miesiąc do przedstawienia na tablicę samosądową. Oceniana była przede wszystkim praca całej klasy, estetyka wykonania i ciekawe rozwiązania.
I miejsce zajęła klasa V a - miesiąc październik
II miejsce zajęła klasa Vb - miesiąc czerwiec i klasa VIb - miesiąc listopad
III miejsce zajęła klasa Vc - miesiąc maj, klasa VIa - miesiąc styczeń i klasa VIc - miesiąc grudzień.

   
           
  Europejskie Dni Ptaków 02-03.10.2004    
 

W dniach 2 - 3 października obchodzone są „Europejskie Dni Ptaków”. Dyrektor naszej szkoły wraz z innymi ornitologami zorganizowali wycieczkę nad Jeziorsko.
Jeziorsko to duży zbiornik wodny, który ma 4200 hektarów i 16 kilometrów długości. Nad tym zbiornikiem można obserwować wiele gatunków ptaków.

Gdy dojechaliśmy podzielono nas a kilkuosobowe grupy. Każda z grup otrzymała kartę, w której zaznaczaliśmy spotkane ptaki. Podczas wyprawy zobaczyliśmy 17000 osobników, w tym bielika, myszołowa, rybołowa, czaplę białą oraz zimorodka. Na tym obszarze najwięcej było: kaczek krzyżówek, kormoranów, a także czajek.

Wycieczka była bardzo ciekawa. 2 niecierpliwością czekamy na następną okazję do obserwacji ptaków.

   
           
  Konkurs "Bezpieczna droga do szkoły" 25.09.2004    
 

W Chojeńskim Klubie Sportowym odbyły się międzyszkolne zawody ze znajomości przepisów ruchu drogowego, które zorganizowane zostały pizez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, Policję, Kuratorium Oświaty i Wychowania, pizy jednoczesnym patronacie Władz naszego miasta.

   
           
  Akcja "Zielona szkoła" 24.09.2004    
 

W tym dniu (sobota) w naszej szkole miała miejsce akcja „Zielona szkoła”, czyli sadzenie drzew i krzewów na terenie otaczającym budynek szkolny.
Przeprowadzenie tej akcji było możliwe dzięki współpracy z rodzicami, któ
rzy dostarczyli blisko 50 różnych roślin m.in. tuje, forsycje, jałowce i inne.
W sadzeniu drzew i
krzewów brały udział klasy Va, Vb i IVa pod opieką Pana Dyrektora i nauczycieli przyrody. Sadzenie roślin nie było łatwe ze względu na mocno ubitą ziemię.
Chłopcy, wspólnie z panem konserwatorem, w pocie czoła wykopywali dołki. Dziewczęta zajmowały się sadzeniem i podlewaniem roślin. Część dzieci s
krzętnie grabiła liście przed wejściem do szkoły. W tym samym czasie młodsze klasy wspólnie z wychowawcami przesadzały w swoich pracowniach rośliny doniczkowe.
Teraz czekamy, aż nasze rośliny urosną, a wówczas otoczenie naszej szkoły będzie najpiękniejsze w okolicy.

   
           
  Akcja "Sprzątanie świata" 24.09.2004    
 

Nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział w corocznej akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczne hasło akcji brzmiało „Sprzątamy wokół nas”. Najmłodsze klasy (I-III) pod opieką wychowawców sprzątały najbliższą okolicę szkoły, m.in. położony blisko nas Park Ruchu Drogowego. Klasy IV-VI pod opieką nauczycieli przyrody sprzątały boisko szkolne oraz teren osie dla mieszkaniowe go.
Efektem tegorocznej akcji było zebranie prawie 30 ogromnych worów różnorodnych śmieci.

Okolica szkoły z pewnością stała się ładniejsza. Miejmy nadzieję, że tak już pozostanie.

Uczniowie SP7

   
           
  Wystawa "Dzieci z łódzkiego getta" 15.09.2004    
 

Grupa asystentów biblioteki pod opieką bibliotekarki pani Grażyny Szymczak obejrzała wystawę pt. „Dzieci z łódzkiego getta” zorganizowaną w Centrum Manufaktura przy ulicy Ogrodowej w budynku dawnej fabryki Izraela Poznańskiego.
Wystawa poświęcona była pamięci dzieci, które zmarły w łódzkim getcie z głodu, zimna i wycieńczenia, tych, które zginęły w Chełmnie nad Nerem, w Oświęcimiu i innych obozach zagłady, tych, które przeżyły na zawsze naznaczone pamięcią tamtych tragicznych wydarzeń.

   
           
         
  W dniu 3 września serdecznie zapraszamy na
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2007/2008.

O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św. do parafii Św. Franciszka z Asyżu,
o godzinie 900 powitają nowy rok szkolny klasy IV-VI,
godziną 1000 rozpoczynają rok szkolny klasy II i III,
a o godzinie 1100 zapraszamy naszych pierwszoklasistów.