AKTUALNOŚCI

 

             
   

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej nr 7
im. Orląt Lwowskich w Łodzi
życzy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom
zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

   
             
     

Festiwal Zdrowego Odżywiania

26.06.2014

   
   

     W dniach 24-25 czerwca odbył się po raz pierwszy na terenie naszej szkoły Festiwal Zdrowego Odżywiania. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie wśród społeczności uczniowskiej zasad zdrowego odżywiania. W ramach Festiwalu uczniowie klas pierwszych opracowywali ulotki promujące zasady zdrowego odżywiania, klasy drugie opracowały piramidy żywienia, klasy trzecie wykonały samodzielnie przepyszne koreczki owocowe. Uczniowie klas IV-VI brali udział w lekcjach przyrody poświęconych zasadom zdrowego odżywiania, natomiast członkowie Koła Znawców Zdrowych Smaków wraz z uczniami klasy 5 b przygotowali zdrowe i kolorowe przekąski. Podczas jednej z długich przerw uczniowie oraz pracownicy szkoły mogli skosztować: kanapek z pastą z sera feta, jogurtu i szczypiorku, kanapek z pastą jajeczno-tuńczykową przyprawionych solą ziołową, koreczków Caprese z serem mozzarella, pomidorami koktajlowymi i świeżą bazylią oraz różnokolorowych koreczków owocowych. Przygotowane przez uczniów przekąski cieszyły się dużym zainteresowaniem i bardzo szybko zniknęły z talerzy. Mamy nadzieję, że impreza ta na stałe zapisze się w kalendarzu pracy naszej szkoły.

 

   
             
     

Konkurs parafialny

25.06.2014

   
   

     Dnia 22 czerwca rozstrzygnięto konkurs parafialny w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu "Modlitwa - Ojcze nasz". Nagrody otrzymali: Tobiasz Kozłowicz z klasy I a, Radosław Mayer z klasy I a, Zuzanna Kopczyńska z klasy I c, Natalia Sadowska z klasy I c, Jakub Dziewierski z klasy III a, Wiktor Paszkiewicz z klasy III a, Oliwer Gandecki z klasy III c, Marek Majchrowicz z klasy III c, Patrycja Wyka z klasy III c i Igor Pietrzak z klasy V b.

Gratulujemy!

   
             
     

Turnieje piłkarskie

22.06.2014

   
   

    Ostatni okres był bogaty w turnieje piłkarskie. Nasi uczniowie rozgrywali mecze obfitujące w sukcesy.

     11.06.2014 r. rozgrywaliśmy turniej organizowany przez Szkołę Podstawową nr 35. W tych rozgrywkach zajęliśmy drugie miejsce. Najlepsi sportowcy trzech zwycięskich drużyn otrzymali statuetki najlepszego zawodnika. W naszym zespole wyróżniony został Szymon Bąk. Najlepszym bramkarzem został Dawid Pryszka SP7 (tracąc jedną bramkę w turnieju).

    14.06.2014 r. nasza szkoła została zaproszona na turniej klas I - II , oraz III - IV organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12. Obie drużyny grały świetnie prezentując najwyższy poziom umiejętności piłkarskich. Młodsi zawodnicy zdobyli piękny puchar i złote medale, rozgrywając fantastyczny mecz o pierwsze miejsce, w którym przegrywali 0:3, a na trzy minuty przed końcem zdołali wyrównać i tym samym wygrać turniej. Starszym zabrakło skuteczności i zajęli trzecie miejsce. Najlepszym zawodnikiem został Oliwier Smulik.

Gratulujemy!!!

   
             
     

„Matematyczna zuchy”

17.06.2014

   
   

    Uczniowie klasy IV B (Maciej Krzysiak oraz Robert Dzierzbicki) wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie „Matematyczne zuchy”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 64. Uczeń Maciej Krzysiak zdobył III miejsce. Gratulujemy!

   
             
     

II Wojewódzki Konkurs Literacki

16.06.2014

   
   

    W czerwcu odbyło się rozstrzygnięcie II Wojewódzkiego Konkursu Literackiego Wiedzy o Olimpiadach i Olimpijczykach zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 79 w Łodzi. Miło nam poinformować, że dwie nasze uczennice – Aleksandra Kędzia (kl. IVc) i Martyna Zwolak (kl. IVc) zdobyły ex aequo II miejsce w konkursie (Ola w kategorii – wiersz, Martynka - kartka z pamiętnika).

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów !!!

   
             
     

Konkurs na "Najładniejszy ogródek szkolny"

16.06.2014

   
   

    Rozstrzygnięcie konkursu na „Najładniejszy ogródek szkolny” odbyło się 06.06.13 r. Wszystkie ogródki były piękne i zadbane, a wybór najładniejszego był naprawdę trudny. W tegorocznej edycji zwycięzca został wybrany w głosowaniu. Zwyciężyła klasa III B, drugie miejsce zajęła klasa V A, a trzecie miejsce zajęła klasa III D.

Zwycięzcom gratulujemy !!!

   
             
     

Konkurs parafialny

16.06.2014

   
   

    Dnia 15 czerwca rozstrzygnięto konkurs parafialny w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu "Monstrancja - tron Pana Jezusa". Nagrody otrzymali: Radosław Mayer z klasy I a, Natalia Sadowska z klasy I c, Gabriela Raczyńska z klasy I c, Zarzycka Hanna z klasy I c. Prace Tobiasza Kozłowicza z klasy I a, Weroniki Iżel z klasy III d i Katarzyny Bukowskiej z klasy V a uzyskały nagrody specjalne. Gratulujemy!

   
             
     

V Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

15.06.2014

   
   

    Dnia 13 czerwca w Szkole Podstawowej nr 1 w Łodzi odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie V Międzyszkolnego Konkursu Fotograficznego „Fotografujemy nasze miasto”. Ogłoszenie wyników poprzedzone zostało prezentacją związaną z setną rocznicą urodzin Jana Karskiego – kuriera Polskiego Państwa Podziemnego. Uczniowie mogli także obejrzeć wystawę, na której znalazły się zdjęcia nagrodzone w trzech kategoriach „Miejsca związane z Janem Karskim”, „Ciekawe miejsca w Łodzi”, „Przyroda w moim mieście”. W ostatniej kategorii I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Gabriela Józefowska (kl. IV c), III miejsce – Jagoda Józefowska (kl. IV c), a wyróżnienie otrzymała Justyna Gałuszka (kl. V a).

W kategorii „Ciekawe miejsca w Łodzi” wyróżnienie otrzymał Dawid Marcinkiewicz (kl. V a).

Serdecznie gratulujemy!

   
             
     

Szlak Papieski

14.06.2014

   
   

     Już po raz dwunasty mieszkańcy Łodzi z biskupami i przedstawicielami władz wędrowali papieskim szlakiem. Odwiedzili miejsca, w których pojawił się Jan Paweł II i słuchali słów papieża z 13 czerwca 1987 roku. Na trasie wędrówki znalazły się dawne zakłady Alba przy ulicy Pabianickiej, gdzie ćwierć wieku temu Jan Paweł II nieoczekiwanie zatrzymał się i pozdrowił pracowników fabryki. Uczniowie naszej szkoły (klasa III b i poczet sztandarowy) uczestniczyli w tej uroczystości zgłębiając apostolskie pouczenia skierowane do nas przez Ojca Świętego Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.

   
             
     

XII Konkurs Przyrodniczy

10.06.2014

   
   

    Dnia 30 maja odbyło się uroczyste podsumowanie XII Konkursu Przyrodniczego. W gronie finalistów znalazł się uczeń klasy VI c - Jakub Krzysiak. W tegorocznej edycji Konkursu Przyrodniczego wzięło udział blisko 900 uczniów szkół podstawowych z całego województwa łódzkiego. Jakub znalazł się w gronie 25 uczniów, którzy najlepiej poradzili sobie z zadaniami związanymi z przyrodą i ochroną środowiska.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!!!

   
             
     

Mistrzostwa Łodzi w Warcabach

09.06.2014

   
   

    W dniu 04.06.2014 r. uczeń klasy II a, Michał Stępka, uczestniczył w Mistrzostwach Łodzi w Warcabach w kategorii klas I - III zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 141.

    Z wielką radością ogłaszamy, że Michał po rozegraniu wielu partii zajął I miejsce i tym samym został MISTRZEM ŁODZI.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

   
             
     

Dzień Dziecka, Dzień Sportu

03.06.2014

   
   

     W dniu 02.06.2014 r. z okazji Dnia Dziecka odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny. Jest to impreza, która zapisała się już w tradycji „siódemki”. W tym roku po raz kolejny pogoda spłatała nam figla i trzeba było zmienić nieco przygotowany wcześniej scenariusz imprezy. Z uwagi na deszcz nie odbyły się zaplanowane rozgrywki chłopców klas IV-VI w piłkę nożną. Chłopcy razem z dziewczętami rozgrywali mecze w dwa ognie i w siatkówkę na sali gimnastycznej. Podobnie uczniowie klas młodszych swoją rywalizację sportową przenieśli na korytarz szkolny, gdzie pod opieką trenerów próbowali swoich sił w zabawach ze współzawodnictwem. Po rozgrywkach międzyklasowych rozegrano mecz w dwa ognie pomiędzy uczennicami a kadrą mam i pań nauczycielek oraz mecz w piłkę nożną – uczniowie kontra dorośli. Mecze te cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W czasie wolnym od sportowych zmagań uczniowie mogli rozgrywać mecze tenisa stołowego, grać w trambambulę oraz brać udział w konkursach rodzinnych i w kiermaszu książki. Było także stanowisko, na którym p. Budziewska i p.Grabowska malowały dzieciom kolorowe tatuaże. Można było za symboliczną kwotę zakupić ciasto, wziąć udział w kiermaszu charytatywnym Caritasu oraz w kiermaszu zorganizowany w ramach programu Comenius. Po zakończonej rywalizacji imprezę uświetnił występ taneczny klas młodszych pod opieką pana Lotki. Atrakcji w tym roku było zatem co niemiara.

    Pan Dyrektor - zamykając imprezę - raz jeszcze złożył uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka i wręczył słodkie upominki. Zapewnił, że pokaz strażacki, który miał się dzisiaj odbyć, został przełożony na inny termin i ogłosił uroczyście, że od 3 czerwca obowiązującym elementem stroju szkolnego może być znaczek szkolny.

   
             
     

„Szkoła w ruchu”

02.06.2014

   
   

    Jednym z priorytetowych zadań Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie dbałości o bezpieczeństwo i zdrowie uczniów stał się rozwój i upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. W związku z tym Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014 Rokiem Szkoły w Ruchu. Zaprosił do współpracy instytucje rządowe, środowiska sportowe, naukowe i organizacje pozarządowe. Zaprosił także nauczycieli szkól i przedszkoli, które chcą aktywnie wpisać się w trwający „Rok Szkoły w Ruchu", by zgłaszali swoje placówki do ogólnopolskiej akcji. Nauczyciele wychowani fizycznego naszej szkoły, w osobach: I. Chrolenko, D. Kuzalska i M. Gajda postanowili przyłączyć się do tego projektu. Zaprosili do pracy uczniów i rodziców, przygotowali plany lekcji i scenariusz imprezy rodzinnej, wykonali zdjęcia do przeprowadzonych zajęć.

    Termin wysyłania wniosków i sprawozdań ze swojej działalności miną 31 marca. Dzisiaj już widomo, nasza szkoła uzyskała tytuł SZKOŁA W RUCHU. Otrzymaliśmy informację wraz z gratulacjami od organizatora projektu. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za udział w tym przedsięwzięci i gratulujemy.

Nauczyciele wychowania fizycznego

   
             
     

Konkurs literacki

29.05.2014

   
   

    W dniu 29 V 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 54 w Łodzi nastąpiło rozstrzygnięcie Konkursu Literackiego „Porozmawiaj z babcią lub dziadkiem o szkole ich dzieciństwa”. Zanim rozdano nagrody zaprezentowano piękne przedstawienie na podstawie baśni braci Grimm.

Troje naszych uczniów zajęło ex aequo pierwsze miejsce! Są to: Mateusz Koroch (5b), Wiktoria Kwaśniak (5c) oraz Martyna Zwolak (4c). W nagrodę otrzymali pamięć zewnętrzną, a także publikację z nagrodzonymi wywiadami. Przekazano również podziękowania babciom i dziadkom.

Prace powstały pod opieką nauczycielek języka polskiego: Anny Błoch, Jolanty Szczepanik i Magdaleny Adamczyk.

Gratulujemy!

   
             
     

Czwórbój lekkoatletyczny

29.05.2014

   
   

    26 i 27 maja 2014 r. na stadionie Rudzkiego Klubu Sportowego odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 26 szkół z całej Łodzi. Zawodnicy startowali w czterech konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60 m i bieg długi na dystansie 600 m (dziewczęta) i 1000 m (chłopcy). Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas V i VI w składzie: dziewczęta – Oliwia Kamer, Zosia Jóźwiak, Julia Cisowska, Malwina Plak, Ala Stańczak i Oliwia Markiewicz, chłopcy – Szymon Bąk, Marek Bedecki, Eryk Wyrostek, Patryk Olszak, Mateusz Koroch i Adrian Olejnik. Dziewczęta zajęły bardzo wysokie piąte miejsce, chłopcy uplasowali się na miejscu osiemnastym.

Wszystkim uczniom gratulujemy!

   
             
     

Wizyta partnerów projektu w naszej szkole

29.05.2014

   
   

    W dniach 21-23 maja 2014 r. odbyła się w naszej szkole wizyta 28 gości ze szkół z kilku krajów europejskich: Wielkiej Brytanii, Włoch, Turcji i Grecji w ramach realizowanego przez uczniów naszej szkoły projektu programu Comenius Wielostronne Partnerskie Projektu Szkół. Uczniowie wraz z nauczycielami przez te kilka dni dołączyli do naszej społeczności szkolnej mając szansę poznać realia polskiej szkoły. Pierwszy dzień wizyty upłynął nam pod znakiem przygotowanej przez naszych uczniów ceremonii powitania wraz z uroczystością pasowania na honorowego ucznia szkoły. Po ceremonii uczniowie wzięli udział w zajęciach projektowych prowadzonych w języku angielskim przez nauczycieli naszej szkoły: Historię Polski, wychowanie fizyczne oraz zajęcia plastyczne. Drugi dzień wizyty to pokaz gimnastyków na sali MOSiR oraz Mała Olimpiada Sportowa na wesoło. Trzeci dzień to udział w spotkaniu z władzami miasta w Urzędzie Miasta Łodzi na ul. Piotrkowskiej oraz wyjazd do Warszawy w celu zwiedzania stolicy. Goście projektowi w czasie tych trzech dni mieli również okazję poznać nasze miasto i posmakować przysmaków kuchni Polskiej.

więcej...

   
             
     

„Strofy o kwiatach”

27.05.2014

   
   

    26 maja w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie interpretowali najpiękniejsze wiersze o kwiatach. Jury oceniało recytacje uczestników kierując się kryteriami: pamięciowe opanowanie utworu, interpretacja, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny.

I miejsce zajęła Anita Królasik kl. IV c,

II miejsce – Aleksandra Kędzia kl. IV c,

III miejsce – Amelia Dubiel kl. IV a.

Wyróżnienia otrzymali: Martyna Zwolak kl. IV c i Oliwia Grabowska kl. IV a.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

   
             
     

Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci”

25.05.2014

   
   

    Stowarzyszenie „Łódzkie Hospicjum dla Dzieci” 21 maja 2014 roku świętowało piętnaste urodziny na gali zorganizowanej w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Była to okazja, żeby podziękować najbardziej zasłużonym darczyńcom, których wsparcie pozwala na stałe rozszerzanie działań Hospicjum i podnoszenie jakości udzielanego wsparcia. Swoją obecnością galę uświetnili znakomici goście: wojewoda Jolanta Chełmińska, Prezydent Miasta Hanna Zdanowska, Wicemarszałek Województwa Marcin Bugajski, bp Adam Lepa, Prezes Najwyższej Izby Kontroli Krzysztof Kwiatkowski oraz wiele innych osobistości. W czasie uroczystości wręczono wybranym placówkom certyfikaty akcji „Zostań Super Zakrętakiem”.

   
             
     

Konkurs parafialny „Wielkanocny baranek”

19.05.2014

   
   

    Dnia 18 maja br. rozstrzygnięto konkurs parafialny w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu "Wielkanocny baranek". Nagrody otrzymali: Kacprzak Adam z klasy I c, Kopczyńska Zuzanna I c, Zarzycka Hanna z klasy I c, Kubik Marika z klasy II b, Oskar Oleczek z klasy II c, Skrobek Magdalena z klasy IV c, Popiel Weronika z klasy IV c i Katarzyna Bukowska z klasy V a.

Gratulujemy!

   
             
     

„Kangur Matematyczny”

18.05.2014

   
   

    Dnia 19.03.2014 r. w naszej szkoły odbył się Ogólnopolski Konkurs „Kangur matematyczny”. Wzięło w nim udział 93 uczniów z klas II – VI. Miło nam poinformować, że bardzo dobre wyniki uzyskali: Jakub Krzysiak (VI C) oraz Tymoteusz Kowalczyk (III A). Wyróżnienia otrzymali: Piotr Rzepecki (VI A), Mateusz Bernacki (III A), Janina Jakubowska (II B) oraz Jakub Terejko (II A).

Gratulujemy!

   
             
     

XII Konkurs Wiedzy o Ptakach

08.05.2014

   
   

    7 maja 2014 roku odbył się XII Konkurs Wiedzy o Ptakach organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi, Klub Obserwatorów Ptaków oraz Grupę Łódzką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W tym roku w konkursie wzięło udział 62 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi, Ozorkowa, Rzgowa oraz Starych Skoszew. Patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, natomiast patronat medialny TVP3 Łódź.

więcej ...

   
             
     

Ogólnołódzki Turniej Piłki Nożnej "Orlęta 2014"

08.05.2014

   
   

    W dniu 05.05.2014 r. odbył się V Ogólnołódzki Turniej Piłki Nożnej "Orlęta 2014". Organizatorem i fundatorem nagród była Szkoła Podstawowa nr 7 w Łodzi im. "Orląt Lwowskich" reprezentowana przez Trenera Michała Gajdę. W turnieju wzięli udział uczniowie z klas I - III ze szkół podstawowych nr: 7 (która zgłosiła dwie drużyny), 10, 12, 35, 79, 111, 193. Turniej wygrała Szkoła Podstawowa nr 35, drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr. 193, nasza Szkoła zajęła trzecie miejsce. Nasz drugi zespół otrzymał dyplom za udział i nie wyszedł z grupy, jednak pokazał się z bardzo ambitnej strony stawiając spory opór wszystkim rywalom. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Filip Zawadzki z SP 193, zaś najlepszym bramkarzem Aleksander Bobek z SP 35.

    Podsumowując, kolejny raz nasz turniej stał na bardzo wysokim poziomie i jak zwykle z wielką przyjemnością go zorganizowaliśmy.

     Nasze zespoły wystąpiły w pięknych, nowych strojach za sponsorowanych przez przyjaciela naszej szkoły firmę Sport Ekspert, za co serdecznie dziękujemy.

trener Michał Gajda

   
             
     

X Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii

07.05.2014

   
   

    W dniu 30.04.2014 uczeń klasy VI c Jakub Krzysiak, pod opieką nauczyciela j. ang Ewy Kubickiej, otrzymał wyróżnienie w X Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii. W kolejnych etapach konkursu pokonał około 500 uczniów z 40 szkół podstawowych.

Serdecznie gratulujemy!!!

   
             
     

Uchwalenie Konstytucji 3 Maja

07.05.2014

   
   

    W dniu 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 223 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klasy IV b przygotowali inscenizację, która przybliżyła to ważne, historyczne wydarzenie z dziejów naszego kraju. Odwiedził nas Duch Historii, Histek, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj, a także król Stanisław August Poniatowski.

    Opowieść o doniosłych wydarzeniach historycznych przeplatana była recytacją wierszy oraz śpiewem pieśni patriotycznych.

   
             
     

Dzień Flagi

07.05.2014

   
   

 Powiewa flaga, gdy wiatr się zerwie,

a na tej fladze - biel jest i czerwień..."

    29 kwietnia 2014 r. po raz drugi w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto flagi celebrowaliśmy czynnie wyrażając nasz szacunek dla symbolu narodowego - uczniowie i nauczyciele naszej szkoły w tym dniu przyszli ubrani w biało-czerwone barwy. Dzień ten stanowił okazję do przypomnienia, że jesteśmy Polakami, a Polska to nasza Ojczyzna.

   
             
     

Konkurs na grafikę komputerową

30.04.2014

   
   

    W IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu na grafikę komputerową „W świecie baśni Hansa Christiana Andersena”, zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 64 w Łodzi, Prywatne Gimnazjum i Liceum ABIS oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności wyróżnienie zdobyła Daria Wasiak z kl. IV c. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 30 kwietnia 2014 r. w SP 64 w Łodzi.

Gratulujemy!

   
             
     

Mistrz ułamków

30.04.2014

   
   

    Wyniki szkolnego konkursu „Mistrz ułamków” dla klas V:

I miejsce - Wiktoria Kwaśniak V c

II miejsce - Weronika Bartczak V c

III miejsce - Natalia Sielicka V c.

Wyróżnienie otrzymała Ala Stańczak V b.

Gratulujemy!!!

   
             
     

Konkurs języka angielskiego „Master of English”

29.04.2014

   
   

    Miło jest nam poinformować, że uczniowie klasy III c: Alicja Bielawska, Julia Urbaniak, Julia Tomaszewska, Danuta Iżel oraz Tymoteusz Krakowski w dniu 28.04.2014 r. zajęli II miejsce w Ogólnołódzkim Międzyszkolnym Konkursie języka angielskiego „Master of English” dla klas II i III. Wykazali się oni nie lada umiejętnościami językowymi oraz talentem scenicznym wykonując piosenkę Margaret „Thank you very much.” Uczniów przygotowywali nauczyciel języka angielskiego Jolanta Grabowska, nauczyciel tańca Michał Lotka oraz wychowawca klasy Anna Roksela.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu!!!

   
             
     

"ŁÓDŹ BUDUJE - Jak zmienia się Twoje Miasto!"

29.04.2014

   
   

    W dniu 25.04.2014 r. odbyło się w Centrum EC1 uroczyste podsumowanie konkursu "ŁÓDŹ BUDUJE - Jak zmienia się Twoje Miasto!", którego celem było pokazanie pozytywnych przemian zachodzących w naszym mieście dostrzeganych przez najmłodszych i tych nieco starszych. Na uroczystość tę zaproszono także dwie wyróżnione uczennice klasy IVa Kasjanę Budzałek i Amelię Marcinkiewicz wraz z nauczycielką plastyki panią Zuzanną Goljan oraz Pana Dyrektora Jarosława Krajewskiego. Gośćmi honorowymi byli: Pani Prezydent Hanna Zdanowska i Pan Wiceprezydent Krzysztof Piątkowski. Podczas spotkania zaprezentowano wszystkie prace konkursowe. Pani Prezydent Hanna Zdanowska rozdała upominki i dyplomy dla zwycięzców i wyróżnionych. Nagrody otrzymały także nasze uczennice Kasjana i Amelka.

Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy następnych niezwykłych osiągnięć naszym utalentowanym uczennicom!

   
             
     

III Międzyszkolna Mała Olimpiada Języka Polskiego

28.04.2014

   
   

    Dnia 25 kwietnia br. miały miejsce finały Międzyszkolnej Małej Olimpiady Języka Polskiego organizowanej przez Kuratorium Oświaty w Łodzi i Łódzkie Centrum Doskonalenia i Kształcenia Nauczycieli oraz Szkołę Podstawową nr 34. Wśród 10 osób, które doszły tak daleko znalazły się dwie uczennice naszej szkoły - Julia Dałek z kl. V c i Julia Garczyńska z kl. VI c. Miło nam poinformować, że I miejsce zajęła Julia Dałek, a II - Julia Garczyńska.

 

Brawo!!!

   
             
     

Konkurs plastyczny

28.04.2014

   
   

     Konkurs na najładniejszy krajobraz wykonany w technice dowolnej, ogłoszony w kwietniu cieszył się dużą popularnością.

    W dniu 25.04.14 r. jury w składzie pani Elżbieta Mętka oraz pani Zuzanna Goljan, wybrało, spośród 50 zgromadzonych pejzaży, 9 prac. Nagrodzone zostały następujące osoby: Jakub Wiernicki (kl. V c), Julia Dałek (kl. V c), Hanna Harmazy (kl. VI a), Kornelia Różycka (kl. IV b) i Oliwier Bosek (kl. IV a).

 Wyróżnienia: Natalia Sielicka (kl. V c), Martyna Kubis (kl.IV b), Katarzyna Miałkowska (kl. IV b), Maria Kostrzewska (kl. IV a).

Wszystkim uczestnikom gratulujemy umiejętności dostrzegania piękna wiosennej przyrody i zachęcamy do dalszego tworzenia malowniczych pejzaży!

   
             
     

Konkurs plastyczny

25.04.2014

   
   

    W X konkursie plastycznym o Ojcu Świętym Janie Pawle II "Od Lolka bramkarza do Jana Pawła II", zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 184 w Łodzi, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej i Wydział katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej pod patronatem honorowym Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego Metropolity Łódzkiego, wyróżnienie otrzymała uczennica klasy I c AMELIA KAWA.

Gratulujemy!!!

   
             
     

Konkurs wielkanocny

24.04.2014

   
   

    Wyniki Szkolnego Konkurs Plastyczny "Pocztówka wielkanocna" dla klas I - III. Oto wyróżnienia:

1. Wiktoria Ratajska - I a

2. Oliwia Hyża - I a

3. Nadia Szczecińska - I c

4. Jagoda Rosiak - I c

5. Tobiasz Kozłowicz - I c

6. Nadia Andrzejewska - I d

7. Iwona Majer - II a

8. Janka Jakubowska - II b

9. Blanka Zybert - II c

10.Patrycja Michniewicz - III d

11. Szymon Kawa - III c.

   
             
     

Życzenia wielkanocne

17.04.2014

   
   

Drodzy Rodzice!

Z okazji Świąt Wielkanocnych pogody ducha, wiosennej radości, serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół

życzą

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi.

   
             
     

Apel wielkanocny

17.04.2014

   
   

    Dnia 16 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy III d pod kierunkiem pani wychowawczyni - Liliany Bąk-Kuzańskiej przedstawili widowisko "Wielkanoc puka do drzwi" mówiące o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Uczennica klasy Vb Zuzanna Cieślak uświetniła uroczystość wykonując na skrzypcach wielkanocną pieśń. Pani Dyrektor przekazała uczniom życzenia świąteczne. Podsumowano również konkursy szkolne i międzyszkolne.

    W tym dniu również uczniowie klasy VI c, podczas apelu dla las IV - VI, starali się przybliżyć zwyczaje i tradycje związane ze świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Swoje talenty zaprezentował również chór szkolny.

   
             
     

Międzyszkolny Konkurs Literacki

16.04.2014

   
   

    W dniu 15 kwietnia br. ogłoszono wyniki V Międzyszkolnego Konkursu Literackiego "Czy to bajka, czy nie bajka", w którym uczestniczyło ok. 60 osób z 23 placówek.

   Miło nam poinformować, że wśród 17 nagrodzonych uczniów znalazła się uczennica klasy V c - Julia Dałek.

Gratulujemy!

   
             
     

Konkurs na kartkę wielkanocną

16.04.2014

   
   

    Konkurs na wielkanocną pocztówkę ogłoszony na początku kwietnia cieszył się szczególną popularnością zwłaszcza wśród klas czwartych. W dniu 14.04 jury, w składzie pani Anna Korbecka oraz pani Zuzanna Goljan, wybrało spośród ponad 70 zgromadzonych kartek świątecznych 12 prac, które zostały nagrodzone.

Nagrody:

Roksana Banachowicz (kl. Va)

Zuzanna Korycka (kl. Va)

Natalia Jakiel (kl. Va)

Katarzyna Bukowska (kl. Va)

Patrycja Drobotowicz (kl. IVa)

Wyróżnienia:

Hanna Harmazy (kl. VIa), Seweryn Skoczylas (kl. Va), Kornelia Szewczyk (kl.Vb), Julia Dałek (kl. Vc), Amelia Marcinkiewicz (kl. IVa), Kasjana Budzałek (kl. IVa), Klaudia Klajs (kl. IVa).

Zarówno nagrodzonym jak i pozostałym uczestnikom gratulujemy wspaniałych pomysłów i życzymy by zbliżające się Święta Wielkiej Nocy były równie piękne jak wykonane kartki!

   
             
     

Czytanie wyróżnia

15.04.2014

   
   

   10 kwietnia w Pałacu Kindermanna odbyła się uroczysta gala laureatów XIII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych. W konkursie wzięło udział łącznie 3000 uczniów. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zdobył rebus wykonany przez Malwinę Nastarowicz z kl. I d. Dyplom i nagrody – m.in. czytnik e-booków – wręczył Malwince wiceprezydent Łodzi pan Krzysztof Piątkowski.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!

Sprawozdanie

   
             
     

„Szkoła z tradycją”

13.04.2014

   
   

Drodzy Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Szkoła z Tradycją” organizowanym przez fundację „Od Pokoleń dla Pokoleń”. Konkurs ten jest objęty patronatem Marszałka Senatu RP i skierowany do szkół kultywujących tradycję szkolną i lokalną, związaną ze szkołą, regionem czy krajem.

Projekt zgłoszony przez naszą szkołę opisuje trwającą już od kilku lat tradycję obchodów „Tygodnia Patrona”. Aby jednak sięgnąć po najwyższą nagrodę (5 000 złotych) potrzebna jest Wasza pomoc! Zapraszamy do głosowania codziennie na nasz projekt.

Tylko w ten sposób możemy zbliżyć się do zwycięstwa!

Głosowanie trwa do końca maja.

 

GŁOSUJ NA PROJEKT NASZEJ SZKOŁY

„A Orlęta Lwowskie naszym są patronem…”

 

WEJDŹ NA STRONĘ http://szkolaztradycja.org/

Wyszukaj projekt naszej szkoły – „A Orlęta Lwowskie naszym są patronem…”

ZAGŁOSUJ - wpisz swój adres e-mail (na Twój adres otrzymasz link, na który należy kliknąć, aby oddać swój głos)

GŁOSUJ CODZIENNIE!!!

   
             
     

Konkurs „Wielkanocna Palma

13.04.2014

   
   

    Dnia 3 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 206 odbyło się podsumowanie VI Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Palma wielkanocna".

    I miejsce zdobyła praca Julii Turek z klasy I c, II miejsce Hanny Zarzyckiej i Anny Raszewskiej z klasy I c, III miejsce Zuzanny Kopczyńskiej z klasy I c, a wyróżnienia otrzymały: Oliwia Jaworska z klasy Ic i Klaudia Klajs z klasy IV a.

Gratulujemy !!!

   
             
     

„Miesiąc dla ziemi”

09.04.2014

   
   

    Uczniowie klasy 5b pod opieką pań Izabelli Chrolenko i Małgorzaty Papuga wzięli udział w akcji "Miesiąc dla Ziemi czyli dzieci i młodzież na straży ekologii" organizowanej przez Straż Miejską w Łodzi. Dnia 7 kwietnia na terenie Stawów Stefańskiego spotkały się reprezentacje trzech szkół z dzielnicy Górna, aby wspólnie posprzątać tereny zielone wokół Stawów Stefańskiego. Uczniowie brali udział w grze terenowej, na trasie której czekały na nich różnorodne zadania związane z przyrodą i ochroną środowiska. Podczas akcji naszej reprezentacji udało się zapełnić śmieciami blisko 30 dużych worków na śmieci co było najlepszym wynikiem na tle innych reprezentacji.

   
             
     

„Młody Mistrz Matematyki”

07.04.2014

   
   

    W dniu 02.04.2014 rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs „Młody Mistrz Matematyki” organizowany przez Publiczne Gimnazjum nr 37. Uczeń klasy VI C Jakub Krzysiak zajął III miejsce.

Gratulujemy!

   
             
     

„Łódź buduje”

07.04.2014

   
   

    Uczennice klasy IV a, Amelia Marcinkiewicz oraz Kasjana Budzałek, zdobyły wyróżnienie w organizowanym przez Prezydent Miasta Łodzi konkursie pod hasłem "ŁÓDŹ BUDUJE. Jak zmienia się Twoje Miasto!". Uczennice pod opieką pani Zuzanny Goljan wykonały okazałą makietę szpitala im. Janusza Korczaka po rewitalizacji. Celem konkursu było poszerzenie i rozpropagowanie wiedzy na temat budującej się Łodzi oraz ukazanie Miasta Łodzi jako aglomeracji zmierzającej ku nowoczesności w sferze infrastruktury. Uroczyste podsumowanie i rozdanie nagród odbędzie się 15 kwietnia.

Gratulujemy!

   
             
     

Słuchaj z radością, czytaj z przyjemnością

02.04.2014

   
   

    W X Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością” pt. „Kacperiada” odbywającym się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna III miejsce ex aequo zdobyły uczennice naszej szkoły Julia Urbaniak i Lidia Wojciechowska z klasy III c. Swoje umiejętności pięknego czytania zaprezentował także Mateusz Stempień kl. III c. Konkurs poprzedziły warsztaty teatralne z aktorką Teatru Lalek Arlekin oraz zajęcia na koncentrację z trenerem szkoły języków obcych Leader School.

   
             
     

Konkurs Ortograficzny

30.03.2014

   
   

    28 marca w Szkole Podstawowej nr 64 w Łodzi odbył się Ogólnołódzki Konkurs Ortograficzny „MISTRZ ORTOGRAFII” pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego. Przystąpiło do niego 17 uczniów klas trzecich, którzy musieli wykazać się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych. Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy IIIa, Alan Stawowy, który zajął I miejsce i zdobył tytuł „MISTRZ ORTOGRAFII”. Warto dodać, że Alan jako jedyny spośród wszystkich uczestników napisał bardzo trudne dyktando bezbłędnie.

Gratulujemy!

   
             
     

Konkurs „Żyj bezpiecznie”

30.03.2014

   
   

    W dniu 28 marca reprezentacja naszej szkoły pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego pani Izabelli Chrolenko, wzięła udział w Międzyszkolnym Konkursie promującym bezpieczeństwo i zdrowy styl życia pt „Żyj bezpiecznie”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 42 w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Szkoła bezpieczna i przyjazna”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas - V b i V c. W pierwszej części konkursu dziewczęta w składzie - Dałek Julia, Kwaśniak Wiktoria, Śmiałkowska Maja, Żak Julia, Bartos Natalia przedstawiały scenki, rozwiązywały krzyżówki, rebusy i testy z zakresu wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa, pierwszej pomocy przedmedycznej i zasad ruchu drogowego. Kolejna część to zmagania sportowe. Tutaj zachwyciły wszystkich swoim występem uczennice - Flak Malwina, Oliwia Markiewicz, Zwolińska Zuzanna, Stańczak Alicja i Śmiałkowska Maja. Ostatecznie reprezentacja naszej szkoły zdobyła 130 pkt i zajęła wysokie II miejsce, ustępując tylko gospodarzom, którzy zdobyli zaledwie jeden punkt więcej. Biorąc pod uwagę fakt, że w spotkaniu uczestniczyło siedem szkół - SP 7, 35, 42, 162, 182, 205 i szkoła w Mileszkach, nasza reprezentacja odniosła prawdziwy sukces.


   
             
     

Zaczarowany Świat książek

30.03.2014

   
   

    Drużyna naszej szkoły w składzie: Julia Dałek kl. V c, Jan Darnikowski kl. VI a i Wiktoria Kwaśniak kl. V c zajęła I miejsce w IV Międzyszkolnym Polsko-Angielskim Konkursie Czytelniczym „Zaczarowany świat książek” odbywającym się w Publicznym Gimnazjum nr 37. Nasi uczniowie wykazali się najlepszą znajomością powieści „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” oraz książki pt.: „Zwiadowcy – Ruiny Gorlanu”. W nagrodę wezmą udział w kursie języka angielskiego w szkole języków obcych.

Gratulujemy!

   
             
     

Konkurs na grafikę komputerową

28.03.2014

   
   

     W dniu 27.03.2014 r. odbyła się IX Edycja Międzyszkolnego Konkursu na grafikę komputerową „W świecie baśni Hansa Christiana Andersena”, która zorganizowana została przez Szkołę Podstawową nr 64 w Łodzi, Prywatne Gimnazjum i Liceum ABIS oraz Wyższą Szkołę Informatyki i Umiejętności. Zadaniem uczniów było wykonanie ilustracji do zaprezentowanej przez organizatorów baśni H. C. Andersena. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice: Daria Wasiak z kl. IV c i Maja Śmiałkowska  kl. V c.

Czekamy na wyniki konkursu, które zostaną ogłoszone w dniu 30.04.2014 r.

   
             
     

Świerszczykowe wierszyki

28.03.2014

   
   

     21 marca odbył się konkurs recytatorski "Świerszczykowe wierszyki". Oto wyniki:

I miejsce ex aequo - Agata Słodkowska kl.Id, Jakub Łabieniec Kl.IIIc

II miejsce ex aequo - Alicja Bielawska kl.IIIc, Agata Ziemniak kl.IIIa

III miejsce ex aequo - Tobiasz Kozłowicz kl.Ia, Kaja Peska kl.IIb

    Wyróżnienia: Inga Grzegorczyk kl. II d Jeremi Klimczak kl. II c Lidia Salska kl. III a Julia Tomaszewska kl. III c.

Wszystkim gratulujemy, dziękujemy również dzieciom z kl. III b, II c i III c za wykonanie pięknych kukieł marzanny. Swoje umiejętności taneczne pokazały również dzieci z kl. II c i III c. A ciekawostką był wierszyk Oli Ostrowskiej z kl. I b - najdłuższy..."Rzepka".

Zapraszamy Was do udziału w konkursie za rok.

   
             
     

Siódemkowe Talenty

24.03.2014

   
   

     W dniu 21 marca 2014 na sali gimnastycznej już po raz piąty odbyła się impreza dla klas IV – VI pod hasłem Siódemkowe Talenty zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Ze względu na dużą liczbę chętnych do tegorocznego finału Siódemkowych Talentów w poniedziałek 17 marca odbyły się eliminacje, podczas których jury złożone z 3 osób: pani Ani Korbeckiej, pani Elżbiety Mętki i pani Małgorzaty Sadowskiej wybrało 8 finalistów:

1. Damian Kacprzak z klasy 5c – taniec hip-hop

2. Aleksandra Kędzia z klasy 4c – gra na skrzypcach i śpiew

3. Klaudia Kaczmarek z klasy 5b – taniec nowoczesny

4. Laura Dembińska i Martyna Bednarek z klasy 6 c – śpiew i pokaz zręczności

5. Anita Królasik z klasy 4c – śpiew

6. Roksana Banachowicz i Zuzanna Korycka z klasy 5a – taniec

7. Julia Garczyńska z klasy 6c – taniec nowoczesny

8. Patrycja Moskal i Weronika Szczęsna z klasy 4c – w bitwie na tanie.

    Podczas konkursu uczestników oceniało jury w składzie: pani Anna Korbecka, pani Elżbieta Mętka, pani Izabela Chrolenko oraz pani Nina Galas. Prowadzącymi konkurs byli: Mateusz Stępka, Mikołaj Oleczek i Kacper Świderski z klasy 4c.

W tym roku zostały przyznane 4 wyróżnienia. Otrzymali je: Damian Kacprzak, Aleksandra Kędzia, Roksana Banachowicz i Zuzia Korycka oraz Julia Garczyńska. Nagroda publiczności została przyznana Roksanie i Zuzi.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody – kolorowy materac do pływania oraz czekoladę, a wyróżnieni dodatkowo książki i nagrodzeni przez publiczność – badmintona.

Gratulujemy wszystkim występującym talentów, odwagi i chęci pokazania się przed swoimi koleżankami i kolegami. Zapraszamy do kolejnej edycji już za rok.

więcej >>

   
             
     

XI Łódzki Turniej „Przygoda z przepisami ruchu drogowego”

19.03.2014

   
   

     Nasi reprezentanci Martyna Śmiałkowska i Mateusz Stempień zaprezentowali piękną pracę plastyczną „Pojazd ekologiczny – Papiertobus”. Z ogromnym zaangażowaniem wykonali również wszystkie konkursowe zadania prezentując swą wiedzę i umiejętności dotyczące przepisów ruchu drogowego. Zdobyli II miejsce, piękny puchar i pamiątkowy dyplom oraz atrakcyjne upominki.

 

   
             
     

„Katyń 1940 r.- ocalmy od zapomnienia”

19.03.2014

   
   

     14 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Katyń 1940r.- ocalmy od zapomnienia” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 33 w Łodzi. Z dumą informujemy, że Martyna Zwolak (kl. IV c) zajęła I miejsce, a Wiktoria Kwaśniak (kl. V c) – III miejsce.

Gratulujemy!!!

   
             
     

XII Dzień Europejski

17.03.2014

   
   

     W dniu dzisiejszym, jak co roku odbył się w naszej szkole Dzień Europejski przygotowany przez uczniów klas czwartych, piątych i szóstych.

więcej ..

   
             
     

Konkurs parafialny

17.03.2014

   
   

     Dnia 16 marca rozstrzygnięto konkurs parafialny "Herb papieża Franciszka". Nagrody otrzymali: Grzegorz Węgrzyn kl. V c, Natalia Jakiel kl. V a, Arkadiusz Sakowicz kl. IV a ,Gabrysia Raczyńska kl. I c, Anna Raszewska kl. I c, Maja Świerczyńska kl. I d

Gratulujemy!!!

   
             
     

Spotkanie z wydawcą

15.03.2014

   
   

     Uczniowie klasy III c wzięli udział w spotkaniu z wydawcą w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak przebiega proces wydawniczy książek. W dalszej części zaprezentowano aktualną ofertę wydawniczą oraz nowości jakie ukazały się w ostatnim czasie w wydawnictwie Akapit Press. Szczególnie dużo uwagi poświęcono promocji nowej serii książek pt. „Penny z piekła rodem", które można wypożyczyć także w naszej szkolnej bibliotece.

   
             
     

Czytam i potrafię

15.03.2014

   
   

     12 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Łodzi odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XIII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych na rebus książkowy. W konkursie wzięli udział uczniowie z ponad 40 szkół podstawowych, którzy wykonali 249 prac. I miejsce zdobyła praca uczennicy naszej szkoły - Malwiny Nastarowicz z klasy I d.

W etapie międzyszkolnym wzięły udział także prace Amelii Dubiel kl. IV a, Aleksandry Kędzia kl. IV c, Julii Śmiechowicz kl. III d, Hanny Zarzyckiej kl. I c oraz Martyny Zwolak kl. IV c. Każdy z uczestników konkursu otrzymał w nagrodę książkę. Gratulujemy!!!

   
             
     

"Dni Twardojańskie"

15.03. 2014

   
   

     W VII Festiwalu Twórczości ks. Jana Twardowskiego „DNI TWARDOJAŃSKIE”, który odbył się dnia 11 marca 2014 roku w Domu Kultury 502 przy ulicy Gorkiego 16 – Łódź - Widzew. Do konkursu zgłoszonych zostało: 21 wiersz, esej, opowiadań, poezji oraz 60 prac plastycznych.

Nagrody i wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie naszej szkoły:

Prace literackie: I miejsce - Aleksandra Kędzia kl. IV c, II miejsce- Igor Pietrzak kl. V b. Wyróżnienie: Julia Trawczyńska kl. VI c.

Prace plastyczne: I miejsce - Patrycja Wyka kl. III c, II miejsce - Amelia Dubiel kl. IV a, Wyróżnienia: Aleksandra Kędzia kl. IV c, Eryk Klemencki kl. IV a

   
             
     

Międzynarodowy Dzień Języka Polskiego

28.02.2014

   
   

     W piątek, 21 lutego, obchodziliśmy po raz pierwszy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Wszyscy uczniowie klas II-VI pisali dyktando, dostosowane do poziomu każdej klasy. Teksty były bardzo trudne i zawierały wiele ortograficznych pułapek.

 

OTO NASI MISTRZOWIE ORTOGRAFII:

Mistrz klas II – Kornelia Piekarska kl. II a

Mistrzynie klas III – Sylwia Mołojec kl. III a Oliwia Woźniak kl. III b

Mistrz klas IV – Mikołaj Oleczek kl. IV c

Mistrzynie klas V – Julia Dałek, Martyna Stankiewicz, Maja Śmiałkowska kl. V c

Mistrzowie klas VI – Adam Barczyński, Jan Darnikowski, Agnieszka Wasiak, Filip Żmudziński kl. VI a Szymon Bąk, Weronika Paszkiewicz kl. VI b Julia Garczyńska kl. VI c

Wszyscy mistrzowie w nagrodę otrzymali piękne stylowe pióra.

Gratulujemy!

     Pielęgnujmy i szanujmy język rodzimy nie tylko od święta, ale na co dzień ze względu na jego bogactwo, różnorodność i piękno. Bądźmy świadomymi użytkownikami języka ojczystego!

   
             
     

„Z Pitagorasem na Ty”

25.02.2014

   
   

     20 lutego 2014 r. uczniowie (Jakub Krzysiak, Szymon Bąk oraz Piotr Rzepecki) brali udział w eliminacjach dzielnicowych konkursu „Z Pitagorasem na Ty” . Wyniki już wkrótce.

   
             
     

„Matematyczny Czar Par”

25.02.2014

   
   

     19 lutego 2014 r. uczniowie klas szóstych (Jakub Krzysiak oraz Szymon Bąk) wzięli udział w XII edycji konkursu „Matematyczny Czar Par”. Konkurs został organizowany przez SP nr 109 , w której rywalizowało 16 par. Nasi uczniowie zajęli VII miejsce.

   
             
     

Konkurs muzyczny

25.02.2014

   
   

     18 lutego w naszej szkole odbył się konkurs muzyczny dla klas I-III „Śpiewać każdy może...”. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem. Z pomocą swoich wychowawczyń uczniowie mogli przygotować interpretację muzyczna i ruchową do wybranej piosenki. Dzieci wystąpiły w zespołach klasowych oraz w mniejszych grupach. Trzy uczennice samodzielnie zaśpiewały piosenki. Wasze występy obserwowało jury w składzie : pani Zuzanna Golian, pani Anna Korbecka oraz pan Michał Lotka.

Wyróżnienia zdobyli:

1. klasa III b - „Kapelusz Uśmiechmistrza”

2. klasa III c - „Przyjaźń – wielka sprawa”

3. klasa III d (Patrycja Michniewska, Weronika Iżel, Julia Śmiechowicz, Malwina Ciechanowska) - „Gumimiś”

4. klasa II b – (Marika Kubik, Weronika Cieślak, Kaja Niewiadomska, Kaja Peska) - „Idzie kot”

5. klasa II d - „Jedzie pani Zima”( Igor Kołodkiewicz, Kacper Trela, Amelka Słomczyńska, Wiktoria Olejniczak, Inga Grzegorczyk, Klaudia Kuzalska)

6. klasa I c - „Szła kaczuszka”

Dyplomy i słodkie upominki należały się wszystkim występującym dzieciom. Gratulujemy.

Jolanta Kwiatkowska

   
             
     

Ogółnołódzki Konkurs Plastyczny "Zabawka ze skrawka"

18.02.2014

   
   

      W dniu 17 lutego 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 152 w Łodzi odbyło się podsumowanie X edycji Ogółnołódzkiego Konkursu Plastycznego "Zabawka ze skrawka". Nagrody otrzymali: Wiktor Gawin z klasy Ia, Gabrysia Graczyk z klasy Ib i Aleksandra Loręcka z klasy V c; wyróżnienia: Adam Kacprzak z klasy Ic, Amelka Grzybowska z klasy III b, Maciej Krzysiak z klasy IV b i Julia Żak z klasy Vc. Gratulujemy!!!!

   
             
     

Konkurs parafialny

18.02.2014

   
   

     Dnia 16 lutego rozstrzygnięto konkurs parafialny "Czym zajmują się, jaką pracę wykonują zakonnice lub zakonnicy". Nagrody otrzymali: Zuzanna Kopczyńska kl. I c, Anna Raszewska kl. I c, Oskar Oleczek kl. IIc. Gratulujemy!!!

   
             
     

Czytanie wyróżnia

16.02.2014

   
   

      W konkursie bibliotecznym „Czytam i potrafię” na rebus, którego rozwiązaniem jest tytuł książki zwyciężyły prace: Malwiny Nastarowicz kl. I d, Hanny Zarzyckiej kl. I c, Julii Śmiechowicz kl. III d, Martyny Zwolak kl. IV c, Aleksandry Kędzia kl. IV c i Amelii Dubiel kl. IV a. Gratulujemy!


   
             
     

Dzień Otwartych Drzwi

14.02.2014

   
   

      12 lutego odbyła się w naszej szkole akcja „Drzwi Otwarte”. Zaproszeni goście mogli obejrzeć naszą placówkę, zapoznać się z pracą nauczycieli, a także spotkać się z Dyrekcją i wychowawcami przyszłych klas pierwszych. Pan Dyrektor przedstawił nowe zasady naboru, działanie komisji rekrutacyjnej oraz zapoznał z wykazem ulic należących do obwodu naszej placówki. Dla najmłodszych przygotowano program artystyczny oraz gry i zabawy. Jest nam bardzo miło, że nasza akcja co roku cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród rodziców.

wykaz ulic w obwodzie szkoły

   
             
     

 

17.01.2014

   
   

Życzymy udanych i bezpiecznych ferii.

   
             
     

Pomoc dla Domów Dziecka

     
   

      Zakończyliśmy zbiórkę środków czystości dla zaprzyjaźnionych Domów Dziecka. Zebraliśmy: 185 mydeł, 6 gąbek, 61 szczoteczek do zębów, 82 płynów do kąpieli, 24 antyrespirantów i dezodorantów, 11 kremów, 1 jednorazowa maszynka do golenia, 6 litrów płynów do prania, 71 past do zębów, 12 opakowań chusteczek higienicznych, błyszczyk do ust, 21,605 kg proszku do prania, piłka plażowa. Dary zostały przekazane do dwóch Domów Dziecka przed Świętami Bożego Narodzenia. Otrzymaliśmy piękne podziękowanie dla wszystkich darczyńców i piękną bombkę namalowaną przez dzieci.

 

Bardzo gorąco dziękujemy za wszystkie przyniesione rzeczy!

   
             
     

Konkurs "Graffiti"

17.01.2014

   
   

    Podsumowanie konkursu na pracę plastyczną namalowaną techniką graffiti i rozdanie nagród nastąpiło podczas Jasełek.

Oto werdykt jury:

I miejsce zajęła Weronika Czubińska z klasy 5b

II miejsce zajęła Natalia Sielicka z klasy 5c

III miejsce zajęła Daria Wasiak z klasy 4c

IV miejsce zajęła Patrycja Drobotowicz z klasy 4a

V miejsce zajął Przemek Majchrowski z klasy 6c

Wyróżnienia otrzymali: Zuzanna Trepka z klasy 6c Patrycja Moskal z klasy 4c Sandra Kapelak z klasy 4a Oliwia Grabowska z klasy 4a Amelia Dubiel z klasy 4a

Wszystkim dziękujemy!

   
             
     

Konkurs biblioteczny

16.01.2014

   
   

    Podczas uroczystości pasowania na czytelnika odbyło się rozstrzygnięcie konkursu bibliotecznego dla uczniów klas pierwszych pt. „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej”. Nagrodzone ilustracje do pierwszej wypożyczonej z biblioteki książeczki wykonali: Krzysztof Heinrich kl. I a, Wiktor Gawin kl. I a, Milosz Maciejewski kl. I b, Maja Świerczyńska kl. I d, Amelia Kawa kl. I c, Michał Gluba kl. I d, Malwina Nastarowicz kl. I d, Julia Turek kl. I c, Jagoda Rosiak kl. I c, Adam Kacprzak kl. I c, Tobiasz Kozłowicz kl. I a, Radosław Majer kl. I a, Oliwia Kormaniak kl. I b, Hanna Zarzycka kl. I c, Dominika Skrzypek kl. I c, Damian Kaźmierczak kl. I a, Klaudia Jaśczak kl. I a, Lena Cisowska kl. I d.

   
             
     

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

16.01.2014

   
   

    15 stycznia odbyło się – dla klas pierwszych – przedstawienie pt. „Kłótnia wróżek”. Miało ono miejsce z okazji uroczystego przyjęcia pierwszoklasistów w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Młodzi aktorzy z koła teatralnego przenieśli dzieci w świat baśni. Kłótnia Wróżek była pretekstem do opowiedzenia przez Skrzaty nowej historii i przywołania najbardziej znanych postaci z bajek i baśni. Poprzez swój występ uczniowie zapraszali najmłodszych do czytania książek i ich poszanowania. Dzieci chętnie odpowiadały na zadawane przez pytania, powtarzały wierszyk, którego uczyła ich Wróżka oraz złożyli uroczyste ślubowanie. Na zakończenie spotkania wszyscy pełnoprawni już czytelnicy otrzymali imienne dyplomy oraz zakładki do książek. Wydarzenie to jest niezmiernie ważne nie tylko dla biblioteki, ale również dla oczekujących z niecierpliwością najmłodszych uczniów naszej szkoły.

zobacz zdjęcia

   
             
     

Przedstawienie - Jasełka

14.01.2014

   
   

     Dnia 12 stycznia 2014 r. uczniowie klasy III c, przygotowani przez p. Annę Rokselę, zaprezentowali jasełka bożonarodzeniowe w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu. Z wielkim wzruszeniem powróciliśmy w klimat nocy betlejemskiej oddany przez zaśpiewane i zagrane kolędy przypominające radość świętowania. Na zakończenie zatańczony został wytworny polonez do kolędy "Bóg się rodzi", a uczennica kl. IV c (Aleksandra Kędzia) uświetniła występ popisem na skrzypcach.

zdjęcia

   
             
     

Konkurs „Stroik świąteczny”

08.01.2014

   
   

    Dziękujemy dzieciom za udział w konkursie "Stroik świąteczny".

Wyróżnienia zdobyły:

1. Basia Szkopiecka kl. I a

2. Hania Grzybowska kl. I b

3. Ania Ogrodowczyk kl. I d

4. Zosia Szczepocka kl. II a

5. Amelia Grzybowska kl. III b

6. Malwina Ciechanowska kl. III d

   
             
     

Życzenia świąteczne

22.12.2013

   
   
 

 

Świąt białych, pachnących choinką,

skrzypiących śniegiem pod butami,

spędzonych w ciepłej, rodzinnej atmosferze,

pełnych niespodziewanych prezentów.

Świąt dających radość i odpoczynek,

oraz nadzieję na Nowy 2014 Rok,

żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija...

   

Życzy:

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi.

 

   
             
     

Jasełka

22.12.2013

   
   

    Dnia 20 grudnia 2013 r. uczniowie klasy III c pod kierunkiem wychowawczyni p.Anny Rokseli przedstawili widowisko bożonarodzeniowe. Dzieci pięknie przygotowały recytacje, śpiewy, grę na instrumentach a także taniec który zakończył występ. Uczennica kl. IV c - Aleksandra Kędzia uświetniła przedstawienie grą na skrzypcach. Na zakończenie zuchy przyniosły Betlejemskie Światełko które można było zabrać ze szkoły do domu a Pani Dyrektor życzyła wszystkim radości w Święta. Panie ze świetlicy przygotowały podsumowanie konkursów i wiele dzieci otrzymało nagrody i wyróżnienia.

zdjęcia

   
             
     

Konkursy plastyczne

20.12.2013

   
   

    W dniu 20.12.13 r. podczas apelu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów na najciekawszy śpiewnik kolędowy, na najbardziej oryginalną ozdobę choinkową oraz na najładniejsza kartkę świąteczną. Konkursy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, wszystkich stworzonych przez uczniów prac udało się zebrać aż ponad sto. Wśród nich przyznano następujące nagrody:

 

Śpiewnik kolędowy:

I miejsce dla Julii Dałek z klasy Vc

Wyróżnienia dla:

Jakuba Krzysiaka z klasy VIc,

Wiktoria Kwaśniak z klasy Vc,

Oli Kędzi z klasy IVc,

Oliwii Kowary z klasy VIc,

Klaudii Klajs z klasy IVa.

Ozdoba choinkowa:

I miejsce dla Darii Wasiak z klasy IVc

II miejsce ex aequo dla:

Oliwiera Boska z klasy IVa

i Mateusza Korocha z klasy Vb

III miejsce ex aequo dla:

Klaudii Klajs z klasy IVa

i Wiktorii Kwaśniak z klasy Vc

 

Za kartkę świąteczną:

I miejsce dla Oli Kędzi z klasy IVc

II miejsce dla Mai Śmiałkowskiej z klasy Vc

III miejsce dla Kaliny Kaczmarek z klasy Vb

Wyróżnienie dla Natalii Bartos z klasy Vc


Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Galeria prac

   
             
     

V Ogólnopolski Konkurs Kolęd i Pastorałek

16.12.2013

   
   

    16 grudnia 2013 r. chór naszej szkoły (dziewczęta z klas IV - VI) oraz duet (Jabuk Łabieniec i Amelia Bułajewska kl. III c) brał udział w V Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek. W przesłuchaniach poniedziałkowych zaprezentowały się również, oprócz naszej szkoły, zespoły wokalne, tria, deuty, zespoły wokalno-instrumentalne i soliści z przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów.

 

   
             
     

Konkurs parafialny

16.12.2013

   
   

    Dnia 15 grudnia rozstrzygnięto konkurs parafialny "Krzyż znakiem wiary". Nagrody otrzymali: Radosław Majer kl. I a, Anna Raszewska kl. I c, Hanna Zarzycka kl. I c, Oskar Oleczek kl. II c, Krystian Zaorski kl. II a Roksana Zaorska kl. IV a, Angelika Przybysz kl. IV b, Natalia Jakiel kl. V a; wyróżnienie specjalne Szymon Krawczak kl. III a. Gratulujemy!!!

   
             
     

Mikołajki 2013

11.12.2013

   
   

     7 grudnia 2013 roku w hali MOSiR przy ul. Karpackiej 61 odbyły się Zawody Gimnastyczne Dziewcząt i Chłopców zorganizowane z okazji Mikołajek. Honorowy patronat nad zawodami objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska. Natomiast patronem medialnym byli RADIO ZET GOLD oraz TVP 3.

 

więcej ...

   
             
     

Spotkanie autorskie

06.12.2013

   
   

     5 grudnia klasa II c uczestniczyła w spotkaniu z autorką książek dla dzieci p. Elżbietą Bednarczyk. Pisarka bardzo ciekawie opowiadała o swojej pracy oraz o pasjach. Mówiła, że jest również tancerką, reżyserem i właścicielką wydawnictwa. Uczniowie wysłuchali opowieści o różnych książkach, ich powstawaniu od pomysłu aż do druku. Obejrzeli też ciekawą prezentację o Australii, w której na stałe mieszka pisarka. W dalszej części spotkania dzieci mogły zobaczyć taniec cygański w wykonaniu autorki. Podsumowaniem wizyty było wysłuchanie fragmentów książki pt. ,,Kłótnia w tornistrze" oraz możliwość jej kupna. Uczniowie otrzymali dedykacje, wrócili zadowoleni, a książka bardzo się podobała. Zachęcamy wszystkich młodszych uczniów do jej przeczytania.

   
             
     

Comenius

03.12.2013

   
   

     W dniu 02.12.2013 r. odbył się apel informacyjny dotyczący niedawnej wizyty uczennic naszej szkoły w Rzymie. Uczniowie klas IV i V wysłuchali prezentacji koordynatora projektu p. Jolanty Grabowskiej, obejrzeli fotografie wykonane przez uczennice podczas realizacji działań projektowych we Włoszech i usłyszeli o dalszych działaniach projektowych prowadzonych w szkole.

sprawozdanie

   
             
     

Andrzejki

03.12.2013

   
   

     I po andrzejkach. W przeddzień tych słynnych imienin, dzieci z klas I-VI mogły na każdej z przerw, wywróżyć sobie przyszłość. Wróżby cieszyły się ogromną popularnością. Dla dzieci z klas I - III przygotowały je starsze koleżanki z klasy VIc. Następny taki magiczny dzień już za rok...

   
             
     

Konkurs „Jesienne stworki”

29.11.2013

   
   

     A oto wyniki konkursu "Jesienne stworki". Nagrodzone prace były pomysłowe i ciekawe. Zostały przyznane wyróżnienia w kategorii forma płaska i przestrzenna.

Oto laureaci:

Forma płaska

Radosław Majer kl. Ia

Weronika Iżel kl. IIId

Kinga Pajęczewska kl. IIId

Forma przestrzenna

Damian Kaźmierczak kl. Ia

Hanna Zarzycka kl. Ic

Nikodem Jurkiewicz kl. IIId

Malwina Ciechanowska kl. IIId

   
             
     

„Potyczki z Tuwimem”

28.11.2013

   
   

     W XV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Potyczki z Tuwimem” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 83, uczeń kl. III c – Jakub Łabieniec zajął I miejsce. Kuba recytował wiesz Juliana Tuwima „O panu Tralalińskim”. W konkursie udział wzięło 93 uczestników z 29 szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali także: Agata Słodkowska kl. I d, Maciej Krzysiak kl. IV b i Karolina Słodkowska kl. VI c. Gratulujemy!

 

   
             
     

„Moja Wymarzona Ekopracownia”

27.11.2013

   
   

 

 Pracownia przyrodnicza została odnowiona w ramach konkursu „Moja Wymarzona Ekopracownia” organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Całkowity koszt zadania to 51.800,00 zł.
Udział własny szkoły – 11.300 zł.
Środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
40.500 zł.
W ramach wkładu własnego odmalowano pracownie, dokonano renowacji parkietu, położono fototapetę i naklejki ścienne, wymieniono drzwi oraz zmodernizowano elektrykę i ogrzewanie.
Ze środki Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska zakupiono:

- sprzęt audiowizualny – tablica multimedialna, komputer z oprogramowaniem, drukarkę, wizualizer, aparat fotograficzny,

- meble – ławki, krzesła uczniowskie szafy zakryte, regały otwarte, biurko nauczyciela,

- elementy wyposażenia pracowni – stojaki na mapy, kosz na mapy, kwiaty doniczkowe, donice drewniane i plastikowe,

- pomoce dydaktyczne między innymi: mapy ścienne, plansze dydaktyczne, mikroskopy, lupy, lornetki, walizki „Ekobadacza”, modele magnetyczne Ziemi, szkło laboratoryjne, wielofunkcyjne przyrządy pomiarowe, dynamometry, kompasy, model „Paląca Zuzia” oraz pozycje książkowe – Atlasy Przyrodnicze, Przewodniki do oznaczania drzew i krzewów, Klucze do rozpoznawania zwierząt.
Mamy nadzieję, że nowa pracownia przyrodnicza spełni swój główny cel – rozbudzi w uczniach potrzebę kontaktu z przyrodą i rozwinie zdolności poznawcze uczniów.

 

   
             
     

Dzień Misia

26.11.2013

   
   

     Jak co roku 25 listopada obchodzony jest Dzień Misia. Klasa II c bardzo, bardzo lubi misiaczki - przytulaczki. Tego dnia wszyscy przynieśli wiele pięknych, małych i dużych, puchatych i kudłatych misiów do szkoły. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich aż 150. Ta liczba chyba wszystko tłumaczy. Nie ważne ile masz lat - miś będzie zawsze najbardziej ulubioną maskotką - przyjacielem. Wszyscy lubimy misie.

   
             
     

Wszystkie drogi prowadzą na Rzymu!

25.11.2013

   
   

     W dniach 19-23 listopada 2013 r. uczennice naszej szkoły: Aleksandra Kędzia i Martyna Zwolak z klasy IV C, a także Julia Dałek oraz Wiktoria Kwaśniak z klasy V C wraz z nauczycielami p. Jolantą Grabowską oraz p. Michałem Lotką wzięli udział w wizycie we Włoszech w ramach Wielostronnego Partnerskiego Projektu Szkół Programu „Uczenie się przez całe życie” – Comenius.

więcej ...

   
             
     

Stypendia motywacyjne

20.11.2013

   
   

     Z wielka dumą i radością informujemy, iż dwoje naszych uczniów – Justyna Gałuszka z klasy V a i Michał Bober z klasy V b znaleźli się wśród 30 najlepszych uczniów wybranych ze wszystkich łódzkich szkół różnego typu. Otrzymali oni – przyznane przez Radę Miejską na wniosek Prezydenta Miasta Łodzi – całoroczne stypendia motywacyjne w ramach Miejskiego Programu Wspierania Uczniów Szczególnie Uzdolnionych.

   
             
     

„Ratujemy i uczymy ratować”

19.11.2013

   
   

     Uczniowie klasy II c brali udział w zajęciach "Ratujemy i uczymy ratować". Zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz brali udział w ćwiczeniach praktycznych. Nauczyli się sprawdzania przytomności poszkodowanego, układania osoby nieprzytomnej w pozycji bocznej, sprawdzania oddechu i wzywania pomocy. Ćwiczenia praktyczne polegały na wykonaniu oddechów ratowniczych oraz ucisków klatki piersiowej. Uczniowie wykonywali je na specjalnym manekinie do resuscytacji. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani podczas zajęć i dlatego pomyślnie zaliczyli "egzamin" końcowy. Gratulujemy!


   
             
     

Tydzień z Patronem

18.11.2013

   
   

     Uroczystości Święta Patrona weszły już na trwałe do tradycji naszej szkoły. Co roku przyjmują formę obchodów Tygodnia Patrona, wypełnionego wieloma wydarzeniami, zajęciami, konkursami i imprezami. Wszystkie te działania przypominają nam i dokładnie przybliżą sylwetkę naszego patrona – Orlęta Lwowskie.

więcej ...

   
             
     

Konkurs parafialny

18.11.2013

   
   

     Dnia 17 listopada rozstrzygnięto konkurs parafialny "Różaniec". Nagrody otrzymali wszyscy uczestnicy obecni w kościele. Przyznane zostały rónież nagrody specjalne, które zdobyli: Blanka Zybert kl. II c, Dominika Skrzypek kl. I c, Hanna Zarzycka kl. I c, Radosław Majer kl. a, Barbara Szkopiecka kl. I a, Michał Smus kl. I b, Jagoda Józefowska kl. IV c, Daria Wasiak kl. IV c, Roksana Zaorska kl. IVa

Gratulujemy!!!

Różańce można odebrać z kościoła do 24 listopada 2013r.

   
             
     

Konkurs recytatorski

16.11.2013

   
   

    W środę 13 listopada w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Strofy o Ojczyźnie” naszą szkołę reprezentowały Alicja Bielawska kl. III c i Aleksandra Kędzia kl. IV c, a dzień później w „Potyczkach z Tuwimem” – XV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim – z blisko 100 uczestnikami, recytującymi wiersze Juliana Tuwima, zmagali się: Agata Słodkowska kl. I d, Jakub Łabieniec kl. III c, Maciej Krzysiak kl. IV b i Karolina Słodkowska kl. VI c. Wyniki poznamy za tydzień.

   
             
     

Święto Odzyskania Niepodległości - klasy I - III

14.11.2013

   
   

     Wiele krwi przelano zanim, pamiętnego dnia 11 listopada 1918 roku polska odzyskała wolność. Naród polski, wybiegł na ulice, ściskał, i znajomych, i obcych sobie ludzi ciesząc się odzyskanej niezależności. By uczcić to zwycięstwo, co roku obchodzimy Święto Odzyskania Niepodległości.

Dnia 8 listopada 2013 roku w naszej szkole odbył się apel z okazji rocznicy Odzyskania Niepodległości przez nasze państwo. Klasa 3d przygotowała występ pełen scenek rodzajowych i piosenek o tematyce żołnierskiej. Tak o przygotowaniach wypowiedziała się jedna z uczennic występujących w przedstawieniu – „Wcale nie było łatwo przygotować coś, co by zainteresowało naszych rówieśników, ale dzięki wzajemnemu wsparciu „aktorów” wszystko się udało”.  Spotkanie przebiegało w miłej i nawiązującej do wspomnień atmosferze. Ta godzina skróconej "lekcji" historii, przypomniała nam wszystkim jak bardzo cierpiało nasze państwo podczas rozbiorów. Na koniec apelu klasa 3c zatańczyła pięknie poloneza.

 

   
             
     

Święto Odzyskania Niepodległości - klasy IV - VI

11.11.2013

   
   

    W roku bieżącym mija 95. rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę – wydarzenia uznawanego za najważniejsze w naszej historii. Z tej okazji na uroczystym apelu uczniowie klasy IV b przedstawili dzieje naszego państwa, w tym również historię odzyskania niepodległości. Uczniowie zaprezentowali wiersze i pieśni o tematyce patriotycznej.

 


   
             
     

Chrzest pierwszaków

30.10.2013

   
   

    21 października kolejny już raz odbył się Chrzest Pierwszaków. Tym razem dzieci z klas pierwszych musiały wykazać się wiedzą o swojej szkole. Uczestniczyły w konkursie plastycznym, muzycznym i tanecznym. Wykazały się również zręcznością, zjadając jogurt z zawiązanymi oczami, a także odwagą, pokonując szyszkowo-kasztanowy tor przeszkód. Po zaliczeniu wszystkich zadań dzieci stały się prawdziwymi Pierwszakami naszej szkoły.

zobacz zdjęcia

   
             
     

Biblioteki szkolne - brama do życia

30.10.2013

   
   

     W poniedziałek 28 października świętowaliśmy w bibliotece Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Na każdej przerwie uczniowie odgadywali „Zagadki z bibliotecznej szufladki”, mogli obejrzeć wystawę pt. „Książki z autografem” m.in. z podpisami Wandy Chotomskiej i Grzegorza Kasdepke. Na każdego, kto odwiedził bibliotekę czekały także słodkie upominki i zakładki do książek.

   
             
     

Porządkowanie cmentarza

26.10.2013

   
   

    26 października 2013 r. uczniowie klas: Vc - Natalia Bartos, Ewa Jakubczyk; IVc Gabriela Józefowska, Jagoda Józefowska, Sebastian Zając; IVb Szymon Dziedziczak, Filip Kowara, Maciej Krzysiak, Angelika Przybysz, Stanisław Rafalski, Hubert Szadkowski, Wiktoria Tomaszewska; IVa Zofia Braun, Maria Kostrzewska, Krystian Ryl pod opieka p. Aliny Zalewskiej uczestniczyli w porządkowaniu miejsc wokół pomników nagrobnych na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Szczególną troską objęli groby obrońców Lwowa - Kazimierza Thuma i Zygmunta Skibickiego, a także złożyli na nich kwiaty i zapalili znicze. Towarzystwo opieki nad Starym Cmentarzem przy ulicy Ogrodowej w Łodzi zorganizowało dla nich spacer z przewodnikiem, w czasie którego poznali najciekawsze nagrobki Starego Cmentarza.


   
             
     

Konkurs parafialny

20.10.2013

   
   

   Dnia 20 października 2013 r. rozstrzygnięto konkurs "Kogo Pan Jezus nauczał w świątyni" w parafii Św. Franciszka z Asyżu. Nagrody otrzymali: Natalia Bartos kl. V c, Weronika Popiel kl IV c, Anna Gul kl. IIa, Iwona Majer kl. II a, Kaja Niewiadomska kl. II b, Grzegorz Domowicz kl. II c, Oskar Oleczek kl. II c, Kamila Trepczyńska kl. II d, Natalia Sadowska kl. I c. Gratulujemy!!!

   
             
     

Konkurs plastyczny

20.10.2013

   
   

   W VIII edycji konkursu plastycznego związanego z osobą świętego Franciszka z Asyżu "Pochwalony bądź, Panie, z wszystkimi Twymi stworzeniami” (z „Pieśni Słonecznej” św. Franciszka) wyróżnienie zdobyła Zuzanna Boruch z klasy IIIb. Gratulujemy!!!

   
             
     

„Zdrowe odżywianie”

18.10.2013

   
   

   17 października dzieci z klasy III B przygotowały inscenizację na temat zdrowego odżywiania. Poprzez wiersze, piosenki i taniec próbowały zachęcić rówieśników do zjadania owoców i warzyw w naszej szkole. Dzieciom, a szczególnie pierwszakom, występ bardzo się podobał. Trzeba dodać, że kostiumy, czyli plansze przedstawiające wybrane warzywa i owoce oraz dekorację domku dzieci wykonały według własnego pomysłu.

zobacz zdjęcia

   
             
     

Dzień Edukacji Narodowej

17.10.2013

   
   

    14 października odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Były kwiaty i gorące życzenia od uczniów. Pan Dyrektor Jarosław Krajewski podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pełną zaangażowania pracę. W sposób szczególny wyróżnił niektórych z nich.

Nagrodę Dyrektora Szkoły otrzymali: wicedyrektor szkoły pani Krystyna Luzak, nauczyciel przyrody pani Małgorzata Papuga, nauczyciel języka angielskiego Jolanta Grabowska, nauczyciel zajęć komputerowych pani Małgorzata Gęsich, pedagog szkolny pani Jolanta Budziewska, nauczyciel bibliotekarz pani Anna Korbecka, nauczyciel świetlicy pani Elżbieta Mętka, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Anna Skutrys, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej pani Anna Roksela, nauczyciel historii pani Helena Kobus i nauczyciel języka polskiego pani Jolanta Szczepanik oraz pracownicy administracji i obsługi: pani Jolanta Andrzejewska, pani Teresa Sądkiewicz, pani Ewa Drzazga, pani Sonia Moraczewska, pani Bogumiła Dróbkowska, pani Honorata Ślipek, pani Elżbieta Witych, pan Szymon Pietrzak.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości uczniowie klas Va, Vc i VIa  oraz chór szkolny, pod opieką nauczycieli Magdaleny Adamczyk i Małgorzaty Gęsich, zaprezentowali program artystyczny, którego treścią była ukazana w żartobliwym tonie ciężka praca nauczycieli.

   
             
     

„Był sobie list ...”

10.10.2013

   
   

    W dniach 9 – 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Tydzień Pisania Listów. Wszystkich chętnych zapraszamy do włączenia się w tę akcję.

Do końca tego tygodnia zbieramy listy napisane zgodnie z zasadami ortografii, które będą zawierały optymistyczne przesłanie do drugiego człowieka. Mogą one zawierać fragmenty znanej literatury, ulubione cytaty z prozy i wierszy, złote myśli, własne przemyślenia, anegdoty, czy po prostu to, co pozytywnego chcecie od siebie przekazać innym. Ważne jest, by tworzonych listów nie adresować w tradycyjny sposób. Podpisujemy je jedynie pseudonimem i oznaczamy krótką charakterystyką odbiorcy, np. Dla ludzi, którzy kochają koty, Dla marzyciela, Do „pochłaniacza” książek. Gorąco zachęcamy do spróbowania swoich sił w przelaniu na papier czegoś od siebie...:)

15.10.2013 r. nastąpi zakończenie akcji, podczas której Wasze listy trafią do właściwych rąk. Tego dnia szukajcie w szkole różnokolorowych kopert. Na pewno będzie wśród nich choć jedna z listem napisanym specjalnie dla Was...

   
             
     

Zdrowe dzieciaki

09.10.2013

   
   

     Zdrowe Dzieciaki z Siódemki - tak brzmi nazwa zespołu szkolnego, który bierze udział w ogólnopolskiej akcji "Sklepiki szkolne - zdrowa reaktywacja". W ramach działań zespołu uczniowie klas piątych przeprowadzili w piątek (4.10.13 r.) hepening mający na celu promocję zdrowego odżywiania wśród społeczności szkolnej. Uczniowie tego dnia rozdawali własnoręcznie zaprojektowane ulotki z hasłem przewodnim akcji "NIE - słodyczom, TAK - owocom i warzywom". Zespołem opiekuje się nauczycielka przyrody - Małgorzata Papuga.

   
             
     

Czym jest COMENIUS?

01.10.2013

   
   

    W dniu 30 września 2013 r. odbył się apel informacyjny dotyczący realizowanego w szkole programu Comenius. Uczniowie wysłuchali prezentacji koordynatora projektu pani Jolanty Grabowskiej. Zespół projektowy zachęca wszystkich uczniów z klas IV-VI do udziału w zadaniach projektowych przewidzianych na poszczególne miesiące roku szkolnego oraz udziału w licznych konkursach dotyczących projektu. Poniżej można obejrzeć prezentację multimedialną dotyczącą projektu.

Prezentacja

   
             
     

„Pamięć o powstaniu i powstańcach styczniowych”

01.10.2013

   
   

    W ogólnopolskim konkursie „Pamięć o powstaniu i powstańcach styczniowych” zorganizowanym przez Muzeum Niepodległości w Warszawie wyróżnienie otrzymała Wiktoria Kwaśniak – uczennica klasy V c. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć!

   
             
     

Dzień Warkoczyka

01.10.2013

   
   

    30 września został rozstrzygnięty konkurs "Dzień Warkoczyka". Oto laureaci klas I-III:

I miejsce ex aequo Maja Świerczyńska Id - 130 warkoczy Lidia Salska IIIa - 130 warkoczy

II miejsce Oliwia Kowalczyk IIc - 108 warkoczy

III miejsce Weronika Kwiatkowska IIIa- 100 warkoczy

IV miejsce Anna Gul IIa - 88 warkoczy

V miejsce Lena Cisowska Id - 81 warkoczy.

Do zabawy przyłączyli się również chłopcy. "Symboliczne" warkocze pojawiły się na głowach Oskara Mikołajewskiego IIc, Bartosza Bernackiego IIIa, Mateusza Bernackiego IIIa, Michała Jóźwiaka IIb i Marcela Przybylskiego z kl. IIIa. Zapraszamy do zabawy w przyszłym roku...

   
             
     

UKS SP7

24.09.2013

   
   

     W dniach 11 – 18 września mieliśmy przyjemność gościć grupę zawodniczek z Malty, która spędziła niesamowity tydzień w Łodzi na obozie sportowym. Grupa liczyła 15 zawodniczek w wieku od 12 do 18 lat oraz trzech trenerów. Dziewczęta, na co dzień trenują w Malta Gymnastics Club (ISC)

 

więcej ...

   
             
     

Comenius

23.09.2013

   
   

     Przygotowania do wizyty w Rzymie czas zacząć ...

więcej ...

   
             
     

Sprzątanie świata

22.09.2013

   
   

    Odkrywamy czystą Polskę - tak brzmiało hasło tegorocznej Akcji Sprzątania Świata. Uczniowie naszej szkoły już od wielu lat aktywnie uczestniczą w Sprzątania Świata. W tym roku uczniowie klas I-III pod czujnym okiem swoich wychowawczyń zajęli się sprzątaniem terenu boiska szkolnego oraz przyszkolnego ogródka. Uczniowie klas starszych wraz z nauczycielkami przyrody udali się sprzątać w głąb otaczającego szkołę osiedla. Efekt naszych wspólnych działań to czyste boisko i teren wokół budynku szkoły - śmieciami zapełniliśmy kilkadziesiąt 120 litrowych worków na śmieci.

   
             
     

Św. Stanisław Kostka - patron dzieci i młodzieży

19.09.2013

   
   

     18 września o godz. 1200 odbyła się Msza Św. w Katedrze Łódzkiej poświęcona św. Stanisławowi Kostce, patronowi dzieci i młodzieży. W uroczystości brała udział delegacja naszej szkoły - poczet sztandarowy. W trakcie mszy były prezentowane sztandary szkół podstawowych i gimnazjum. Po uroczystości odbyła sie procesja wokół kościoła.

Julia Cisowska 6b

   
             
     

Czcimy pamięć obrońców Ojczyzny

18.09.2013

   
   

    Z racji 74 rocznicy ataku Związku Radzieckiego na Polskę oraz Dnia Sybiraka, poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Patryk Adamczyk kl VI c, Anna Włostek kl VI c i Oliwia Kamer kl VI b, uczestniczył we Mszy Świętej w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi. Pamięć o bohaterskich obrońcach naszej Ojczyzny i oddanie hołdu Rodakom zesłanym na Syberię, do Kazachstanu, Rosji oraz innych części Związku Sowieckiego połączyła nas we wspólnej modlitwie za przyszłość Polski.

   
             
     

Konkurs parafialny

16.09.2013

   
   

    Dnia 15 września 2013 r. rozstrzygnięto wakacyjne konkursy w parafii Św. Franciszka z Asyżu. Nagrody otrzymały: Wiktoria Kwaśniak kl. V c, Natalia Jakiel kl. VI a, Natalia Puchalska kl. VI a, Gabrysia Józefowska kl. IV c, Aleksandra Kędzia  kl.  IV c,  Weronika Popiel kl. IV c i  Angelika Przybysz kl. IV b, której praca "List do Jezusa" zostanie opublikowana w biuletynie Rzymsko-katolickiej parafii Św. Franciszka z Asyżu. Gratulujemy !!!

   
             
     

Najpiękniejszy ogródek szkolny

15.09.2013

   
   

    Do kolejnej już edycji konkursu na najładniejszy ogródek szkolny, w roku szkolnym 2013/2014, zgłosiło się aż osiem klas. Uczestnikami w tegorocznej edycji są klasy: IIIA, IIID, VB, VA, IIIB, IIC, VC i IIIC. Na początku września poszczególnym klasom przydzielono miejsca w ogródkach szkolnych, w większości przypadków były to te same miejsca co w latach poprzednich. Zainteresowane klasy I- VI Szkoły Podstawowej nr 7 w Łodzi, już w pierwszym tygodniu nauki odwiedziły swoje grządki. W dniu 13 września (Dzień Zielonej Szkoły) prace jesienne w ogródkach zostały już rozpoczęte.

   
             
     

Dzień Zielonej Szkoły

15.09.2013

   
   

    Na stałe w kalendarzu pracy naszej szkoły zagościł Dzień Zielonej Szkoły - w tym roku odbył się on 13 września. W dniu tym uczniowie Siódemki pielęgnują rośliny zielone w swoich klasach oraz zajmują się zielenią wokół budynku szkoły. Podczas tegorocznego Dnia Zielonej Szkoły klasy zajęły się przede wszystkim pielęgnacją przyszkolnego ogródka. Do prac w ogródku przystąpiło w tym roku aż osiem klas, które współzawodniczyć będą ze sobą w Konkursie na Najładniejszy Ogródek Szkolny. Wszystkim życzymy powodzenia i wytrwałości.

   
             
     

Projekt COMENIUSS

13.09.2013

   
   

     Z przyjemnością informujemy Państwa, że w bieżącym roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej dzięki czemu przez dwa lata będziemy realizować projekt Comenius w ramach Wielostronnych Partnerskich Projektów Szkół.

więcej ...

   
             
     

Projekt „Wyjątkowy uczeń”

10.09.2013

   
 

 

     Z przyjemnością informujemy, iż zajęcia realizowane w naszej szkole w ramach projektu „Wyjątkowy uczeń” rozpoczynają się od dnia 23 września 2014 r. Zajęcia są bezpłatne. Zakwalifikowało sie do nich 129 uczniów klas I - III. Wychowawcy tych klas na wrześniowych zebraniach z rodzicami przekażą informacje o dzieciach, które zostaną objęte projektem.

Więcej informacji wraz z prezentacja o projekcie znajduje się tutaj.

   
           
         
 

 W dniu 2 września serdecznie zapraszamy na
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014.
O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św.
do parafii Św. Franciszka z Asyżu,
o godzinie 900 powitają nowy rok szkolny klasy III - VI,
spotykając się na sali gimnastycznej,
a o godzinie 1100 rozpoczynają rok szkolny klasy I i II
(klasy I czekają przed szkołą).

   
         
    Webmaster: Małgorzata Gęsich
     

Archiwum: 2012/2013, 2011/2012, 2010/2011, 2009/2010, 2008/2009, 2007/2008, 2006/2007, 2005/2006, 2004/2005, 2003/2004