Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Jesteś naszym gościem

 

 
           

Komunikaty

Wykaz podręczników na rok szkolny 2013/2014

 

Już cztery lata
jesteśmy
opiekunami
pary Orłanów

Projekty

Certyfikaty

   

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna
Szkoły Podstawowej nr 7
im. Orląt Lwowskich w Łodzi
życzy wszystkim uczniom oraz ich rodzicom
zdrowych, bezpiecznych i słonecznych wakacji.

 
           
     

Mini Playback Show

27.06.2013

 
   

     Tegoroczny konkurs Mini Playback Show cieszył się dużym powodzeniem. Udział wzięło aż 21 grup. Najbardziej popularni wykonawcy to Shakira i Ewelina Lisowska.

Oto zwycięzcy:

W kategorii występów solo: I miejsce ex aequo: Julia Urbaniak II c (China Anne McClain - "Dynamite"), Wiktoria Olejniczak I d (Ewa Farna - "Monster High"),

III miejsce: Martyna Kopczyńska II b (Selena Gomez - "Bang bang bang").

W kategorii występów zespołowych: I miejsce: Ala Bielawska, Danusia Iżel, Julia Tomaszewska, Lenka Schiling, Julia Sztandera II c ( Adele - "Roling in the Deep") II miejsce: Weronika Iżel, Julia Śmiechowicz, Natalia Sobieraj, Patrycja Michniewska II d (Camp Rock 2 " It is one"),

III miejsce: Zuzia Zielonka, Marysia Weder oraz koleżanki i koledzy z klasy II b (Vengaboys "We like the party").

Gratulujemy! Trzeba również dodać, że pozostali uczestnicy również okazali się bardzo pomysłowi. BRAWA DLA WSZYSTKICH.!!!

zobacz zdjęcia

 
           
     

Rajd rowerowy

23.06.2013

 
   

     Dnia 21 czerwca 2013 r. uczniowie naszej szkoły w specjalny sposób przywitali pierwszy dzień lata. Dla tych uczniów, którzy zdobyli kartę rowerową został zorganizowany rajd rowerowy. Podsumowując treści wychowania komunikacyjnego w tym praktyczne wykorzystanie zasad poruszania się pieszych i rowerzystów w kolumnie, a także wykorzystanie wiedzy i umiejętności po uzyskaniu ważnego dokumentu, jakim jest karta rowerowa, uczniowie pokonali 35 kilometrów.

Pod opieką pani Doroty Miszteli i Ewy Kocińskiej młodzi rowerzyści ubrani w kaski i kamizelki ze sprawnymi rowerami wyruszyli rankiem ze szkoły następującą trasą: Wiosenna - Zaolziańska - Karpacka - Pabianicka - Aleja Jana Pawła II - Aleja Włokniarzy - Rondo A. M. Biłyka - Aleja Gen. W. Sikorskiego - Łagiewnicka - Łagiewniki - Arturówek. W Łagiewnikach, w ten wspaniały pierwszy dzień lata, mieliśmy okazję podziwiać piękno łódzkiej przyrody. Pomimo upału mogliśmy przejechać się po ścieżkach tego rezerwatu przyrody i zobaczyć stawy pełne ptactwa. Tą samą trasą wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień.

 

 
           
     

Szlak Papieski

14.06.2013

 
   

     Dnia 13 czerwca 2013 r. z okazji rocznicy przyjazdu bł. Jana Pawła II do Łodzi poczet wraz z delegacją szkoły udał się do dawnych zakładów ALBA (dzisiaj fabryki krawatów NEC). Słuchaliśmy słów Wielkiego Polaka, które wypowiedział na koniec Mszy Św. na lotnisku Lublinek. Uroczystość uświetnili tancerze ze szkoły Salezjanów. Pokaz przedstawiał dzieje świata. Bardzo nam się podobało.

 

Anita Wasiak kl. 6c

 
           
     

Ogólnopolski sukces naszych uczniów

12.06.2013

 
   

     Nikodem Jurkiewicz z klasy II d zdobył I nagrodę w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci „Plastek”. Organizatorem konkursu był Miejski Ośrodek Kultury w Sochaczewie. Oprócz Nikodema sukces w konkursie odniosła Amelia Wojciechowska z klasy I c, która zajęła II miejsce. Konkurs polegał na wykonaniu ilustracji do wiersza Juliana Tuwima. Piękne i oryginalne prace Nikodema i Amelki można obejrzeć na stronie naszej biblioteki szkolnej.

Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu naszych uczniów i serdecznie im gratulujemy!

 
           
     

Międzyszkolne Zawody Pływackie

12.06.2013

 
   

     6 czerwca br. w Szkole Podstawowej nr 190 odbyły się Międzyszkolne Zawody Pływackie klas pierwszych. Miło nam poinformować, że nasza uczennica - Kaja Niewiadomskaz klasy I b zajęła III miejsce dokładanką kraulową na dystansie 25 metrów i VI miejsce stylem grzbietowym na dystansie 25 m.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
           
     

Konkurs na najładniejszy ogródek szkolny

12.06.2013

 
   

      Do kolejnej edycji konkursu na najładniejszy ogródek szkolny, w roku szkolnym 2012/2013, zgłosiło się sześć klas. Uczestnikami w tegorocznej edycji były klasy: IIA, IID, IVB, VIC, ID i IIIA.

    Prace jesienne polegały na usuwaniu z rabat przekwitłych kwiatów jednorocznych i dwuletnich, zebraniu nasion i przycinaniu krzewów. Uczniowie odchwaszczali swoje grządki przed okresem zimowymi i przesadzali niektóre iglaki.

  W I półroczu roku szkolnego 2012/2013 ocenie poddawano systematyczność prowadzonych prac pielęgnacyjnych oraz przygotowanie grządek do spoczynku jesienno – zimowego. Po pierwszym etapie konkursu klasyfikacja przedstawiała się następująco: I miejsce – klasy IIA, IID, IVB oraz VIC, II miejsce - klasy ID i IIIA.

  W II półroczu roku szkolnego 2012/2013 wraz z odejściem zimy wszystkie klasy zabrały się do pielęgnowania swoich ogródków. Klasy zrobiły wiosenne porządki, grządki zostały przekopane i przygotowane do nowego sezonu. Już w pierwszej połowie kwietnia grządki zostały obsadzone i obsiane nowymi roślinami.

 

  W tegorocznej edycji zwyciężyła klasa IVB, drugie miejsce zdobyły klasy: IIA, IID i IIIA, a trzecie miejsce klasy ID i VIC. Zwycięzcom gratulujemy !!!

 
           
     

Warsztaty kulinarne

10.06.2013

 
   

      6 czerwca uczniowie z koło Młodych Ekologów wzięli udział w ostatnich w tym roku warsztatach kulinarnych w ramach projektu „Szkoła na widelcu”. Na zakończenie cyklu spotkań mali kucharze wybrali spotkanie z warzywami. Wśród ulubionych warzyw dzieci królowały ogórki, pomidory i marchewki, na stołach nie zabrakło także kalarepy, brokułów i rzodkiewek. W ramach zajęć uczestnicy wykonali dipy do warzyw oraz poznali trudną sztukę robienia sushi. Sushi w wersji warzywnej okazało się prawdziwą ciekawostką kulinarną, zaś niektórzy uczniowie wykazali się dużym talentem do zawijania nori. Teraz cierpliwie czekamy na przyznanie nam certyfikatu.

 
           
     

Piknik Szkolny

07.06.2013

 
   

      W dniu 3.06.2013 r. z okazji Dnia Dziecka odbył się w nasze szkole Festyn Rodzinny. Jest to impreza, która zapisała się już w tradycji naszej szkoły. W tym roku po raz kolejny pogoda płatała nam figle, ale ostatecznie na czas festynu zaświeciło słońce. Nasi uczniowie mieli więc szansę wziąć udział w rywalizacji sportowej i uczestniczyli w licznych konkursach takich jak: konkurs jazdy na rowerze, konkurs harcerski, konkurs gry w trambambule, konkurs rodzinny. Sportowe współzawodnictwo klas młodszych było kontynuacją zawodów o Puchar Dyrektora, zaś klasy starsze rozgrywały swoje zawody międzyklasowe w różnych dyscyplinach. Chłopcy grali mecze w piłkę nożną, dziewczęta klas IV i V w dwa ognie, a uczennice najstarszych klas w piłkę siatkową. Po zakończonej rywalizacji imprezę uświetnił występ taneczny klas młodszych pod opieką pana Lotki i został rozegrany mecz w piłkę nożną pomiędzy reprezentacją uczniów a drużyną składającą się z nauczycieli i rodziców. Największą atrakcją i niespodzianką zarazem byli motocykliści, którzy zawitali na boisku szkolnym by zaprezentować swoje maszyny. Panowie opowiadali o motorach - czoperach, zapraszali do oglądania, pozwalali robić zdjęcia. W trakcie imprezy można było wziąć udział w loterii fantowej i w kiermaszu książki. Było także stanowisko, na którym panie Budziewska i Grabowska malowały twarze, można było za symboliczną kwotę zakupić ciasto i watę cukrową. Atrakcji w tym roku było co niemiara. Na zakończenie imprezy wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki, zostały rozdane dyplomy i puchary, a także nagrody za udział uczniów w różnych konkursach i zawodach na terenie szkoły w ciągu mijającego półrocza.

Pan Dyrektor zamykając imprezę, raz jeszcze złożył uczniom życzenia z okazji Dnia Dziecka i ogłosił uroczyście, że od dnia jutrzejszego obowiązującym strojem szkolnym jest jedynie znaczek ucznia.

 
           
     

Gorączka złota 2013

05.06.2013

 
   

     Nasza szkoła uczestniczyła w konkursie na "Najlepszego zbieracza złota" w ramach akcji "Gorączka złota 2013" Jak co roku akcja ta jest organizowana przez Łódzki Oddział PCK. Wczoraj udało się nam zawieźć na miejsce zbiórki wszystkie, darowane przez Was złote monety. Było ich trochę... ponad 35 kg (dokładnie 35,600 kg). Kwota zebrana podczas akcji dofinansowuje kolonie dla najuboższych dzieci.

Wszystkim darczyńcom dziękujemy!

 
           
     

„W krainie wierszy Tuwima”

04.06.2013

 
   

     3 czerwca podczas pikniku szkolnego odbyło się podsumowanie konkursu zorganizowanego przez bibliotekę szkolną na ilustrację do wiersza Juliana Tuwima.

więcej ...

 
           
     

Matematyczny przepis na zdrowie

04.06.2013

 
   

     W dn. 29.05.13 r. odbyła się I edycja konkursu „Matematyczny przepis na zdrowie” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową nr 81. Naszą szkołę reprezentowali: Martyna Stankiewicz (IVc), Jakub Rożniatowski (VIa), Piotr Włostek (VIb) i Anita Wasiak (VIc). Uczennica klasy IV przygotowała prezentacje o zdrowym stylu życia, pozostali rozwiązywali zadania matematyczne. W konkursie zajęli II miejsce.

Gratulacje!

 
           
     

Konkurs Arras

31.05.2013

 
   

     Przepiękne obrazy nitką malowane, robione na wzór wawelskich obrazów z czasów Zygmunta Starego, ozdabiają korytarz parterowego holu szkolnego. Jury konkursu, złożonego z dzieci koła plastycznego i pani Doroty Miszteli – nauczycielki plastyki, wybrało spośród 59 prac uczniów klas piątych następujące:

I miejsce:

Jakub Mikołajczyk VA, Adam Barczyński VA, Julia Trawczyńska VC, Hanna Hamazy VA, Oliwia Kamer VB, Jakub Krzysiak VC

II miejsce:

Piotr Rzepecki VA, Julia Cisowska VB, Karolina Słodkowska VC, Przemysław Majchrowski VC, Filip Nadaj VB

III miejsce:

Wiktoria Wróblewska VB, Natalia Zawiasa VC, Zuzanna Trepka VC, Damian Baćko VA, Zuzanna Mrowińska VC

Wyróżnienia:

Marek Bederski VB, Patryk Adamczyk VC, Marta Strzelczuk VC, Julia Bednarek VC, Zofia Jóźwiak VB, Zuzanna Wróblewska VB

 
           
     

Czwórbój lekkoatletyczny

31.05.2013

 
   

     22 maja 2013 r. na stadionie Rudzkiego Klubu Sportowego odbył się Czwórbój Lekkoatletyczny. W zawodach uczestniczyły dzieci z 19 łódzkich szkół. Dziewczęta startowały w czterech konkurencjach: rzut piłeczką palantową, skok w dal, bieg na 60m i bieg długi na dystansie 600m. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klas piątych i szóstych w składzie: Angelika Pielesiak, Anna Iwanow, Dominika Michniewicz, Martyna Dworniak, Wiktoria Rzepecka, Anita Wasiak, Zofia Jóźwiak, Oliwia Kamer, Julia Cisowska, Weronika Paszkiewicz i Anita Ochlanek. Nasza drużyna zajęła bardzo wysokie - V miejsce. Gratulujemy!

 
           
     

Baśniowy balet

27.05.2013

 
   

     W dniu 24 maja klasy 6 b i 6 c wybrały się wraz z wychowawcami i opiekunami do Teatru Wielkiego na spektakl baletowy "Kopciuszek". Wyjście było realizowane w ramach programu "Bliżej Teatru Wielkiego".

Już po przekroczeniu progu teatru wszyscy byli pod wrażeniem zmian, jakie zaszły po remoncie łódzkiej opery. Samo przedstawienie również zrobiło na uczniach wielkie wrażenie szczególnie ze względu na jego humorystyczny charakter. Wszyscy z uwagą obserwowali niezwykłe siostry tytułowej bohaterki. Podziwiali choreografię, kostiumy i dekoracje. Ich autorzy: Giorgio Madia oraz Cordelia Matthes zostali nagrodzeni Złotą Maską w sezonie 2006/2007.

Na scenie mogliśmy zobaczyć artystów Teatru Wielkiego oraz uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. F. Parnella w Łodzi. Balet powstał do muzyki Gioacchino Rossiniego, a libretto na podstawie baśni Charlesa Perraulta.

Polecamy!

 
           
     

Zajęcia w klasie II a

26.05.2013

 
   

     Dzięki pomocy rodziców uczniowie klasy II a w bieżącym roku szkolnym mieli możliwość uczestniczenia w ciekawych zajęciach. W marcu dzięki uprzejmości p. Jadwigi Krawczak byliśmy w fabryce komputerów „DELL”. Mogliśmy zobaczyć tam, jak wygląda proces powstawania komputerów. W maju spotkaliśmy się z przedstawicielami Fundacji „Kocia Mama” oraz kotką Lolką, która szybko się z nami zaprzyjaźniła. Spotkanie odbyło się dzięki p. Annie Mołojec. Również w maju na zaproszenie p. Anety Woźniakowskiej – Moskwa przybył do nas rycerz Bartek. Z wielką pasją opowiadał nam o życiu rycerzy w dawnych czasach. Mamy nadzieję, że rodzice będą wspierać nas również w kolejnym roku szkolnym.

 


 
           

Spotkanie autorskie

24.05.2013

     22 maja grupa uczniów z klas trzecich, czwartych i piątych miała okazję spotkać Sergiusza Pinkwarta – pisarza, muzyka, podróżnika i dziennikarza. Opowiedział nam on o swojej młodości, książkach, podróżach i postępach w grze na skrzypcach. W zamian za to odśpiewaliśmy mu „Sto lat” i złożyliśmy szczere życzenia, ponieważ pan Pinkwart obchodził swoje 40 urodziny. Po rozmowie mogliśmy kupić jego książkę „Tata reporter” i poprosić o autograf. Spotkanie było bardzo ciekawe, mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej.

Julia Dałek kl. IVc

     

Wycieczka klasy I a i I c

23.05.2013

 
   

     Dnia 21 V uczniowie klasy I c i I a uczestniczyli w wycieczce autokarowej "Szlakiem starych zawodów". Najpierw zwiedzili piękny skansen wsi łowickiej w Maurzycach. Oglądali tam domy mieszkalne, szkołę, kościół oraz zagrody wiejskie. Podziwiali wytwory sztuki ludowej - łowickie wycinanki. Z Maurzyc pojechali do Bolimowa. Podczas spotkania z kowalem zobaczyli na czym polega jego praca. Następnie udali się do pracowni garncarskiej. Uczestniczyli tam w zajęciach, podczas których poznali historię rodziny, lepili figurki z gliny oraz "tworzyli" różne naczynia. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i miłych wspomnień.

 

 
           
     

„Mój ulubiony wiersz Juliana Tuwima”

21.05.2013

 
   

     Rok 2013 to rok poświęcony twórczości Juliana Tuwima. W całej Polsce odbywają się spotkania i imprezy poświęcone temu łódzkiemu poecie. Nie inaczej jest i w naszej szkole. 21 maja w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski na najpiękniej zinterpretowany wiersz Tuwima. W konkury stanęli uczniowie z klas IV-VI.

Komisja konkursowa przyznała nagrody i wyróżnienia następującym osobom:

I miejsce – Wiktoria Kwaśniak kl. IV c

II miejsce – Zofia Jóźwiak kl. V b

III miejsce – Marta Bania kl. VI a

Wyróżnienia: Julia Dałek kl. IV c, Piotr Rzepecki kl. V a, Julia Garczyńska kl. Vc.

Podczas uroczystego podsumowania konkursu koło teatralne zaprezentowało przedstawienie pt. „Tuwim znany i lubiany”.

zobacz zdjęcia ...

 
           
     

Kangur Matematyczny

20.05.2013

 
   

     W dniu 14.05.13 r. otrzymaliśmy wyniki z Ogólnopolskiego Konkursu „Kangur Matematyczny”. Wyróżnienie w klasach II zdobyli: Bartosz Bernacki i Tymoteusz Kowalczyk, w klasach III Jakub Jastrząbek, Michał Fortuna, Eryk Klemencki, w klasach IVJulia Dałek, Maja Śmiałkowska i Weronika Bartczak. Bardzo dobry wynik w konkursie uzyskał uczeń klasy V – Jakub Krzysiak.

Gratulujemy!

 
           
     

Najpiękniejsze wierszyki

16.05.2013

 
   

     We wtorek 14 maja uczniowie z klas drugich i trzecich wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „51 najpiękniejszych wierszyków”. Naszą szkołę reprezentowali: Anita Królasik z kl. III c, Jakub Łabieniec z kl. II c i Agata Ziemniak z kl. II a. Sukcesem zakończył się występ Agatki, która zajęła III miejsce i Kuby, który wygrał konkurs i zdobył I miejsce. Gratulujemy!

 

 
           
     

Przemarsz ulicami miasta Łodzi

15.05.2013

 
   

     Dnia 13 V 2013 r. przedstawiciele naszej szkoły (poczet sztandarowy) uczestniczyli w uroczystości, która upamiętniała 78 rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego. Najpierw odbyła się Msza Św., w której brało udział wiele pocztów sztandarowych z łódzkich szkół i okolic. Po zakończonej Eucharystii udaliśmy się pod pomnik Marszałka. Podczas przemarszu cały czas grała orkiestra. Gdy doszliśmy na miejsce została wygłoszona przemowa o życiu i dorobku tego Wielkiego Wodza. Pod pomnikiem złożono kwiaty, a wszystkie poczty oddały cześć Józefowi Piłsudskiemu.

Małgorzata Kowalczyk kl. VI c

 

 
           
     

Champion 2013

14.05.2013

 
   

     24 kwietnia odbyła się uroczysta gala laureatów XIV Łódzkiego Konkursu z Języka Angielskiego dla klas III - CHAMPION 2013. W konkursie wzięło udział ponad 200 uczniów z całej Łodzi. Nasze uczennice a zarazem finalistki konkursu: Martyna Zwolak III c i Amelia Dubiel III a otrzymały WYRÓŻNIENIE.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 

 
           
     

Sprawozdanie z Konkursu Wiedzy o Ptakach

11.05.2013

 
   

     8 maja 2013 roku odbył się XI Konkurs Wiedzy o Ptakach organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi, Klub Obserwatorów Ptaków oraz Grupę Łódzką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W tym roku w konkursie wzięło udział 66 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi, Ozorkowa oraz Rzgowa. Patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, natomiast patronat medialny TVP3 Łódź.

więcej ...

 
           
     

Turniej Piłki Nożnej „Orlęta 2013”

11.05.2013

 
   

     W dniu 06.05.2013 r. odbyła się V edycja Ogólnołódzkiego Turnieju Piłki Nożnej "Orlęta 2013". Patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miejskiej Łodzi. Zawody, jak co roku, stały na bardzo wysokim poziomie, a zwycięstwo odniosła Szkoła Podstawowa nr 35. Nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce, zaś trzecie Szkoła Podstawowa nr 10. Najlepszym zawodnikiem wybrany został Wiktor Kościuk z SP 35, a najlepszym bramkarzem Jaś Zareda z SP 7. Organizatorem turnieju i fundatorem pucharów oraz dyplomów była Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi, a przeprowadził je p. Michał Gajda - nauczyciel i trener piłki nożnej w SP7.

 

 
           
     

Miss Pieczywa

10.05.2013

 
   

     Dziś mali kucharze z Wiosennej brali udział w wyborach Miss Pieczywa. Zadaniem każdego ucznia było przyniesienie ulubionego pieczywa. Po posmarowaniu prawdziwym masłem dzieci próbowały wszystkich wypieków i wybrały ten który smakuje im najbardziej. Po części konkursowej i krótkiej pogadance na temat właściwości zawartych w pieczywie witamin i soli mineralnych zaczęła się część praktyczna. Tym razem zmierzyliśmy się z tematem past do kanapek. Uczniowie w grupach przygotowali – klasyczną pastę jajeczną, pastę jajeczną z tuńczykiem, pastę z pieczonej czerwonej papryki oraz dobrze wszystkim znany twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem.

 
           
     

Miejska Biblioteka Publiczna

10.05.2013

 
   

     Dnia 8 maja uczniowie klasy I c odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną. Najpierw zostali zapoznani z zasadami korzystania z biblioteki, a później uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Podczas spotkania dzieci tworzyły wiosenną łąkę techniką origami płaskie na bazie koła. Powstały przepiękne, kolorowe prace które można podziwiać w bibliotece.

 
           
     

Wycieczka po Łodzi

06.05.2013

 
   

     29 kwietnia uczniowie klasy IV b pod opieką p. Małgorzaty Papugi i p. Jolanty Grabowskiej odkrywali nieznane im dotąd zakątki naszego miasta. Po Łodzi wędrowaliśmy szlakiem łódzkich Żydów. By urozmaicić zwiedzanie byli z nami instruktorzy Nordic Walking. Nasz spacer zaczęliśmy na Cmentarzu Żydowskim, byliśmy w Parku Ocalałych, następnie wędrowaliśmy uliczkami Starego Miasta, a na koniec dotarliśmy do Pałacu Poznańskiego. Podczas naszej wycieczki dowiedzieliśmy się jaką rolę w czasie rozwoju Łodzi odegrały osoby narodowości żydowskiej, poznaliśmy ich tradycje i zwyczaje. Największe wrażenie zrobiła na nas wizyta w Pałacu Poznańskiego oraz zwiedzanie zapomnianego przez wielu Łodzian Cmentarza Żydowskiego.
W czasie wyprawy nie zabrakło również gier i zabaw sportowych oraz ćwiczeń, mających na celu doskonalenie techniki marszu z kijami.

 

 
           
     

„Piękne są nasze barwy ojczyste…”

02.05.2013

 
   

      29 kwietnia po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Barw Narodowych. Uczniowie, aby uczcić Święto Flagi i wyrazić swój patriotyzm przyszli do szkoły ubrani w biało-czerwone kolory. Oprócz ubrań w kolorze flagi polskiej mieli pomalowane twarze, szaliki, peruki i inne gadżety. W atmosferze radości uczniowie pokazali, że są dumni ze swoich barw narodowych.

więcej ...

 
           
     

Tydzień Ziemi

29.04.2013

 
   

     Dnia 25 kwietnia klasa V c wzięła udział w TYGODNIU ZIEMI. Akcja zorganizowana przez Referat Profilaktyki Społecznej Straży Miejskiej w Łodzi zaprosił szkoły łódzkie do wzięcia udziału w przyrodniczo - ekologicznej grze terenowej połączonej z wyzbieraniem śmieci na terenie Stawów Jana. Współzawodnictwo okazało się bardzo owocne dla naszej szkoły, która zdobyła pierwsze miejsce w tej akcji. Zdobyte nagrody w postaci książek i poradników klasa V c przekazała do biblioteki szkolnej.

 
           
     

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

28.04.2013

 
   

       W dniach 13 - 14 kwietnia na sali MOSIR-u, mieszczącej się przy ulicy Karpackiej 61 w Łodzi, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (strefa A). W zawodach tych brało udział 32 zawodników z trzech klubów: MKS Kusy Szczecin, BKSG Zawisza Bydgoszcz oraz UKS SP7 Łódź. Mistrzem zawodów okazał się Oskar Janowski z Bydgoszczy. Pierwszych dwunastu najlepszych zawodników z wieloboju zakwalifikowało sie do Finału Miedzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików, które odbędą się na jesień tego roku.

więcej ...

 
           
     

Wycieczka do Manufaktury

28.04.2013

 
   

      Dnia 24 kwietnia klasy IVa i IVc wybrały się do Manufaktury. Bynajmniej nie na zakupy. Naszym celem było odwiedzenie Eksperymentarium oraz warsztaty w Muzeum Sztuki Współczesnej.
     Kiedy dotarliśmy do Eksperymentarium, okazało się, że aby wejść do środka, należy przedostać się przez ciemny, usiany „gwiazdami” i kołyszący się na wszystkie strony tunel. Było to przeżycie niezwykłe. Komu się to udało, mógł słuchać ciekawych objaśnień pani przewodniczki i oglądać prezentowane eksperymenty z zakresu fizyki, biologii i chemii. Poza tym dowiedzieliśmy się, jak pracuje ludzkie serce, na czym polegają niektóre sztuczki iluzjonistów oraz poznaliśmy (podczas mrożącego krew w żyłach doświadczenia) zasady przewodnictwa prądu elektrycznego. Na koniec okazało się to zresztą dość przyjemne, jakkolwiek nie polecamy powtarzania go w warunkach domowych. Trudno było nam opuścić to fascynujące miejsce, jednak co dobre, szybko się kończy! Na koniec wszyscy zrobiliśmy sobie jeszcze pamiątkowe zdjęcie, które można obejrzeć na stronie Eksperymentarium.
     Następnie udaliśmy się do wielkiego gmachu muzeum. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Obie wzięły udział w warsztatach pt. „Pamiętnik z muzeum”. Panie przewodniczki oprowadzały nas po wystawie i opowiadały o wybranych dziełach, przedstawiały ich genezę lub przesłanie, ale wszystkie te opowieści podporządkowane były zabawom utrzymanym w konwencji listu. Dostawaliśmy koperty, znaczki, adresowaliśmy je, ale też tworzyliśmy własne minidzieła, które na koniec znalazły się w opieczętowanej niczym na prawdziwej poczcie kopercie.
     Po zakończonych zajęciach – nieco zmęczeni i głodni, ale pełni artystycznych i intelektualnych doznań - wróciliśmy do szkoły.

 
           
     

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”

26.04.2013

 
   

      Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 i 24 kwietnia odbył się w bibliotece szkolnej kiermasz taniej książki. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i pracowników szkoły. Każdy mógł nabyć ciekawą książkę do swojej domowej biblioteczki. Uczniowie otrzymywali także zakładki i „złote myśli” o książkach. Następny kiermasz już 3 czerwca podczas pikniku szkolnego. Zapraszamy.

 
           
     

Co wiecie o EKOŚWIECIE

26.04.2013

 
   

      "Co wiecie o EKOŚWIECIE" to cykliczny turniej międzyszkolny organizowany w Szkole Podstawowej nr 109 im. M. Wawrzyńskiej. W tym roku przeprowadzony został 24 kwietnia. Uczniowie klas II i III rywalizowali między sobą w ciekawych konkurencjach. Były eko-zagadki, puzzle, rebusy oraz śpiewanie ekologicznych piosenek, rozpoznawanie roślin, zwierząt i znaków ekologicznych. Projektowano order Przyjaciela Przyrody. Wszyscy świetnie się bawili. Reprezentacja naszej szkoły (uczniowie z klasy II c: Alicja Bielawska, Danuta Iżel, Julia Tomaszewska i Jakub Zaman pod opieką p. Anny Rokseli) zdobyła III miejsce w tym turnieju wiedzy ekologicznej. Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody.

 
           
     

Spotkanie z wydawcą

25.04.2013

 
   

      24 kwietnia uczniowie klasy II c uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna. Podczas spotkania dowiedzieli się jak powstaje książka i jak wygląda praca w wydawnictwie. Z wielką przyjemnością wysłuchali fragmentów polecanej serii książek o „Penny z Piekła Rodem”. Uczniowie wykonali także komiksy inspirowane książką. Pierwsza część przygód Penny już niebawem do wypożyczenia w bibliotece szkolnej.

 
           
     

Konkurs komputerowy

25.04.2013

 
   

      W dniu 23 kwietnia 2013 odbył się IX Konkursie Na Prezentację Komputerową "Zamki i pałace ziemi Łódzkiej" zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 113 w Łodzi. W konkursie brało udział 17 uczniów z sześciu szkół. Prace były oceniane według następujących kryteriów: zgodność z tematem pracy, walory edukacyjne, wykorzystanie możliwości programu, staranność wykonania prac oraz komentarz słowny autora prezentacji. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy IV c: Julia Dałek i Wiktoria Kwaśniak. Obie prace zostały wyróżnione. Dziewczęta otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

 
           
     

„Biblioteka ma wiele skarbów – odkryj je”

22.04.2013

 
   

      18 kwietnia w Pałacu Kindermanna odbyła się uroczysta gala laureatów XII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych. W konkursie wzięło udział łącznie 200 szkół. W kategorii szkół podstawowych III miejsce zdobył plakat promujący bibliotekę szkloną wykonany przez Julię Śmiechowicz z kl. II d. Dyplom i nagrodę wręczył Julii wiceprezydent Łodzi pan Krzysztof Piątkowski.

Gratulujemy ogromnego sukcesu!

Więcej

 
           
     

Konkurs z języka angielskiego

12.04.2013

 
   

      W dniu 01.03.2013 odbyły się eliminacje szkolne konkursu z języka angielskiego dla klas III - CHAMPION 2013. Wzięło w nich udział 19 uczniów naszej szkoły. Do etapu dzielnicowego zakwalifikowały się: Amelia Dubiel IIIa, Aleksandra Kędzia IIIc, Martyna Zwolak IIIc.
Do etapu ogólnołódzkiego, który odbył się 5 kwietnia, zakwalifikowały się Amelia Dubiel oraz Martyna Zwolak (n-l - Ewa Kubicka). Uczennice uzyskały bardzo dobre wyniki w etapie pisemnym i stały sie tym samym finalistkami Konkursu. Gratulujemy i życzymy powodzenia w ostatnim już etapie - ustnym.!!!

 
           
     

„Czytaj z radością - słuchaj z przyjemnością”

08.04.2013

 
   

      W Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością” pt. „Mikołajek i inne chłopaki czekają na Ciebie” odbywającym się w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna wyróżnienie otrzymała Amelia Dubiel – uczennica klasy III a. Swoje umiejętności pięknego czytania zaprezentowały także Aleksandra Kędzia i Martyna Zwolak z klasy III c. Konkurs poprzedziły zajęcia na doskonalenie pamięci i koncentracji oraz warsztaty teatralne.

 
           
     

Konkurs „Wielkanocna pisanka”

05.04.2013

 
   

      W konkursie plastycznym – forma płaska, uczestniczyło 47 osób. Jury w składzie: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Elżbieta Mętka – nauczyciel świetlicy, pani Anna Korbecka – nauczyciel bibliotekarz ustaliło następujący werdykt:
I miejsce: Natalia Jakiel IVA, Jakub Krzysiak VC, Weronika Czubińska IVB, Julia Garczyńska VC, Natalia Zawiasa VC, Roksana Banachowicz IVC, Zofia Jóźwiak VB.
II miejsce: Anna Włostek VC, Oliwia Markiewicz IVB, Patryk Adamczyk VC, Martyna Maj VC, Dawid Marcinkiewicz IVA, Michał Bober IVB.
III miejsce: Marek Bederski VB, Anita Ochlanek VB, Hania Chrzanowska VA, Zuzanna Mrowińska VC, Marta Strzelczuk VC, Julia Sobieszuk IVA.
Wyróżnienie: Radosław Maj VC, Eliza Kozakiewicz VB, Karolina Słodkowska VC, Patryk Olszak VB, Filip Nadaj VB, Oliwia Kowara VC, Adam Gorczyca VB, Julia Trawczyńska VC, Justyna Gałuszka IVA.

 
           
     

Drodzy rodzice!

28.03.2013

 
   

Najserdeczniejsze życzenia zdrowych, wesołych i spokojnych
Świąt Wielkanocnych oraz wszelkiej pomyślności i radości
w życiu zawodowym i prywatnym
życzą
Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich

 
           
     

Konkurs plastyczny "Wielkanocne ozdoby"

28.03.2013

 
   

      W konkursie "Ozdoby wielkanocne" wyróżnienia zdobyły następujące dzieci:

1. Anna Gul kl. Ia
2. Iwona Majer kl. Ia
3. Zofia Szczepocka kl. Ia
4. Marika Kubik kl. Ib
5. Kacper Trela kl. Id
6. Jakub Waraczewski kl. Id
7. Amelia Grzybowska kl. IIb
8. Julia Tomaszewska kl. IIc
9. Krystian Ryl kl. IIIa
10. Martyna Zwolak kl. IIIc

 
           
     

Zaczarowany świat książek

26.03.2013

 
   

      W III Międzyszkolnym Polsko-Angielskim Konkursie Czytelniczym „Zaczarowany świat książek” odbywającym się w Publicznym Gimnazjum nr 37 drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce. Paloma Brzostowicz kl. V c, Zofia Foryś kl. V c i Wiktoria Kwaśniak kl. IV c zwyciężyły, wykazując się najlepszą znajomością powieści „Harry Potter i Czara Ognia” oraz książki pt.: „Opowieści z Narnii. Podróż Wędrowca do Świtu”. Rozwiązując kolejne zadania, udowodniły, że czytanie książek może być okazją do wspaniałej zabawy.

 
           
     

Siódemkowe Talenty

26.03.2013

 
   

      21 marca odbyła się IV edycja Siódemkowych Talentów w naszej szkole. Wystąpiło 10 uczestników:

1. Zosia Jóźwiak i Oliwia Kamer z klasy V b w układzie tanecznym z elementami gimnastycznymi.
2. Pokaz zręczności - Filipa Klimaszewskiego z klasy VI a jednego z dwóch przedstawicieli płci męskiej, zaprezentował nam niesamowite triki jo-jo.
3. Karolina Królasik z klasy VI c zaśpiewała piosenkę Sylwii Grzeszczak - pt: Bajka.
4. Uczennica klasy V b Weronika Paszkiewicz wystąpiła w układzie tanecznym.
5. Pokaz zręczności - zobaczyliśmy po raz pierwszy w naszym konkursie pokaz iluzjonistyczny w wykonaniu Julii Dałek z klasy IV c.
6. Po raz pierwszy zobaczyliśmy na naszej scenie sporty walki - siostry Laura Dembińska z klasy V c i Joasia Dembińska z kl. VI c zaprezentowały nam wspaniałe umiejętności w pokazie karate.
7. Po raz pierwszy w naszym konkursie zobaczyliśmy i wysłuchaliśmy mini koncertu gry na skrzypcach w wykonaniu Zuzi Cieślak z klasy IV b.
8. Dziewczęta z klasy IV a Roksana Banachowicz i Zuzia Korycka wystąpiły w układzie tanecznym hip-hop.
9. Adam Gorczyca z klasy V b w trikach z jo-jo.
10. Justyna Kryger z klasy VI c zaśpiewała piosenkę Adele pt. Skyfall.

Wspaniałymi prowadzącymi imprezę byli przewodniczący szkoły Konrad Budzyński i Mikołaj Kaczmarek z klasy VI c.
Jury w składzie p. Anna Korbecka, p. Ola Cekus, p. Nina Galas, p. Grzegorz Parzonka i p. Michał Gajda miało trudny wybór w przyznaniu miejsc na podium.

Nagrodę Publiczności zdobyła – Zuzia Cieślak
I miejsce – Justyna Kryger
II miejsce – Roksana Banachowicz i Zuzia Korycka
III miejsce – Adam Gorczyca


zobacz zdjęcia

 
           
     

Turniej piłkarski „Widzew Cup 2013”

25.03.2013

 
   

       Turniej piłkarski dla szkół podstawowych na stałe wpisał się już do kalendarza wydarzeń organizowanych przez OSK Tylko Widzew. Do tegorocznej edycji turnieju organizowanego już pod oficjalną nazwą „Widzew Cup 2013” zaproszono 8 szkół z różnych dzielnic Łodzi.
Prawie 100 dzieci aktywnie spędziła miniony piątek rywalizując na hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8. Osiem drużyn podzielonych na dwie grupy stanęło w sportowe szranki. Uczestnicy turnieju prezentowali prawdziwie widzewski charakter. Nie brakowało ambicji, woli walki. Ta jednak toczona była w atmosferze fair play. Z rozgrywek grupowych emocje przeniosły się do fazy pucharowej. "Złote bramki", serie rzutów karnych, bramki w ostatnich sekundach i ... Ostatecznie, po blisko czterech godzinach zmagań najlepsza okazała się SP nr 193. Drugie i trzecie miejsce zajęły odpowiednio szkoły numer 7 oraz 172. W turnieju uczestniczyły również szkoły numer 12, 29, 174, 114 oraz prywatna szkoła Abis. Zmagania turniejowe wyłoniły również najlepszego strzelca i najlepszego bramkarza turnieju. Pierwszy z nich Szymon Bąk z czterema golami wspomógł SP 7 w zajęciu 2 miejsca, a drugi do końca walczył aby "Abis" stanął jednak "na pudle".
Nie zabrakło widzewskich akcentów. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkową widzewską torbę, a w niej zestaw gadżetów najbardziej utytułowanego łódzkiego Klubu. Piłkarze szkół, które stanęły na podium otrzymali dodatkowo widzewskie koszulki wyprodukowane przez firmę Szot-Promo oraz okolicznościowe czapeczki i zestaw ekskluzywnych długopisów.

OSK
zobacz zdjęcia

 
           
     

Szkolne Mistrzostwa w Warcabach

25.03.2013

 
   

      20 marca 2013 r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa Łodzi w Warcabach 2013. Organizatorem Mistrzostw była Szkoła Podstawowa nr 141 w Łodzi ora Strefa Kultury Otwartej. Miło nam poinformować, że w kategorii klas I - III nasz uczeń z klasy III c Mateusz Stępka, spośród 54 zawodników z wielu łódzkich szkół, zajął I miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych osiągnięć.

 
           
     

Konkurs „Świerszczykowe wierszyki”

25.03.2013

 
   

      Kolejny raz przywitaliśmy wiosnę konkursem recytatorskim "Świerszczykowe wierszyki". Dzieci przedstawiły wiersze znanych polskich poetów. Naszą wiosenną uroczystość otworzyły piosenką dzieci z klasy I a. Z kolei uczniowie z klasy II b zaznajomiły wszystkich z dawnym zwyczajem topienia Marzanny. Dzieci z klasy III c zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Wszystkim dziękujemy za udział.
A oto zwycięzcy tegorocznego konkursu:
I miejsce: Jakub Łabieniec kl. IIc, Anita Królasik kl. IIIc, Maciej Krzysiak kl.IIIb.
II miejsce: Agata Ziemniak kl. IIa.
III miejsce: Alicja Bielawska kl. IIc, Aleksandra Kędzia kl. IIIc.
Wyróżnienia: Anna Gul kl. Ia, Kaja Peska kl. Ib, Jeremi Klimczak kl. Ic, Amelia Grzybowska kl. IIb, Zuzanna Zielonka kl. IIb.
A oto wyróżnienia w konkursie plastycznym "Wiosna tuz tuż..."
kl. I a: Kornelia Piekarska, Mateusz Studniarek, Jowita Banachowicz,
kl. I b: Angelika Edwards
kl. I c: Amelia Wojciechowska, Martyna Śmiałkowska
kl. I d: Dorian Janas, Julia Kowalska, Wiktoria Olejniczak
kl. II b: Mateusz Kaleta
kl. II c: Patrycja Wyka
kl. II d: Kinga Pajęczewska, Malwina Ciechanowska, Nikodem Jurkiewicz, Hanna Malinowska, Julia Śmiechowicz, Agata Kołodziejczyk, Dominik Gajewski, Piotr Kwiatosiński
kl. III a: Amelia Dubiel.

zobacz zdjęcia

 
           
     

„Zdrowe środowisko to zdrowy człowiek”

20.03.2013

 
   

      W dniu 19 marca reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnym konkursie promującym zdrowy styl życia pt. „ZDROWE ŚRODOWISKO TO ZDROWY CZŁOWIEK”. Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 42 w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Szkoła bezpieczna i przyjazna”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas IV: Dałek Julia, Kwaśniak Wiktoria, Śmiałkowska Maja, Żak Julia, Gałuszka Justyna, Plat Malwina, Markiewicz Oliwia, Stańczak Alicja, Fałek Wiktoria. Dziewczęta rozwiązywały krzyżówki, rebusy i testy z zakresu wiedzy dotyczącej ekologii, zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia, przedstawiały scenkę dotyczącą tematyki konkursu a także rywalizowały w konkurencjach sportowych. W spotkaniu wzięło udział sześć szkół: SP 7, SP 35, SP 42, SP 64, SP162 i SP 184. Nasza reprezentacja zajęła wysokie II miejsce, a biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie pozostałe zespoły składały się z uczniów klas VI, nasze dziewczęta odniosły duży sukces.

 
           
     

Biblioteka szkolna - drogą do sukcesu

19.03.2013

 
   

       15 marca w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. J. Piłsudskiego odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników XII Łódzkiego Festiwalu Bibliotek Szkolnych na plakat promujący bibliotekę szkolną. W konkursie wzięło udział 148 uczniów ze szkół podstawowych. III miejsce zdobyła praca Julii Śmiechowicz z kl. IId„Biblioteka ma wiele skarbów – odkryj je”. W etapie międzyszkolnym wzięły udział także prace Julii Dałek kl. IVc, Aleksandry Kędzia kl. IIIc, Wiktorii Kwaśniak kl. IVc oraz Julii Tomaszewskiej kl. IIc. Każdy z uczestników konkursu otrzymał pamiątkową książkę. Gratulujemy!!!

zobacz relacje w Internecie

 
           
     

„Szkoła na Widelcu”

19.03.2013

 
   

      Pierwsze zajęcia w ramach projektu „Szkoła na Widelcu” odbyły się dn. 14 marca. W warsztatach kulinarnych wzięli udział uczniowie z Koła Młodych Ekologów.

zobacz więcej

 
           
     

Spotkanie z gwiazdami

19.03.2013

 
   

             Realizując program wychowawczy w zakresie spotkań z ciekawymi ludźmi 13 marca uczniowie naszej szkoły spotkali się z siedmiokrotnym Mistrzem Polski w piłce siatkowej mężczyzn Skrą Bełchatów. Było to możliwe dzięki uprzejmości pana Macieja Bartodziejskiego II trenera zespołu a jednocześnie taty uczennicy naszej szkoły Zuzi Bartodziejskiej.
36 uczniów z klas V i VI razem z nauczycielkami wychowania fizycznego p. Dorotą Kuzalską i p. Izabelą Chrolenko wyjechało autokarem o godz. 14.45 sprzed szkoły do Bełchatowa. W autokarze uczniowie zapoznali się z historią klubu, osiągnięciami zespołu siatkarzy i o samych zawodnikach, którzy w większości należą do reprezentacji Polski. O godz. 16.00 rozpoczął się trening. Zasiedliśmy na trybunach nowej, pięknej hali sportowej. Dzieci miały możliwość zobaczenia jak wygląda przygotowanie zawodników w czasie rozgrzewki, ćwiczeń w dwójkach z piłkami, ataki ze skrzydła i środka oraz fragmentów gry. Następnie zeszliśmy na boisko, zrobiliśmy zdjęcie grupowe, a później zdjęcia z poszczególnymi zawodnikami i zbieraliśmy autografy na piłkach i zdjęciach. Po tych niesamowitych wrażeniach spotkania ze wspaniałymi i bardzo wysokimi siatkarzami jeszcze tylko zakupy w sportowym sklepiku Skry i powrót do szkoły. Wróciliśmy o godz. 19.30 pełni pozytywnych emocji i wielkiej chęci do ćwiczeń.

zobacz zdjęcia

 
           
     

Konkurs Pięknego Czytania

12.03.2013

 
   

        11 marca 2013 roku odbył się kolejny już „Konkurs Pięknego Czytania” dla uczniów klas III. Celem zmagań była popularyzacja książek i czytelnictwa, dbałość o piękno języka ojczystego oraz kształtowanie kultury czytelniczej. Zadaniem konkursowym było przeczytanie przygotowanego wcześniej fragmentu z ulubionej książki i oczarowanie słuchaczy. W konkursie wzięło udział 28 uczniów.
        Największe wrażenie swoim występem zrobiły: Aleksandra Kędzia z kl. III c, która otrzymała Tytuł Mistrza Pięknego Czytania klas III oraz Amelia Dubiel kl. III a, Martyna Zwolak kl. III c, Katarzyna Miałkowska kl. III b.

Wszystkim  laureatom  oraz  uczestnikom  serdecznie  gratulujemy  udziału 
w konkursie! 

 
           
     

Zawody o Puchar Dyrektora

11.03.2013

 
   

    W dniach 4, 5, 6 marca odbyły się w szkole zawody o Puchar Dyrektora klas IV –VI. Jak co roku uczniowie rozwiązywali zadania z zakresu języka polskiego, języka angielskiego, matematyki, przyrody, informatyki i rywalizowali w konkurencjach sportowych. W każdym poziomie klas walka była bardzo wyrównana a wyniki zawodów ważyły się do ostatniej konkurencji. Uczniowie przez cały czas się wspierali i głośno dopingowali. Wszyscy chcieli wykonać swoje zadanie jak najlepiej, wszyscy chcieli zdobyć pierwsze miejsce. I choć największym przesłaniem tych zawodów jest dobra zabawa to jednak, jak w każdej rywalizacji zostali wyłonieni zwycięzcy. Wśród klas IV pierwsze miejsce zajęła klas IV b, II – klasa IV c, III – klasa IV a. Podobnie rozłożyły się miejsca w klasach piątych: I miejsce klasa V b, II – V c, III – V a. W klasach szóstych zwyciężyła klasa sportowa VI b, II miejsce zajęła klasa VI a, trzecie klasa VI c.

 
           
     

„Drzwi Otwarte”

10.03.2013

 
   

     27 lutego odbyła się w naszej szkole akcja „Drzwi Otwarte”. Zaproszeni goście mogli obejrzeć naszą placówkę, zapoznać się z pracą nauczycieli, a także spotkać się z Dyrekcją i wychowawcami przyszłych klas pierwszych. Dla najmłodszych przygotowano program artystyczny oraz gry i zabawy. Jest nam bardzo miło, że nasza akcja co roku cieszy się tak dużym zainteresowaniem wśród rodziców.

 
           
     

Siódemkowe Talenty

21.02.2013

 
   

     Jedną z tradycji naszej szkoły jest impreza dla klas starszych „Siódemkowe Talenty”, która odbędzie się 21 marca. Ze względu na dużą ilość zgłoszonych do konkursu w dniu 8 lutego odbyły się eliminacje do finału. Poziom uczestników był bardzo wysoki i wyrównany. Jury w składzie p. Anna Korbecka i p. Elżbieta Mętka po dwugodzinnym przesłuchaniu wybrało 10 finalistów. Oto oni:
 

  • Roksana Banachowicz i Zuzia Korycka kl. 4a – taniec hip-hop
  • Oliwia Kamer i Zosia Jóźwiak kl. 5 b – taniec z pokazem gimnastycznym
  • Zuzia Cieślak kl. 4b – gra na skrzypcach
  • Adam Gorczyca kl. 5 b – yo-yo
  • Filip Klimaszewski kl.6 a – yo-yo
  • Joanna Dembińska kl. 6 c i Laura Dembińska kl. 5 c – pokaz karate
  • Julia Dałek kl. 4 c – pokaz iluzjonistyczny
  • Justyna Kryger kl. 6 c – śpiew
  • Karolina Królasik kl. 6 c – śpiew
  • Weronika Paszkiewicz kl. 5 b – taniec

Gratulujemy!!!

 
           
     

Konkurs Bal par

18.02.2013

 
   

     W czasie karnawału uczniowie naszej szkoły bawili się na zabawie szkolnej. Podążając za czarem zabawy wykonali przepiękne prace ilustrujące ten wspaniały czas. Jury konkursu w składzie pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Elżbieta Mętka - nauczyciel świetlicy, pani Anna Korbecka – nauczyciel bibliotekarz oraz reprezentanci uczniów, wybrało spośród 40 prac następujące:
I miejsce: Hanna Harmazy V A, Hanna Chrzanowska V A, Zuzanna Cieślak IV B, Martyna Stankiewicz IV C, Julia Dałek IV C, Natalia Jakiel IV A, Oliwia Kowara V C, Anna Włostek V C, Wiktoria Wróblewska V B, Oliwia Kamer V B.
II miejsce: Zuzanna Wróblewska V B, Zofia Jóźwiak V B, Jakub Krzysiak V C, Weronika Paszkiewicz V B, Piotr Rzepecki V A, Zuzanna Trepka V C.
III miejsce: Julia Marciniak V A, Natalia Budecka V A, Weronika Adamiak V A, Filip Nadaj V B, Julia Garczyńska V C, Dominika Gromek V A, Michał Bober IV B, Karolina Słodkowska V C.

 
           
     

Szkoła na widelcu

08.02.2013

 
   

     Miło nam poinformować, że oficjalnie rozpoczynamy współpracę z Fundacją "Szkoła na Widelcu". Głównym celem naszej współpracy jest promocja zdrowego odżywiania wśród społeczności uczniowskiej. W ramach realizacji projektu zorganizowany zostanie cykl warsztatów kulinarnych - pierwszy warsztat odbędzie się już pod koniec lutego. Koordynatorem projektu jest nauczycielka przyrody - Małgorzata Papuga.

 
           
     

Spotkanie z wydawcą i książką

07.02.2013  
   

     Uczniowie klasy IV c uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z przedstawicielami wydawnictwa Akapit Press, które zostało zorganizowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna. Podczas spotkania odbyła się rozmowa na temat pracy w wydawnictwie, prezentacja niektórych książek, a także konkursy. Po spotkaniu uczniowie mogli zakupić książki, które najbardziej ich zainteresowały. Do naszej biblioteki szkolnej zakupiliśmy kilka nowości, które niebawem będzie można wypożyczyć.

 
           
     

III wystawa zwierząt

07.02.2013

 
   

     W dniu 6 lutego odbyła się na sali gimnastycznej długo oczekiwana wystawa zwierząt. Przez dwie godziny uczniowie z klas I – VI mogli oglądać przeróżne zwierzątka – świnki morskie, chomiki, myszki, króliki, koty, modliszki, patyczaki, szynszyle, papugi i kanarki. Właściciele zwierzątek bardzo chętnie odpowiadali na wiele pytań zadawanych przez koleżanki i kolegów z całej szkoły.
Jest to fantastyczna lekcja nie tylko zoologii, ale przede wszystkim odpowiedzialności za bezbronne stworzenia. Dziękujemy wszystkim właścicielom i ich rodzicom za możliwość oglądania różnorodnych i przepięknych zwierząt. Następna wystawa już za rok.


 
           
     

Bal Karnawałowy Szkolnego Koła Caritas

06.02.2013

 
   

     We wtorek 5 lutego 2013 roku reprezentanci Szkolnego Koła Caritas: Laura Dembińska, Marta Strzelczuk, Maja Śmiałkowska, Wiktoria Kwaśniak, pod opieką nauczyciela religii pana Grzegorza Parzonki, uczestniczyli w VII Balu Karnawałowym SKC, który odbył się w Pałacu Poznańskiego. Podczas zabawy odbyło się wiele konkursów, a w przerwie, na instrumencie zwanym „kora”, zagrał wszystkim gość z zachodniej Afryki. Zabawa była wyśmienita i uczestnicy dobrze się bawili.

Wiktoria Kwaśniak IV c

 
           
     

„Książka dla biblioteki”

31.01.2013

 
   

     W imieniu naszych czytelników serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za dotychczas podarowane książki bibliotece szkolnej. Nasz szkolny księgozbiór wzbogacił się w tym roku szkolnym już o kilkadziesiąt nowych pozycji. Są to wspaniałe bajki, baśnie, książki przygodowe, lektury, książki popularnonaukowe z których będą mogli korzystać wszyscy czytelnicy. Za każdą książkę serdecznie dziękujemy.

Lista darczyńców

 
           
     

Książki ze Lwowa

31.01.2013

 
   

     Pani Bogumiła Jęcek przekazała naszej szkole dwie cenne książki wydane we Lwowie. Pochodząca z końca XIX wieku – z 1886 roku Polska książka do czytania dla szkół wydziałowych i wyższych klas szkół ludowych oraz Historia świata starożytnego z 1940 roku to ciekawe pamiątki, które będzie można obejrzeć w gablocie szkolnej.

 
           
     

Dyskoteka karnawałowa

29.01.2013

 
   

       28 stycznia odbyła sie dyskoteka karnawałowa dla klas IV - VI. Dzieci przyszły pięknie przebranych, a najciekawsze kreacje zostały nagrodzone słodyczami. Podczas zabawy rozstrzygnięty został konkurs na pracę plastyczna wykonaną techniką graffiti. Oto wyniki: I miejsce zajęła praca wykonana przez Angelikę Pielesiak z klasy 6b, a wyróżnienia otrzymały: Helena Miszczak 4a, Martyna Struszczak 6c, Oliwia Markiewicz 4b, Zuzanna Wróblewska 5b i Weronika Szczęsna 6a. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki: Justyna Krawczyk 6a, Oliwia Kamer 5b, Weronika Rzepecka 4b, Kamil Mlonka 6a, Zosia Jóźwiak 5b.

 
           
     

Misterium bożonarodzeniowe

27.01.2013

 
   

      Dnia 20 stycznia 2013 r. uczniowie klasy IIc przygotowani przez p. Annę Rokselę w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu zaprezentowali misterium bożonarodzeniowe wspólnocie parafialnej i zaproszonym babciom i dziadkom. Z wielkim wzruszeniem powróciliśmy w klimat nocy betlejemskiej oddanej przez teksty ks. J. Twardowskiego, a zaśpiewane i zagrane kolędy przypomniały radość świętowania. Na zakończenie dzieci zatańczyły wytwornego poloneza do chóralnego śpiewu "Bóg się rodzi". Uczennice kl. IIIc - Aleksandra Kędzia i kl. IVb - Zuzanna Cieślak uświetniły występ popisem na skrzypcach.
Po przedstawieniu obecni seniorzy zostali obdarowani przygotowanymi przez uczniów życzeniami i origamowymi kwiatkami.
Dzieci obecne w kościele, które wykonały prace na konkurs parafialny "Jestem Świętym Mikołajem i prezenty wszystkim daję" otrzymały nagrody z rąk przewodniczącej Akcji Katolickiej w parafii pani Marii Mazurkiewicz. Gratulujemy!

zobacz zdjęcia

 
           
     

Dzień babci i dziadka

21.01.2013

 
   

     Tak było... Dzień Babci i Dziadka w klasie II b, 18 stycznia 2013 r.


 
           
     

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

20.01.2013

 
   

     W środę 16 stycznia odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I na czytelników biblioteki szkolnej. Koło teatralne zaprezentowało przedstawienie o książce i jej bohaterach. Postacie bajkowe pokazały dzieciom, jak należy postępować z książką.
Najważniejszym punktem uroczystości było wspólne ślubowanie. Pierwszoklasiści przyrzekli, że będą szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.
Na pamiątkę uroczystości nowi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek.


 
           
     

Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej

20.01.2013

 
   

     W konkursie bibliotecznym dla uczniów klas I „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej” uczniowie wykonali piękne ilustracje do pierwszych wypożyczonych książeczek z biblioteki. Nagrodzeni zostali: Iwona Majer kl. I a, Klara Klesper kl. I a, Kornelia Piekarska kl. I a, Viktoria Bajer kl. I b, Kacper Berenc kl. I b, Małgorzata Miałkowska kl. I b, Kaja Peska kl. I b, Amelia Wojciechowska kl. I c, Oskar Oleczek kl. I c, Blanka Zybert kl. I c.

 
           
     

Przedstawienie "Little red Riding Hood"

20.01.2013

 
   

     A oto jak bawiliśmy się podczas przedstawienia: "Little Red Riding Hood", które odbyło się w naszej szkole 16 stycznia tego roku. Uczniowie klasy VI c przygotowali wraz panią Karina Bujnowicz-Powierza współczesną, zabawną wersję Czerwonego Kapturka w języku angielskim.

 
           
     

Ogółnołódzki Konkurs Plastyczny

13.01.2013

 
   

     W dniu 16 stycznia 2013r. w Szkole Podstawowej nr 152 w Łodzi odbyło się podsumowanie IX edycji Ogółnołódzkiego Konkursu Plastycznego "Zabawka ze skrawka". Nagrody otrzymały: Martyna Szplit z klasy II b i Małgorzata Kowalczyk z klasy VI c oraz wyróżnienia: Daria Wasiak z klasy III c, Aleksandra Loręcka i Maja Śmiałkowska z klasy IV c. Gratulujemy!!!

 
           
     

Konkurs plastyczny - „Kolęda - ilustracja plastyczna”

05.01.2013

 
   

     3 stycznia 2013 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny. Uczniowie technikami mieszanymi wykonali przepiękne prace ilustrujące ulubioną kolędę. Spośród 75 prac jury w składzie: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Alina Zalewska – nauczyciel religii wybrało następujące prace:
I miejsce: Klasa IVA: Justyna Gałuszka, Seweryn Skoczylas, Klasa VA: Hania Harmazy, Klasa IVC: Natalia Sielicka, Ola Loręcka, Wiktoria Kwaśniak, Zuzia Raczyńska, Klasa VC: Jakub Krzysiak, Anna Włostek, Klasa VIC: Natalka Pełka, Anita Wasiak, Zosia Foryś, Klasa IVB: Mateusz Koroch Klasa VB: Filip Nadaj, Weronika Paszkiewicz.
II miejsce: klasa IVA: Magda Goździelewska, Natalia Jakiel, Michał Orski, Witek Naze, Klasa IVC: Maja Śmiałkowska, Łukasz Borowski, Norbert Gawroński, Weronika Krysiak, Bartos Natalka, Julia Dałek, Amelia D’Silva, Klasa VA: Adam Barczyński, Klasa VB: Oliwia Kamer, Zuzanna Wróblewska, Klasa VC: Karolina Słodkowska, Oliwia Kowara, Klasa VI C: Karolina Królasik, Justyna Krygier.
III miejsce: Klasa IVA: Zuzia Korycka, Zuzia Bartodziejska, Klasa IVC: Martyna Stankiewicz, Julia Żak, Oliwer Lis, Damian Kacprzak, Weronika Bartczak, Klasa VA: Klaudia Kwiatkowska, Klasa VB: Szymon Bąk, Zosia Jóźwiak, Klasa VC: Marta Strzelczuk, Zuzia Trepka, Julia Trawczyńska, Klasa VIC: Ola Matuszewska, Konrad Brudziński, Martyna Dworniak.

 
           
     

Konkurs plastyczny

30.12.2012

 
   

      W tegorocznej edycji Ogólnołódzkiego Konkursu Plastycznego "Karta Bożonarodzeniowa" spośród 316 nadesłanych prac w kategorii klas IV - VI II miejsce zajęła uczennica kl VI c - Julia Rybarczyk. Gratulujemy!!!

 
           
     

Konkurs

30.12.2012

 
   

     Dnia 23 grudnia 2012 r. w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu w Łodzi rozstrzygnięto konkurs na ułożenie z rozsypanki tekstu i ilustracji modlitwy "Wierzę w Boga..." oraz wykonanie ilustracji do słów: "Narodził się z Maryi Panny...". Nagrody otrzymali: Laura Siejka z kl. II d, Adrian Stańczyk z kl. II a i Aleksandra Grzelak z kl. VI c. Wszyscy uczestnicy konkursu obecni w kościele otrzymali figurki Dzieciątka Jezus lub Świętej Rodziny. Gratulujemy!!!

 
           
     

Jasełka

30.12.2012

 
   

     Dnia 21 grudnia 2012 r. uczniowie klasy IV a (dla klas starszych) i II c (dla klas młodszych) przedstawili Misterium bożonarodzeniowe. W przedstawieniach dzieci opowiadały o wydarzeniach w Betlejem, śpiewały kolędy, pięknie recytowały wiersze, grały na instrumentach, a także zaprezentowały taniec, który zakończył występ. Uczennice kl. III c - Aleksandra Kędzia i kl. IV b - Zuzanna Cieślak uświetniły przedstawienie grą na skrzypcach. Na zakończenie życzenia świąteczne uczniom, rodzicom i personelowi szkoły złożył dyrektor Jarosław Krajewski.

więcej ...

 
           
     

Świąteczna wizyta w Domu Dziecka w Chotomowie

20.12.2012

 
   

     We wtorek 18 grudnia zawitaliśmy do naszych nowych przyjaciół z Domu Dziecka w Chotomowie. Po intensywnej zbiórce przez całą społeczność szkolną m.in. środków czystości, kosmetyków, słodyczy, zabawek, gier, odzieży, zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski pod opieką p. Doroty Kuzalskiej, zapakowany po brzegi bus ruszył w kierunku Warszawy.
Specjalnie na tę okazję uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem p. Doroty Miszteli przygotowali przedstawienie bożonarodzeniowe.
Po obejrzeniu przedstawienia, wspólnym kolędowaniu i złożeniu wzajemnie życzeń, uczniowie wręczyli prezenty.
Każda klasa przygotowała dla podopiecznych Domu Dziecka podarunki – dla starszych wychowanków torebki pełne kosmetyków, najmłodsi zaś otrzymali prezenty w postaci zabawek, maskotek, książeczek i słodyczy. Radość dzieci była ogromna, a wspólne spotkanie dostarczyło nam wzruszających chwil i niezapomnianych wrażeń.
Bardzo serdecznie dziękujemy Uczniom i Rodzicom za wszystkie dary, pomoc i zaangażowanie w naszą akcję charytatywną.

 
           
     

Konkurs muzyczny

19.12.2012

 
   

      W dniu 18 grudnia odbył się konkurs muzyczny "Śpiewajmy Panu...".  Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia dzieci mogły zaprezentować swoje ulubione kolędy. Nie tylko śpiewały, ale i grały na instrumentach. Ola Kędzia z kl. IIIc zagrała również kolędę na skrzypcach.
Oto wyniki:
I miejsce: ex equo kl. Ib, IIc, IIIc, IIIb
II miejsce: kl. Id, IIb, IIIa
III miejsce: kl. IIa
Wyróżnienia: kl. Ic, Ia, IId

 
           
     

Konkurs Recytatorski

09.12.2012

 
   

     W III Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Twórcy czterech kultur dzieciom” Jakub Łabieniec, uczeń kl. II c, zajął I miejsce w kategorii klas drugich prezentując wiersz Jana Brzechwy pt. „Kaczka-dziwaczka”. W konkursie naszą szkołę reprezentowali także: Maciej Krzysiak z kl. III b – recytował wiersz Juliana Tuwima „Spóźniony słowik”, Wiktoria Kwaśniak kl. IV c, która zaprezentowała fragment „Króla Maciusia Pierwszego” Janusza Korczaka oraz Karolina Słodkowska kl. V c – wiersz Jana Brzechwy pt. „Sum”.

 
           
     

Muzeum Etnograficzne

06.12.2012

 
   

     Dnia 5 grudnia 2012 r. klasa IVa i IVc odwiedziły Muzeum Archeologii i Etnografii. To było niezapomniane przeżycie. Najważniejszą częścią wycieczki były zajęcia o kulturze starożytnej Grecji. Barwna, ciekawa opowieść połączona z niezwykłą prezentacją przeniosła nas w świat greckich bogów i bogiń, ich sporów, waśni i romansów; odbyliśmy podróż do Aten za czasów Peryklesa i poznaliśmy surowe, by nie rzec okrutne sposoby wychowywania dzieci i młodzieży w starożytnej Sparcie. Podziwialiśmy podboje Aleksandra Wielkiego, zastanawialiśmy nad przepowiedniami wyroczni delfickiej, ale najbardziej zdumiał nas ustrój demokratyczny starożytnych polis!
Po tym niezwykłym wykładzie zwiedzaliśmy muzeum, eksponaty związane z numizmatyką, militariami, wyposażeniem i funkcjonowaniem dawnych mieszkańców wiosek oraz obejrzeliśmy wystawę związana z kulturą japońską.

 
           
     

10-lecie Siódemeczki

06.12.2012

 
   

     W poniedziałek 3 grudnia świętowaliśmy urodziny naszej gazetki. „Siódemeczka” ma już 10 lat! Przez całą godzinę świetnie się bawiliśmy. W tym dniu razem z nami świętowali: Pan Dyrektor, Pani Dyrektor, a także nauczyciele związani z gazetką Pani Dorota Kuzalska, Pani Małgorzata Gęsich, Pani Magdalena Adamczyk i Pani Anna Korbecka. Z tej okazji obejrzeliśmy prezentację multimedialną o historii naszej gazetki, był też dla wszystkich tort urodzinowy.

Zobacz prezentację

Julia Dałek, Amelia D’Silva kl. 4c

 
           
     

IX Wojewódzki Konkurs Twórczości Plastycznej

02.12.2012

 
   

      W IX Wojewódzkim Konkursie Twórczości Plastycznej Dzieci i Młodzieży pt. "Św. Hubert wzorem współczesnego ekologa" w kategorii klas I - III wyróżniono pracę Nikodema Jurkiewicza z klasy IId. Gratulujemy!!!

 
           
     

Dzień Patrona

27.11.2012

 
   

      22 listopada był w naszej szkole dniem szczególnym. Tego dnia bowiem obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły - Orląt Lwowskich. To wielkie święto, całej społeczności szkolnej, przypomniało nam ubiegłoroczną uroczystość nadania szkole imienia.

Więcej…

 
           
     

III Konkurs Wiedzy o Patronie

27.11.2012

 
   

      W tegorocznej edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Patronie „Orlęta Lwowskie” – w kategorii historycznej, plastycznej i literackiej – wzięło udział blisko 300 uczniów naszej szkoły.

Zobacz wyniki konkursu!!!

 
           
     

Tydzień Patrona Szkoły rozpoczęty

20.11.2012

 
   

      W piątek 16 listopada 2012 roku rozpoczęliśmy Tydzień Patrona w naszej szkole. To czas, wypełniony wieloma ciekawymi zdarzeniami, imprezami i konkursami, który przypomina nam niezwykłych bohaterów – Orlęta Lwowskie – najmłodszych obrońców Ojczyzny, którzy stali się dla nas patriotycznym wzorcem.

 Więcej ...

 
           
     

Konkurs „Godło Polski”

19.11.2012

 
   

      Dnia 18 listopada w kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu w Łodzi odbyło się podsumowanie konkursu "Godło Polski". Na konkurs wpłynęło 35 prac, z których wyróżniono następujace prace naszych uczniów : Adriana Stańczyka z kl. II a, Natalii Jakiel z kl. IV a, Agaty Ziemniak z kl. IIa, Kingi Pardej z kl. IIIc, Julii Żak z kl. IVc, Weroniki Bartczak z kl. IVc, Justyny Kałuziak z kl. VIc. Gratulujemy!!!


 
           
     

Święto Odzyskania Niepodległości

14.11.2012

 
   

       W dniu 11 listopada uczniowie klasy V b, Zofia Jóźwiak, Oliwia Kamer i Szymon Bąk, przystąpili do ceremonii niesienia sztandaru w Katedrze Łódzkiej z okazji 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

 
           
     

11 listopada - Święto Odzyskania Niepodległości

12.11.2012

 
   

      Zanim nadszedł 11 listopada 1918 roku - upragniony dla Polaków dzień niepodległości – kraj nasz znajdował się 123 lata pod zaborami: rosyjskim, pruskim i austriackim. W tym roku obchodziliśmy 94 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dlatego na uroczystym apelu klasa IVa (pod kierunkiem nauczycieli języka polskiego - Magdaleny Adamczyk, historii - Heleny Kobus, muzyki – Małgorzaty Gęsich) przybliżyła nam wydarzenia sprzed wielu lat. Chór zaprezentował pieśni - „Ojczyzna ma”, „Rota”, „Piechota”, które towarzyszyły narodowi polskiemu w ważnych wydarzeniach dziejowych.

  więcej ...

     Klasy młodsze również wzięły udział w uroczystości. Klasa III b przygotowała dla nich inscenizację przybliżającą dzieciom ważne wydarzenia z historii Polski. W podniosłą atmosferę wprowadziła nas pięknie wykonana Pieśń Legionów Polskich. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem hymnu państwowego.

 
           
     

Gra miejska „3 razy Nie”

12.11.2012

 
   

      10 listopada 2012 roku brałam udział w grze miejskiej pod tytułem „3 razy Nie" na temat odzyskania przez Polskę niepodległości i zostało organizowane przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej.
O godzinie 10:00 w różnych miejscach patrolowi otrzymali karty patrolowe i mapę części miasta, na której odbyła się gra. Gra polegała na chodzeniu po Łodzi i zdobywaniu punktów zaznaczonych na mapie. W czasie gry, po mieście chodzili ZSRR i zabierali nam punkty z kart patrolowych.
Gra zakończyła się przy Łódzkim Domu Kultury.

Joanna Dembińska kl. VI c

 
           
     

Stary cmentarz w Łodzi

12.11.2012

 
   

       Stary cmentarz w Łodzi to jedna z najważniejszych nekropolii miasta. W dniu 10 listopada uczennice klasy IV c Natalia Bartos z mamą i Ewa Jakubczyk z bratem wraz z p. Aliną Zalewską brały udział w podsumowaniu akcji „Sprzątania Starego Cmentarza” i „XVIII kwesty na rzecz ratowania zabytków Starego Cmentarza przy ulicy Ogrodowej”, które odbyło się w Muzeum Historii Miasta Łodzi.
Spotkanie rozpoczęło się od części poświęconej pamięci Wojciecha Słodkowskiego - niedawno zmarłego inicjatora i organizatora Kwesty. Poetycki fragment wspomnień przygotował znany łódzki poeta i fraszkopisarz Witold Smętkiewicz, zaś filmowe wspomnienie przygotowała Katarzyna Majewska z łódzkiego oddziału TVP. Spotkanie swoją obecnością uświetniła wiceprezydent Łodzi – Agnieszka Nowak.
Członkowie Towarzystwa Opieki nad Starym Cmentarzem wyrazili podziękowanie uczniom naszej szkoły za udział w porządkowaniu miejsc wokół pomników nagrobnych w dniu 27 października 2012r.
Dowidziałyśmy się o pracach prowadzonych przez Uniwersytet Łódzki wspierających działanie Towarzystwa aby ocalić od zapomnienia pamiątki przeszłości. Była to interesująca lekcja historii i regionalizmu.

Natalia Bartos i Ewa Jakubczyk klasa IV c.

 
           
     

Konkurs plastyczno-techniczny

12.11.2012

 
   

      Dnia 8 listopada 2012 r. rozstrzygnięto konkurs plastyczno-techniczny dla klas czwartych i piątych. Jury konkursu: pani Jolanta Borawska – nauczyciel, koordynator wychowania komunikacyjnego szkoły, pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki i techniki, wybrało spośród 56 prac następujące:
- w kategorii forma płaska, plastyczna  (klasy czwarte wykonały przepiękne prace w różnych technikach plastycznych)
I miejsce: Łukasz Borkowski IVC, Oliwer Lis IVC, Natalia Jakiel IVA
II miejsce: Milena Sztandera IVA, Natalia Bartos IVC, Martyna Stankiewicz IVC
III miejsce: Julia Dałek IVC, Wiktoria Kwaśniak IVC, Damian Kacprzak IVC
- w kategorii forma przestrzenna, techniczna (klasy piąte wykonały wspaniałe makiety)
I miejsce: Piotr Rzepecki VA, Bartek Wojtysiak VB, Jakub Krzysiak VC, Anna Włostek VC, Szymon Bąk VB, Klaudia Kwiatkowska VA
II miejsce: Julia Cisowska VB, Julia Garczyńska VC, Weronika Adamiak VA, Filip Nadaj VB, Agnieszka Wasiak VA, Natalia Budecka VA
III miejsce: Zuzanna Mrowińska VC, Natalia Tomczyk VC, Weronika Paszkiewicz VB, Zuzanna Wróblewska VB
Wyróżnienia: Adam Gorczyca VB, Wiktoria Wróblewska VB, Wiktoria Nicpoń VB, Karolina Słodkowska VC, Adam Barczyński VA, Wiktor Kowierski VA.

więcej ...

 
           
     

Konkurs biblioteczny

12.11.2012

 
   

      7 listopada rozstrzygnięty został szkolny konkurs biblioteczny: „Czego nie lubi książka – jak szanować książki, jak ich nie niszczyć?” zorganizowany z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Za wszystkie prace literackie i plastyczne serdecznie dziękujemy!
Oto nagrodzeni autorzy prac:
Uczniowie klas II –III: Weronika Kwiatkowska kl. II a, Amelia Grzybowska kl. II b, Aleksandra Denys kl. II c, Patrycja Wyka kl. II c, Alicja Bielawska kl. II c, Kinga Pajęczewska kl. II d, Julia Śmiechowicz kl. II d, Agata Ziemniak kl. II d, Amelia Dubiel kl. III a, Aleksandra Kędzia kl. III c, Martyna Zwolak kl. III c.
Uczniowie klas IV –VI: Natalia Jakiel kl. IV a, Ewa Jakubczyk kl. IV c, Wiktoria Kwaśniak kl. IV c, Martyna Stankiewicz kl. IV c, Adam Barczyński kl. V a, Klaudia Kwiatkowska kl. V a.
Wyróżnienia otrzymali: Igor Moskwa kl. II a, Oliwia Niemierska kl. II b, Igor Herzog kl. II c, Julia Urbaniak kl. II c, Anita Rojek kl. III a, Katarzyna Bukowska kl. IV a, Natalia Sielicka kl. IV c, Dominika Gromek kl. V a, Filip Nadaj kl. V b, Aleksandra Grzelak kl. VI c. Gratulujemy!

 
           
     

Pamiętamy o Patronie - odwiedzamy groby

05.11.2012

 
   

      W ramach rozpoczynającego się Tygodnia Patrona uczniowie naszej szkoły odwiedzili miejsca pamięci związane z patronem i groby Orląt Lwowskich. Uroczycie złożyli kwiaty i zapalili znicze na łódzkich cmentarzach przy ulicy Ogrodowej, Szczecińskiej, Farnej, cmentarzu na Dołach, Kurczakach oraz nekropolii w Pabianicach. Kierując się słowami Antoniego Kępińskiego „Nasza przeszłość nadaje kształt naszej przyszłości” uczcili pamięć o patronie szkoły – obrońcach Lwowa i polskości.

Więcej ...

 
           
     

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

05.11.2012

 
   

      „Biblioteki szkolne – klucz do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości” – tak brzmiało hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych – święta, które po raz kolejny obchodziliśmy w październiku.
W tym czasie w naszej szkole odbyło się wiele imprez promujących bibliotekę: m. in. wystawa nowości książkowych, konkursy - „Sprawdź jak szybko czytasz”, Czego nie lubi książka – jak szanować książki, jak ich nie niszczyć?”, pojawiły się liczne dekoracje, zarówno przed wejściem, jak i wewnątrz biblioteki, które informowały czytelników o tym święcie. Uczniowie wzięli także udział w przedsięwzięciach organizowanych w ramach kampanii „Łódzkie czyta”.

więcej ...

 
           
     

Historia Franka

05.11.2012

 
   

      Pamiętacie Franka - szczeniaczka, który przybłąkał się do naszej szkoły? Cały czas czeka na nowy dom. Nadal trwa zbiórka pieniędzy na leczenie pieska. Dziękujemy za okazaną do tej pory pomoc i serce, jednocześnie prosimy o dalsze wsparcie.
Przeczytajcie artykuł o niezwykłej historii Franka zamieszczony w gazecie „Łódź Nasze Miasto”.

 
           
     

Stary cmentarz

28.10.2012

 
   

        27 października 2012 r. uczennice klasy VI c - Joanna Dembińska i Aleksandra Grzelak i kl IV c - Natalia Bartos, Ewa Jakubczyk i Zuzanna Raczyńska pod opieka p. Aliny Zalewskiej uczestniczyły w porządkowaniu miejsc wokół pomników nagrobnych na Starym Cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Szczególną troską objęliśmy groby obrońców Lwowa - Kazimierza Thuma i Zygmunta Skibickiego, złożyliśmy na nich kwiaty i zapaliliśmy znicze. Nasze działania wspierali rodzice pani Bartos i pan Dembiński.

 
           
     

Ogród Botaniczny

23.10.2012

 
   

      Klasa 2d i 4b wraz ze swoim wychowawczyniami udały się dnia 22 października do Ogrodu Botanicznego. Wyjście do ogrodu to nagroda za dobre wyniki klas w konkursach związanych ze zdrowym odżywianiem, które odbyły się w zeszłym roku szkolnym. Obie klasy wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez pracowników łódzkiego Ogrodu Botanicznego. W ramach zajęć uczniowie poznali rodzime gatunki drzew oraz przyjrzeli się dokładniej panującej już w ogrodzie jesieni. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych wycieczkę możemy zaliczyć do bardzo udanych.

 
           
     

Gra biblioteczna

23.10.2012

 
   

      Uczniowie z Koła Przyjaciół Biblioteki wzięli udział w grze bibliotecznej „Łap trop…” organizowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Piłsudskiego w Łodzi. Zadaniem uczestników gry było zebranie 5 fragmentów „zaginionego” testu o książce i ułożenie go w całość. Biblioteka była ogromną planszą gry i aby zdobyć poszczególne urywki należało na każdym etapie gry wykonać przypisane mu zadanie. Nasz zgrany zespół w składzie: Julia Dałek, Joanna Dembińska, Amelia D’Silva, Małgosia Kowalczyk i Wiktoria Kwaśniak wykazał się pomysłowością, sprytem i szybkością, co zagwarantowało mu sukces i zwycięstwo.

więcej...

 
           
     

Podsumowanie konkursów

22.10.2012

 
   

      21 października 2012 r. w Kościele pw. Św. Franciszka z Asyżu odbyło się podsumowanie konkursów: "Wakacyjny Anioł", "Wakacyjna krzyżówka" i "80 lat parafii Św. Franciszka z Asyżu". Z 226 prac konkursowych nagrody wylosowali: Nadia Kacprzak z kl. I d, Zuzanna Stefańska z kl. II a, Adrian Stańczyk z kl. II a, Agata Ziemniak z kl. II a, Julia Urbaniak z kl. II c, Martyna Warchocka z kl. II c, Aleksandra Denys z kl. II c, Stanisław Rafalski z kl. III b, Gabriela Józefowska z kl. III c, Aleksandra Kędzia z kl. III c, Weronika Popiel z kl. III c, Zuzanna Cieślak z kl. IV b, Helena Miszczak z kl. IV a, Adam Barczyński z kl. V a. Gratulujemy!

 
           
     

Spotkanie autorskie

18.10.2012

 
   

      W piątek 12 października grupa uczniów naszej szkoły uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Izabellą Klebańską – autorką wielu ciekawych książek dla dzieci, muzykologiem i popularyzatorką muzyki poważnej.
Podczas spotkania autorka przeczytała nam swoje wiersze i poprowadziła warsztaty muzyczno – taneczne. Na zakończenie mogliśmy otrzymać autograf pisarki. W naszej szkolnej bibliotece można wypożyczyć dwie książki Izabelli Klebańskiej pt.: „Muzyczna zgraja” i „Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie”, które opatrzone zostały specjalnym autografem dla czytelników biblioteki SP7.

więcej...

Małgorzata Kowalczyk kl. VI c

 
           
     

Dni Gutenberga 2012

18.10.2012

 
   

      11 października 2012 roku uczniowie Koła Przyjaciół Biblioteki wzięli udział w „Paradzie Czcionek” – święcie książkomaniaków i wielbicieli książek w ramach kampanii „Łódzkie czyta”.
Kolorowy korowód wyruszył spod kamienicy Jana Gutenberga przy ul. Piotrkowskiej 86 do Pasażu Leona Schillera, gdzie Mistrz Gutenberg wygłosił do wszystkich zgromadzonych osób przepiękne słowa o książce, których autorem jest uczennica naszej szkoły – Zosia Jóźwiak.
Następnie parada przeszła do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie akcja zakończyła się oficjalnym zamknięciem „Kapsuły Czasu”, w której umieszczono listy pisane do przyszłych pokoleń.

więcej ...

 
           
     

Konkurs plastyczny „Jesienny liść”

18.10.2012

 
   

      Jesień zadomowiła się już na dobre. Kolorowe liście otulają piękne sylwetki smukłych drzew. Słońce przeciska się przez całą szeroką gamę ciepłych kolorów pojedynczych i złożonych skórek roślin. Oglądamy je z zaciekawieniem, a potem fantazja i aktywność twórcza pozwala uwiecznić je w naszych pracach. Powstało 38 prac przepięknych liści wykonanych techniką mieszaną. Jury konkursu: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Katarzyna Kania-Obrzydowska – nauczyciel przyrody, pani Elżbieta Mętka – nauczyciel świetlicy, przyznało następujące miejsca:
I miejsce: Patryk Adamczyk VC, Julia Bednarek VC, Oliwia Kamer VB, Filip Nadaj VB, Natalia Budecka VA, Weronika Adamiak VA, Natalia Puchalska IVA, Katarzyna Bukowska IVA, Damian Kacprzak IVC, Maja Śmiałkowska IVC.
II miejsce: Roksana Banachowicz IVA, Karolina Słodkowska VC, Marlena Próżyńska VA, Julia Cisowska VB, Martyna Stankiewicz IVC, Amelia D’Silva IVC, Zuzanna Korycka IVA, Natalia Jakiel IVA.
III miejsce: Wiktoria Kwaśniak IVC, Marek Bederski VB, Martyna Maj VC, Mateusz Markowski IVA, Dawid Marcinkiewicz IVA, Mateusz Stańczyk IVA.

 
           
     

Dzień Edukacji Narodowej

16.10.2012

 
   

       W poniedziałek, 15 października, obchodzono w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel, pod kierunkiem p. J. Szczepanik i p. M. Gęsich (opiekun chóru), przygotowała młodzież z klasy VI c. Teksty i piosenki w wykonaniu chóru z kl. IV – VI, bardzo podobały się obecnym na uroczystości pedagogom i uczniom. Na zakończenie, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli p. Dyrektorowi i nauczycielom wykonane przez siebie drobne upominki.

 
           
     

Wycieczka do Ogrodu Zoologocznego

16.10.2012

 
   

       We wtorek 9 października zwycięzcy zeszłorocznej edycji konkursu na „Najładniejszy Ogródek Szkolny” klasy IIa i IId udały się do łódzkiego Ogrodu Zoologicznego na zajęcia prowadzone przez pracowników ogrodu. Podczas wizyty w ZOO nasi uczniowie poruszali się ścieżką „Kubusia Puchatka”, na której spotkali mieszkańców Stumilowego Lasu – sowę, osiołka, tygrysa, kangura, królika i świnkę (prosiaczka). Wiele emocji wzbudziła wśród dzieci możliwość dotknięcia skunksa, jeża i kóz. Oczywiście w czasie pobytu w ogrodzie obowiązkowym punktem wycieczki była wizyta u Orłanów, którymi opiekuje się nasza szkoła już od ponad 3 lat.


 
           
     

Wycieczka do Warszawy

14.10.2012

 
   

       10 października 2012 r. klasy V A i V C udały się wraz z wychowawcami na wycieczkę do stolicy. Spędziliśmy blisko 5 godzin w Centrum Nauki Kopernik. To fascynujące miejsce, które uczy i bawi wszystkich niezależnie od wieku. Mieliśmy też okazję uczestniczyć w niezwykle ciekawej lekcji matematyki, która odbyła się w teatrze robotycznym. Następnie udaliśmy się na spacer po Królewskich Łazienkach, Traktem Królewskich pospieszyliśmy na Stare Miasto. Wróciliśmy późnym wieczorem, zmęczeni, nieco zmarznięci, ale pełni wrażeń.

 
           
     

Konkursy o św. Franciszku

09.10.2012

 
   

       W VII edycji konkursów dotyczących osoby św. Franciszka z Asyżu pt. "Pochwalony bądź, Panie mój, przez tych, którzy przebaczają dla Twej miłości i znoszą słabości" w roku szkolnym 2012/2013 w konkursie literackim dla klas IV -VI w kategorii poezja wyróżnienie otrzymała Martyna Stankiewicz z kl. IVc. W konkursie plastycznym dla klas I - III II miejsce otrzymała praca Nikodema Jurkiewicza z kl. IId, a III miejsce praca Patrycji Wyki z kl. IIc
GRATULUJEMY!!!

 
           
     

Zbieramy zabawki i korki

01.10.2012

 
   

Zbiórka zabawek.
W dniach 7-14 października 2012 r. będziemy obchodzić 68. Tygodnia Miłosierdzia, któremu towarzyszy hasło: "Kościół domem miłosierdzia". Wszyscy którzy chcą się zaangażować, mogą podzielić się zabawkami z dziećmi z Przedszkola z oddziałami integracyjnymi nr 36 z ul. Ceramicznej. Nieuszkodzone zabawki przynosimy do szkoły do szkoły.

Zbieramy korki
Wzorem lat ubiegłych także w tym roku szkolnym zbieramy korki od butelek typu PET. Policzone korki zostawiamy z karteczką zawierającą: Imię i nazwisko, klasa, ilość korków u pań woźnych przy wejściu do szkoły. Nasza zbiórka pomoże chorym dzieciom w pozyskaniu sprzętu rehabilitacyjnego.

 
           
     

Wystawa prac

01.10.2012

 
   

       W kościele Św. Franciszka z Asyżu można obejrzeć wystawę prac dzieci "Wakacyjny Anioł". Piękne prace przypominają minione letnie dni i postać Anioła Stróża którego święto obchodzimy 2 października. Gratulujemy autorom wystawionych prac.

 
           
     

Sukcesy sportowe naszych Orląt

25.09.2012

 
   

       Z wielką przyjemnością informujemy o sukcesach sportowych uczniów klasy 6b – Angeliki Pielesiak i Piotra Włostka. 15 września Angelika zdobyła I miejsce w zawodach zapaśniczych w swojej kategorii wagowej. III Gala Zapaśnicza w stylu wolnym odbyła się w Sieradzu. Nasza uczennica od roku trenuje z Budowlanymi Łódź. Od sześciu lat jest zawodniczką Uczniowskiego Klubu Sportowego SP7. Na swoim koncie ma już 14 medali! Między innymi z zawodów gimnastycznych i lekkoatletycznych. Piotr Włostek jest zawodnikiem Rudzkiego Klubu Sportowego. Podczas V Łódzkiej Małej Olimpiady zdobył dwa złote medale: w biegu na 1000 metrów chłopców oraz w rzucie piłką lekarską. Obojgu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 
           
     

Dzień warkoczyka

24.09.2012

 
   

Rozstrzygnięcie konkursu w klasach I-III.
I miejsce Julia Kowalska Id - 183 warkoczyki
II miejsce Julia Sztandera IIc - 129 warkoczyków
III miejsce Julia Urbaniak IIc - 126 warkoczyków
Wyróżnienia: 1. Weronika Popiel IIIc - 104 warkoczyki 2. Agata Ziemniak IIa - 85 warkoczyków 3. Iza Jasińska IIb - 75 warkoczyków 4. Daria Wasiak IIIc - 71 warkoczyków 5. Martyna Budecka IIa - 60 warkoczyków Weronika Szymańska IIIc - 60 warkoczyków
Gratulujemy ! Zapraszamy do udziału w konkursie już za rok!

Rozstrzygnięcie konkurs w klasach IV - VI
W poniedziałek bawiliśmy się jednocześnie rywalizując o jak największą ilość warkoczy na głowie.
Wśród chłopców:
I miejsce zajął Grzegorz Swaczyna z kl. VI a mając 74 warkoczyki na chusteczce, którą miał na głowie; II miejsce zajął Konrad Budziński z kl. VI c – 52 warkocze; III miejsce zajął Jakub Zapęcki z kl. IV c – 22 ; IV miejsce przypadło Maciejowi Krawieckiemu za 11 warkoczy.
Wśród dziewcząt:
I miejsce – Zuzanna Trepka kl. V c, Zosia Jóźwiak kl. V b i Julia Cisowska z kl. V b – po 130 warkoczy, II miejsce – Natalia Sielicka z kl. IV c – 123 warkocze, III miejsce – Justyna Krawczyk kl. VIa – 105 warkocze.
Klasy:
I miejsce – IV c – 417
II m – V b – 393
III m – VI a – 305
IV m – VI b – 260
V m – VI c – 254
VI m – V c – 236
VII m – IV a – 249
VIII m – V a – 163
IX m – IV b – 71

Każdy kto miał choć jednego warkocza na głowie dostał lizaka, a wyróżnieni nagrody. Klasa IV c wygrała torbę słodyczy.

 
           
     

Św. Stanisław Kostka

19.09.2012

 
   

        Delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła 18 września w uroczystościach odpustowych w bazylice archikatedralnej ku czci św. Stanisława Kostki. Abp Marek Jędraszewski zachęcał uczniów do odnajdywania własnej drogi i swojej tożsamości. W trakcie liturgii wręczone zostało honorowe odznaczenie "Serce Łodzi", które przypadło Funduszowi Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej. Strażnicy dzwonu "Serce Łodzi" otrzymali specjalne akcesoria, niezbędne do przeprowadzania inspekcji dzwonu. Po komunii świętej wokół katedry przeszła procesja.

 
           
     

73 rocznica agresji sowieckiej

19.09.2012

 
   

        17 września 2012 r. w 73 rocznicę agresji sowieckiej na państwo polskie w Łódzkiej Archikatedrze odbyła się uroczysta Msza celebrowana przez arcybiskupa metropolitę Marka Jędraszewskiego. Delegacja naszej szkoły wraz z katechetą panem Grzegorzem Parzonką uczestniczyła w obchodach Światowego Dnia Sybiraka. Poczet sztandarowy w imieniu całej społeczności szkolnej oddał hołd poległym podczas tej okrutnej napaści. Po zakończonej uroczystości arcybiskup podziękował nam za udział i wręczył pamiątkowe obrazki. Dzięki takim uroczystościom prawda o Sybirze nigdy nie zaginie.

 
           
     

Ogródek szkolny

19.09.2012

 
   

        W piątek 14.09.2012 r. ruszyła kolejna edycja konkursu na najładniejszy Ogródek Szkolny.
Ubiegłoroczni zwycięzcy, klasy II d i II a, w październiku w nagrodę pojadą do łódzkiego ZOO, aby zwiedzić obiekt. Wezmą udział w lekcji poglądowej z przewodnikiem, który pokaże i opowie dzieciom o najciekawszych i najbardziej egzotycznych mieszkańcach naszego ZOO.
W tym roku do konkursu przystąpiło sześć klas: II a, II d, VI c, IV b, I d i III a. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie przystąpili już do jesiennych porządków. Grządki zostały przekopane i zagrabione. W tegorocznej edycji konkursu weźmiemy pod uwagę wygląd estetyczny grządek, znajomość zasadzonych i pielęgnowanych gatunków roślin oraz systematyczność wykonywania prac w naszym ogródku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi zwyczajowo na początku czerwca 2013 r.

 
           
     

Konkurs wakacyjny

17.09.2012

 
   

        W Konkursie Wakacyjnym "Tam wszystko się zaczęło - ślad wiary" nagrody uzyskali: Wiktor Robaszek z klasy II c, Amelia Dubiel z klasy III a, Stanisław Rafalski z klasy III b, Martyna Zwolak z klasy IIIc, Wiktoria Kwaśniak z klasy IV c, Oliwer Lis z klasy IV c i Weronika Paszkiewicz z klasy V b.
Wystawa prac - plansza na I piętrze. Gratulujemy!!!

 
           
     

Dzień Zielonej Szkoły

16.09.2012

 
   

        Akcja „Sprzątania Świata” od lat wpisana w nasz szkolny kalendarz. Tegoroczna akcja „Sprzątania Świata” przebiegła pod hasłem „Kocham, lubię, szanuje… nie śmiecę”. Uczniowie klas I-III pod okiem swoich wychowawczyń sprzątnęły teren szkolnego boiska i okolice szkoły. Klasy starsze (IV-VI) pod opieką nauczycielek przyrody zajęły się posprzątaniem ze śmieci terenu sąsiadującego ze szkołą osiedla.
Efektem naszych działań jest zebranie kilkunastu 120 litrowych worków śmieci, które zajęły sporą część przyszkolnego parkingu.
Akcja „Sprzątanie Świata” już za nami, ale my będziemy stale pamiętać o jej tegorocznym przesłaniu „Kocham, lubię, szanuje… nie śmiecę”.

 
           
     

Konkurs plastyczny „Wspomnienia z wakacji”

16.09.2012

 
   

        Nasze wspomnienia mijającego lata, uwiecznione w pracach uczniów, wykonane różnymi technikami plastycznymi, zawisły na tablicy korytarza szkolnego, aby cieszyć oko przechodzących uczniów, rodziców, nauczycieli. Przyjemnie jest popatrzeć na widoki słonecznego lata i na chwile ogrzać się we wspomnieniach .
Jury konkursu: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Anna Korbecka – nauczyciel bibliotekarz, pani Alina Zalewska – nauczyciel religii, spośród 42 prac wybrało:
I miejsce: Natalia Pełka VIC, Adam Barczyński VA, Hanna Harmazy VA, Zuzanna Mrowińska VC, Julia Dałek IVC, Wiktoria Kwaśniak IVC, Martyna Stankiewicz IVC
II miejsce: Anna Iwanow VIB, Weronika Barczyńska VIB, Martyna Dworniak VIC, Laura Dembińska VC, Marta Strzelczuk VC, Oliwia Kamer VB, Zofia Jóźwiak VB, Aleksandra Loręcka IVC, Zuzanna Raczyńska IVC, Amelia D’Silva IVC
III miejsce: Katarzyna Malesa VIA, Wiktoria Rzepka VA, Piotr Rzepecki VA, Natalia Tomczyk VC, Patryk Adamczyk VC, Julia Bednarek VC, Oliwer Lis IVC
Wyróżnienia: Julia Żak IVC, Justyna Gałuszka IVC, Weronika Adamiak VA, Natalia Budecka VA, Weronika Paszkiewicz VB, Filip Nadaj VB, Agnieszka Wasiak VA, Klaudia Kwiatkowska VA, Patrycja Grochulska VA

 
           
     

Pracownia multimedialna

11.09.2012

 
   

         Miło jest nam poinformować, że od dnia 3 września 2012r. uczniowie naszej szkoły mają okazję uczyć się języka angielskiego w wyjątkowy sposób. Dzięki staraniom Dyrekcji Szkoły, nauczycieli jęz. angielskiego oraz hojności licznych darczyńców udało nam się otworzyć nową pracownię multimedialną, w której nasi uczniowie będą mieli szansę korzystać z tablicy multimedialnej, rzutnika, zestawów słuchawek z mikrofonem oraz zasobów Internetu. Pracownia multimedialna ma za zadanie ułatwić naszym podopiecznym przyswajanie obcego języka w przyjemny sposób. Jesteśmy pewni, iż wszystkim uczniom sala multimedialna przypadnie do gustu i będą o nią dbać tak, aby służyła ona kolejnym rocznikom naszych Orląt.

 
           
     

Pocztówka z wakacji

08.09.2012

 
   

 Drodzy Uczniowie!
Serdecznie dziękujemy za wszystkie pocztówki nadesłane z przeróżnych zakątków Polski, Europy i świata, a także za ciepłe słowa i pozdrowienia kierowane do Dyrekcji Szkoły i nauczycieli!
W konkursie ogłoszonym przez Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi pt. „Pocztówka z wakacji” spośród ponad 50 kartek wylosowano 3, których nadawcy otrzymują atrakcyjne nagrody. Są to: Paulina Ochman kl. II b – zestaw do rysowania z szablonami, Martyna Zwolak kl. III c – puzzle 260 elementów i Damian Rojek kl. VI a – puzzle 260 elementów.
Nagrodę specjalną – odtwarzacz MP3 – przyznano Kornelii i Borysowi Szewczykom z kl. IV b, którzy na adres szkoły przesłali aż 13 kartek (także wykonanych własnoręcznie) z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami.
I chociaż wakacje już się skończyły, to miłe wspomnienia pozostaną z nami na dłużej, bowiem wszystkie pocztówki można podziwiać na I piętrze.

 
           
   

 

 

17.08.2012

 
   

       W dniu 3 września serdecznie zapraszamy na
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013.
O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św.
do parafii Św. Franciszka z Asyżu,
o godzinie 900 powitają nowy rok szkolny klasy III - VI,
spotykając się na sali gimnastycznej,
a o godzinie 1100 rozpoczynają rok szkolny klasy I i II
(klasy I czekają przed szkołą).

 
           
             
       

Webmaster: Małgorzata Gęsich