Zagłosuj na nas! Szukaj w Interkl@sie!

Jesteś naszym gościem

 

 
   

Mini playback show

24.06.2012

 

Komunikaty

Szkolny zestaw podręczników

 

29.06.2012
Zakończenie roku szkolnego

godz. 800
Msza św.
godz. 900 Zakończenie roku
dla klas I - III
godz. 1100 Zakończenie roku
dla klas IV - VI

 

Już dwa lata jesteśmy opiekunami
pary Orłanów

Przydatne linki

   

    Kolejny raz Mini play back cieszył się ogromną popularnością. Wybieraliście ciekawe utwory, układy taneczne. Przygotowywaliście odpowiednie stroje. Brawo. W tym roku wystąpili:
kl. Ib
Oliwia Woźniak Oceana Endless summer Oficjalna piosenka Euro 2012!
Zuzia Boruch, Paulinka Ochman, Martyna Kopczyńska Shakira Waka waka,
kl. I c
Julia Urbaniak Sylwia Grzeszczak Karuzelan
Martyna Warchocka, Patrycja Wyka, Ala Bielawska, Adele Rumour has it
Julia Tomaszewska, Danusia Iżel, Lena Shilling
Julia Sztandera, Ola Denys, Blue Cafe Da da
Tymek Krakowski, Mateusz Stempień, Wiktor Robaszek, Jakub Zaman
kl. Id
Matylda Chrzanowska Carly Rae Jepsen Call me maybe
Weronika Iżel Shakira Waka waka
kl.IIa
Anita Rojek Baby Girl
Sandra Kapelak, Patrycja Drobotowicz, Julia Bania, Ola Flakiewicz, Oliwia Grabowska
kl.IIIa
Zuzia Bartodziejska Michael Jackson This is it
Justyna Gałuszka Selena Gomez The sun go down
kl. IIIc
Wiktoria Kwaśniak Michel Telb
Maja Śmiałkowska, Amelia D^Silva, Natalia Sielicka Gusttavo Lima Ballada
Weronika Bartczak
Wszystkim należały się duże brawa i niespodzianki. Ale szczególne wyróżnienie przypadło Blue Cafe i Adele(Imiejsce), Baby Girl i Michel Telb(II miejsce), Michael Jackson i Selena Gomez (III miejsce). Pięknie prezentowały się w strojach Shakiry :))) Do zobaczenia za rok.

 
           
   

Konkurs na Najładniejszy ogródek szkolny

19.06.2012

 
   

    W tegorocznej edycji konkursu na Najładniejszy Ogródek Szkolny dwie klasy zajęły pierwsze miejsce. Zwycięzcy to klasa 1a i 1d. Pierwszoklasiści pod czujnym okiem swoich wychowawczyń - Katarzyny Jarkowskiej i Liliany Bąk - Kuzańskiej - byli częstymi gośćmi w szkolnym ogrodzie. Systematycznie dbali o swoje ogródki – pielili, sadzili i z wielkim zaangażowaniem je podlewali. Nagrodą za wytrwałą pracę jest wycieczka do łódzkiego Ogrodu Zoologicznego, podczas której uczniowie uczestniczyć będą w zajęciach dydaktycznych prowadzonych przez pracowników ZOO. Drugie miejsce zajęła klasa 4b, trzecie natomiast klasy 6b i 6c. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!!

 
           
   

Sprawozdanie z wycieczki klas VI a i VI c

18.06.2012

 
   

    Dnia 11 czerwca 2012 r. zgodnie z powiedzeniem, że „podróże kształcą” klasy VI a i VI c wybrały się na trzydniową wycieczkę do malowniczego Czorsztyna, położonego na pograniczu Pienin i Gorców. Po drodze zrobiliśmy sobie postój w Krakowie, obejrzeliśmy Wawel, przeszliśmy Sukiennicami i wysłuchaliśmy hejnału z wieży Mariackiej. Mimo niesprzyjającej pogody nie zapomnieliśmy oczywiście zakupić pamiątek.
    Wieczorem byliśmy już w Czorsztynie. To miejsce niezwykłe. Leży u podnóża Zamku Czorsztyńskiego nad Zbiornikiem Czorsztyńskim. Szybko zapoznaliśmy się i w pewnym sensie zaprzyjaźniliśmy z okolicą i z jej atrakcjami.
    Następnego dnia wybraliśmy się z naszym panem przewodnikiem do Zakopanego. Mimo deszczu udało nam się wjechać na Gubałówkę, skąd mogliśmy podziwiać wspaniałą panoramę Tatr, Gorców, Beskidu Wysokiego i Pienin oraz podhalańskich wiosek. Słuchaliśmy z uwagą opowieści o górach, anegdot i legend z nimi związanych . Potem pospacerowaliśmy po Krupówkach, obejrzeliśmy setki góralskich i mniej góralskich produktów sprzedawanych na setkach kramów i .. po raz kolejny dokonaliśmy zakupu pamiątek. Z Zakopanego pojechaliśmy do zamku w Niedzicy. To średniowieczna warownia położona nad Dunajcem na stromej skale o wysokości 566 m n.p.m.! Obejrzeliśmy udostępnione komnaty i ekspozycje związane z historią warowni, wysłuchaliśmy opowieści pani przewodnik. Najbardziej podobała nam się legenda o księżnej Brunhildzie, którą gwałtowny małżonek w podstępny sposób pozbawił życia. Oj, zemściła się za to okrutnie!
    Dowiedzieliśmy się też, że obecnie zamek spełnia także funkcję hotelowo-gastronomiczną i można tam wynajmować pokoje. To byłoby coś - posłuchać jęków nieszczęsnego księcia Bolesława, męża owej Brunhildy.
    Trzeciego dnia trzeba było się spakować i wyruszyć w drogę powrotną. Po drodze zatrzymaliśmy się jeszcze w Częstochowie. Długo się jechało, ale w końcu, koło godziny 1800 przybyliśmy - ku uciesze naszych rodziców - do swego rodzinnego miasta!

 
           
   

Rowerada na wesoło

18.06.2012

 
   

    30 V 2012 r. drużyna naszej szkoły reprezentowana przez uczniów klasy V c - Joannę Dembińską, Mikołaja Kaczmarka, Anitę Wasiak wzięła udział w Turnieju Rowerowym. Organizatorem imprezy było CZP nr 2 Motodrom przy ul. parkowej 1.
Celem zawodów było popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Każdy z uczestników został przydzielony do innej konkurencji: test sprawdzający wiedzę teoretyczną (J. Dembińska), jazda na rowerze po torze przeszkód (A. Wasiak), jazda obserwowana - zgodna z zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym (M. Kaczmarek). Nasi uczestnicy dołożyli wielu starań, aby jak najlepiej się zaprezentować. Otrzymali od organizatorów upominki rzeczowe.
Uczniowie na "piątkę" znają zasady ruchu drogowego i bezpiecznie jeżdżą rowerem. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 
           
   

Konkursy małego Franciszka

17.06.2012

 
   

    17 czerwca w kościele Świętego Franciszka z Asyżu odbyło się rozstrzygnięcie konkursów: Spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym, Matka Boska Częstochowska i Przez Niepokalane Serce Maryi do Serca Pana Jezusa. Wzięło w nich udział 83 uczniów naszej szkoły. Nagrody otrzymali: Agatka Ziemniak I a, Kasia Miałkowska II b, Maciej Krzysiak II b, Martyna Zwolak II c, Natalia Jakiel III a, Mateusz Korch III b, Seweryn Skoczylas III a, Wiktoria Kwaśniak III c, Jakub Krzysiak IV c, Karolina Słodkowska IV c. Gratulujemy !!!

 
           
   

Dzień Dziecka, Dzień Sportu

14.06.2012

 
   

    Jak co roku, 1 czerwca odbył się w naszej szkole Festyn Rodzinny, który połączył w sobie zarówno Dzień Dziecka jak i Dzień Sportu. Impreza ta, cieszy się zawsze ogromnym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Uczniowie z niecierpliwością czekają na możliwość rywalizacji międzyklasowej i już na wiele dni wcześniej przygotowują się do niej bardzo starannie. W tym roku nie dopisała nam pogoda, dlatego cała impreza odbyła się w szkole. Uczniowie klas młodszych walczyli ze sobą w grach i zabawach, klasy IV i V rozgrywały mecze w „Dwa ognie”, a szóstoklasiści rywalizowali w piłce siatkowej. Do zabawy chętnie włączyli się rodzice. Uczestniczyli wraz ze swoimi pociechami w rozgrywkach, brali udział w konkursie rodzinnym. Imprezie towarzyszyło wiele dodatkowych atrakcji: odbył się kiermasz książki, loteria fantowa, z której dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu sportowego, kiermasz charytatywny przygotowany przez grupę uczniów pod opieka nauczyciela religii, pana Grzegorza Parzonki. Podobnie jak w roku ubiegłym, dzieci mogły wziąć udział w zabawie malowania twarzy, którą prowadziła pani pedagog Jolanta Budziewska oraz w konkursie rysunku, zorganizowanym przez panią Jolantę Kwiatkowską. Również mamy miały swój wkład w naszą imprezę, piekąc smakowite ciasta, które można było zakupić za symboliczną złotówkę. Na zakończenie festynu odbyło się podsumowanie zmagań sportowych i wręczenie słodkich upominków dla wszystkich uczestników zabawy. Ostatnie chwile imprezy uświetnił występ taneczny uczniów klas Ic, IIc i IIIc. Dzieci zaprezentowały się w tańcach, które przygotował pod opieką pana Michała Lotki. Festyn, który przebiegał pod hasłem: SPORT I ZABAWA, jak zawsze był dużym wydarzeniem sportowym w naszej szkole.

 
           
   

Łódzki szlak Błogosławionego Jana Pawła II

14.06.2012

 
   

    Już po raz dziesiąty mieszkańcy Łodzi z biskupami i przedstawicielami władz wędrowali papieskim szlakiem. Odwiedzili miejsca, w których pojawił się Jan Paweł II i słuchali jego słów z 13 czerwca 1987 roku. Na trasie wędrówki znalazły się dawne zakłady Alba przy ulicy Pabianickiej, gdzie ćwierć wieku temu Jan Paweł II nieoczekiwanie zatrzymał się i pozdrowił pracowników fabryki. Uczniowie naszej szkoły - klasy III c I V c uczestniczyli w tej uroczystości zgłębiając apostolskie pouczenia skierowane do nas przez Ojca Świętego Honorowego Obywatela Miasta Łodzi.

 
           
   

Ogólnopolski Konkurs literacko-plastyczny

08.06.2012

 
   

    W Ogólnopolskim Konkursie literacko - plastycznym "UNICEF Marzenia Dzieci Świata" wyróżnienie zdobyła uczennica klasy IIIc - Julia Dałek. Gratulujemy!!!

 
           
   

Sprawozdanie z wycieczki klas Vb i VIb

04.06.2012

 
   

    W dniach 28-30.05.12 r. dwie nasze sportowe klasy VI B oraz V B wspólnie z wychowawcami p. Jolantą Grabowską i p. Anną Błoch oraz nauczycielami p. Aliną Zalewską i p. Grzegorzem Parzonką odbyły wycieczkę po zachwycającym Dolnym Śląsku. Już pierwszego dnia uczestników wyjazdu urzekła historia o pięknej księżnej Daisy mieszkającej niegdyś na zwiedzanym przez uczniów zamku w Książu. Drugi dzień upłynął pod znakiem pieszych wędrówek po pięknym i doświadczonym przez powodzie Kłodzku. Niekwestionowalny urok tego zabytkowego miasta został jednak przyćmiony przez nie lada atrakcję w postaci twierdzy w Kłodzku, w której to uczniowie wraz z nauczycielami dzielnie przemierzali liczne korytarze błądząc w podziemnym labiryncie pod czujnym okiem przewodników ubranych w pruskie mundury. Sił starczyło uczniom również na wspinaczkę po Błędnych Skałach i przeciskanie się przez najwęższe szczeliny tak cudownie wyrzeźbione przez naturę. Całości drugiego dnia dopełniła kaplica czaszek w Czermnej gdzie uczniowie oddali należną cześć ofiarom wojen i chorób zakaźnych z XVII i XVIII wieku. Dzień pełen wrażeń zakończył się dyskoteką. Trzeci dzień wycieczki to Wrocław. Tutaj uczestnicy nie mogli pominąć Panoramy Racławickiej, która pokazała nawet największym niedowiarkom, że malarstwo może robić niebywałe wrażenie. Uczniowie wrócili do Łodzi w świetnych humorach. Jak sami twierdzą, bardzo długo będą wspominać tak fantastyczną atmosferę oraz miejsca, w których wcześniej nie dane im było przebywać.

 
           
   

Niektórzy lubią poezję...

31.05.2012

 
   

    30 maja w bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV-VI. Uczniowie interpretowali wiersze Wisławy Szymborskiej. W ten sposób oddali hołd niedawno zmarłej poetce, laureatce Nagrody Nobla w dziedzinie literatury. Wiersze Wisławy Szymborskiej nie należą do utworów łatwych w interpretacji, ale uczestnicy konkursu znakomicie poradzili sobie z tym problemem.
Jury oceniało recytacje uczestników kierując się kryteriami: pamięciowe opanowanie utworu, interpretacja, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny.
I miejsce zajęła Karolina Słodkowska z kl. IV c za recytację wiersza „Nic dwa razy”
II miejsce – Julia Cisowska kl. IV b – wiersz „Kot w pustym mieszkaniu”
III miejsce – Piotr Rzepecki kl. IV a – wiersz „Niektórzy lubią poezję”.
Wyróżnienia otrzymali: Julia Garczyńska kl. IV c – wiersz – „Wszelki wypadek” Katarzyna Jaskulska kl. VI a – wiersz „Niektórzy lubią poezję” Karolina Bieńkowska kl. VI a – wiersz – „Kot w pustym mieszkaniu”
Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą lekcję recytacji.


 
           
   

Sukces Wiktorii Kwaśniak!

30.05.2012

 
   

    21 maja 2012 roku w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica w Słupsku odbyło się uroczyste podsumowanie „XXVIII Międzynarodowego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży Gimnazjalnej”.
W tym roku na konkurs nadesłano 9321 zestawów tekstów literackich z 402 szkół podstawowych i gimnazjów z całej Polski oraz 421 wierszy i opowiadań młodzieży polonijnej z 36 szkół w Stanach Zjednoczonych i 112 utworów literackich z 3 szkół w Berlinie.
To jest obecnie największy tego rodzaju konkurs w kraju – uważa poetka Wanda Chotomska, od 19 lat przewodnicząca konkursowego jury.
Wśród 8 laureatów w kategorii klas I-IV znalazła się uczennica naszej szkoły Wiktoria Kwaśniak z klasy III c. Nagrodzone opowiadanie Wiktorii zostało opublikowane w podsumowującej tegoroczny konkurs antologii, zatytułowanej „Potrzebuję czułości świata”. Egzemplarz książki dostępny jest w szkolnej bibliotece.
Serdecznie gratulujemy!


 
           
   

Mistrzostwa Łodzi w Czwórboju Lekkoatletycznym

21.05.2012

 
   

    W dniu 15.O5.2012 na stadionie AZS odbyły się Mistrzostwa Łodzi w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt szkół podstawowych. Wśród 26 zespołów, które wystąpiły w zawodach I miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 71, drugie Szkoła Podstawowa nr 7 a trzecie SP 120. Nasze dziewczęta zdobywając zespołowo II miejsce, uzyskały łącznie 1026 punktów, otrzymały srebrne medale a dla szkoły dyplom i piękny puchar. W klasyfikacji indywidualnej III miejsce i dyplom zdobyła uczennica klasy VIb Sandra Marczewska zdobywając łącznie 243 punkty.
Naszą szkołę reprezentowały: Klasa VIb: Sandra Marczewska, Nikola Pisarek, Paula Bąk, Sandra Kołodziejska, Małgorzata Goździelewska, Klasa Vb: Angelika Pielesiak, Anna Iwanow, Aleksandra Miniszewska, Klasa IVb: Zosia Jóźwiak, Oliwia Kamer, Julia Cisowska.
Dziewczęta, zdobywając II miejsce w Łodzi, zakwalifikowały się do rozgrywek wojewódzkich, które odbędą się 29 maja w Koninie. Gratulujemy naszym zawodniczkom i życzymy równie dobrych rezultatów w przyszły roku.

 
           
   

Spotkanie autorskie

21.05.2012

 
   

    W poniedziałek 14 maja uczniowie klasy VI c udali się do Miejskiej Biblioteki Publicznej Łódź-Górna na spotkanie autorskie z panią Anną Ireną Falandysz. Autorka podczas spotkania promowała swoją pierwszą, debiutancką powieść fantastyczną dla młodzieży. Książka o niezwykle intrygującym tytule„Królewskie ogrody”, wzbudziła zaciekawienie uczniów. Z uwagą wysłuchiwali opowieści pisarki odnośnie treści książki.
Już niedługo będzie można wypożyczyć powieść - ze specjalną dedykacją pisarki - z naszej biblioteki szkolnej.

 
           
   

Teatr Zwierciadło

17.05.2012

 
   

    W dniu 15 maja klasa Ib odwiedziła Miejską Bibliotekę Publiczną im. Andrzeja Struga. Dzieci obejrzały przedstawienie Teatru Zwierciadło pt. "Zaczarowana Skrzynia". Było dużo emocji.

 
           
   

Ewaluacja zewnętrzna

14.05.2012

 
   

      W dniach 11 - 18 kwietnia 2012 roku przeprowadzono ocenę pracy naszej szkoły - ewaluację problemową w obszarze efekty działalności dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej oraz innej działalności statutowej szkoły lub placówki. W jej wyniku szkoła uzyskała najwyższą ocenę A w trzech kontrolowanych obszarach i ocenę B w jednym.

więcej

 
           
   

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

10.05.2012

 
   

    W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Bursztynowo" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 12 w Gdańsku z 263 nadesłanych prac wyróżnienie zdobyła Aleksandra Kędzia z klasy II c. Gratulujemy!!!

 
           
   

Konkurs historyczny

10.05.2012

 
   

       Wiktor Miller uczeń klasy V a zajął  drugie miejsce  w VI Ogólnołódzkim Konkursie Historycznym RZECZPOSPOLITA OBOJGA NARODÓW. W konkursie brało udział ponad 300 uczestników.  Uroczyste zakończenie i wręczenie nagród odbyło się 9 maja 2012 r. w Pałacu Poznańskich.
SERDECZNIE GRATULUJEMY

 
           
   

Sprawozdanie z X Konkursu Wiedzy o Ptakach

10.05.2012

 
   

    9 maja 2012 roku odbył się X Konkurs Wiedzy o Ptakach organizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi, Klub Obserwatorów Ptaków oraz Grupę Łódzką Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków. W tym roku w konkursie wzięło udział 56 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Łodzi, Ozorkowa, Rzgowa oraz Lutomierska. Patronat nad konkursem objęła Prezydent Miasta Łodzi Pani Hanna Zdanowska, a patronat medialny TVP3 Łódź.

więcej

 
           
   

„Papierowy całuśnik”

08.05.2012

 
   

    We wtorek 8 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej Łódź-Górna odbyło się spotkanie z panem Ryszardem Uljańskim z Muzeum Papieru i Druku. Uczniowie klasy V c zapoznali się z historią papieru oraz uczestniczyli w warsztatach pt.: „Papierowy całuśnik”. Efektem przeprowadzonych zajęć były samodzielnie wykonane książki i pamiętniki.

Więcej zdjęć ...

 
           
   

"Orlęta 2012"

06.05.2012

 
   

     Dnia 30 kwietnia 2012 r. odbył  się IV  Ogólnołódzki  Turniej Piłki Nożnej „Orlęta 2012”,  zorganizowany  przez  Szkołę  Podstawową  nr 7 im. Orląt Lwowskich  w Łodzi. Patronat nad imprezą objął Przewodniczący Rady Miejskiej  Łodzi.
     Zawody przeprowadził p. Michał Gajda - nauczyciel i trener piłki nożnej w SP7. Odbyły się one na boisku typu „Orlik” przy ul. Karpackiej. Wzięli w nich udział uczniowie łódzkich szkół podstawowych z klas I –IV. Wszystkie szkoły zaprezentowały wysoki poziom umiejętności. Pierwsze miejsce w zawodach zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 79, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 10, a na trzecim Szkoła Podstawowa nr 193. Zawodnicy z naszej szkoły zajęli czwarte miejsce. Podczas turnieju wyłoniono także najlepszego zawodnika – została nim uczennica SP 193, a najlepszym bramkarzem okazał się uczeń SP 79. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy za rok na kolejny turniej. 
           
   

Uroczystość Królowej Polski i uchwalenia Konstytucji 3 Maja

05.05.2012

 
   

   Dnia 3 maja uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obchodach ku czci Królowej Polski i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęła msza święta w łódzkiej bazylice archikatedralnej, której przewodniczył arcybiskup Władysław Ziółek. Po mszy uroczystości przeniosły się na plac przed archikatedrą łódzką. Rozpoczęły się od złożenia zapalonych zniczy pod pomnikiem Jana Pawła II w rocznicę beatyfikacji. Następnie przy Grobie Nieznanego Żołnierza zostały złożone kwiaty, nastąpiła uroczysta zmiana warty, odczytany apel pamięci i oddana została też salwa honorowa. Na koniec w defiladzie przemaszerowały oddziały reprezentacyjne służb mundurowych (wojska, policji, straży pożarnej i straży miejskiej).

 
           
   

Champion 2012

27.04.2012

 
   

   W dniu 02.03.2012 odbyły się eliminacje szkolne konkursu z języka angielskiego dla klas III - CHAMPION 2012. Wzięło w nich udział 19 uczniów naszej szkoły. Do etapu dzielnicowego zakwalifikowali się: Wiktoria Kwaśniak IIIc, Aleksandra Loręcka IIIc, Borys Szewczyk IIIb. Gratulujemy!
Z etapu dzielnicowego do etapu finałowego zakwalifikowała się Wiktoria Kwaśniak z klasy IIIc. uczennica uzyskała bardzo dobre wyniki w etapie pisemnym i stała sie tym samym jednym z dwudziestu finalistów konkursu. W etapie finałowym ustnym wspaniale zaprezentowała siebie i szkołę.
W dniu 26.04.2012 uczennica klasy IIIc Wiktoria Kwaśniak otrzymała wyróżnienie w XIII Łódzkim Konkursie Języka Angielskiego Klas Trzecich „CHAMPION 2012”. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

 
           
   

„Szlakiem starych zawodów”

26.04.2012

 
   

    Dnia 25 IV klasa III C oraz klasa III A były na szkolnej wycieczce ,,Szlakiem starych zawodów". Podczas wycieczki dzieci odwiedziły kuźnię, gdzie oglądały pokaz kucia oraz brały udział w powstawaniu podków. Obejrzały różne przedmioty wykute z metalu. Następnie odwiedziły zakład garncarski. Poznały tam kolejne etapy powstawania naczyń z gliny. Miały też możliwość własnoręcznego wykonania miseczek i pucharów na kole garncarskim. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie pięknego skansenu. Dzieci oglądały stare domy kryte strzechą, wiejską szkołę, kościół, spichrze, stodoły oraz zabytkowe maszyny i urządzenia rolnicze. Wycieczka wszystkim się podobała. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.


 
           
   

Akcja „Szanuj skrzydlatych sąsiadów”

23.04.2012

 
   

    Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Szanuj skrzydlatych sąsiadów". Celem tego przedsięwzięcia jest ochrona ptaków zasiedlających budynki mieszkalne w naszym mieście… więcej

 
           
   

Witaminki, witaminki

20.04.2012

 
   

   Dnia 19 IV w naszej szkole odbył się apel dotyczący zdrowego odżywiania. Bajkową inscenizację pt. "W krainie Witamin" przedstawili uczniowie klasy IIIc. Czarownica, Jaś i Małgosia zaprosili uczniów do magicznego świata. "Owoce" i "warzywa" zaprezentowały swoje walory odżywcze oraz zachęcały nas do jedzenia, a witaminy wskazały nam swoje źródła. Cała opowieść była przepleciona wesołymi i znanymi piosenkami. Mamy nadzieję, że zachęciliśmy uczniów do jedzenia pysznych, a przede wszystkim zdrowych warzyw i owoców.

Klasa IIIc przygotowała dla uczniów klasy Ia prezentację dotyczącą poszczególnych pięter piramidy zdrowia połączoną z degustacją zdrowej żywności. Pierwszoklasiści wysłuchali informacji z dużym zainteresowaniem, a później z przyjemnością częstowali się zdrowymi przysmakami.


 
           
   

Konkurs plastyczny

18.04.2012

 
   

    Dnia 17 kwietnia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 206 odbyło się podsumowanie IV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego "Jajo wielkanocne - pisanka". Spośród 490 prac Oliwer Lis z klasy III c zajął II miejsce, a wyróżnienia otrzymały: Martyna Zwolak z klasy II c, Amelia D' Silva z klasy III c, Julia Dałek z klasy III c i Justyna Kryger z klasy V b. Gratulujemy !!!

 
           
   

Konkurs plastyczny

17.04.2012

 
   

    W wielkopostnym konkursie zorganizowanym przez parafię Świętego Franciszka z Asyżu w Łodzi "Droga Krzyżowa" nagrodę wylosowała Katarzyna Bukowska z klasy III a, wyróżnienia otrzymali: Amelia Dubiel z klasy II a, Martyna Stankiewicz z klasy III c, Adam Barczyński z klasy IV a, Weronika Szczęsna z klasy V a i Patrycja Socha z klasy VI c. Gratulujemy!!!!
Prace są wystawione w kościele przy Grobie Pańskim.

 
           
   

Konkurs plastyczny

12.04.2012

 
   

   W I edycji konkursu plastycznego "Siostra Faustyna patronką miasta Łodzi" wyróżnienia otrzymali: Natalia Pełka z klasy Vc i Artur Sejda z klasy V a. Wystawę nagrodzonych prac można zobaczyć w Bazylice Archikatedralnej. Gratulujemy !!!

 
           
   

„Czytaj z radością, słuchaj z przyjemnością”

10.04.2012

 
   

    W Międzyszkolnym Konkursie Pięknego Czytania „Pięknie i szczęśliwie jak w Bullerbyn” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną Łódź – Górna naszą szkołę reprezentowali: Justyna Gałuszka kl. III a, Julia Dałek kl. III c i Dawid Marcinkiewicz kl. III a. W kategorii plastycznej dotyczącej twórczości Astrid Lindgren wyróżnienia zdobyli: Maja Śmiałkowska i Oliwer Lis z kl. III c. Gratulujemy!

  więcej zdjęć

 
           
   

Konkurs plastyczny „Wielkanocna palma”

05.04.2012

 
   

W środę 4 kwietnia został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Wielkanocna palma”. Jury przyznało nagrody:
I miejsce: Martyna Zwolak IIc, Julia Dałek IIIc
II miejsce: Aleksandra Kędzia IIc, Wiktoria Kwaśniak IIIc
III miejsce: Zuzia Korycka IIIa, Witek Naze IIIa
Nagrody za najwyższą palmę otrzymali:
I miejsce: Amelia Grzybowska Ib
II miejsce: Szymon Kawa Ic
III miejsce: Zuzia Bartodziejska IIIa
Wyróżnienia za oryginalne rozwiązania plastyczne: Natalia Puchalska IIIa, Natalia Sielicka IIIc, Mateusz Ryl IIa.
Wyróżnienia: Maja Śmiałkowska IIIc, Natalia Jakiel IIIa, Bartosz Bernacki Ia, Mateusz Bernacki Ib.

 
           
   

Apel wielkanocny

05.04.2012

 
   

   4 kwietnia uczniowie klas młodszych obejrzeli inscenizację wielkanocną przygotowaną przez dzieci z klasy III c pod kierunkiem p. Doroty Skrobek. Przedstawiono w niej zwyczaje i obrzędy związane ze Świętami Wielkanocnymi. Przybliżono uczniom znaczenie symboli wielkanocnych. Kolorowa i wesoła scenografia oraz piękne piosenki podkreśliły świąteczny nastrój tej uroczystości. Podsumowaniem były świąteczne życzenia skierowane do uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Podczas apelu wielkanocnego dla klas IV - VI uczniowie klasy IV b przybliżyli nam zwyczaje i symbolikę związaną z tradycjami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W świąteczny nastrój wprowadził nas również występ szkolnego chóru.

 
           
   

 

Życzenia wielkanocne

05.04.2012

 
   

Drodzy Rodzice!

Serdeczne życzenia radości i siły płynącej
z istoty Świąt Wielkanocnych,
by uśmiech i wiosenny optymizm
towarzyszyły Wam każdego dnia.


Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy
Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich.

 
           
   

Konkurs poezji o Janie Pawle II

02.04.2012

 
   

   2 kwietnia 2012 w Gimnazjum nr 37 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu poezji o Janie Pawle II. Miło nam poinformować o nagrodach zdobytych przez dwie uczennice naszej szkoły. Marta Bania z klasy V a otrzymała wyróżnienie, natomiast Julia Wolska z klasy VI c zajęła II miejsce. Gratulujemy!

 
           
   

Szkolne konkursy plastyczne

30.03.2012

 
   

Konkurs "zwyczaje wielkanocne” – uczestników 56

I miejsce: Konrad Budziński VC, Agnieszka Wasiak IVA, Julia Garczyńska IVC, Julia Cisowska IVB, Marta Strzelczuk IVC, Martyna Dworniak VC, Zosia Foryś VC, Natalia Budecka IVA.
II miejsce: Ania Iwanow VB, Małgosia Kowalczyk VC, Joanna Dembińska VC, Weronika Szczęsna V, Martyna Dworniak VC, Marcelina Grudniewicz IVA, Zuzanna Wróblewska IVB, Karolina Słodkowska IVC
III miejsce: Mateusz Kaźmierczak VB, Wiktor Miller VA, Krystian Socha IVC, Maja Makówka VA, Michał Sidwa VB, Łukasz Pabiańczyk VB, Natalia Tomczyk IVC,. Patryk Adamczyk IVC, Jakub Krzysiak IVC, Wiktoria Wróblewska IVB
Wyróżnienia: Filip Dzięcielski IVB, Angelika Pielesiak VB, Oliwia Kowara IVC, Anita Wasiak VC

Konkurs ,,Obrazek wiosenny’’ – 36 uczestników

Jury: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Elżbieta Mętka – nauczyciel świetlicy, pani Anna Korbecka – nauczyciel bibliotekarz
I miejsce: Paula Bąk VIB, Julia Garczyńska IVC, Julia Rozalska IVC, Karolina Bieńkowska VIA, Sylwia Pacholczyk VIA
II miejsce: Krystian Socha IVC, Jakub Krzysiak IVC, Dagmara Kuzalska VIA, Jakub Klimaszewski VIA, Bartłomiej Stemborowski VIA
III miejsce: Julia Trawczyńska IVC, Zuzanna Kurek VIB, Zuzanna Mrowińska IVC, Maciek Pawlak VIB

Konkurs ,,Wiosenny bukiet” - uczestników 45

Jury: pani Dorota Misztela - nauczyciel plastyki, pani Anna Pasik – nauczyciel świetlicy
I miejsce: Anita Wasiak VC, Aleksandra Matuszewska VC, Angelika Pielesiak VB, Martyna Dworniak VC, Anna Iwanow VB, Karolina Słodkowska IVC, Justyna Krawczyk VA, Artur Jurgas VIB
II miejsce: Dominika Gromek IVA, Weronika Adamiak IVA, Natalia Pełka VC, Zuzanna Wróblewska IVB, Marta Strzelczuk IVC, Sandra Wójcik VC. Zuzanna Mrowińska IVC, Zosia Urbankowska VB.
III miejsce: Aleksandra Miniszewska VB, Oliwia Kamer IVB, Laura Dembińska IVC, Małgosia Kowalczyk VC, Oliwia Kowara IVC
Wyróżnienia: Marcelina Grudniewicz IVA, Agnieszka Wasiak IVA, Martyna Struszczak VC .

Konkurs ,,Bukiet dla Pań’’ – uczestników 22

Jury: pani Dorota Misztela - nauczyciel plastyki, pani Anna Pasik - nauczyciel świetlicy
I miejsce: Jakub Krzysiak IVC, Bartek Stemborowski VIA, Adam Barczyński IVA
II miejsce: Patryk Adamczyk IVC, Sebastian Niezgodziński VB, Damian Rojek VA, Bartek Mirecki IVC
III miejsce: Jakub Kurp VC, Michał Sidwa VB, Marek Bederski IVB, Patryk Nasirow IVA

Konkurs ,,Szkolna ozdoba karnawałowa” – uczestników 32

Jury: pani Dorota Misztela – nauczyciel plastyki, pani Anna Korbecka – nauczyciel bibliotekarz, pani Alina Zalewska – nauczyciel religii
I miejsce: Katarzyna Jaskulska VIA, Sylwia Pacholczyk VIA, Karolina Bieńkowska VA
II miejsce: Jakub Klimaszewski VIA, Wiktoria Wieteska VIA, , Julia Rybarczyk VC, Zosia Foryś VC , Przemek Majchrowski IVC
III miejsce: Trzcińska Sylwia VIA, Maciek Pawlak VIB, Karolina Bieńkowska VIA, Martyna Dworniak VC, Wiktoria Kot VIA, Natalia Pełka VC, Joanna Dembińska VC
Wyróżnienia: Patryk Polaczek VIA, Kasia Kłeczek VIA, Arleta Kwiecień VIB, Artur Jurgas VIB.

 
           
   

Konkurs „Świerszczykowe wierszyki”

27.03.2012

 
   

    Wiosnę powitaliśmy kolejną edycją konkursu recytatorskiego Świerszczykowe wierszyki. Cieszy się on ogromną popularnością. W tym roku uczestniczyło w nim26 osób, wytypowanych po eliminacjach klasowych. A oto zwycięzcy: I miejsce : Jakub Łabieniec kl. Ic, Anita Królasik kl. IIc, II miejsce: Maciek Krzysiak IIb, Ola Kędzia kl. IIc, III miejsce: Agata Ziemniak kl. Ia, Julia Dałek kl. IIIc, Wyróżnienia: Paulina Ochman kl. Ib, Amelka Grzybowska kl. Ib, Amelia Dubiel kl. IIa, Witek Naze kl. IIIa, Amelia D’Silva kl. IIIc. Gratulujemy!!
Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Kolorowe plakaty na powitanie wiosny przygotowały klasy Ia, Ic, Id, IIa, IIb, IIc, IIIb . Dzieci z klasy Ib powitały Wiosnę piosenką, a klasa IIIc wykonała piękne Marzanny, które potem pewnie poszła utopić. Nie zawiedli tancerze. Pod kierunkiem Pana Michała zatańczyli do pięknej piosenki Skaldów. Do zobaczenia za rok.

zdjęcia ...

 
           
   

Konkurs Odżywiaj sie zdrowo - witaminowo

23.03.2012

 
   

   W dniu 20 marca 2012 roku, w Szkole Podstawowej nr 42 odbył się MIĘDZYSZKOLNY KONKURS promujący zdrowy styl życia pt. „Odżywiaj się zdrowo – witaminowo”, który został zorganizowany w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Szkoła bezpieczna i przyjazna”. Naszą szkołę reprezentowała grupa dziewcząt z klasy Va i Vb w składzie: Marta Bania, Wiktoria Borkowska, Maja Makówka, Karolina Werner, Anna Iwanow, Aleksandra Miniszewska, Dominika Michniewicz, Angelika Pielesiak i Weronika Borkowska. W konkursie wzięły udział jeszcze cztery inne szkoły: SP 35, SP 42, SP 64 i SP 189. Uczniowie rozwiązywali zadania umysłowe (test, rebus, rozsypanka wyrazowa, krzyżówka), układali wiersz na temat zdrowego odżywiania, brali udział w konkurencjach sprawnościowych. Walka była niezwykle zacięta. Do ostatniej chwili ważyły się losy konkursu, ponieważ poziom jaki reprezentowali uczniowie był bardzo wyrównany. Nasze dziewczęta spisały się znakomicie, walczyły o każdy punkt i ostatecznie zajęły II miejsce, zdobywając ciekawe nagrody indywidualne oraz dyplom i piękny album (o tematyce przyrodniczej) dla szkoły.
Gratulujemy naszym uczennicom i ich opiekunowi, pani Izabelli Chrolenko, tak wspaniałego wyniku.

 
           
   

Międzyszkolny konkurs czytelniczy

12.03.2012

 
   

   W II Międzyszkolnym polsko-angielskim konkursie czytelniczym „Zaczarowany świat książek” odbywającym się w Publicznym Gimnazjum nr 37 drużyna naszej szkoły zajęła I miejsce.
Mateusz Oleczek kl. VI c, Paloma Brzostowicz kl. V c, Zofia Foryś kl. V c zwyciężyli, wykazując się najlepszą znajomością powieści „Harry Potter i więzień Azkabanu” oraz książki pt.: „Opowieści z Narnii. Lew, czarownica i stara szafa”. Zawodnicy, rozwiązując kolejne zadania, udowodnili, że czytanie książek może być okazją do wspaniałej zabawy. Gratulujemy! 

Zob. zdjęcia

 
           
   

Wybory Miss Szkoły

12.03.2012

 
   

   Finał wyborów Miss Szkoły był zwieńczeniem dwumiesięcznego okresu przygotowań dziewcząt. W grudniu odbyły się wybory w klasach – po dwie reprezentantki z każdej klasy. Następnie dwa razy w tygodniu odbywały się spotkania na Sali gimnastycznej z panią Dorotą Kuzalską – omawianie programu występu, ćwiczenie poruszania się podczas finału.

więcej                zdjęcia

 
           
   

Konkurs "Krzyżówki Świętego Franciszka"

12.03.2012

 
   

   11 marca w Kościele pw Świętego Franciszka z Asyżu odbyło się losowanie nagrody konkursowej. Szczęście uśmiechnęło się do Martyny Stankiewicz z klasy IIIc i Jagody Olejnik z klasy IIIa. Gratulujemy !!!

 
           
   

Konkurs Pięknego Czytania

08.03.2012

 
   

       W poniedziałek 5 marca w bibliotece odbył się Konkurs Pięknego Czytania uczniów klas III. Jego głównym celem było rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz kształcenie umiejętności pięknego czytania.
      Zmagania konkursowe polegały na przeczytaniu przed komisją przygotowanego fragmentu z wybranej książki. Jury miało naprawdę trudny wybór. Ostatecznie I miejsce i tytuł Mistrza Pięknego Czytania zdobyła Justyna Gałuszka z kl. III a. Wyróżnienia otrzymali: Julia Dałek kl. III c, Dawid Marcinkiewicz kl. III a, Wiktoria Kwaśniak kl. III c, Oliwia Markiewicz kl. III b, Zuzanna Korycka kl. III a.
Wszystkim nagrodzonym i pozostałym uczestnikom serdecznie gratulujemy!

 
           
   

„Przygoda z przepisami ruchu drogowego”

28.02.2012

 
   

   W listopadzie w klasach II i III przeprowadzono eliminacje do IX edycji Łódzkiego Turnieju „Przygoda z przepisami ruchu drogowego”. Uczestniczyło w nich 15 uczniów.

więcej

 
           
   

Dzień Otwartych Drzwi

19.02.2012

 
   

   15 lutego w naszej szkole odbyła się po raz kolejny akcja „Drzwi Otwarte”. Przybyli goście z dużym zainteresowaniem zwiedzali naszą szkołę. Dla dzieci przygotowano inscenizację bajki, pokaz taneczny, zabawy. Rodzice spotkali się z Dyrekcją szkoły i wychowawcami przyszłych klas pierwszych, którzy zaprezentowali programy klas i realizowane treści. Jest nam bardzo miło, że nasza szkoła cieszy się wśród rodziców niesłabnącym zainteresowaniem, czego dowodem jest wysoka frekwencja na „Drzwiach Otwartych”.

 
           
   

Konkurs „Korony Mędrców

13.02.2012

 
   

    12 lutego w Kościele Św. Franciszka z Asyżu odbyło się losowanie nagród i wyróżnień w konkursie "Korony Mędrców". Na konkurs wpłynęło 30 prac. Nagrody otrzymali - Danuta Iżel z klasy Ic i Kasjana Budzałek z klasy IIa, wyróżnienia - Mateusz Oleczek z klasy VIc i Wiktoria Kwaśniak z klasy IIIc. Prace będą wystawione w kościele. Gratulujemy i zapraszamy do kolejnego konkursu.

 
           
   

Konkurs plastyczny „Kolęda w kolorach

13.02.2012

 
   

    W dniu 1 lutego 2012 roku Komisja Konkursowa dokonała przeglądu prac rysunkowych i graficznych nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Fundacji Aktywne Centrum Edukacji Uniwersytet Otwarty Dla Każdego - "Kolęda w kolorach" i przyznała nagrody i wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych. Uczeń klasy I c Dominik Barański uzyskał III miejsce w klasach I - III. Gratulujemy!!!

 
           
   

Zabawka ze skrawka

22.01.2012

 
   

   Dnia 19 stycznia 2012 r. w Szkole Podstawowej nr 152 w Łodzi odbyło się podsumowanie Łódzkiego Konkursu "Zabawka ze skrawka". Na konkurs wpłynęło 320 prac. Uczennice naszej szkoły Weronika Krysiak z kl. IIIc, która zdobyła nagrodę i wyróżnione Aleksandra Kędzia z kl. II c, Aleksandra Loręcka z kl. IIIc i Małgorzata Kowalczyk z kl. Vc wraz z innymi nagrodzonymi i wyróżnionymi zostali zaproszeni na program artystyczny składający się z występu czirliderek, recytacji wierszy o zwierzętach, przedstawienia o Kopciuszku w nowoczesnej wersji i pokazu tanecznego. Następnie Pani Dyrektor wręczyła nagrody i wyróżnienia oraz podziękowania dla szkół. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek i pokaz multimedialny prac konkursowych. Kolejny etap konkursu odbędzie się w przyszłym roku szkolnym i już można przygotowywać prace, na które bardzo czekają chore dzieci w łódzkich szpitalach i hospicjach.

 
           
   

Konkurs biblioteczny dla klas I

16.01.2012

 
   

   11 stycznia 2012 roku odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów klas I pt.: „Moja pierwsza książka z biblioteki szkolnej” na ilustrację do pierwszej wypożyczonej i przeczytanej książeczki z biblioteki.
   Nagrodzone prace wykonali: Hubert Sztybrych kl. I a, Natalia Sobieraj kl. I d, Igor Moskwa kl. I a, Weronika Kwiatkowska kl. I a, Amelia Grzybowska kl. I b, Kinga Pajęczewska kl. I d, Szymon Krawczak kl. I a
   Wyróżnienia otrzymali: Tymoteusz Kowalczyk kl. I a, Patrycja Wyka kl. I c, Marta Kawecka kl. I a, Julia Śmiechowicz kl. I d.
   Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie otrzymali dyplomy, nagrody książkowe i upominki. Gratulujemy!

 
           
   

Pasowanie na czytelnika

16.01.2012

 
   

    Jak co roku uczniowie klas pierwszych zostali zaproszeni na uroczystość „Pasowania na Czytelnika” przygotowaną przez nauczyciela bibliotekarza panią Annę Korbecką i Koło Przyjaciół Biblioteki.
     Do braci czytelniczej młodszych kolegów przyjęło koło teatralne, działające przy bibliotece, inscenizując przedstawienie na temat książki i jej bohaterów oraz występy taneczne dziewcząt z kl. VI b, przygotowane pod kierunkiem pani Doroty Kuzalskiej.
     Zwieńczeniem spotkania było przyrzeczenie czytelnika, które składali uczniowie klas I. Dzieci głośno powtarzały tekst przysięgi odczytany przez Panią Książkę. Po przysiędze nowi czytelnicy otrzymali gazetkę biblioteczną pamiątkowe dyplomy i zakładki do książek wykonane przez przyjaciół biblioteki.

 
           
   

IV Ogólnopolski Konkurs Literacki

16.01.2012

 
   

   W IV Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Czas Bożego Narodzenia" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Słomkowie Mokrym, na który wpłynęło 227 prac, w kategorii klas I - III - pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy III c - Wiktoria Kwaśniak. GRATULUJEMY!

 
           
   

Przedstawienie bożonarodzeniowe

16.01.2012

 
   

     15 stycznia 2012 r. uczniowie klasy II c przygotowani przez p. Annę Skurtys, p. Alinę Zalewską i p. Michała Lotkę zaprezentowali przedstawienie bożonarodzeniowe w kościele pw. Świętego Franciszka z Asyżu. Opowieść o gwiazdkach szczęścia bardzo podobała się wszystkim zgromadzonym, a mali wykonawcy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.


 
           
   

Przekazanie pamiątek

14.01.2012

 
   

   W środę 11 stycznia odbyło się uroczyste przekazanie pamiątek związanych z patronem naszej szkoły – Orlętami Lwowskimi.

 
           
   

Zabawka ze skrawka

11.01.2012

 
   

   W ogólnołódzkim konkursie "Zabawka ze skrawka" uczennica klasy III c Weronika Krysiak zdobyła nagrodę a wyróżnienia otrzymały: Aleksandra Loręcka z klasy III c, Aleksandra Kędzia z klasy II c i Małgorzata Kowalczyk z klasy V c. Gratulujemy!!!
 
           
   

Konkurs CHOINKA

09.01.2012

 
   

   8 stycznia rozstrzygnięto kolejny konkurs zorganizowany w kościele Świętego Franciszka z Asyżu "Choinka". Celem konkursu było narysowanie i przystrojenie choinki, pod choinką należało umieścić żłóbek z Panem Jezusem. W konkursie wzięło udział 18 uczniów szkoły i wśród nich losowano nagrody. Nagrodę główną wylosował uczeń klasy I a - Adrian Stańczyk, nagrodę specjalną - Weronika Szymańska z klasy II c, wyróżnienie - Fabian Terczak z klasy II b. Gratulujemy!!!

 
           
   

Konkursy plastyczne

05.01.2012

 
   

   ,,Obrazek świąteczny" – karta. 20 uczestników Jury: Dorota Misztela, Elżbieta Mętka, Alina Zalewska I miejsce: Martyna Struszczak VC, Magdalena Jarkowska VIC, Martyna Dworniak VC II miejsce: Natalia Pełka VC, Paulina Księżak VIC, Maria SzwankowskaVIB III miejsce: Arleta Kwiecień VIB, Wiktor Miller VA, Konrad Budzinski V Wyróżnienia: Dominika Michniewicz VB, Wiktoria Borkowska VA, Mateusz Burski VIB Izabella Malczewska VIB, Maciek Pawlak VIB

,,Obrazek Zimowy” – 15 uczestników, jury Dorota Misztela, Anna Korbecka, Elżbieta Mętka I miejsce: Anita Wasiak VC, Przemek Majchrowski IVC, Zosia Foryś VC, Agata Burda IVA, Martyna Dworniak VC, II miejsce: Martyna Maj IVC, Agnieszka Wasiak IVA, Natalia Pełka VC, Sandra Wójcik VC, Laura Dembińska IVC, Joanna Dembińska VC, III miejsce: Dawid Stasek IVC, Zuzanna Trepka IVC, Martyna Bednarek IVC

,,Stroik bożonarodzeniowy” – 44 uczestników, jury Dorota Misztela, Alina Zalewska, Anna Korbecka I miejsce: Mateusz Burski VIB, Mikołaj Łukawski VB, Wiktor Miller VA, Magdalena Jarkowska VIC II miejsce: Wiktoria Wieteska VIA, Izabella Malczewska VIB, Martyna Dworniak VC, Karolina Bieńkowska VIA, Maja Makówka VA III miejsce: Joanna Dembińska VC, Patrycja Socha VIC, Piotr Włostek VB, Klaudia Rybarczyk VC, Małgorzata Kowalczyk VC, Bartek Stemborowski VIA, Karolina Werner VA, Artur Sejda VA

,,Karta świąteczna" – uczestników 16, jury: Dorota Misztela, Alina Zalewska, Anna Korbecka, Elżbieta Mętka I miejsce: Martyna Dworniak VC, Martyna Struszczak VC, Joanna Dembińska VC II miejsce: Paloma Brzostowicz VC, Michniewicz Dominika VB, Zofia Foryś V, III miejsce: Justyna Kryger VC, Natalia Pełka VC

 
           
   

Jasełka klas I - III

23.12.2011

 
   

   W atmosferę Świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas 22 grudnia uczniowie klasy IIc, którzy w opowieści o gwiazdkach szczęścia, przygotowanej z wychowawczynią Anną Skurtys i katechetką Aliną Zalewską, pokazali że najważniejsze jest dawanie szczęścia, radości i czasu drugiemu człowiekowi. Wpleciony w przedstawienie taniec gwiazdek, przygotowany przez pana Michała Lotkę, pokazał umiejętności taneczne uczniów. Talentem gry na skrzypcach popisała się uczennica klasy IIc Ola Kędzia. Oprawa scenograficzna przedstawienia to dzieło pani Doroty Skrobek.


Po przedstawieniu ogłoszono wyniki konkursów zorganizowanych przez świetlicę szkolną i samorząd szkolny.  
Konkurs plastyczny „Dary Jesieni”
I miejsce – Julia Dałek IIIc, II miejsce - ex quo Martyna Zwolak IIc i Kinga Pajęczewska Id, III miejsce – Wiktoria Kwaśniak IIIc. Wyróżnienie: Bartek Biernacki Ia i Mateusz Biernacki Ia
Konkurs plastyczny „Bombka na świąteczną choinkę”
Bombka – forma przestrzenna: I miejsce – Wiktoria Kwaśniak IIIc, II miejsce – Martyna Zwolak IIc i Martytna Stankiewicz IIIc, III miejsce – Cyprian Zagawa IIc. Wyróżnienia: Hubert Sztybrych Ia, Amelia Dubiel IIa, Daria Wasiak IIc, Maja Śmiałkowska IIIc.
Bombka – rysunek: I miejsce – Anita Rojek IIa, II miejsce- Zuzanna Rembowska Ib, III miejsce – Adrian Stańczyk Ia. Wyróżnienie: Klaudia Kaczmarek IIIb


 
           
   

Jasełka klas IV - VI

23.12.2011

 
   

   W dniu 22.12.2011 r. przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowała klasa IVc pod kierunkiem p. Grzegorza Parzonki. Chór szkolny pod przewodnictwem p. Małgorzaty Gęsich  wspaniale wyśpiewał radość Świąt Bożego Narodzenia w kolędach i piosenkach świątecznych, uświetnionych przez akompaniament gitarowy.

 
           
   

Akcja charytatywna

22.12.2011

 
   

   Zakończyliśmy akcję zbierania środków czystości dla Rodzinnego Domu Dziecka w Łodzi (ul. Ciechocińska 10) i Katolickiej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej "Dom Światełko" w Godynicach koło Sieradza prowadzonego przez siostry Urszulanki Serca Jezusa Konającego. Zebraliśmy około: 300 mydełek, 50 past do zębów, 20 proszków do prania, żele kąpielowe, a także szczoteczki do zębów, szampony do włosów, mydła w płynie, płyny do płukania tkanin.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i dary.

Ewa Kubicka

 
           
   

Wizyta dzieci z Przedszkola nr 122

21.12.2011

 
   

   Dnia 19 grudnia nasza szkoła gościła dzieci z sąsiedniego Przedszkola 122, mieszczącego się przy ulicy Będzińskiej 3. Dzieci przedszkolne, pod opieką wychowawczyni, zaprezentowały się naszej młodszej społeczności szkolnej przygotowanymi przez siebie przepięknymi Jasełkami, które otworzyły również w naszej szkole okres świąteczny. Uczniowie byli bardzo zachwyceni stroną artystyczną, strojami i odwagą młodszych kolegów, których nagrodzili gromkimi brawami. Po skończonym występie uczniowie klasy IVc oprowadzili przedszkolaków po naszej szkole. Maluchy mogły zobaczyć jak wyglądają klasy szkolne, ławki, przyjrzały się wyposażeniu klas, a szczególnie tablicom interaktywnym. Uczniowie opowiadali im o życiu szkolnym. Na zakończenie pozostał wspaniały poczęstunek z ciastkami, cukiereczkami, soczkami i uśmiechami. Wizyta była przyjemna i owocna. Dzieci z Przedszkola 122 na pewno nas jeszcze odwiedzą ze swoimi rodzicami podczas Dnia Otwartego naszej szkoły. Czekamy na nich z niecierpliwością.

   
           
   

Mikołaje z I a

18.12.2011

 
   

   W sobotę 10 grudnia uczniowie klasy I a zaprosili na zajęcia rodziców. Spotkanie odbyło się pod hasłem „I my możemy być Mikołajami”. Dzieci razem z rodzicami wykonały świąteczne upominki, które postanowiły przekazać chorym przebywającym w szpitalu.

W piątek 16 grudnia udaliśmy się do Szpitala im. M. Kopernika na Oddział Alergologii i Interny Dziecięcej gdzie przekazaliśmy przygotowane prezenty. Cieszymy się, że sprawiliśmy dobry uczynek naśladując Św. Mikołaja.

 
           
   

Konkurs Wszyscy święci

12.12.2011

 
   

    11 grudnia w Kościele Świętego Franciszka z Asyżu podsumowano parafialny konkurs "Wszyscy Święci". Zadaniem było przedstawienie postaci świętych których znajdziemy ich na różnych wizerunkach - obrazach, mozaikach, figurach czy witrażach w naszym kościele. Nagrodzone następujące prace uczennic naszej szkoły: Weroniki Popiel z kl IIc, Martyny Zwolak z kl IIc, Natalii Jakiel z kl IIIa, Wiktorii Kwaśniak z kl IIIc. Gratulujemy!!!

 
           
   

Wycieczka do kina

12.12.2011

 
   

   Dnia 10 grudnia 2011 r. klasy VIa i VIc udały się do kina Cinema City w Manufakturze, gdzie obejrzały film wyreżyserowany przez Roberta Rodrigeza pt. „Mali agenci 4D: Wyścig z czasem”.
Film wprowadza do kina przełomowy wynalazek – 4D. Zostaliśmy zabrani w niezwykłą podróż w czwarty wymiar, dzięki zapachowym zdrapkom, które zapewniły nam wyjątkowe przeżycia – nie zawsze przyjemne dla naszych zmysłów, ale wzbogacające odbiór filmu i pozwalające na doskonalsze utożsamianie się z pojawiającymi się na ekranie postaciami. Jedną z nich jest Marissa – gospodyni domowa, która nie jest tak zwyczajna, jakby z pozoru mogło się wydawać. To wyjątkowo cierpliwa matka niesfornych dzieci – Cecila i Rebecci oraz żona Wilburna, która skrywa – nawet przed bliskimi –niezwykłą tajemnicę. To agentka specjalna w stanie spoczynku. Jej poukładane życie zostaje wywrócone do góry nogami, gdy pojawi się osobnik o imieniu Timekeeper. Grozi on zniszczeniem naszego świata. Marissa zostaje wezwana przez szefa organizacji, w której utworzono oddział Małych agentów. Kobiecie pomagają w tej akcji jej dzieci. Ma do dyspozycji także niezwykłe gadżety. Czy uda im się ocalić Ziemię?
Pełen napięcia film o wartkiej akcji uatrakcyjnionej efektami specjalnymi pozwolił na moment oderwać się od szarej rzeczywistości, ale wszystko, co dobre, szybko się kończy. Pozostają tylko wspomnienia i… oczekiwanie na kolejne wyjście do kina!

 
           
   

Andrzejkowa wróżka

06.12.2011

 
   

    W poniedziałek podczas imprezy andrzejkowej rozstrzygnięty został konkurs dla uczniów kl. I-III „Andrzejkowa wróżka”. Spośród kilkudziesięciu prac 20 nagrodzono i wyróżniono. Tym razem prac nie oceniała komisja konkursowa, ale sami uczniowie, głosując na tę pracę, która im podobała się najbardziej. Nagrodzeni: Igor Moskwa kl. I a, Martyna Wolak kl. II c, Aleksandra Kędzia kl. II c, Amelia D’Silva kl. III c, Katarzyna Bukowska kl. III a, Julia Dałek kl. III c, Maja Śmiałkowska kl. III c, Natalia Sielicka kl. III c, Ewa Jakubczyk kl. III c, Weronika Bartczak kl. III c.
Wyróżnieni: Zuzanna Boruch kl. I b, Aleksandra Denys kl. I c, Julia Urbaniak kl. I c, Daria Wasiak kl. II c, Seweryn Skoczylas kl. III a, Natalia Puchalska kl. III a, Mateusz Stańczyk kl. III a, Weronika Czubińska kl. III b, Amelia Łańcuchowska kl. III b, Wiktoria Kwaśniak kl. III c.

Gratulujemy!


 
           
   

Andrzejki 2011

04.12.2011

 
   

    Czas wróżb andrzejkowych nie przeszedł bez echa w naszej szkole. Wszyscy uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, co je czeka w najbliższej przyszłości….
Dla dzieci z klas I-III koło teatralne zaprezentowało przedstawienie na temat tradycji andrzejkowych. Uczniowie klasy V c, IV c i IV b przygotowali różnego rodzaju wróżby – m. in. „magiczne kubeczki”, „imiona z serduszka”, „kim zostaniesz w przyszłości”, „kości do gry”, „wróżba z zapałek”, „mowa kwiatów”, „andrzejkowa wróżba z butelką” . Nie zabrakło także jednej z najbardziej popularnych wróżb z butami - „Andrzejkowego wyścigu butów”.
Wszyscy chętnie uczestniczyli we wróżbach – oczywiście z przymrużeniem oka – które sprawiły wiele radości. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Zobaczcie sami na zdjęciach.

 
           
   

Konkursy plastyczne

30.11.2011

 
   

    ,,Wakacje z techniką i plastyką’’ 30 uczestników, jury: D. Misztela, A. Zalewska, A. Korbecka
I miejsce: Patryk Polaczek kl. VIA, Sandra Łuczak kl. VIC, Paula Bąk VIB, Magdalena Jarkowska kl. VIC , Weronika Paszkiewicz kl. IVB
II miejsce: Piotr Włostek kl. VB, Karolina Świderska kl. VIC, Iza Malczewska kl. VIB, Joanna Dembińska kl. VC, Zofia Jóźwiak IVB, Zuzanna wróblewska IVB
III miejsce: Sebastian Kucharski kl. VA, Zofia Foryś VC, Agata Aftowicz kl. VIC, Natalia Pełka kl. VC, Oliwia Kamer kl. IVB

     ,,Kolorowa jesień’’ - 25 uczestników, jury: D. Misztela, E. Mętka, A. Korbecka
I miejsce: Martyna Dworniak kl. VC, Aleksandra Matuszewska kl. VC, Zofia Urbankowska kl. VB
II miejsce: Marlena Prózyńska kl. IVA, Julia Garczyńska kl. IVC, Aleksandra Miniszewska kl. VB
III miejsce: Marcelina Grudniewicz kl. IVA, Dominika Gromek IVA Wyróżnienie: Piotr Rzepecki kl. IVA

   ,,Mój nauczyciel” – 57 uczestników, jury: D. Misztela, A. Zalewska, A. Korbecka, E. Mętka
I miejsce: Aleksandra Matuszewska VC, Martyna Dworniak VC, Jakub Krzysiak IVC, Patryk Adamczyk IVC, Maja Makówka VA, Marta Bania VA, Paloma Brzostowicz VC, Natalia Pełka VC
II miejsce: Julia Wojdera VC, Brzostowicz Paloma VC, Patrycja Socha VIC, Zuzanna Trepka IVC, Aleksander Koniewski VB, Mateusz Oleczek VIC, Oliwia Kowara IVC
III miejsce: Zofia Foryś VC, Małgorzata Kowalczyk VC, Żaneta Ploszyńska VIC, Anna Wlostek IVC, Mikołaj Lykawski VB
Wyróżnienie: Radek Maj IVC, Julia Bednarek IVC, Weronika Barczyńska VB, Nita Wasiak VC, Konrad Budziński VC, Justyna Kaluziak VC, Zuzanna Trepka IVC, Karolina Królasik VC

     ,,Portret wodza’’ - 81 uczestników, jury: D. Misztela, H. Kobus, A. Korbecka, E. Mętka
I miejsce: Martyna Dworniak VC, Krystian Socha IVC, Zuzanna Mrowińska IVC, Bartłomiej Mirecki IVC, Paloma Brzostowicz VC, Anita Wasiak VC, Zosia Foryś VC.
II miejsce: Justyna Kryger VC, Ania Włostek IVC, Artur Sejda VA, Weronika Barczyńska VB, Agnieszka Wasiak IVA, Martyna Maj IVC, Karolina Słodkowska IVC, Mikołaj Owczarz VC, Julia Wojdera VC, Natalia Pełka VC, Justyna Krawczyk VA
III miejsce: Julia Trawczyńska IVC, Małgorzata Kowalczyk VC, Joanna Dembińska VC, Przemysław Krasoń VB, Julia Wojdera, Marta Strzelczuk IVC, Patryk Adamczyk IVC, Justyna Kałuziak VC, Oliwia Kowara IVC, Angelika Pielesiak VB
Wyróżnienia: Dawid Maciejewski VA, Michał Sidwa VB, Piotr Czech VB, Adrian Mikecznikowski VB, Karolina Werner VA, Konrad Budziński VC, Patryk Nasirow IVA, Julia Bednarek IVC, Jakub Małkowski VB, Natalia Zawiasa IVC, Jakub Krzysiak IVC, Julia Garczyńska IVC, Wiktor Miller VA, Marta Bania VA, Filip Żmudziński IVA, Hanna Harmazy IVA.

     ,,Bezpieczna droga do szkoły” – forma płaska – 13 uczestników. Jury: D. Misztela, J. Borawska
I miejsce: Anita Wasiak VC, Weronika Szczęsna VA, Marceli Kawczyński VB
II miejsce: Sebastian Niezgodziński VB, Patryk Warchocki VA, Mateusz Kaźmierczak VB,
III miejsce: Konrad Budziński VC, Sebastian Kucharski VA, Aleksandra Miniszewska VB
Wyróżnienia: Michał Sidwa VB, Anna Iwanow VB, Anita Wasiak VC

     ,,Bezpieczna droga do szkoły’’ – makieta - 25 uczestników. Jury D. Misztela, J. Borawska
I miejsce: Martyna Struszczak VC, Martyna Dworniak VC, Natalia Pełka VC, Artur Sejda VA, Wiktor Miller VA, Dawid Maciejewski VA, Mikołaj Łykawski VB
II miejsce: Łukasz Szulc, Sebastian Podemski, Swaczyna Grzegorz, Zofia Foryś VC, Małgorzata Kowalczyk VC
III miejsce: Joanna Dembińska VC, Przygoda Aleksandra VC, Karolina Werner
Wyróżnienia: Aleksandra Grzelak VC, Zofia Urbankowksa VC, Karolina Królasik Vc, Julia Wojdera VC, Justyna Kałuziak VC, Justyna Krygier VC

     ,,Szkolna ozdoba świąteczna’’- 48 uczestników. Jury D. Misztela, E. Mętka, A. Zalewska, A. Korbecka
I miejsce: Paula Bąk VIB, Sylwia Pacholczyk VIA, Przemek Majchrowski IVC, Joanna Dembińska VC, Joanna Modrzyńska VIA
II miejsce: Agnieszka Wasiak IVA, Iza Malczewska VIB, Laura Dembińska IVC, Dagmara Kuzalska VIA, Agata Burda IVA
III miejsce: Martyna Dworniak VC, Anita Wasiak VC, Natalia Pełka VC, Natalia Budecka IVA

 
           
   

Msza św. poświęcona Orlętom Lwowskim

28.11.2011

 
   

    W środę 23 listopada w kościele pod wezwaniem św. Jerzego odbyła się uroczysta msza św. poświęcona Orlętom Lwowskim. Na uroczystość przybyły delegacje klasowe, nauczyciele, Pan Dyrektor i zaproszeni goście oraz poczet sztandarowy pod opieką p. Grzegorza Parzonki. Podczas mszy został odczytany list, który przypomniał bohaterską obronę Lwowa w listopadzie 1918 r. oraz heroiczną, godną naśladowania postawę Orląt Lwowskich. Słuchając tych niezwykłych wspomnień czuliśmy wzruszenie, a jednocześnie dumę, że mamy takiego Patrona.

 
           
   

Nadanie Imienia Naszej Szkole

24.11.2011

 
   

     W życiu każdego z nas są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w pamięć. Takim doniosłym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej – uczniów, rodziców, dyrekcji, nauczycieli i pracowników było nadanie naszej szkole imienia Orląt Lwowskich.

Nasza szkoła w Łódzkich Wiadomościach Dnia


fot. Jarosław Ziarek

więcej

 
           
   

Poświęcenie sztandaru

23.11.2011

 
   

    22 listopada 2011 r. w Kościele Parafialnym p.w. Świętego Franciszka z Asyżu uczestniczyliśmy w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Infułata Józefa Fijałkowskiego, podczas której został poświęcony sztandar naszej szkoły.

 
           
   

Tydzień Patrona - apel

21.11.2011

 
   

    W poniedziałek 21 listopada wszyscy uczniowie zgromadzili się na uroczystym apelu podsumowującym Tydzień Patrona w naszej szkole. Gościem honorowym uroczystości była pani Emilia Chmielowa – prezes Federacji Organizacji Polskich na Ukrainie, wiceprezes Rady Polonii Świata.

więcej

 
           
   

Tydzień Patrona Szkoły rozpoczęty ...

15.11.2011

 
   

    W poniedziałek 14 listopada 2011 roku uroczystym apelem rozpoczęliśmy Tydzień Patrona w naszej szkole. Dni te, wypełnione wieloma ciekawymi zdarzeniami, imprezami, konkursami i wystawami, mają nas przygotować na najważniejsze wydarzenie we współczesnej historii szkoły, jakim będzie uroczystość nadania szkole imienia Orląt Lwowskich.

więcej

 
           
   

Październikowy konkurs religijny

14.11.2011

 
   

     W kościele pod wezwaniem Świętego Franciszka z Asyżu rozstrzygnięto październikowy konkurs "Kiedy i w jakim mieście odprawiona została Msza Święta w której półtora tysiąca dzieci przyjęło Pierwszą Komunię Świętą w tym 100 z nich z rąk papieża Błogosławionego Jana Pawła II?" Prawidłową odpowiedź udzieliło 11 uczniów naszej szkoły, a nagrodę wylosował uczeń klasy I a Marcel Przybylski. Gratulujemy!!!

 
           
   

Święto Odzyskania Niepodległości

13.11.2011

 
   

     11 listopada 2011 r. o godzinie 10 w łódzkiej bazylice archikatedralnej rozpoczęły się obchody Święta Niepodległości. Uczniowie naszej szkoły brali udział we Mszy Świętej odprawionej przez abp Władysława Ziółka oraz uroczystościach na placu katedralnym przed grobem Nieznanego Żołnierza.

 
           
   

Święto Odzyskania Niepodległości

13.11.2011

 
   

      W dniu 10 listopada 2011r. w naszej szkole zaprezentowano przedstawienie z okazji Święta Niepodległości. Akademię przygotowała klasa 5 b pod kierunkiem wychowawcy - Anny Błoch. W trakcie występu uczniowie przypomnieli historię walk Polaków o niepodległość, lata zaborów i szczęśliwy koniec niewoli - dzień 11 listopada 1918. Występowi towarzyszyła prezentacja multimedialna. Można było zobaczyć min. mapę Polski sprzed rozbiorów; portrety władców, którzy podpisali akty rozbiorowe. Ponadto w trakcie przedstawienia szkolny chór dyrygowany przez panią Małgorzatę Gęsich odśpiewał dwie pieśni legionów polskich. Uczniowie naszej szkoły z uwagą śledzili występ. Po przedstawieniu głos zabrał Dyrektor szkoły - Jarosław Krajewski. W przygotowaniu spektaklu pomogli: Dorota Misztela, Alina Zalewska, Helena Kobus, Anna Korbecka, a także Michał Gajda.

 

 
           
   

Makulatura

10.11.2011

 
   

     Nasza szkoła przystąpiła do udziału w zbiórce makulatury organizowanej przez Redakcję Dziennika Łódzkiego i Expressu Ilustrowanego. Akcja trwała przez jeden miesiąc (19.09-19.10). Po zakończonej akcji organizatorzy dokonali podsumowania.
Nasza szkoła zebrała 2145 kg makulatury. Pierwsze miejsce zajęła klasa VI c, która przyniosła ponad 530 kg makulatury i została w nagrodę zaproszona na wycieczkę po redakcji i drukarni gazety Dziennik Łódzki. Ponadto otrzymaliśmy nagrodę rzeczową w postaci 20 kompletów książki „Krzyżacy”.
Wszystkim uczniom i rodzicom dziękujemy za zaangażowanie w powyższe przedsięwzięcie.

 
           
   

Jarzynowe prace

08.11.2011

 
   

   Klasa II c wyczarowała z warzyw i owoców jesieni przeróżne stworki i zwierzątka.

 
           
   

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

03.11.2011

 
   

     W naszej szkole jak co roku w październiku obchodziliśmy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece szkolnej odbyły się imprezy i konkursy promujące czytelnictwo m.in. wystawa nowości książkowych - „Co nowego na naszych półkach”, konkurs dla uczniów klas II-VI „Biblioteka moich marzeń”, konkursy szybkiego czytania.
W poniedziałek 24 października w Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka wyglądała inaczej niż zwykle – została udekorowana kolorowymi balonami. Na każdej przerwie uczniowie mogli zmierzyć się z zagadkami dotyczącymi bajek i baśni. Ponadto na każdego, kto w tym dniu odwiedził bibliotekę czekała słodka niespodzianka.
Na pewno wszyscy zgodzą się, że przecież biblioteka to jedno z najciekawszych, najpiękniejszych i najważniejszych miejsc w szkole.
A my: „Kochajmy książki, które są duszą szkół. Martwe są bowiem szkoły, których nie ożywiają książki”. J. A. Kamieński

Zobacz zdjęcia

 
           
   

Chrzest pierwszaków

02.11.2011

 
   

    I już po "Chrzcie Pierwszaków". 27 października dzieci z klas pierwszych uczestniczyły w naszej corocznej imprezie. Miały do wykonania kilka trudnych zadań, min. konkurs wiedzy o naszej szkole, taniec towarzyski, konkurs plastyczny, grzybobranie. Trzeba było również odgadnąć: jaki dar przyniosła Jesień. Łatwym zadaniem okazało się wypicie mleka oraz podanie jego smaku. Wszyscy musieli pokonać prawdziwy tor przeszkód (szyszki, kasztany, liście). Można powiedzieć, że Pierwszaki stały się prawdziwymi uczniami naszej szkoły.

Zobacz zdjęcia

 
           
   

Konkurs biblioteczny

26.10.2011

 
   

    24 października w Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych rozstrzygnięty został konkurs „Biblioteka moich marzeń” dla uczniów klas II – VI. Spośród kilkudziesięciu prac nagrodzono 10. Autorzy wybranych prac otrzymali dyplomy i nagrody: Amelia Dubiel kl. II a, Weronika Czubińska kl. III b, Julia Dałek kl. III c, Wiktoria Kwaśniak kl. III c, Adam Barczyński kl. IV a, Klaudia Kwiatkowska kl. IV a, Julia Cisowska kl. IV b, Kacper Glibowski kl. IV c, Bartłomiej Marecki kl. IVc, Dominika Michniewicz kl. V b.
Najciekawsze prace konkursowe już wkrótce będzie można obejrzeć - zostaną zaprezentowane na tablicy bibliotecznej. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

 
           
   

Koło Przyjaciół Biblioteki ... w bibliotece

24.10.2011

 
   

    Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniowie Koła Przyjaciół Biblioteki udali się na wycieczkę do Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej i Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej. W czasie zwiedzania biblioteki poznali etapy jakie musi pokonać książka od zakupu do momentu, kiedy trafi ona do rąk czytelnika – m. in. zobaczyli dział gromadzenia i selekcji, opracowania zbiorów, dział multimediów i informacji naukowej, czytelnię i wypożyczalnię. Zobaczyli także ogromne magazyny mieszczące ponad 300 tysięcy książek. W muzeum uczniowie uczestniczyli w zajęciach pt. „Z dziejów książki – jak dawniej tworzono i zdobiono księgi”, gdzie zaprezentowano różne formy książek oraz metody ich tworzenia. Następnie wzorem średniowiecznych mnichów ćwiczyli kopiowanie i malowanie inicjałów.

 
           
   

Konkursy plastyczne

24.10.2011

 
   

     Wakacje z techniką i plastyką 30 uczestników, jury: D. Misztela, A. Zalewska, A. Korbecka
I miejsce: Patryk Polaczek kl. VIA, Sandra Łuczak kl. VIC, Paula Bąk VIB, Magdalena Jarkowska kl. VIC, Weronika Paszkiewicz kl. IVB.
II miejsce: Piotr Włostek kl. VB, Karolina Świderska kl. VIC, Iza Malczewska kl. VIB, Joanna Dembińska kl. VC Zofia Jóźwiak IVB, Zuzanna wróblewska IVB.
III miejsce: Sebastian Kucharski kl. VA, Zofia Foryś VC, Agata Aftowicz kl. VIC, Natalia Pełka kl. VC, Oliwia Kamer kl. IVB.
      Kolorowa jesień - 25 uczestników, jury: D. Misztela, E. Mętka, A. Korbecka
I miejsce: Martyna Dworniak kl. VC, Aleksandra Matuszewska kl. VC, Zofia Urbankowska kl. VB.
II miejsce: Marlena Prózyńska kl. IVA, Julia Garczyńska kl. IVC, Aleksandra Miniszewska kl. VB.
III miejsce: Marcelina Grudniewicz kl. IVA, Dominika Gromek IVA.
Wyróżnienie: Piotr Rzepecki kl. IVA.
      ,,Mój nauczyciel” – rozstrzygnięcie w trakcie.

 
           
   

Dzień Edukacji Narodowej

20.10.2011

 
   

     14 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Nauczyciela. Z tej okazji spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, gdzie dyrekcja oraz nauczyciele odebrali podziękowania zarówno od Samorządu Uczniowskiego jak i Rady Rodziców. Dyrektor Szkoły pan Jarosław Krajewski podziękował nauczycielom, pracownikom obsługi i administracji za trud wkładany w wychowanie młodego pokolenia, za dbałość o sprawne funkcjonowanie szkoły oraz za sumienne wykonywanie powierzonych obowiązków. Życzył satysfakcji z pracy zawodowej i zadowolenia w życiu osobistym. Z okazji Dnia Nauczyciela rozdano również Nagrody Dyrektora. W ten wyjątkowy sposób za budowanie pozytywnego wizerunku szkoły, indywidualizację pracy z uczniem oraz rzetelną pracę wyróżniono następujących nauczycieli: p. Alinę Zalewską, p. Joannę Derejską, p. Katarzynę Jarkowską, p. Małgorzatę Gęsich, p. Elżbietę Mętkę, p. Ewę Kubicką, p. Helenę Kobus, p. Dorotę Skrobek, p. Renatę Kuberską, p. Bogumiłę Grzyb, p. Dorotę Rydza, p. Krystynę Włodarczyk oraz pracowników administracji i obsługi szkoły: p. Jolantę Andrzejewską, p. Joannę Polak, p. Katarzynę Ejsmund-Pijanowską, p. Grażynę Papaj, p. Elżbietę Witych, p. Honoratę Ślipek, p. Szymona Pietrzaka, p. Ewę Drzazga i p. Sonię Moraczewską.
Szczególne gratulacje pan dyrektor złożył na ręce pani wicedyrektor Krystyny Luzak, która otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi. Wszyscy zgromadzeni na uroczystej akademii z przyjemnością obejrzeli część artystyczną wykonaną przez uczniów koła teatralnego. Zaprezentowane przedstawienie – pełne radości i dziecięcego humoru – opowiadało w zabawny sposób o życiu szkolnym, uczniach i nauczycielach.

 
           
   

Sztafetowe biegi przełajowe

17.10.2011

 
   

     W dniu 13 października 2011 w Parku 3-go Maja, odbyły się mistrzostwa ŁODZI szkół podstawowych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. W rywalizacji udział wzięło 51 zespołów szkół podstawowych. W kategorii dziewcząt wystartowało 25 zespołów a pierwsze miejsce wywalczyły uczennice naszej szkoły i zdobyły puchar i piękne złote medale.
      W skład naszego zespołu wchodziły: Julia , Zosia Jóźwiak, Oliwia Kamer, Nikola Pisarek, Paula Bąk, Sandra Marczewska, Izabela Marczewska, Angelika Pielesiak, Anna Iwanow, Aleksandra Miniszewska, Justyna Krawczyk. Dziewczęta odniosły ogromny sukces a zdobywając pierwsze miejsce zakwalifikowały się do dalszych rozgrywek - wojewódzkich, które odbędą się 26 października. Życzymy im kolejnego zwycięstwa.
      W kategorii chłopców najszybsze okazały się reprezentacje szkół 55, 71, 173. Uczniowie naszej szkoły zajęli dalsze miejsce a w skład drużyny wchodzili: Mateusz Kaźmierczak, Piotr Czech, Michał Sidwa, Marceli Kawczyński, Mateusz Burski, Krzysztof Czubiński, Krystian Terczak, Bartłomiej Spakowski, Szymon Bąk, Marek Bederski, Eryk Wyrostek, Patryk Olszak.
      Wszystkim uczniom naszej reprezentacji raz jeszcze gratulujemy i bardzo dziękujemy za tak udany występ.

 
           
   

Lekcja kaligrafii

16.10.2011

 
   

     W dniu 5 października pojechaliśmy z klasą V c do Muzeum Oświaty Ziemi Łódzkiej. Tam przenieśliśmy się w lata szkolne pokolenia naszych babć i dziadków. W klasie stały drewniane ławki z pochyłymi blatami i kałamarzami na środku. Każda ławka do siedzenia była złączona z blatem dlatego było nam dość ciasno. Pani, która prowadziła zajęcia przedstawiła krótką historię zgromadzonych w klasie starych przyborów szkolnych a następnie obejrzeliśmy film o powstaniu pierwszych przyborów do pisania. Wszyscy otrzymaliśmy gęsie pióro i stalówkę w obsadce. Pani pokazała nam zeszyty do nauki kaligrafii czyli sztuki pięknego pisania – której uczono kiedyś w szkołach. Na kartkach ze wzorami wyrazów i zdań próbowaliśmy dokładnie odtworzyć skomplikowane litery. Okazało się, że pisanie piórem za pomocą atramentu w kałamarzu jest dość trudne i bardzo wolne , ale bardzo nam się podobało. Na koniec lekcji każdy chciał poklęczeć na „karnym” worku z kasztanami, założyć ośle uszy, które nosiły źle uczące się dzieci i duży papierowy język – oznaczający kłamczucha. Była to bardzo pouczająca lekcja, która spowodowała olbrzymie zainteresowanie nauką w dawniejszych czasach. Każdy z nas wychodząc z tamtej klasy miał w głowie mnóstwo pytań i spostrzeżeń, którymi chciałby podzielić się ze swoimi rodzicami i dziadkami. Myślimy, że lekcja ta uświadomiła nam, jak powinniśmy dbać o swoje zeszyty i przykładać się do starannego pisania.

 
           
   

Ogólnołódzki konkurs plastyczny

09.10.2011

 
   

    W ogólnołódzkim konkursie plastycznym związanym z osoba św. Franciszka z Asyżu na temat: "O Panie, spraw, abyśmy mogli nie tyle szukać miłości, co kochać; albowiem dając otrzymujemy" I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły klasy IIIc Julia Dałek.

Gratulujemy!!!

 
           
   

Konkurs „Zbroje Boża - cnoty rycerskie”

09.10.2011

 
   

    W konkursie zorganizowanym przez parafię Św. Franciszka Z Asyżu "Zbroja Boża - cnoty rycerskie" nagrodę wylosowano dla uczennicy naszej szkoły Aleksandry Pokorskiej z klasy Va. Gratulujemy!!! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe obrazki.

 
           
   

Uroczystość św. Faustyny

05.10.2011

 
   

    5 października na uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Ireneusza Pękalskiego, w uroczystość św. Faustyny Kowalskiej, patronki naszego miasta, w Bazylice Archikatedralnej w Łodzi podsumowano dorobek edukacyjny akcji "Przywróćmy utracone Serce Łodzi". Pan Dyrektor odebrał miniaturę dzwonu jako podziękowanie nauczycielom i uczniom naszej szkoły za zaangażowanie w akcję. Miniatura jest eksponowana w gablocie przy wejściu do szkoły.

 
           
   

Uroczystość odpustowa

05.10.2011

 
   

    4 października uczniowie naszej szkoły brali udział w uroczystości odpustowej ku czci Świętego Franciszka z Asyżu w kościele parafialnym. Reprezentowali nas uczniowie klas Vc, VIa, VIc, ministranci z kl Vc oraz dziewczynki sypiące kwiatki z klas IVa, IIIc, IIc, IIa, Id.

 
           
   

Konkurs „Najładniejszy ogródek szkolny”

29.09.2011

 
   

    Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystąpili do konkursu na „Najładniejszy ogródek szkolny”. W tym roku szkolnym swój udział zgłosiły klasy: I a, I d, IV b, V c, VI b, i VI c. Część klas przeprowadziła już na swoich grządkach prace wstępne polegające na usunięciu chwastów i posadzeniu roślin wieloletnich. Prace pielęgnacyjne dzieci będą kontynuowały wiosną.
Pod koniec maja nastąpi rozstrzygnięcie konkursu. Jury składające się z nauczycieli przyrody i dwóch wybranych wychowawców będzie oceniać rabatki. W ocenie ogródków będą brane pod uwagę:
pomysłowość zagospodarowania,
-  znajomość zasadzonych roślin,
-  walory estetyczne ogródka.
Na zwycięzców konkursu czeka nagroda niespodzianka.

 
           
   

Rozpoczęcie roku w Caritas

28.09.2011

 
   

    Przedstawiciele naszego szkolnego koła Caritas we wtorek 27 września wzięli udział w uroczystym rozpoczęciu nowego roku pracy. Maja Sokołowska, Julia Wolska oraz Wiktoria Sztandera uczestniczyły we Mszy Świętej sprawowanej przez ks. dr Przemysława Górę inaugurującej nowy rok szkolny.

 
           
   

Wizyta w szkole-przedszkolu "Vilija" w Wilnie

28.09.2011

 
   

    W dniach 19 – 24 września 2011 roku, w ramach programu „Szkoły Patronackie” Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi byli z rewizytą w szkole-przedszkolu "Vilija" w Wilnie.

więcej ...

 
           
   

"Katyń ... ocalić od zapomnienia"

27.09.2011

 
   

     Delegacja z naszej szkoły w składzie Patrycja Socha (VIc), Patryk Adamczyk (IVc) oraz Jakub Krzysiak (IVc) uczestniczyli w zorganizowanych przez społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 uroczystościach upamiętniających trójkę absolwentów tej szkoły zamordowanych w Katyniu.
Pierwsza część uroczystości odbyła się przy pomniku Ofiar Katynia przed kościołem Matki Boskiej Zwycięskiej. Po apelu poległych uczestnicy przemaszerowali do parku im. J. Poniatowskiego by tam w ramach akcji „Katyń… ocalić od zapomnienia” posadzić trzy dęby pamięci.

 
           
   

Dzień warkoczyka - klasy I - III

26.09.2011

 
   

     26 września został rozstrzygnięty konkurs „Dzień Warkoczyka”. W tym roku najliczniejszą grupę z warkoczykami tworzyły pierwszaki. I tak: I miejsce zdobyła Julia Sztandera (Ic)– 140 warkoczy, II miejsce Natalia Sielicka ( IIIc) – 123 warkocze, III miejsce ex e quo: Gabrysia Józefowska (IIc) – 122 warkocze i Jagoda Józefowska (IIc) - 122 warkocze.
Chłopcy również bawili się wesoło. Do grupy z warkoczami dołączyli: Hubert Sztybrych - 11 warkoczy, Tymoteusz Kowalczyk – 1 warkocz, Marcel Przybylski – 240 warkoczy (nie wszystkie jego:-)), Maciej Krawiecki – 11 warkoczy.
Wszystkim dziękok.

 
           
   

Dzień warkoczyka - klasy IV - VI

26.09.2011

 
   

     Zgodnie z tradycją szkoły co roku bawimy się w jeden wrześniowy poniedziałek przychodząc z warkoczykami na głowach. W tym niesamowitym konkursie I miejsce zajęła klasa VI c z ogólną ilością 1328 warkoczy, II m – VI a692 warkoczy, III m – V c 607, IV m – IV c – 259, V m – IV a – 258, VI m – IV b – 162, VII m – V b – 67, VIII m – VI b – 8 i IX m – V a – 0 warkoczy.
W konkursie dziewcząt: I m – Magda Jarkowska VI c344 warkoczyków II m – Agata Aftowicz VI c – 334 III m – Kasia Kłeczek VI c – 301 IV m – Karolina Bieńkowska VI a – 281 V m – Natalia Cukier VI c – 279 VI m – Karolina Słodkowska IV c – 170 VII m – Wiktoria Sztandera VI c – 163 VIII m – Ola Przygoda V c – 111 IX m – Agnieszka Władysiak VI c – 87 X m – Zosia Jóźwiak IV b – 83.
W konkursie chłopców: I m – Jakub Kurp V c173 warkoczyki (uplecione z włóczki) II m – Mikołaj Kaczmarek V c – 42 III m – Mikołaj Owczarz V c – 20 IV m – Jakub Prusik V c – 10 V m - Kacper Grzejszczyk VI c – 1 Bartek Kowarik IV b – 1
Wszystkie wymienione osoby dostały ciekawe nagrody. Klasa, która wygrała dostała torbę cukierków do podziału. Gratulujemy wygranych! Do przyszłego roku.

 
           
   

Dzień Zielonej Szkoły

26.09.2011

 
   

     W piątek, 23 września obchodziliśmy dzień „Zielonej szkoły”. Z tej to okazji uczniowie wraz z nauczycielami prowadzili prace porządkowe w swoich szkolnych ogródkach. Uczniowie oczyszczali rabatki z chwastów i sadzili kwiaty, które przynieśli ze sobą.
Dzieci i rodzice przynieśli również tuje i rośliny doniczkowe. Żywotniki zostały zasadzone w pobliżu szkoły, a kwiaty w doniczkach upiększają wnętrze naszego budynku. Dziękujemy za wszystkie rośliny.
Klasy, które porządkowały grządki, będą dalej opiekować się roślinami w ramach konkursu „Najładniejszy ogródek szkolny”. Prace będą trwały jesienią i na wiosnę przyszłego roku. Pod koniec maja konkurs zostanie rozstrzygnięty, a na zwycięzców czeka nagroda niespodzianka.

 
           
   

Sprzątanie świata

20.09.2011

 
   

     16 września 2011 roku, w piątek, nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Hasło przewodnie tegorocznej akcji brzmiało "Lasy to życie - chrońmy je"”. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami przyrody wyposażeni w worki i rękawice porządkowali okolice szkoły i boisko szkolne. Klasy młodsze tradycyjnie udały się do pobliskiego parku. Starsi uczniowie sprzątali teren boiska i osiedle sąsiadujące ze szkołą. Zebraliśmy 20 ogromnych worów śmieci.

 
           
   

Chrzest dzwonu katedralnego

19.09.2011

 
   

     Reprezentacja uczniów naszej szkoły brała udział w historycznej uroczystości "Chrzest dzwonu katedralnego", która odbyła się w Uroczystość ku czci Świętego Stanisława Kostki. 18 września o godzinie 13:30 wyruszył orszak z dzwonem spod dawnej fabryki J. Johna przy ul. Piotrkowskiej 217. Orszak poprzedzała orkiestra, za nią szły poczty sztandarowe, asysty parafialne, później dzieci z przyniesionymi ze sobą dzwoneczkami. Na osobnym powozie ciągnionym przez trzy pary koni transportowano serce dzwonu, a na końcu wieziono dzwon w asyście straży miejskiej na koniach. Po dotarciu na Plac Katedralny o godzinie 14:00 została odprawiona msza święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity i poświęcony został dzwon w asyście przedstawicieli wyznania rzymskokatolickiego, luterańskiego, prawosławnego i wyznania mojżeszowego. Po mszy świętej odprowadzono dzwon przed katedrę pod tymczasową dzwonnicę, na której pozostanie on do końca maja przyszłego roku. O godzinie 21:37 (godzina papieska) pierwsze bicie dzwonu "Serce Łodzi" zostało zainicjowane przez Księdza Arcybiskupa, Prezydenta Miasta Łodzi, Marszałka Województwa Łódzkiego i Wojewodę Łódzkiego. Uroczystość zakończył pokaz sztucznych ogni.

 
           
   

Dzień Golgoty Wschodu

19.09.2011

 
   

     17 września, zwany Dniem Golgoty Wschodu, to 72. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli we Mszy świętej o godz. 12.00 w intencji poległych na Wschodzie celebrowanej w bazylice archikatedralnej przez księdza biskupa Adama Lepę.

 
           
   

Podsumowanie akcji Szkoła Dobra

08.09.2011

 
   

     Dzięki licznemu włączeniu się Rodziców w akcję Fundacji Gajusz pod hasłem „Szkoła Dobra” zebraliśmy 2020 zł i tym samym zajęliśmy 2 miejsce w Łodzi.

 
           
   

„Lekki plecak”

08.09.2011

 
   

     Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję „Lekki plecak”. W wyniku zbiórki udało się zgromadzić 300 podręczników. Podręczniki zostały przekazane do pracowni przedmiotowych. Uczniowie klas IV – VI nie muszą w tym roku szkolnym nosić podręczników mi. in. z języka polskiego, matematyki, historii, religii, informatyki i plastyki. Szczególnie dziękujemy osobom, które bezpłatnie przekazały swoje książki szkole.

 
           
   

 

06.09.2011

 
   

Zapraszamy do zapoznania się z ciekawym artykułem
dotyczącym historii naszej szkoły!

więcej ...

 
           
   

 

25.08.2011

 
   

     W dniu 1 września serdecznie zapraszamy na
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2011/2012.

O godzinie 800 zapraszamy na Mszę Św. do parafii
Św. Franciszka z Asyżu,
o godzinie 900 powitają nowy rok szkolny klasy III - VI,
spotykając się na sali gimnastycznej,
a o godzinie 1100 rozpoczynają rok szkolny klasy I i II
(klasy I czekają przed szkołą).

 
             
       

Webmaster: Małgorzata Gęsich